Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 17:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dlaczego wierzę... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 14:55
Posty: 185
Post Re: Dlaczego wierzę...
To dobrze, że chcesz się podzielić swoim doświadczeniem. Piszesz, że trzeba zaufać, być cierpliwym - i o to chodzi. Ja osobiście kryzys wiary mam już za sobą, ale przerodził się on w deizm, który, po kolejnym zachwianiu w moim deistycznym myśleniu, upadł i przerodził się w katolicyzm. Gdy człowiek poszukuje, jest się bliżej Boga niż obojętny, który wierzy, bo w takiej wierze został wychowany.
Całkiem rozumiem Twoje myślenie dotyczące różnych religii na świecie. Ja teraz rozumiem, że akurat - zabrzmi to butnie - chrześcijaństwo i w dodatku katolicyzm jest tym prawdziwym wyznaniem. Czy jakaś inna wiara jest tak drastycznie prześladowana i zwalczana jak chrześcijaństwo? Czy słyszałaś o jakiś cudach, objawieniach i egzorcyzmach w innych wyznaniach? Skąd fanatyczna nienawiść ze strony wielu muzułmanów przeciw chrześcijanom akurat? W którym innym wyznaniu ktoś oddał życie za wszystkich ludzi, za wszystkich cierpiał? W którym innym wyznaniu główna postać danej religii twierdzi, że jest drogą, prawdą i życiem, Synem Boga a zarazem Bogiem?
Możesz oczywiście zwrócić się do Chrystusa o pomnożenie wiary i zrozumienie, dlaczego jest tyle wyznań na świecie. Nikt Cię bardziej nie zrozumie.

_________________
Powtarzanie rzeczy oczywistych jest obowiązkiem inteligentnych ludzi - G. Orwell


Cz mar 07, 2013 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Dlaczego wierzę...
panMK:
Cytuj:
Misiek a czy to co głosił JEZUS chodząc tu po tym świecie jest sprzeczne z dziesięciorgiem przykazań.Bo mówiąc "narodu wybranego" masz na myśli mam nadzieję Stary Testament.

A kolega gdzie nauki pobieral, na Olimpie? Przeciez jeden narod wybrany. Obroniony, zgodnie z "przyrzeczeniem napletka" w obozach koncentracyjnych. Czemu ma byc sprzeczne skoro Jezus z krwi i kosci Zyd i do tego Bog?


Cz mar 07, 2013 15:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 19:57
Posty: 658
Post Re: Dlaczego wierzę...
Trochę to nie spójne panie misek a nawet bardzo określ się o co ci misiu chodzi bo znów wrzawa w twojej wypowiedzi.

_________________
JEZU UFAM TOBIE Święta Faustyna Kowalska


Cz mar 07, 2013 16:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Dlaczego wierzę...
bojanowska napisał(a):
W którym innym wyznaniu ktoś oddał życie za wszystkich ludzi, za wszystkich cierpiał? W którym innym wyznaniu główna postać danej religii twierdzi, że jest drogą, prawdą i życiem, Synem Boga a zarazem Bogiem?

Bardzo trafna uwaga. Któż jak Bóg?

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Pt mar 08, 2013 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Dlaczego wierzę...
Cytuj:
Bardzo trafna uwaga. Któż jak Bóg?

Patetyczne. Bog istnieje w trzech osobach. Tylko jedna "oddala zycie" i to na pare dni. Za Stalinu, rodzinu oddawaly miliony, jedne zycie wlasne, nieskonsumowane. :)


Pt mar 08, 2013 14:31
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzę...
lokis napisał(a):
Za Stalinu, rodzinu oddawaly miliony

"Za rodinu", w rosyjskim nie ma dźwięku "dz". "Ojczyzna" to "Родина" [rodina].


Pt mar 08, 2013 14:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Dlaczego wierzę...
Pardon akruk. Chyba przeholowalem. Ale pobudki dobre. Jestes inteligentnym rozmowca. Utarczki slownej bym nie wygral. Wole asekurowac sie chamstwem, zrazic przeciwnika. :)


So mar 09, 2013 15:40
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzę...
lokis napisał(a):
Pardon akruk. Chyba przeholowalem

Chyba raczej na pewno ;) (dlatego post grzeje się w archiwum) ale bardzo szybko i ładnie się zreflektowałeś.


So mar 09, 2013 16:16

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 15:01
Posty: 15
Post Re: Dlaczego wierzę...
Jakiś czas temu założyłem wątek na forum racjonalista.pl i uzyskane odpowiedzi napełniły mnie wiarą. Poniżej link do tematu.
http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,599980


Wt sty 07, 2014 15:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL