Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
 Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną 
Autor Wiadomość
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
IrciaLilith napisał(a):
Chrześcijanie też jedni drugich uważają za 'tych wierzących gorzej' lub wręcz 'wierzących źle'...


Tak, ale sa grupy które powszechnie uwaza sie za sekty np. Jehowych. Mam wrazenie ze taka jest właśnie pozycja sekty Ahmadija - tam maja dodatkowego proroka...


N wrz 30, 2018 15:17

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Jak definiujesz sektę ? Chodzi po prostu o odłam? O nowy odłam? O odłam nie uznawany przez grupę od której się odłączyli za wartościowy, uznawany za tak odmienny że nie uznaje się go za wyznanie, ani za oddzielną religię więc nazywa sektą? Czy o zamkniętą grupę wyznaniową mającą destrukcyjny wpływ na zdrowie psychiczne ( a czasem i fizyczne) swoich członków ?
To co powszechne wśród jednej grupy nie musi być takim wśród innej, ja nie zamierzam grup oceniać tymi kategoriami, szczególnie jeśli mają coś ciekawego do zaoferowania, nie znaczy że będę w to wierzyć, ale kolejny punkt widzenia uważam za przydatny, bo dla mnie im szersza perspektywa tym lepiej.

Moim zdaniem i ŚJ i grupa Ahmadija mają pod pewnymi względami bardzo ciekawe i wartościowe spojrzenie na wiele kwestii i warto się z nimi zapoznać przynajmniej po to aby lepiej zrozumieć podstawy swojego stanowiska.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N wrz 30, 2018 23:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2018 21:55
Posty: 34
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Może ktoś miałby ochotę i odwagę wrócić do mojego pytania z tego wątku na stronie 15, które w bardziej ogólnej formie ponawiam poniżej:

Czy naprawdę ktoś z Was drodzy forumowicze wierzy, że za pośrednictwem Nowenny Pompejańskiej bądź jakiejkolwiek innej modlitwy można wymodlić coś sprzecznego z wiedzą medyczną tudzież z prawami natury?

Pewnie zastanawiacie się dlaczego zależy mi na Waszej odpowiedzi - już wyjaśniam:
Na podstawie Waszych odpowiedzi chciałbym zorientować się jak ma się moja wiara. Jestem wierzący i praktykujacy, ale nie będę ukrywał, że tak naprawdę dość sceptycznie odnoszę się do możliwości doświadczenia przeze mnie jakiegokolwiek cudu (pomijam cud przemienienia podczas Eucharystii).
Czy to z moją wiarą jest coś nie tak, jest po prostu niewystarczająca, czy też Wy macie takie same odczucia odnośnie prawdziwych cudów?


Wt paź 02, 2018 17:06
Zobacz profil
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Do każdej kanonizacji i beatyfikacji potrzebny jest cud oprócz męczenników za wiarę. Bada je specjalna komisja. Cuda wiec sie zdarzają.


Wt paź 02, 2018 17:19

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Bazyli_Imparato napisał(a):
Czy naprawdę ktoś z Was drodzy forumowicze wierzy, że za pośrednictwem Nowenny Pompejańskiej bądź jakiejkolwiek innej modlitwy można wymodlić coś sprzecznego z wiedzą medyczną tudzież z prawami natury?

Moim zdaniem można i to niekoniecznie tą nowenną. Jezus powiedział do Jaira: „Nie bój się, wierz tylko!” (Mk 5,36) albo do swoich uczniów: "Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: "Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze!", a byłaby wam posłuszna." (Łk 17,6). Trzeba tylko (i aż) uwierzyć a wtedy droga do wszelkich cudów stoi otworem.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr paź 03, 2018 6:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Teresse napisał(a):
Do każdej kanonizacji i beatyfikacji potrzebny jest cud oprócz męczenników za wiarę. Bada je specjalna komisja. Cuda wiec sie zdarzają.

Nic dodać, nic ująć. Jaka komisja takie cuda.


Śr paź 03, 2018 7:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
george45 napisał(a):
Nic dodać, nic ująć. Jaka komisja takie cuda.

Następny troll. I co to wnosi do tematu?

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr paź 03, 2018 7:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Padre77 napisał(a):
george45 napisał(a):
Nic dodać, nic ująć. Jaka komisja takie cuda.

Następny troll. I co to wnosi do tematu?


Padre77, może nolda uważać, że w skład komisji wchodzą tylko i wyłącznie osoby typu: kapłani, osoby zakonne i świeccy, którzy dali świadectwo przynależności do Chrystusa. Osobiście nie mam wiedzy na temat składu komisji, ale jeżeli by tak było to werdykt jest łatwy do przewidzenia.


Śr paź 03, 2018 9:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Nie wiesz kto tam zasiadał, nie znasz przebiegu, nie wiesz jakie dowody przytaczano ale wnioski wyciągasz bez cienia wątpliwości. Poza tym to jest to temat o nowennie pompejańskiej a nie o słuszności takiej czy innej kanonizacji/beatyfikacji.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr paź 03, 2018 9:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
A do ustalenia czy cud, to cud, nie jest powoływana komisja?


Śr paź 03, 2018 9:31
Zobacz profil
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
george45 napisał(a):
A do ustalenia czy cud, to cud, nie jest powoływana komisja?

https://www.gosc.pl/doc/3738852.Nauka-sluzy-cudom


Śr paź 03, 2018 9:41
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Juz 13 dzień nowenny :mrgreen:


So paź 06, 2018 13:34
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Jestem już w części dziękczynnej... wszystkich zachęcam -naprawdę czas szybko leci...

Choć boję się bo w części dziękczynnej wypowiada się zobowiązania które nie w wiem za bardzo jak spłacić...

Cytuj:
Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.


Wt paź 23, 2018 18:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL