Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 6:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną 
Autor Wiadomość
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Ja zakonczyłam dwie nowenny - nie na raz oczywiscie- i nie działy sie zadne straszne rzeczy - chce uspokoic tych, którzy się zabierają do odmawiania :) nie musi tak byc ze ktos z rodziny skręci kark :(


N wrz 23, 2018 12:58
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Zaczęłam znowu. Odmawiam od kilku dni. Dam znać czy wytrwam :-)

Na razie jakoś lepiej się sama czuję, co do intencji to dotyczy zbawienia pewnej osoby więc cięzko powiedzieć. :biggrin:

Zasługi pewnie wielkiej nie mam bo na razie modle się bez wysiłku... nawet to lubię. Ale odmawiam 3x5 tajemnice - 4x5 bym chyba nie dała rady.


Cz wrz 27, 2018 11:41

Dołączył(a): So lip 14, 2018 21:55
Posty: 34
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Na samym początku oznajmiam, iż jestem wierzący i poniższe pytanie nie jest próbą zdyskredytowania tej modlitwy, ale ...

Czego mogę się spodziewać po powiedzmy nawet kilkukrotnym odmówieniu całości tejże nowenny w intencji urośnięcia z 162 cm do powiedzmy 187 cm (mężczyzna po trzydziestce)?

Czy ktokolwiek z Was drodzy forumowicze wierzy, że ta lub jakaś inna modlitwa mogłaby to spełnić?


Cz wrz 27, 2018 21:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Człowieku , zaakceptuj swój wzrost, wiem że niektóre kobiety ( no dobra większość) z powodu irracjonalnych atawistycznych przekonań wolą wyższych, ale wysocy wcale nie mają lepiej, to tylko takie Twoje złudzenie.

Serio chciałbyś aby Bóg obdarzył Cię jakimś guzem mózgu czy innym paskudztwem które wpłynęłoby na gospodarkę hormonalną aż tak bardzo? Zakładając ze Bóg czyni cuda, to jakoś nigdy nie złamał ustanowionych przez siebie reguł i nikomu ręce czy nogi nie odrosły, a wybacz - takiej osobie są bardziej potrzebne niż Tobie dodatkowe centymetry.

Z drugiej strony - co Ci szkodzi spróbować, będę trzymać kciuki, bo od lat poluję na dowód jakiegoś cudu a jak odmawiając nowennę zacznie Ci przybywać wzrostu i nie będzie to wynik raka czy innego paskudztwa to będzie super dowód że jednak cuda się zdarzają.

Choć rozsądniej byłoby się modlić w intencji zaakceptowania wzrostu jakim Cię Bóg obdarzył, taka modlitwa przynajmniej ma realne szanse coś dobrego uczynić.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 27, 2018 22:07
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2018 21:55
Posty: 34
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Ze względu na post użytkownika IrciaLilith muszę doprecyzować, że chodzi mi o naturalny i przede wszystkim zdrowy wzrost.

Poza tym, bardzo trafne spostrzeżenie odnośnie ludzi, którzy mogliby chcieć modlić się w ważniejszych i "cięższych" gatunkowo intencjach. Dlaczego wspólnoty modlitwene bądź jakaś cała parafia nie zaczną modlić się w intencji swojego członka, który potrzebowałby odrośnięcia kończyny. Nie mówię, że po jednej iteracji nowenny Pompejańskiej odmówionej przez dajmy na to 1000 osób to się stanie, ale chyba ludzie sami nie wierzą, że to może coś dać.

Moje pytanie nadal jest aktualne: czy ktoś z Was tak zupełnie szczerze, z ręką na sercu wierzy, że Bóg mógłby to uczynić?


Cz wrz 27, 2018 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Bazyli - nie chcę nikogo urazić, ale gdyby moc modlitwy była czymś więcej niż autosugestią, efektem placebo itd i mogła się sumować, nawet gdyby można było tylko wymodlić niesprzeczne z fizjologią efekty zdrowotne,ale statystyczne różnice byłby istotne, to po prostu w każdym kościele codziennie gromadziliby się ludzie i uzdrawiali choćby jedną osobę, który pragnie żyć , zapobiegano by wypadkom itd, tym czasem ludzie modlą się w intencjach które są nieweryfikowalne, zbyt ogólne aby móc tak naprawdę przekonać się czy modlitwa serio ma moc.

To dział wierzyć nie wierzyć więc powiem szczerze - nie wierzę aby jakakolwiek modlitwa miała moc większą niż jakakolwiek inna skuteczna forma autosugestii, czy też medytacji. Tak naprawdę oznacza że uznaję iż modlitwy mają moc, bo to co można osiągnąć na drodze autosugestii czy medytacji w ogólnym pojmowaniu podchodzi pod cuda, to są sprawy zweryfikowane naukowo i oczywiście dotyczą zjawisk naturalnych, ale fakt że można naprawdę szybko modlitwą przebić efekt działania wielu leków to już coś.
Gdyby badano tylko wpływ modlitw chrześcijańskich pewnie byłoby o tym głośno, ale ze względu na rzetelność równocześnie badano także tego typu praktyki innych religii i nurtów i wykazano skuteczność praktycznie każdej formy czyli kto to ma nagłaśniać? Ateiści? Kiepsko , bo niby to rzetelna nauka, a tu wychodzi że modlitwa ma sens, o tym że medytacja która nie musi być powiązana z religią działa jest głośniej, no nie? Katolicy? No ale przecież ich modlitwy nie mają przewagi nad modlitwami kierowanymi do Kriszny czy Allaha...

Bazyli - na Twoje pytanie każdy kto wierzy szczerze w Boga wszechmogącego powinien odpowiedzieć że tak, ale potem doda :oczywiście gdyby zechciał, ale niezbadane są wyroki boskie, Bóg nie interweniuje w takich sprawach itd Czyli tak, ale praktycznie nie masz co na to liczyć.

Bardziej bym to widziała jakbyś zastosował techniki jakie wyłaniają się z badań nad wpływem umysłu na ciało, ale bez akceptacji stanu aktualnego i zdobycia wiedzy kim jesteś te najskuteczniejsze są poza Twoim zasięgiem, no i opierają się na bardzo niekatolickich zasadach, bo Bóg wcale nie jest konieczny... choć liczy się Twoja wiara i możesz ją na Bogu oprzeć. Gwarancji oczywiście nikt Ci nie da, szczególnie że zanim osiągniesz etap że będziesz mógł kontrolować autonomiczne działania Twojego ciała, najprawdopodobniej dotrze do Ciebie jak durnej rzeczy pragniesz i wykorzystasz to w innym celu.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 27, 2018 23:07
Zobacz profil
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Ciekawe czy wytrwałbyś z taką intencją 54 dni po 15 tajemnic dziennie :-o

Ja tez ostatnio zastanawialam sie nad tym czemu nie ma takich cudów że konczyny odrastają - znaczy wiem, że podobno był taki jeden -ale właśnie jeden... :-)

https://milujciesie.org.pl/amputowana-noga-odrosla.html

Jakkolwiek okrutnie to zabrzmi zycie wieczne jest wazniejsze niz konczyny:

Cytuj:
„Jeśli tedy prawe oko twoje gorszy cię, wyłup je i odrzuć od siebie, albowiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby całe ciało twoje miało pójść do piekła. A jeśli prawa ręka twoja cię gorszy, odetnij ją i odrzuć od siebie, albowiem będzie pożyteczniej dla ciebie, że zginie jeden z członków twoich, niż żeby miało całe ciało twoje znaleźć się w piekle”


Ta nowenna i inne modlitwy zostały nam dane zeby prosic o chleb a nie o ptasie mleczko.( mam na mysli wzrost nie konczyny)


https://en.wikipedia.org/wiki/Antonietta_Meo ta dziewczynka modliła się o odrośnięcie nogi.

Z Fatimy wiemy ze piekło nie jest puste. Nikt sie nie modli za dusze, które potem ida do piekła.
I tutaj potrzeba wszystkich rąk na pokład... tych 1000 osób...


Cz wrz 27, 2018 23:14
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
IrciaLilith napisał(a):
Katolicy? No ale przecież ich modlitwy nie mają przewagi nad modlitwami kierowanymi do Kriszny czy Allaha...


No nie chce robic off topa, ale nie słyszałam a interesuje sie tematem, zeby ktos mial objawienia Mahometa czy Allaha - co do Kriszny nie wiem...nie słyszłam. Nie słyszałam tez o niechrześcijanskim Lourdes.


Cz wrz 27, 2018 23:26

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Teresse napisał(a):
No nie chce robić off topa, ale nie słyszałam a interesuje się tematem, żeby ktoś miał objawienia Mahometa czy Allaha - co do Kriszny nie wiem...nie słyszałam. Nie słyszałam tez o niechrześcijańskim Lourdes.


Z tego co wiem Mahomet nikomu się nie objawia, bo to zwyczajnie nie pasuje do islamu, tam Allah objawia swoją wolę osobiście (lub za pomocą posłańców- proroków lub aniołów), a że nie ma postaci to nie ma opcji widzenia Go tak samo jak nie zobaczysz Boga chrześcijańskiego a Maryję czy Jezusa którzy przybierają różne postacie, stroje itd.
Natomiast niektórzy wyznawcy Allaha mają widzenia aniołów lub/oraz sny uznawane za zesłane przez Allaha.
Odnośnie modlitwy w islamie tu jest to ciekawie opisane:
https://www.alislam.pl/islam/wybrane_tematy_o_islamie/akceptacja_modlitwy_i_uzyskanie_bliskosci_do_boga?PHPSESSID=gnnfu0iefrkcnopes32pivgj56
Na liczne cuda w islamie nie ma co liczyć, bo w Koranie jest napisane że jedynym cudem jest właśnie Koran choć wiele hadis je opisuje, jak Ci zależy to mogę poszperać i znaleźć coś po polsku i podsłać na priva, bo przyznaję temat też mnie wciągnął, a nie ukrywam wiedzę o islamie mam mizerną, choć podstawy ogarniam co sprawia że widzę jak fundamentaliści wypaczają nauki Mahometa...

Hinduizm to jeśli chodzi o cuda jest kopalnią cudów. Zacznij od wygooglowania mocy siddhi ( buddyzm też o nich mówi) , wyczyny joginów to temat rzeka, jedni twierdzą że to wynik ćwiczeń inni przypisują to takiemu lub innemu bóstwu, ale dla nich to nie problem bo i tak wszystko jest manifestacją brahmana...
Potem znany cud mleka, który jak i większość domniemanych cudów z chrześcijaństwa dość łatwo można wyjaśnić ,ale jak pooglądasz filmiki to możesz być zaskoczona i zrozumieć czemu uznano to za cud, jak nie trafisz na wyjaśnienie to daj znać, to popsuję ten cud w brutalny sposób, jak masz jakieś dobrze udokumentowane cuda katolickie to zrobię dokładnie to samo - podam konkretne lub kilka hipotetycznych naturalnych wyjaśnień - serio nadal liczę że coś w końcu będzie przekonujące, tak jak przypadki pamięci poprzednich wcieleń których wiele jest naprawdę dobrze udokumentowanych.
Sprawdź też sobie kto to taki Prahlad Jani.
Objawiania typu że ktoś twierdzi że przemawia do niego jakiś bóg , anioł czy inny ponadnaturalny byt są powszechne w każdej kulturze ,ale osobiście uważam je za nieweryfikowalne, jedynie co to można spróbować wykluczyć choroby psychiczne, ale to też jest problematyczne, bo w praktyce klinicznej sam fakt że coś do Ciebie gada a nikt inny tego nie słyszy, albo widzisz coś czego nikt inny nie widzi= zaburzenia psychiczne...
Ze świętych miejsc znanych z uzdrowień i innych cudów to oczywiście Ganges ( choć za największy cud można uważać to że nie ma masowych zakażeń po takiej kąpieli ;) )
Zerknij też na Dwarkę,Waranasi, Badrinath, Świątynię Dźagannatha oraz Rameswaram, jak za mało to tu masz całą listę:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:%C5%9Awi%C4%99te_miejsca_hinduizmu
Z tym że rozsądniej traktować to jako listę, bo polska wiki jest dość uboga w szczegóły.
Egzorcyzmy hinduskie z tego co kojarzę powinnaś znaleźć na youtube, ale sorki nie chce mi się szperać.

Jak kiedyś będę mieć wenę i nadmiar czasu to może to konkretnie opracuję, bo temat jest serio bardzo ciekawy, aczkolwiek wszelkie cuda elegancko tłumaczy autosugestia, czysty zbieg okoliczności, albo wręcz mistyfikacje i nadinterpretacje, jedyne co jak dotąd do mnie przemawia to przypadki osób pamiętających poprzednie wcielenia, oraz moc modlitw czy medytacji, aczkolwiek to po prostu fascynujące zjawisko psychofizyczne.
No i nieprawdopodobne zbiegi okoliczności wynikające niejako z nastawienia, ale nie chcę spekulować jaki jest tego mechanizm.

Koniec offtopa i aby było na temat : Teresse, czemu akurat ta modlitwa Ci odpowiada, dlaczego wierzysz w jej skuteczność?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt wrz 28, 2018 1:30
Zobacz profil
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Cytuj:
Koniec offtopa i aby było na temat : Teresse, czemu akurat ta modlitwa Ci odpowiada, dlaczego wierzysz w jej skuteczność?


Mam pewne wątpliwości co do tej nowenny, bo np ludzie piszą że odprawiają już którąś w tej samej intencji- powinna wystarczyc jedna - albo nie przekonują mnie opisy wymodlonych cudów... :-o

Ale...

Matka Boża w wielu objawieniach prosi o odmawianie różańca więc mozna upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Jak juz i tak odmawiam to dodam krótką modlitwę i wychodzi z tego nowenna.

Do reszty odniosę się pozniej :-)


Pt wrz 28, 2018 2:08

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
A myślałam że ludzie śpią o tej porze :P

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt wrz 28, 2018 2:29
Zobacz profil
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Szczytem wszystkich modlitw jest Eucharystia, żadna modlitwa nie jest ponad nią.


Pt wrz 28, 2018 7:20

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Szczytem wszystkich modlitw chrześcijańskich rozumiem? Bo wybacz, ale żaden wyznawca islamu się z Tobą nie zgodzi, że ich modlitwy są poniżej, przeciętny hindus uważa że liczy się jakość a nie forma modlitwy, no i jeszcze kwestia karmy...
Aby móc określić co jest szczytem potrzeba skali, a powiem szczerze nie mam pomysłów jak określać poziom modlitw, chyba żeby skutecznością, więc trzeba by się modlić o coś co da się jakoś zmierzyć i móc porównać wyniki, skoro niektórzy wręcz twierdzą że modlitwy innych religii to nie modlitwy... a w praktyce pod modlitwę można by spokojnie podciągnąć pewne typy afirmacji niepowiązanych z jakąkolwiek religią.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt wrz 28, 2018 9:28
Zobacz profil
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Alus napisał(a):
Szczytem wszystkich modlitw jest Eucharystia, żadna modlitwa nie jest ponad nią.


Tak.

Cytuj:
Odnośnie modlitwy w islamie tu jest to ciekawie opisane:
https://www.alislam.pl/islam/wybrane_te ... s32pivgj56


Uwaga, uwaga - to strona sekty ahmadija uznawanej za muzułmanów za niewiernych...

Cytuj:
Praise be to Allaah.
In the answer to question no. 4060 we have explained that this group, which is known as Ahmadiyyah or Qadianiyyah, the followers of Mirza Ghulam Ahmad, are kaafirs. In that answer you will find a discussion of their kaafir beliefs and what the scholars have said about them.(...)


https://islamqa.info/en/45525

W odpowiedzi na pytanie 4060 wyjasnilismy ze ta grupa, ktora jest znana jako Ahmadija albo Qadianija, wyznawcy Mirzy Ghulama Ahmada to niewierni. W odpowiedzi znajdziesz opis ich niewiernych wierzeń i co powiedzieli o nich uczeni...

Takze jak juz fascynowac sie islamem - to sunnickim :)


Pt wrz 28, 2018 19:38

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nowenna Pompejska i cuda za jej przyczyną
Chrześcijanie też jedni drugich uważają za 'tych wierzących gorzej' lub wręcz 'wierzących źle'...
Ja nie zamierzam oceniać jakiejkolwiek grupy jako cokolwiek innego niż oni sami się uważają, choć wiem że takie podejście ma swoje wady. Interesuje mnie jak najszersze spojrzenie na całokształt i różnorodność poglądów opartych na tych samych podstawach i mogę je oceniać tylko w pełni subiektywnie, arbitralnie twierdząc że fanatyzmy są gorsze od poglądów nastawionych na dialog, zrozumienie, pewną elastyczność itd.

Podając tego linka chodziło mi o bardzo ciekawe i konkretne opisanie modlitwy,bo odnosi się to nie tylko do islamu, ale oczywiście to opinia osoby która twierdzi że wszystkie religie są oparte na tym samym rdzeniu i mogą prowadzić do tego samego, o ile są narzędziem prowadzącym do Źródła ( tak, wolę to słowo niż Bóg, gdyż użycie Bóg jakby z automatu insynuuje że religie nie oparte na Bogu nie prowadzą do tego samego...) a nie celem same w sobie. Zresztą to oparcie w rdzeniu dotyczy nie tylko religii, ale to temat na inny wątek, którego nie zamierza zakładać, bo wiem że każdy i tak ma swoją prawdę, mimo że szuka Prawdy...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N wrz 30, 2018 14:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 238 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL