Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 16:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 JEZUS ŻYJE - spotkałem Go! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Pisząc w nawiasie o "takim samym" ciele myślałem o ciele zmartwychwstałym przy końcu czasów. Coś mi się przekręciło w umyśle i wróciłem do swojej głównej myśli: w jaki sposób Bóg wskrzesza ludzi przy końcu czasów, w tym ludzi skremowanych. W tym momencie o Logice zapomniałem.


So lut 04, 2023 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Podam dwie relacje Biblijne morze one rozświetlą temat.
Jezus po wskrzeszeniu w ciele duchowym ukazuje się uczniom. Jana 20:19-21

,,... Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: "Pokój wam!"
A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzekł do nich: "Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam"
....,,

Jezus ukazał się gdy drzwi były zamknięte, zrobił to samo co robili aniołowie w przeszłości czyli zmaterializował się.
Warto zwrócić uwagę ,że Jezus jeszcze nie wstąpił do nieba.
A teraz wizja Jezusa który już jest w niebie . Objawienie 1:12-17

,,...I obróciłem się, by widzieć, co za głos do mnie mówił; a obróciwszy się ujrzałem siedem złotych świeczników, i pośród świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, obleczonego [w szatę] do stóp i przepasanego na piersiach złotym pasem.
Głowa Jego i włosy — białe jak biała wełna, jak śnieg, a oczy Jego jak płomień ognia.
Stopy Jego podobne do cennego kruszcu, jak gdyby w piecu rozżarzonego, a głos Jego jak glos wielu wód.
W prawej swej ręce miał siedem gwiazd i z Jego ust wychodził miecz obosieczny, ostry. A Jego wygląd — jak słońce, kiedy jaśnieje w swej mocy.
Kiedym Go ujrzał, do stóp Jego upadłem jak martwy
,...,,

Zobaczcie , że ukazuje się ta sama osoba ale w innych ciałach .
Skoro Janowi ukazuje się Jezus w takiej postaci to dzisiejsze wizje człowieka w białych szatach i długich włosach nie mogą być Jezusem.


So lut 04, 2023 21:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
logika napisał(a):
Jezus po wskrzeszeniu w ciele duchowym ukazuje się uczniom. Jana 20:19-21

W tym fragmencie nie ma ani słowa o tym że Jezus został wskrzeszony w ciele duchowym. Ale już w Łk 24:36-40 Jezus mówi wprost że jest człowiekiem:

"A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!» Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi."


N lut 05, 2023 10:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
@Swolocz

Oto co powiedział apostoł Paweł o wskrzeszeniu Jezusa. 1 Koryntian 15:45

,,...Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek, Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym....,,

Jezus został wskrzeszony jako duch ożywiający.
A dlaczego Jezus został wskrzeszony jako duch ożywiający? 1 Koryntian 15:50

,,...Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego,...,,

Do nieba nie może wejść człowiek z ciała i krwi.
Gdybyś zobaczył Jezusa , twarzą w twarz, w chwale niebiańskiej to byś umarł.

ps. Łuk 24:39
Jezus się zmaterializował jak to robili kiedyś aniołowie.


Pn lut 06, 2023 17:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Wiesz, Logika, to brzmi nawet sensownie i logicznie. Moje wątpliwości dotyczą tego, skąd wiesz, że Jezus się zmaterializował jak anioł? Dlaczego Jezus nie powiedział swoim apostołom: "wiecie, popatrzcie, mam ciało i kości, jakich duchy nie mają, zmaterializowałem się, a normalnie jestem istotą duchową, mam ciało duchowe". Raczej Jezus podkreśla, że jest cielesny.


Pn lut 06, 2023 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
logika napisał(a):
Jezus został wskrzeszony jako duch ożywiający.

A co, duch umarł, że wskrzeszono ducha?

Swołocz napisał(a):
Moje wątpliwości dotyczą tego, skąd wiesz, że Jezus się zmaterializował jak anioł?

Dobre pytanie. No właśnie, skąd? Gdzie cytaty?

Cytuj:
Raczej Jezus podkreśla, że jest cielesny.

Zgadza się. Mówi to wprost:

"Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem."


Pn lut 06, 2023 20:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Swołocz napisał(a):
Wiesz, Logika, to brzmi nawet sensownie i logicznie. Moje wątpliwości dotyczą tego, skąd wiesz, że Jezus się zmaterializował jak anioł? Dlaczego Jezus nie powiedział swoim apostołom: "wiecie, popatrzcie, mam ciało i kości, jakich duchy nie mają, zmaterializowałem się, a normalnie jestem istotą duchową, mam ciało duchowe". Raczej Jezus podkreśla, że jest cielesny.


Bardzo dobre pytanie.
Jezus to wyjaśnił Jana 16:12,13

,,...Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie.
Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy.
...,,

Oni by tego nie zrozumieli.
Dlatego powiedział, że ma kości i ciało aby pokazać im , że nie jest zjawą ale żywą osobą.

ps. A oto dlaczego dzisiejsze objawienia człowieka z białych szatach i długich włosach nie może być Jezusem. Dzieje Apostolskie 3:20,21

,,...aby nadeszły od Pana dni ochłody, aby też posłał wam zapowiedzianego Mesjasza, Jezusa,
którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy
,...,,

Po wstąpieniu Jezusa do nieba , niebo go zatrzymuje do momentu gdy przyjdzie na ziemię w chwale.


Śr lut 08, 2023 20:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL