Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 JEZUS ŻYJE - spotkałem Go! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
logika napisał(a):
Apostołowie i inni ludzie widzieli Jezusa jako człowieka , ale gdy Jezus poszedł do nieba stał się osobą duchową.

A jaką osobą był Jezus przez 40 dni po zmartwychwstaniu, przed pójściem do nieba?


N sty 15, 2023 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Swołocz napisał(a):
Ale z drugiej strony wizja wizji nierówna. Dlaczego nie dopuszczasz możliwości, że Bóg zesłał Janowi taką porażającą wizję Syna Człowieczego, a innym ludziom mógł zesłać mniej porażające wizje, podczas których nie musieli padać jak martwi?


Objawienie 22:18,19

,,...Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.
A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego dział w drzewie życia i w Mieście Świętym — które są opisane w tej księdze.
...,,

Księga Objawienia jest ostatnią wizją pochodzącą od Boga, wszystkie wizje po księdze Objawienia nie pochodzą od Boga.
Z tego wynika, że obecne wizje człowieka w białych szatach i długich kręconych włosach nie są Jezusem.


Pn sty 16, 2023 12:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
logika napisał(a):
,,...Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.
A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego dział w drzewie życia i w Mieście Świętym — które są opisane w tej księdze.
...,,

Księga Objawienia jest ostatnią wizją pochodzącą od Boga, wszystkie wizje po księdze Objawienia nie pochodzą od Boga.

Z tego, co zacytowałeś, nie wynika, że Księga Objawienia jest ostatnią wizją pochodzącą od Boga. Tam tylko jest napisane, że jak ktoś coś dołoży lub odejmie, poniesie konsekwencje. O tym, że Księga jest ostatnia, ani słowa.


Pn sty 16, 2023 21:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
feelek napisał(a):
A jaką osobą był Jezus przez 40 dni po zmartwychwstaniu, przed pójściem do nieba?


Przed 40 dni Jezus ukazywał się tak samo jak to robili aniołowie w przeszłości.
Rodzaju 18:1-8

,,...Jahwe ukazał się Abrahamowi pod dębami Mamre, gdy ten siedział u wejścia do namiotu w najgorętszej porze dnia.
Abraham spojrzawszy dostrzegł trzech ludzi naprzeciw siebie. Ujrzawszy ich podążył od wejścia do namiotu na ich spotkanie. A oddawszy im pokłon do ziemi,
rzekł: "O Panie, jeśli jestem tego godzien, racz nie omijać twego sługi!
Przyniosę trochę wody, wy zaś raczcie obmyć sobie nogi, a potem odpocznijcie pod drzewami.
Ja zaś pójdę wziąć nieco chleba, abyście się pokrzepili, zanim pójdziecie dalej, skoro przechodzicie koło sługi waszego". A oni mu rzekli: "Uczyń tak, jak powiedziałeś".
Abraham poszedł więc spiesznie do namiotu Sary i rzekł: "Prędko zaczyn ciasto z trzech miar najczystszej mąki i zrób podpłomyki".
Potem Abraham podążył do trzody i wybrawszy tłuste i piękne cielę dał je słudze, aby ten szybko je przyrządził.
Po czym, wziąwszy twaróg, mleko i przyrządzone cielę, postawił przed nimi, a gdy oni jedli, stał przed nimi pod drzewem.
...,,

Jezus ukazywał się w takiej postaci bo chciał pokazać uczniom , że żyje.


Wt sty 17, 2023 11:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
logika napisał(a):
Przed 40 dni Jezus ukazywał się tak samo jak to robili aniołowie w przeszłości.

OK, jak się ukazywał, to był w postaci ludzkiej. Ale jaką był osobą, gdy znikał?


Wt sty 17, 2023 16:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
feelek napisał(a):
logika napisał(a):
Przed 40 dni Jezus ukazywał się tak samo jak to robili aniołowie w przeszłości.

OK, jak się ukazywał, to był w postaci ludzkiej. Ale jaką był osobą, gdy znikał?


Jezus w niebie jest potężną osobą duchową.
Posiada ciało duchowe.
Jest duchem ożywiającym.


Śr sty 18, 2023 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Swołocz napisał(a):
logika napisał(a):
,,...Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.
A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego dział w drzewie życia i w Mieście Świętym — które są opisane w tej księdze.
...,,

Księga Objawienia jest ostatnią wizją pochodzącą od Boga, wszystkie wizje po księdze Objawienia nie pochodzą od Boga.

Z tego, co zacytowałeś, nie wynika, że Księga Objawienia jest ostatnią wizją pochodzącą od Boga. Tam tylko jest napisane, że jak ktoś coś dołoży lub odejmie, poniesie konsekwencje. O tym, że Księga jest ostatnia, ani słowa.


Ja tam czytam i rozumie co innego.


Śr sty 18, 2023 12:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
To uzasadnij swoje rozumienie :-D


Śr sty 18, 2023 13:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
logika napisał(a):
Jezus w niebie jest potężną osobą duchową.

Pytałem, jaką był osobą zanim wstąpił do nieba?


Śr sty 18, 2023 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
feelek napisał(a):
logika napisał(a):
Jezus w niebie jest potężną osobą duchową.

Pytałem, jaką był osobą zanim wstąpił do nieba?


Jezus został wskrzeszony jako osoba duchowa i przed pójściem do nieba przybierał postać człowieka aby pokazać uczniom , że żyje.


N sty 22, 2023 18:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Swołocz napisał(a):
To uzasadnij swoje rozumienie :-D


Objawienia 22:20

,,...Mówi ten, który o tym świadczy: "Zaiste, przyjdę niebawem". Amen. Przyjdź, Panie ...,,

Oczekujemy tylko objawienia się Jezusa z nieba w ogniu płomienistym . 2 Tesaloniczan 1:7,8

,,...gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi
w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa
....,,

Z tego wynika , że wszystkie objawienia między księgą objawienia a przyjściem Jezusa w ogniu płomienistym nie pochodzą od Boga.


N sty 22, 2023 18:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Jest tam napisane, że tylko z nieba w ogniu płomienistym objawi się Jezus?

Podajesz jakieś cytaty, które naciągasz na swoje przekonania, a wcale z nich nie wynika to, co im przypisujesz.


N sty 22, 2023 20:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
logika napisał(a):
Jezus został wskrzeszony jako osoba duchowa i przed pójściem do nieba przybierał postać człowieka aby pokazać uczniom , że żyje.

A jaką osobą był Jezus przed śmiercią?


Pn sty 23, 2023 0:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
feelek napisał(a):
logika napisał(a):
Jezus został wskrzeszony jako osoba duchowa i przed pójściem do nieba przybierał postać człowieka aby pokazać uczniom , że żyje.

A jaką osobą był Jezus przed śmiercią?


Jezus przed śmiercią był doskonałym człowiekiem takim jak Adam przed grzechem.


So sty 28, 2023 11:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Swołocz napisał(a):
Jest tam napisane, że tylko z nieba w ogniu płomienistym objawi się Jezus?

Podajesz jakieś cytaty, które naciągasz na swoje przekonania, a wcale z nich nie wynika to, co im przypisujesz.


Objawienie 1:1

,,...Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, i wysławszy swojego anioła oznajmił przezeń za pomocą znaków słudze swojemu Janowi....,,

Boże objawienia są kompletne.
Wszystkie objawienia po tej księdze nie pochodzą od Boga.


So sty 28, 2023 11:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL