Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 JEZUS ŻYJE - spotkałem Go! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn mar 19, 2018 1:06
Posty: 2
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Jak myślisz. Dlaczego ciebie to spotkało? Postaraj się dłużej pomyśleć i daj znac


Wt sie 24, 2021 1:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
TypowyAdam napisał(a):
Jak myślisz. Dlaczego ciebie to spotkało? Postaraj się dłużej pomyśleć i daj znac

Dar? Byłem na nią otwarty? Nie wiem, czemu pewne doświadczenia spotykają tych, a nie innych ludzi.


Wt sie 24, 2021 15:14
Zobacz profil
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
afilatelista napisał(a):
katon napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Padaczka jest chorobą i niczym więcej. Dorabianie tu drugiego dnia jest szkodliwe.

A kto tu coś dorabia? To jest stwierdzenia Vetulaniego (padaczka Dostojewskiego) znanego neurobiologa ateisty zresztą.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Vetulani

Przecież odnoszę się do cytatu który przytoczyłeś.
"Możemy przypuszczać, że padaczka tego typu nie jest chorobą, ale cechą ułatwiającą, dzięki wzmożonej aktywności mózgu, poznanie pewnych spraw pozostających nieosiągalnymi dla przeciętnego umysłu".
Wszystkie te mistyczne doznania to efekt mózgu który się wyrwał spod kontroli.



Najpierw trzeba zdefiniować coś się rozumie przez doświadczenia mistyczne. To po pierwsze. Po drugie, już były eksperymenty w których próbowano sztucznie stworzyć jakieś wizje uważane za duchowe i część badanych niczego nie poczuła. To dwa. A trzy, to Jureczek Vetulani głosił kiedyś że św. Paweł był chory na padaczkę, argumentował też że miała się uaktywnić w górach jak to przy padaczce. I stąd wizja w drodze do Damaszku. Problem w tym że nie ma żadnej informacji że był wtedy w górach


Wt sie 24, 2021 16:24
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Quinque napisał(a):
I stąd wizja w drodze do Damaszku. Problem w tym że nie ma żadnej informacji że był wtedy w górach

Może choć był w Damaszku? A jeżeli był, to jak tam dotarł jak nie poprzez wzgórza?


Wt sie 24, 2021 17:22

Dołączył(a): Wt sie 24, 2021 18:00
Posty: 3
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Kod:
Dz 9, 1-3
"Szaweł ciągle jeszcze siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Udał się do arcykapłana i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy mężczyzn i kobiety, zwolenników tej drogi, jeśliby jakichś znalazł. Gdy zbliżał się już w swojej podróży do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba."

Szaweł udał się do arcykapłana do Jerozolimy po listy skąd następnie wyruszył przez góry do Damaszku, żeby z powrotem przyprowadzić więźniów.


Wt sie 24, 2021 18:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 27, 2021 18:54
Posty: 1
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
wow naprawdę wow bardzo ciekawe że Jezus cię odwiedził to moje mażenie żeby go usłyszeć, zobaczyć i poczuć.


Wt sie 31, 2021 16:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Adam635, jesteś nowy wiec chciałbym Cię prosić abyś zaczynał zdanie dużą literą i przestrzegał zasad ortografii.

_________________
ksiądz


Śr wrz 01, 2021 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Adam635 napisał(a):
wow naprawdę wow bardzo ciekawe że Jezus cię odwiedził to moje mażenie żeby go usłyszeć, zobaczyć i poczuć.

Ja nie miałem takiego marzenia. To Pan Jezus odsłonił mi nieskończoną głębię swojego Ojca - który jest prawdziwym Bogiem i Życiem Wiecznym. Nie miałem żadnych zasług, aby tą Głębię dotknąć i spojrzeć na krańce Kosmosu - gdzie Ona się kończy. Bo po wyjściu z ciała materialnego otrzymałem duchowe ciało i z nim mozna podrózować po Kosmocie - i nie czujesz próżni. Nieskończona Głębia Boga nie jest czymś zewnetrznym wobec mnie, ale w jakichś zupełnie niepojety sposób - sam jestem z niej utkany,rozwibrowany - tylko jako Jego SYN BOGA. Dopiero w tej matrycy Głębi Bóg pozwolił mi odczuć czym jest MIŁOŚĆ. gODZINA PŁACZU my na Ziemi dzielimy lata świetlne od Bożej Miłośći. To, co produkujemy, to żałosne protezy, bez głębi i mocy; w pewnym sensie są złudzenim miłośći. Czyli co: nie ma na Ziemi Miłośći Boga. mIŁOŚĆI bOGA NIE MA i jest. Pojawia się tam, gdzie jej nikt nie oczekiwał. a ZNIKA, GDY ZACHOCHANI MYŚLĄ, ŻE JĄ MAJĄ, JAK PRZEDMIOT DO OSWOJENIA. TYLKO Bóg ma MIŁOŚĆ To jest nieskonczony Ocean, i my czerpiemy kropelki, jeśli mamy dar i potrzebę. Ja zakosztowałem Bożej Miłośći , która jest NIEWSKOŃCZONA ILOSCIOWO-JAKOSCOWO-CZASOWO-PTZRSTRZENNIE. Ten zadatenk boskiej Miłośći jest w każdym ochrzczonym katoliku. W JEGO DUSZY A JEGO DUSZA JEST DUSZĄ SYNA bOŻĘGO, KTÓRY MA NATUR E PRAWDZIWEGO BOGA!ERGO: ZWYKLY WIERNY MA WSZYSKO. CO POZWALA ZJEDNOCZYĆ SIE Z OJCEM bogiemJakie są konsekwencje? mOŻLIWOŚĆ DOSWIADCZANIA BOŻĘJ GŁEBI W SOBIE, NIR SZUKJĄC JEJ W BUDYNKACH, RYTUAŁACH CZY MODLITWACH. Mamy w duszy zamontowany boski odbiornik zdolny do doswiadczania BOGA - TAK JAK TO ROBIŁ I ROBIŁ PAN JEZUS. schemat od Jezusa do Boga; potem od Boga, do Jezusa: powrót do Siebie.


N wrz 05, 2021 20:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 11, 2021 21:40
Posty: 1
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Regulamin:Nie dopuszcza się prowadzenia dyskusji na zasadzie "ping-ponga" tj., jednozdaniowych lub jednowyrazowych wstawek. bramin


Cz lis 11, 2021 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
@proteon

Bardzo ciekawie o Jezusie wypowiedział się apostoł Paweł w 1 Tymoteusza 6:16

,,...jedyny, mający nieśmiertelność, który zamieszkuje światłość niedostępną, którego żaden z ludzi nie widział ani nie może zobaczyć: Jemu cześć i moc wiekuista....,,

Żaden człowiek nie może zobaczyć Jezusa .
Z tego wynika , że wszelkie objawienie osoby w białych szatach i długich kręconych włosach nie są Jezusem .
Jezus zamieszkuje światłość niedostępną , a nie wnętrze człowieka .


So sty 14, 2023 19:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Zadziwiające. ŚJ, który nie wierzy w boskość Jezusa, mówi o zamieszkiwaniu przez Niego w jakiejś niedostępnej dla luszi rzeczywistości. Jak godzisz to ze swoją wiarą? Co na to starsi zboru?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sty 15, 2023 10:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 23, 2011 16:25
Posty: 24
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
To może ja się wypowiem. Starz na forum zobowiązuje.
Cieszę się, że napisałeś świadectwo. Dziękuję za otwartość i szczerość.

Mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się następne.

_________________
Wspólnota Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia


N sty 15, 2023 12:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
logika napisał(a):
Bardzo ciekawie o Jezusie wypowiedział się apostoł Paweł w 1 Tymoteusza 6:16
Logika, to nie jest o Jezusie, ale o Bogu Ojcu.
Cytuj:
,,...jedyny, mający nieśmiertelność, który zamieszkuje światłość niedostępną, którego żaden z ludzi nie widział ani nie może zobaczyć: Jemu cześć i moc wiekuista....,,

Żaden z ludzi nie widział Jezusa? A Jego uczniowie i tłumy, które nauczał, karmił i uzdrawiał? A św. Paweł z Tarsu też Go nie widział?


N sty 15, 2023 13:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Swołocz napisał(a):
Żaden z ludzi nie widział Jezusa? A Jego uczniowie i tłumy, które nauczał, karmił i uzdrawiał? A św. Paweł z Tarsu też Go nie widział?


Apostołowie i inni ludzie widzieli Jezusa jako człowieka , ale gdy Jezus poszedł do nieba stał się osobą duchową .
Paweł z Tarsu nie widział Jezusa tylko miał wizję , a mimo to oślepł , gdyby Jezus mu się ukazał w chwale niebiańskiej to by umarł , człowiek nie przeżyłby takiego spotkania.
Apostoł Jan też otrzymał wizję chwały Jezusa w niebie , Objawienie 1: 12-17

,,...I obróciłem się, by widzieć, co za głos do mnie mówił; a obróciwszy się ujrzałem siedem złotych świeczników,
i pośród świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, obleczonego [w szatę] do stóp i przepasanego na piersiach złotym pasem.
Głowa Jego i włosy — białe jak biała wełna, jak śnieg, a oczy Jego jak płomień ognia.
Stopy Jego podobne do cennego kruszcu, jak gdyby w piecu rozżarzonego, a głos Jego jak glos wielu wód.
W prawej swej ręce miał siedem gwiazd i z Jego ust wychodził miecz obosieczny, ostry. A Jego wygląd — jak słońce, kiedy jaśnieje w swej mocy.
Kiedym Go ujrzał, do stóp Jego upadłem jak martwy,
...,,

Apostoł Jan otrzymał tylko wizję a padł jak martwy.
Porównaj tą reakcję do ludzi którzy twierdzą , że również widzieli Jezusa , czy padali jak martwi , czy raczej wpadali w emocje .
Dlatego dzisiejsze wizje człowieka w białych szatach i kręconych długich włosach nie są Jezusem.


N sty 15, 2023 16:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
logika napisał(a):
Apostoł Jan otrzymał tylko wizję a padł jak martwy.
Porównaj tą reakcję do ludzi którzy twierdzą , że również widzieli Jezusa , czy padali jak martwi , czy raczej wpadali w emocje.

To jest ciekawe, co piszesz, może ma to jakiś sens.

Ale z drugiej strony wizja wizji nierówna. Dlaczego nie dopuszczasz możliwości, że Bóg zesłał Janowi taką porażającą wizję Syna Człowieczego, a innym ludziom mógł zesłać mniej porażające wizje, podczas których nie musieli padać jak martwi?

Edit: jest jeszcze jedna kwestia: Jezus jest miłością, więc nic dziwnego, że ludzie, którzy go zobaczyli, wpadali - jak to ujmujesz - "w emocje". Jeżeli doświadczysz potężnej miłości, to ożyjesz, będziesz bardzo szczęśliwy. Niekoniecznie jest wtedy sens padać do stóp jak martwy.


N sty 15, 2023 17:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL