Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 14:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 JEZUS ŻYJE - spotkałem Go! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
logika napisał(a):
Jezus został wskrzeszony jako osoba duchowa i przed pójściem do nieba przybierał postać człowieka aby pokazać uczniom , że żyje.

Cytuj:
Jezus przed śmiercią był doskonałym człowiekiem takim jak Adam przed grzechem.

W takim razie wychodzi na to, że do żadnego wskrzeszenia nie doszło. Jezus za życia na Ziemi był osobą ludzką, która została poddana torturom i zmarła na krzyżu. Natomiast po trzech dniach pojawiła się jakaś osoba duchowa, która podawała się za Jezusa i czasem przybierała Jego postać. Z tego co powiedziałeś, wynika że były to dwie różne osoby.


So sty 28, 2023 18:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1062
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Po śmierci ciało jest z materii nieśmiertelnej - innej niż Einsteinowa. Nadto ciało to nie jest uzależnione od zmysłów i fizjologii IMO. Natomiast Jezus jest Bogiem i jest ponad to ciało.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So sty 28, 2023 18:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
feelek napisał(a):
logika napisał(a):
Jezus został wskrzeszony jako osoba duchowa i przed pójściem do nieba przybierał postać człowieka aby pokazać uczniom , że żyje.

Cytuj:
Jezus przed śmiercią był doskonałym człowiekiem takim jak Adam przed grzechem.

W takim razie wychodzi na to, że do żadnego wskrzeszenia nie doszło. Jezus za życia na Ziemi był osobą ludzką, która została poddana torturom i zmarła na krzyżu. Natomiast po trzech dniach pojawiła się jakaś osoba duchowa, która podawała się za Jezusa i czasem przybierała Jego postać. Z tego co powiedziałeś, wynika że były to dwie różne osoby.


Jezus zanim przyszedł na ziemię to istniał w niebie jako istota duchowa i miał na imię Słowo. Jana 1:1

Na ziemi Jezus urodził się jako doskonały człowiek po to aby oddać swe doskonałe ciało jako ofiarę za grzechy wszystkich ludzi. Hebrajczyków 10:5-10

Gdy oddał swe człowiecze ciało za wszystkich ludzi , Bóg Ojciec Jahwe wskrzesił Jezusa w ciele duchowym w takim jakie miał zanim przyszedł na ziemię . Objawienie 1:12-18


Pn sty 30, 2023 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
@logika

Co się stało z osobą duchową Słowo, gdy została poczęta osoba ludzka Jezus?


Pn sty 30, 2023 16:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
@feelek

Słowo miał ciało duchowe w niebie , gdy się urodził na ziemi jako człowiek dostał ciało ludzkie i zmieniono mu imię na Jezus. W niebie przestał istnieć.
Osobowość , myśli, uczucia, się nie zmieniły , zmieniło się tylko ciało .


Śr lut 01, 2023 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
@logika

Czyli osoba duchowa Słowo otrzymała ludzkie ciało, natomiast Jej ciało duchowe znikło. Następnie Ta osoba duchowa i Jej ludzkie ciało otrzymała imię Jezus. Zgadza się?


Śr lut 01, 2023 18:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
feelek napisał(a):
@logika

Czyli osoba duchowa Słowo otrzymała ludzkie ciało, natomiast Jej ciało duchowe znikło. Następnie Ta osoba duchowa i Jej ludzkie ciało otrzymała imię Jezus. Zgadza się?


Żle to rozumiesz.
W niebie istniała osoba duchowa o imieniu Słowo.
Na ziemi urodził się człowiek o imieniu Jezus.
To jest ta sama osobowość ale w innym ciele.
Jezus był takim samym doskonałym człowiekiem jak Adam przed grzechem.
A więc Jezus nie był istotą duchową w ciele człowieka.

Obecnie Jezus siedzi w niebie po prawicy tronu Boga Ojca Jahwe i czekamy aż przyjdzie w chwale na ziemię.
Z tego wynika , że dzisiejsze wizje człowieka w białych szatach i długich włosach nie są Jezusem.


Cz lut 02, 2023 12:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
logika napisał(a):
A więc Jezus nie był istotą duchową w ciele człowieka.

Czyli jest tak jak mówiłem. Wskrzeszenie to przywrócenie do życia. Jeśli było tak jak mówisz, że umarł człowiek, który nie był istotą duchową, a po trzech dniach Bóg powołał do życia istotę duchową niebędącą człowiekiem, to do żadnego wskrzeszenia nie doszło.

subadam napisał(a):
Ogladam te dziesiatki tematow na temat duszy, zbawienia i zycia wiecznego i pusty smiech mnie ogarnia.

Dlaczego warto się śmiać?

https://www.cefarm24.pl/czytelnia/zdrow ... sie-smiac/


Cz lut 02, 2023 17:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
feelek napisał(a):
Czyli jest tak jak mówiłem. Wskrzeszenie to przywrócenie do życia. Jeśli było tak jak mówisz, że umarł człowiek, który nie był istotą duchową, a po trzech dniach Bóg powołał do życia istotę duchową niebędącą człowiekiem, to do żadnego wskrzeszenia nie doszło


Podam przykład:
Umiera człowiek Jezus , po trzech dniach wskrzesza Jezusa , czyli jego myśli, osobowość, uczucia, wspomnienia, w ciele duchowym Bóg Ojciec Jahwe.
A więc Jezus zostaje wskrzeszony ale w innym ciele.
1 Koryntian 15:44

,,... zasiewa się ciało zmysłowe — powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie, powstanie też ciało niebieskie....,,


Pt lut 03, 2023 12:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Co to jest ciało duchowe?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lut 03, 2023 12:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Wszystkie posty niezwiązane z tematem są w koszu.
Subadam, jeśli chcesz dalej dyskutować to nie wyśmiewaj wiary katolików i doświadczenia Boga, nie będę Ci więcej zwracał uwagi. Proszę się dokształcić na temat rozważań średniowiecznych mnichów bo to co piszesz to bzdury.
Logika, zmień płytę bo powtarzasz swoje tezy w innych wątkach i jeśli nie przestaniesz będzie ban.

_________________
ksiądz


Pt lut 03, 2023 18:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
logika napisał(a):
Podam przykład:
Umiera człowiek Jezus , po trzech dniach wskrzesza Jezusa , czyli jego myśli, osobowość, uczucia, wspomnienia, w ciele duchowym Bóg Ojciec Jahwe.
A więc Jezus zostaje wskrzeszony ale w innym ciele.

Jeszcze raz powtarzam. Wskrzeszenie to przywrócenie do życia. Jezus człowiek, to myśli, osobowość, uczucia, wspomnienia, plus ciało ludzkie. Jeżeli ciało Jezusa nie zostało przywrócone do życia, to o żadnym wskrzeszeniu nie może być mowy.


So lut 04, 2023 13:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
@feelek,

niekoniecznie. Co bowiem z osobami, które po śmierci zostały skremowane? Bóg w takim przypadku nie może według Twojej definicji wskrzesić danego człowieka, tylko może - tak jak pisze Logika - stworzyć nowe (takie samo?) ciało, z tymi samymi myślami, osobowością, uczuciami, wspomnieniami.


So lut 04, 2023 17:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
Dla Boga skremowane ciało nie jest przeszkodą

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lut 04, 2023 17:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: JEZUS ŻYJE - spotkałem Go!
@Swołocz

Wg nauki Świadków Jehowy biblijny termin „dusza” odnosi się do całego żyjącego człowieka — razem z jego ciałem, osobowością i uczuciami. Sama osobowość z uczuciami, ale bez ciała nie może być nazwana człowiekiem. Jeżeli przywrócenie do życia Jezusa dotyczyło tylko Jego osobowości i uczuć, a Jego ciała już nie, to do wskrzeszenia Jezusa człowieka nie doszło.

Ps.
logika wcale nie mówi o stworzeniu przez Boga takiego samego ciała.


So lut 04, 2023 19:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL