Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:22



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
 Re: ZBAWIENIE DUSZY na ziemi 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 26, 2014 14:59
Posty: 31
Post Re: ZBAWIENIE DUSZY na ziemi
Jeszcze tylko słowo Pana Jezusa do przemyślenia:
(Łk 9,23) Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje.
Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa
(zbawiając duszę).
Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci (potępiając duszę w piekle) lub szkodę poniesie (na duszy, cierpiąc w Czyśćcu).
Kto się, bowiem Mnie i słów moich zawstydzi , tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w swojej chwale (z pierwszego Nieba P. Jezusa i NMP dla tych, co przejdą pierwszą drogę krzyżową) oraz w chwale Ojca (z drugiego Nieba Boga Ojca, dla tych, co przejdą drugą białą drogę do końca) i świętych aniołów (symbolu zbawionych Dzieci Boga Ojca, braci i sióstr Pana Jezusa i NMP).
Zaprawdę, powiadam wam:
Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci
(cieleśnie), aż ujrzą Królestwo Boże (tj. Ducha Boga Ojca, Ducha Pana Jezusa, Ducha Świętego i Ducha Świętego NMP).

(Iz 45,21) Przedstawcie i przytoczcie dowody, owszem, naradźcie się wspólnie:
kto zapowiedział to, (co teraz się wypełni), od dawna i od owej chwili objawił?
Czyż nie Ja jestem Pan, a nie ma innego Boga prócz Mnie
(tj. Królestwa Bożego).
Bóg sprawiedliwy i zbawiający nie istnieje poza Mną (tj. poza Panem Jezusem i NMP).
Nawróćcie się do Mnie, by się zbawić (po przejściu drogi krzyżowej), wszystkie krańce świata, bo Ja jestem Bogiem i nikt inny.
Przysięgam na Siebie samego, z moich ust (przez proroków) wychodzi sprawiedliwość, słowo nieodwołalne. Tak, przede Mną się zegnie wszelkie kolano, wszelki język na Mnie przysięgać będzie mówiąc: Jedynie u Pana jest sprawiedliwość i moc.
Do Niego przyjdą zawstydzeni wszyscy, którzy się na Niego zżymali
.
(Dz 13,43) Po zakończeniu zebrania wielu Żydów towarzyszyło Pawłowi i Barnabie, którzy w rozmowie starali się zachęcić ich do wytrwania w łasce Boga.
W następny szabat zebrało się niemal całe miasto
(z forum), aby słuchać słowa Bożego.
Gdy Żydzi zobaczyli tłumy, ogarnęła ich zazdrość i bluźniąc sprzeciwiali się temu, co mówił Paweł.
Wtedy powiedział do nich odważnie: Należało głosić słowo Boże najpierw wam. Skoro jednak odrzucacie je i sami uznajecie się za niegodnych życia wiecznego, zwracamy się do pogan.
Tak, bowiem nakazał nam Pan: Ustanowiłem Cię światłością dla pogan, abyś był zbawieniem aż po krańce ziemi.
Poganie słysząc to radowali się i wielbili słowo Pańskie, a wszyscy, przeznaczeni do życia wiecznego, uwierzyli.
Słowo Pańskie rozszerzało się po całym kraju.
Ale Żydzi podburzyli pobożne a wpływowe niewiasty i znaczniejszych obywateli, wzniecili prześladowanie Pawła i wyrzucili go ze swoich granic
(tj. z tego forum).


Wt sie 26, 2014 10:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL