Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 255 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Bóg przyszedł do mnie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 25, 2016 0:07
Posty: 1
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Wiem że to nie miejsce na taki wpis ale nie wiem gdzie mógłbym go dać. Moje pytanie brzmi: Czy w wielki piątek można iść do kina na film "Zmartwychwstały" ?


Pt mar 25, 2016 0:11
Zobacz profil
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
krzysztofsyn napisał(a):
Poproszę o cytat "aby nie robić NIC na pokaz" ?
Bo, o uczynkach pobożnych przed ludźmi, to słyszałem.

No oczywiście ,że miałem na myśli tą wypowiedź Jezusa ,,Jezus powiedział do swoich uczniów: Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli;"
Mt 6,1
A w robieniu czegoś na pokaz to oczywiście nie rozchodziło mi się ,żeby nic nie robić na pokaz. Bo oczywiście trzeba publicznie wyznawać wiarę w Boga. Rozchodziło mi się tylko ,żeby czegoś publicznie nie robić ze względu na pychę.


Pt mar 25, 2016 14:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 11, 2014 16:12
Posty: 52
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Świadectwo w wersji audio-video
https://www.youtube.com/watch?v=udx71psrzPo

_________________
Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku,
myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna."Prz 3,5-6


So sty 19, 2019 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
krzysztofsyn napisał(a):
Świadectwo w wersji audio-video
https://www.youtube.com/watch?v=udx71psrzPo




Nawet fajnie że zrobiłeś w tej wersji.
No i co to ma być, że jest w tym reklam nawciskane? chcesz nazarabiać pieniędzy na własnych objawieniach?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sty 19, 2019 23:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 11, 2014 16:12
Posty: 52
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Kanał nie jest mój i nie czerpię z publikacji żadnych korzyści majątkowych. Trzymaj się ...Jezusa

_________________
Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku,
myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna."Prz 3,5-6


Śr mar 20, 2019 11:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
krzysztofsyn napisał(a):
Kanał nie jest mój i nie czerpię z publikacji żadnych korzyści majątkowych. Trzymaj się ...Jezusa



Więc się wycofuje z tego co powiedziałem, w końcu nie masz wpływu na zamieszczane tam reklamy.
Natomiast cały czas pozostaje jedna kwestia, o której już tutaj ktoś wcześniej mówił, bo jak to może tak być że Bóg ci kazał dzwonić, a żeś się nie dodzwonił, więc Bóg nie wiedział, że ten ksiądz nie odbierze telefonu?
Bo skoro Bóg jest wszechwiedzący, to nie kazałby ci dzwonić do kogoś, kto nie odbierze tego telefonu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 20, 2019 14:54
Zobacz profil
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Strasznie długie to świadectwo...:(

Może posłucham kiedyś w bezsenną noc...

Może ja tez kiedys w przeszłości mogłam zrobić taki film...ale teraz uważam że to wszystko tylko gra umysłu...:(przypadki, zdarzenia w nieodpowiednich momentach...

Jak juz jesteśmy przy telefonach to...Jak wyjaśnić telefon, który wykonałam, o który modliłam się do św. Tereski...w tym telefonie oskarżyłam kolegę z pracy, że chce mnie zabić i chyba przez ten telefon ową pracę straciłam...:( ( to było urojenie)...
Czemu Tereska nie powstrzymała wykonania tego telefonu?


Śr mar 20, 2019 16:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Teresse napisał(a):
Strasznie długie to świadectwo...:(

Może posłucham kiedyś w bezsenną noc...

Może ja tez kiedys w przeszłości mogłam zrobić taki film...ale teraz uważam że to wszystko tylko gra umysłu...:(przypadki, zdarzenia w nieodpowiednich momentach...

Jak juz jesteśmy przy telefonach to...Jak wyjaśnić telefon, który wykonałam, o który modliłam się do św. Tereski...w tym telefonie oskarżyłam kolegę z pracy, że chce mnie zabić i chyba przez ten telefon ową pracę straciłam...:( ( to było urojenie)...
Czemu Tereska nie powstrzymała wykonania tego telefonu?




Na jakiej zasadzie św. Teresa, miała by ten telefon powstrzymać? wyrwać ci telefon z ręki?

I nie było jeszcze sądu ostatecznego, a św. Teresa jest już w Niebie? i stamtąd obserwuje słyszy wszystko co sie dzieje na Ziemi? i wedle własnego uznania, jednym osobą pomaga a innym już nie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 20, 2019 17:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Robek napisał(a):
krzysztofsyn napisał(a):
Kanał nie jest mój i nie czerpię z publikacji żadnych korzyści majątkowych. Trzymaj się ...Jezusa



Więc się wycofuje z tego co powiedziałem, w końcu nie masz wpływu na zamieszczane tam reklamy.
Natomiast cały czas pozostaje jedna kwestia, o której już tutaj ktoś wcześniej mówił, bo jak to może tak być że Bóg ci kazał dzwonić, a żeś się nie dodzwonił, więc Bóg nie wiedział, że ten ksiądz nie odbierze telefonu?
Bo skoro Bóg jest wszechwiedzący, to nie kazałby ci dzwonić do kogoś, kto nie odbierze tego telefonu.

Może to był taki psikus? ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Śr mar 20, 2019 20:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
ARHIZ napisał(a):
Może to był taki psikus? ;)



Bóg sobie z Krzysztofa żarty robił? w sumie Bóg ma poczucie humoru, w końcu pozwolił na powstanie czegoś takiego jak wiara w reinkarnacje :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 20, 2019 22:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Nawet Purany wprost mówią, że Bóg lubi żarty. ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz mar 21, 2019 7:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 19, 2017 10:29
Posty: 3
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Wierzcie lub nie ale przeczytałem cały wątek od początku do teraz :)

Robek, Twoje trolololo internetowe jest wspaniałe. Naprawdę, ale o tym poniżej.

Anonim (konto usunięte) napisał(a):
Zadałem sobie trudu i przeczytałem rozmowę Krzysztof syn z rzekomo Panem Bogiem. I nurtuje mnie kilka pytań i wątpliwości.
1. Bóg każe Ci dzwonić do księdza a ksiądz nie odbiera telefonu . To jak ma się to do Doskonałości Pana Boga?
2. Szukanie księdza. Trafienie dopiero na Niego za którymś razem. Przypomina to trochę grę w Lotto na chybił - ...

Uważam że Bóg jest wszechwiedzący i wiedział, że jak powie Krzysztofowi "jedź samochodem", to odmówi. Takie sprytne zagranie, małymi kroczkami, prościej przekonać do telefonu niż zacząć do jazdy samochodem. Skoro przełamał Krzysztofa do samej próby kontaktu to potem już tylko dokładał. Jakoś tak Bóg powoli "rzeźbi" człowieka, nie wymaga żeby zaraz po nowonarodzeniu/nawróceniu stać się męczennikiem za wiarę.


Robek napisał(a):
Natomiast mi chodzi o grzechy popełnione po spowiedzi, a z uwagi że, będe sie spowiadał dopiero przed świętami, to już sie ich troche nazbierało, i właśnie o to spytaj sie Boga, który z tych moich grzechów po spowiedzi był najcięższy.

Technicznie rzecz biorąc to tutaj byłoby trzeba daru prorokowania, tak jak to miało miejsce gdy Natan przyszedł do Dawida https://www.bible.com/bible/2095/2SA.12.SNP albo Jezus rozmawiał z Samarytanką przy studni. (Jana 4,18) https://www.bible.com/bible/2095/JHN.4.SNP

@Robek, Jesteś pewien, że chcesz żeby Bóg objawiał Twoje grzechy innym? Mi byłoby wstyd :oops:

Zapewne dużo ludzi myśli sobie "nawalony koleś miał halucynację". Mój przyjaciel rozmawiał z odkurzaczem po pijaku ale to nie odmieniło jego życia. Życie Krzysztofa się odmieniło. Zakładając jeżeli byłaby to tylko halucynacja, która przyczyniła się do jego zbawienia, czyż nie jest to wspaniała ingerencja Boża? Osobiście wierzę że Krzysztof dosłownie spotkał Jezusa.

W Biblii są dokładne instrukcję jak rozpoznać kto jest od Boga, każdy ten kto wydaje dobre owoce (miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie) "I nikt nie jest w stanie wyznać, że Jezus jest Panem, jak tylko w Duchu Świętym." https://www.bible.com/bible/2095/1CO.12.SNP

@Robek Podajesz w wątpliwość, że Jezus rozmawia z Krzysztofem, uważam że Jezus mówi również do Ciebie i przez Ciebie przemawia. Gdyby nie Twoje pytania czy trolowanie, dyskusja nie toczyła by się tak dynamicznie, a niektóre pytania by nie padły. A pytania przyczyniają się do szukania odpowiedzi, a to następnie do wzrostu. Niedawno 4-letnia córka zapytała "czemu Jezusa nie słychać uszami", sądzę bardziej ja potrzebowałem tego pytania niż ona odpowiedzi. Nie każdemu chce się zapytać ale z chęcią przeczytałby odpowiedz. Widzę to tak, że Jezus wkłada do Twojego umysłu to co masz napisać na forum. Każdy jest inny, w inny sposób odbiera informację od Jezusa. Trzeba to tylko odkryć i rozpoznać.

tl;tr z pierwszego postu, wg mnie najważniejsze:
-Jezus jest wspaniały i kochający.
- Można mieć z Nim relację i prowadzić żywy dialog (nie koniecznie werbalny).
- Wspaniale jest zaufać Bogu w 100%.
- Relacja z Bogiem daje dużo radości, miłości a także wyzwań.


Śr lip 17, 2019 13:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 11, 2014 16:12
Posty: 52
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
:-D

_________________
Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku,
myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna."Prz 3,5-6


So lip 20, 2019 10:30
Zobacz profil
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Nie rozumiem. Osoby gadają o swoich przeżyciach, wielkich nawróceniach, jakiś mistycznych doznaniach. A mi nigdy nic takiego się nie przydarzyło :(


So lip 20, 2019 14:05

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Fajnie, że to wreszcie zauważyłeś. Może stoisz po stronie uczonych w Piśmie i faryzeuszy, a nie tych, którzy pragną poznać Jezusa i nawiązać z Nim żywą relację?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So lip 20, 2019 15:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 255 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL