Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 18:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona
 Bóg przyszedł do mnie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 11, 2015 15:20
Posty: 15
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Yarpen_Zirgin napisał(a):
luisiana, jeżeli szukasz wspólnoty, która będzie nauczała tego, co według ciebie zapisano w Biblii, to powinieneś założyć własną. Jest bowiem tak, że wspólnoty katolickie będą głosiły to, co przekazali nam Apostołowie i jest zachowywane w Kościele Chrystusa, a protestanckie własne przekonania na temat tego, co nauczał Chrystus i zapisano w Biblii.


Przecież apostołowie przekazali nam Sowo Boże, czyli to co jest zapisane w Biblii, chodzi tu o NT, przecież apostołowie chodzili z Jezusem, wiec to Jego uczniowie, rozumiesz to? Więc nie mogli nam przekazać czegoś czego nie nauczył ich Jezus. Więc dlaczego sądzisz, że to co głosili apostołowie to wspólnoty katolickie, a to co Jezus i Biblia to protestanckie? Wybacz ale dla mnie to bezsensu. Jezus, Biblia i apostołowie głosili jedno, skąd Ty taki podział wziąłeś? Mam koleżankę protestantkę i nie jest tak jak napisałeś.


Cz sie 20, 2015 10:46
Zobacz profil
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
luisiana napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
luisiana, jeżeli szukasz wspólnoty, która będzie nauczała tego, co według ciebie zapisano w Biblii, to powinieneś założyć własną. Jest bowiem tak, że wspólnoty katolickie będą głosiły to, co przekazali nam Apostołowie i jest zachowywane w Kościele Chrystusa, a protestanckie własne przekonania na temat tego, co nauczał Chrystus i zapisano w Biblii.


Przecież apostołowie przekazali nam Sowo Boże, czyli to co jest zapisane w Biblii, chodzi tu o NT,

Apostołowie przekazali nam całą naukę objawioną przez Chrystusa, a nie tylko to, co zapisano w Biblii. Święty Paweł nakazał zachowywać wszystko, co nauczali pisemnie i ustnie, a nie tylko spisanych nauk.

Cytuj:
przecież apostołowie chodzili z Jezusem, wiec to Jego uczniowie, rozumiesz to?

Znasz powiedzenie "nie ucz ojca dzieci robić"? Jeżeli nie to zapamiętaj je i... nie ucz ojca dzieci robić.

Cytuj:
Więc nie mogli nam przekazać czegoś czego nie nauczył ich Jezus. Więc dlaczego sądzisz, że to co głosili apostołowie to wspólnoty katolickie, a to co Jezus i Biblia to protestanckie?

Nie czytasz tego, co napisałem. Wróć, proszę, do mojego posta i przeczytaj go jeszcze raz, ale ze zrozumieniem. Zwłaszcza fragment, który podkreśliłem w tym, co zacytowałeś.

Cytuj:
Wybacz ale dla mnie to bezsensu. Jezus, Biblia i apostołowie głosili jedno, skąd Ty taki podział wziąłeś?

Nie czytasz ze zrozumieniem, więc Ci wychodzą bzdury. :D


Cz sie 20, 2015 10:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
luisiana napisał(a):
Do medieval_man
nie o takie wspólnoty mi chodziło, w jednej z nich byłam kilka razy, to było jakieś 4 lata temu. Są przesiąknięte katolicyzmem, wprowadzają udawaną euforię, mówią rzeczy, które przeczą temu co jest napisane w Biblii. A ja szukam nazwijmy to "wspólnoty" czy czegoś w tym rodzaju, która nie będzie zaprzeczała Słowu.

Zadałaś pytanie:
- w którym kościele katolickim tego daru się używa.
Dostałaś odpowiedź.

Czegoś nie rozumiem. Pytasz w którym kościele katolickim używa się daru języków, a potem masz żale, że napisałem Ci o wspólnotach katolickich i w dodatku przesiąkniętych katolicyzmem, a nie jakichś innych.

Poza tym, jeśli uważasz, że wiesz lepiej od wielu mądrych i pobożnych osób które wspólnoty kościelne zaprzeczają, a które pielęgnują Słowo Boże to czego szukasz na forum?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz sie 20, 2015 12:45
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So mar 28, 2015 9:12
Posty: 231
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Apostołowie przekazali nam całą naukę objawioną przez Chrystusa, a nie tylko to, co zapisano w Biblii. Święty Paweł nakazał zachowywać wszystko, co nauczali pisemnie i ustnie, a nie tylko spisanych nauk.


To mnie szczerze mówiąc zaciekawiło Yarpen. Możesz przybliżyć te 'niespisane nauki' chyba że to jakiś sekret.


Cz sie 20, 2015 16:19
Zobacz profil
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Chociażby o Wniebowzięciu NMP.


Cz sie 20, 2015 16:21

Dołączył(a): So mar 28, 2015 9:12
Posty: 231
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Liczyłam na coś bardziej ezoterycznego. W NT Jezus uczył swych uczniów na osobności co zaświadcza ewangelia. Głównie to miałam na myśli. Czy Kościół przechowuje gdzieś te nauki ?


Cz sie 20, 2015 16:34
Zobacz profil
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Dindala napisał(a):
Liczyłam na coś bardziej ezoterycznego. W NT Jezus uczył swych uczniów na osobności co zaświadcza ewangelia. Głównie to miałam na myśli.

Kościół Chrystusa to nie sekta. Nie ma tajnych nauk.

Cytuj:
Czy Kościół przechowuje gdzieś te nauki ?

Np. w tym miejscu.


Cz sie 20, 2015 16:37

Dołączył(a): So mar 28, 2015 9:12
Posty: 231
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kościół Chrystusa to nie sekta. Nie ma tajnych nauk.


Każdy Kościół był kiedyś sektą, Yarpen.

Co do Wniebowzięcia: dogmat ogłoszono w 1950r. Możesz wyjaśnić skąd się wziął ?


Cz sie 20, 2015 18:41
Zobacz profil
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Dindala napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kościół Chrystusa to nie sekta. Nie ma tajnych nauk.

Każdy Kościół był kiedyś sektą, Yarpen.

Wskazałem Ci na konkretny aspekt dotyczący sekt. Przegapiłaś?

Cytuj:
Co do Wniebowzięcia: dogmat ogłoszono w 1950r

Z kolei dogmat o Trójcy ogłoszono w 325, o Theotokos w 431, o Transsubstancjacji w 1215, a dogmatyczne potwierdzenie kanonu Pisma Świętego nastąpiło dopiero w 1546 r. Czy w związku z tym data ogłoszenia dogmatu coś zmienia w fakcie, że jest to nauka przekazana przez Apostołów?

Cytuj:
Możesz wyjaśnić skąd się wziął ?

Z tego samego źródła co wszystkie inne prawdy wiary pochodzące od Boga: Objawienia Bożego. :)


Cz sie 20, 2015 19:13

Dołączył(a): So mar 28, 2015 9:12
Posty: 231
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wskazałem Ci na konkretny aspekt dotyczący sekt. Przegapiłaś?


Niczego nie przegapiłam. Weźmy taki cytat z NT:
"Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i
otwartymi uszami nie słyszą ... żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli,"
Jak się ustosunkujesz do tego aspektu?

Cytuj:
Cytuj:
Możesz wyjaśnić skąd się wziął ?

Z tego samego źródła co wszystkie inne prawdy wiary pochodzące od Boga: Objawienia Bożego. :)


Moim zdaniem to bardzo enigmatyczne. Objawienie? Czyje? Papieża? Mistyka? Teologa? Sory, że pytam ale mnie to ciekawi.


Cz sie 20, 2015 19:30
Zobacz profil
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Dindala napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wskazałem Ci na konkretny aspekt dotyczący sekt. Przegapiłaś?


Niczego nie przegapiłam. Weźmy taki cytat z NT:
"Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i
otwartymi uszami nie słyszą ... żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli,"
Jak się ustosunkujesz do tego aspektu?

Przeczytaj ten fragment Ewangelii z kontekstem, wtedy zrozumiesz o co chodziło. :)

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Możesz wyjaśnić skąd się wziął ?

Z tego samego źródła co wszystkie inne prawdy wiary pochodzące od Boga: Objawienia Bożego. :)

Moim zdaniem to bardzo enigmatyczne. Objawienie? Czyje? Papieża? Mistyka? Teologa? Sory, że pytam ale mnie to ciekawi.

Przecież napisałem wyraźnie: Objawienie Boże. Przekazane przez Apostołów, a następnie przechowywane w Kościele.


Tak na marginesie, to nie odpowiedziałaś na moje pytanie.


Cz sie 20, 2015 20:01

Dołączył(a): So mar 28, 2015 9:12
Posty: 231
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przeczytaj ten fragment Ewangelii z kontekstem, wtedy zrozumiesz o co chodziło. :)


Rozumiem, że Ty wiesz o co chodziło, ale nie chcesz się tą wiedzą podzielić. Czy to nie sekciarskie?

Cytuj:
Przecież napisałem wyraźnie: Objawienie Boże. Przekazane przez Apostołów, a następnie przechowywane w Kościele.


Nie wiem, może jestem za głupia, ale czegoś tu nie rozumiem. Dogmaty ogłasza się w różnych czasach, nieraz odległych. Ten o Wniebowzięciu ogłoszono w 1950r. Twierdzisz, że został on przekazany przez apostołów i nie został spisany. Pytanie: dlaczego ogłasza się je po tak długim czasie a nie zaraz na początku. Drugie pytanie. Skoro nie został spisany kto go przechował, dlaczego zwlekano tak długo z jego ogłoszeniem. Mówisz, że Kościół nie ma tajemnic i sam sobie zaprzeczasz.


Cz sie 20, 2015 20:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Na długo przed 1950 rokiem w Kościele przyjmowano prawdę o Wniebowzięciu tylko nie ogłoszono jej uroczyście.
Była obecna przez całe dzieje Kościoła. Także w Kościołach wschodnich w starożytności, chociaż tam tylko trochę inaczej ją ujmowano.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz sie 20, 2015 20:59
Zobacz profil WWW
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
Dindala napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przeczytaj ten fragment Ewangelii z kontekstem, wtedy zrozumiesz o co chodziło. :)


Rozumiem, że Ty wiesz o co chodziło, ale nie chcesz się tą wiedzą podzielić. Czy to nie sekciarskie?

Nie, bo wskazałem ci publicznie dostępne miejsce, w którym masz kwestię wyjaśnioną.

Cytuj:
Cytuj:
Przecież napisałem wyraźnie: Objawienie Boże. Przekazane przez Apostołów, a następnie przechowywane w Kościele.

Nie wiem, może jestem za głupia, ale czegoś tu nie rozumiem.

Widać.

Cytuj:
Dogmaty ogłasza się w różnych czasach, nieraz odległych. Ten o Wniebowzięciu ogłoszono w 1950r. Twierdzisz, że został on przekazany przez apostołów i nie został spisany. Pytanie: dlaczego ogłasza się je po tak długim czasie a nie zaraz na początku.

Dlatego, że wcześniej nie istniała taka potrzeba. Przykładowo kanon Pisma Świętego potwierdzono dogmatycznie dopiero w roku 1546 ponieważ w owym czasie protestanci zabrali się za jego "poprawianie" przez usunięcie kilku ksiąg ST. :)

Cytuj:
Drugie pytanie. Skoro nie został spisany kto go przechował, dlaczego zwlekano tak długo z jego ogłoszeniem.

Bo nie istniała potrzeba jego ogłaszania. Tak samo jak np. nie istniała potrzeba potwierdzania dogmatycznie nauczania o Trójcy do roku 325.

Cytuj:
Mówisz, że Kościół nie ma tajemnic i sam sobie zaprzeczasz.

W niczym sobie nie zaprzeczam, tylko po prostu Tobie nie chciało się zerknąć do chociażby Wikipedii i sprawdzić od kiedy to nauczanie istnieje w Kościele. Pamiętaj, Dindala, że wbrew błędnemu przekonaniu niektórych osób, ogłoszenie dogmatu nie jest chwilą, w której Kościół zaczyna głosić daną naukę.


Cz sie 20, 2015 21:11

Dołączył(a): So mar 28, 2015 9:12
Posty: 231
Post Re: Bóg przyszedł do mnie
No i prawie wszystko się wyjaśniło poza jednym. Skąd tyle różnic w chrześcijaństwie i kto dzierży prawdziwe klucze jego rozumienia. Ale to pewnie kwestia zaufania.

Cytuj:
Dlatego, że wcześniej nie istniała taka potrzeba. Przykładowo kanon Pisma Świętego potwierdzono dogmatycznie dopiero w roku 1546 ponieważ w owym czasie protestanci zabrali się za jego "poprawianie" przez usunięcie kilku ksiąg ST. :)


Z tego co wiem protestanci poszli za Żydami a ci uznali te wyłączone księgi za nieautentyczne. Także trudno tu mówić o poprawianiu a raczej o odsiewaniu. To odsiewanie zresztą trwa cały czas przynajmniej wśród specjalistów biblistów. Potrzeba istnieje zawsze gdy pojawiają się kontrowersje. Kwestia tylko kto w tych sporach ma rację.


Cz sie 20, 2015 21:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL