Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1837 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 119, 120, 121, 122, 123
 Czy Bóg istnieje? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg istnieje?
LidkaMax napisał(a):
Wielki Wybuch jest faktem. Nie zaprzeczyłem temu.

Naukowcy muszą jakoś zobrazować ludziom materię przed Wielkim Wybuchem. Wypowiadając się, często posługują się określeniem "punkcik", "kropka", "kropka mniejsza od postawionej długopisem", itp.


No może małym dzieciom w ten sposób tłumaczy się fizykę, ale to nie jest forum dla przedszkolaków.

LidkaMax napisał(a):
Nieskończoną gęstość i energię podają również naukowcy.


Dobrze, tyle że gdzie ta energia jest zawarta? przecież punkt nie ma objętości, jak nie ma objętości, to nie istnieje, a jeśli nie istnieje, to w jaki sposób może mieć nieskończoną gęstość?

LidkaMax napisał(a):

Na tym forum razi mnie podejście wieeeelu Forumowiczów, którzy wiedzą lepiej od ludzi nauki. Aż korci mnie, aby zapytać, jaką "Sorbonę" czy "Oxford" ukończyli. :-D


A co do tego ma szkoła? nie pamiętam 99% tego co się w szkole uczyłem, bo ta wiedza do niczego mi się nie przydała, więc to wszystko zwyczajnie zapomniałem.

LidkaMax napisał(a):
Sens mojej wypowiedzi był taki, że ciężko jest zrozumieć kosmos i tak samo ciężko jest zrozumieć jego Stwórcę. Jeżeli rozumiesz cały kosmos, to gratuluję.


Chyba oczywistym jest, że świat materialny da się w jakiś sposób opisać, a Katolicki Bóg jest niepojęty?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 20, 2020 0:13
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg istnieje?
Robek napisał(a):
Chyba oczywistym jest, że świat materialny da się w jakiś sposób opisać, a Katolicki Bóg jest niepojęty?


To nie jest oczywistość. Wątpię, aby człowiekowi kiedykolwiek udało się opisać cały materialny kosmos.


N gru 20, 2020 17:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg istnieje?
Anonim (konto usunięte) napisał(a):
To nie jest oczywistość. Wątpię, aby człowiekowi kiedykolwiek udało się opisać cały materialny kosmos.


Kosmos jest nieskończony, więc nie sposób opisać coś co nie ma końca, to tak jakby spróbować napisać na tablicy, czy na czymkolwiek innym, wszystkie istniejące liczy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 20, 2020 22:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Bóg istnieje?
Robek- serio uważasz, że to co nie ma objętości, czyli wymiarów przestrzennych to nie istnieje? Fakt faktem nie istnieje jako objekt fizyczny, ale moim zdaniem np ból, który jest doznaniem istnieje. Dla mnie byty matematyczne istnieją niezależnie od ich fizycznych symboli czy odpowiadającym im obiektom, choćby dlatego, że wielu bytów matematycznych nie da się odwzorowywać w trójwymiarowej przestrzenii. Wartość liczby pi nie zależy od tego czy w przestrzenii istnieją koła ani tym bardziej od symbolicznych zapisów tej wartości.

Z Bogiem sprawa jest o tyle ciekawa, że współcześnie religie nie postulują fizycznej egzystencji Boga w sensie bycia obiektem fizycznym mającym objętość czy masę. Z tej prostej przyczyny metodologia badawcza odpowiednia do badania fizycznego wszechświata jest nieprzydatna w kwestii istnienia Boga.

Dla mnie Bóg istnieje jako idea, nie wykluczam też istnienia analogicznego do bytów matematycznych tym bardziej, że , w sumie nie wiem czemu, bardzo podoba mi się definicja Boga jako koła o środku wszędzie i obwodzie nigdzie;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N gru 20, 2020 23:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg istnieje?
IrciaLilith napisał(a):
Robek- serio uważasz, że to co nie ma objętości, czyli wymiarów przestrzennych to nie istnieje?


Nie spodziewałbym się że będziesz aż takie głupoty opowiadać!! zero kilogramów złota ma zero objętości, oraz ciężar również wynosi zero kilogramów, więc ty mówisz że zero kilo złota istnieje?

IrciaLilith napisał(a):
Fakt faktem nie istnieje jako objekt fizyczny, ale moim zdaniem np ból, który jest doznaniem istnieje.


A kto mówi że ból nie istnieje?

IrciaLilith napisał(a):
Dla mnie byty matematyczne istnieją niezależnie od ich fizycznych symboli czy odpowiadającym im obiektom, choćby dlatego, że wielu bytów matematycznych nie da się odwzorowywać w trójwymiarowej przestrzenii.


Co za byty matematyczne? to jest wytwór ludzi, skąd ci przyszło do głowy że coś takiego w fizycznym świecie istnieje? a może sama widziałaś za oknem, przelatujący byt matematyczny?

IrciaLilith napisał(a):
Wartość liczby pi nie zależy od tego czy w przestrzenii istnieją koła ani tym bardziej od symbolicznych zapisów tej wartości.


A to od czego zależy wartość pi?

IrciaLilith napisał(a):
Z Bogiem sprawa jest o tyle ciekawa, że współcześnie religie nie postulują fizycznej egzystencji Boga w sensie bycia obiektem fizycznym mającym objętość czy masę.


To Jezus nie miał, nie ma, objętości masy?


IrciaLilith napisał(a):
Z tej prostej przyczyny metodologia badawcza odpowiednia do badania fizycznego wszechświata jest nieprzydatna w kwestii istnienia Boga.


Jak światło nie ma masy, to fizyka nie może go badać? :D


IrciaLilith napisał(a):
Dla mnie Bóg istnieje jako idea, nie wykluczam też istnienia analogicznego do bytów matematycznych tym bardziej, że , w sumie nie wiem czemu, bardzo podoba mi się definicja Boga jako koła o środku wszędzie i obwodzie nigdzie;)


Wyszedł z Irci ateista, bo według ciebie byty matematyczne istnieją jedynie w głowach ludzi, i tak samo jest z Bogiem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn gru 21, 2020 18:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Bóg istnieje?
Robek- byt fizyczny taki jak złoto, gdy nie ma wymiarów ani masy nie istnieje w sposób fizyczny, ale może istnieć jako byt wyobrażony.

Pomysł aby byty matematyczne istniały fizycznie jest absurdalny. Istnieją jako byty matematyczne.

Właśnie- od czego zależy wartość liczy pi, która jest stała a jedynie możemy ją wyrazić w różnych umownych systemach liczbowych? Moim zdaniem od właściwości geometrii które są niezależne od ludzkich umysłów, od ludzi zależy jedynie symboliczny zapis wartości liczby pi w świecie materialnym.

Gdy Jezus fizycznie żył na Ziemi to miał objętość i masę a odnośnie Jego obecnego stanu istnienia poza prawdami religijnymi nie ma jakichkolwiek informacji.

Polecam filmy Smartgasma, szczególnie temat zwiększania masy pudełka w którym zamkniemy światło.

Nie Robek- ja uważam, że byty matematyczne istnieją poza naszymi umysłami a w umysłach mamy ich umysłowe symboliczne reprezentacje. Tak samo uważam, że pewne bazowe idee także nie istnieją fizycznie, ale istnieją niezależnie od naszych umysłów.

Skąd wiesz, że dany obiekt fizyczny istnieje w fizycznej rzeczywistości czy jest jedynie Twoją halucynacją? Halucynację widzisz tylko Ty a inni nie Choć nie wyklucza to halucynacji zbiorowych, ale gdy wszyscy widzielibyśmy tą samą halucynację to w praktyce nie byłoby powodu aby nazywać ją halucynacją a nie światem fizycznym.

Analogicznie w kwestii istnienia niezależnego od umysłu sposobem na zweryfikowanie tego czy coś istnieje zależnie od umysłu czy niezależnie kluczem jest to czy różne osoby mogą tego doświadczać niezależnie od siebie oraz analiza czy gdyby ludzi nie było dany byt typu wartość liczby pi by istniał. Czy inne istoty zupełnie inne od nas mogłyby odkryć tą wartość mimo totalnych różnic biologicznych i kulturowych?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr gru 23, 2020 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg istnieje?
IrciaLilith napisał(a):
Robek- byt fizyczny taki jak złoto, gdy nie ma wymiarów ani masy nie istnieje w sposób fizyczny, ale może istnieć jako byt wyobrażony.

Pomysł aby byty matematyczne istniały fizycznie jest absurdalny. Istnieją jako byty matematyczne.


Co ty gadasz! jak coś nie istnieje fizycznie to tego nie ma, a ty w kółko że nieistniejące byty istnieją, no weź się zastanów co ty tutaj wymyślasz.

IrciaLilith napisał(a):
Skąd wiesz, że dany obiekt fizyczny istnieje w fizycznej rzeczywistości czy jest jedynie Twoją halucynacją?


Uznałem że istnieje więc istnieje, tak samo ty możesz uznać że istnieją byty matematyczne, że jesteś Świętym Mikołajem, możesz sobie uznać jaką tylko głupotę chcesz, to już twoja sprawa.

IrciaLilith napisał(a):
Czy inne istoty zupełnie inne od nas mogłyby odkryć tą wartość mimo totalnych różnic biologicznych i kulturowych?


Nie mogli by odkryć bo nie sposób jest określić ile wynosi liczba pi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr gru 23, 2020 18:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1837 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 119, 120, 121, 122, 123

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL