Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 6:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Czy święci popełniali grzechy? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
Spotkalem sie z twierdzeniem że swieci grzeszyli nawet po nawróceniu. Z tym że wydaje mi się że nie mogły być to grzechy ciężkie. Bo tak, taka osoba świętym zostać miałaby ciężko


Pn paź 07, 2019 2:20

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
Istotne jest co ludzie uznają za grzech a co jest grzechem dla Boga, bo ludzkie kryteria zmieniają się w czasie i przestrzeni a Bóg jest poza czasem i przestrzenią.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt paź 11, 2019 17:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
Przecież święci się spowiadali, Jan Paweł II podobno nawet co dwa tygodnie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt paź 11, 2019 17:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 19, 2019 18:22
Posty: 5
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
JedenPost napisał(a):
haire napisał(a):
Pamiętaj!!! Jedynym, prawdziwym grzechem jest niewiara w Chrystusa i Jego Kościół


Pewnie, przykładowo pedofilia albo ludobójstwo to przy tym pikuś. To nie są prawdziwe grzechy.

, że zawsze wydawało mi się, że święci to ludzie, którzy po doznaniu łaski ze strony Boga byli już tak idealni, że nie było w nich miejsca na grzech, nie popełniali błędów i z niczego nie musieli się spowiadać. Zawsze ich podziwiałam,


Wt lis 19, 2019 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
Ogłoszenie kogoś świętym nie oznacza ani uznania, że nie grzeszył ani tym bardziej tego że serio nie grzeszył, to po prostu osoby, które z różnych przyczyn Kościół uznał za wzory. Podstawa to... sława, bo o tych cichych, świętych matkach i ojcach poza najbliższą rodziną nikt nie wie i na oficjalne uznanie nie mają szans...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr lis 20, 2019 7:07
Zobacz profil
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
Andy72 napisał(a):
Przecież święci się spowiadali, Jan Paweł II podobno nawet co dwa tygodnie.

Zależy którzy święci - do VII wieku pokutę odprawiano jedynie raz w życiu (wielu czekając na późniejszy swój wiek, nie zdążyło jej wcale odprawić). Stąd późniejsze przykazanie raz w roku w okolicy świąt Wielkanocnych spowiedź i pokutę odprawić.


Śr lis 20, 2019 8:02
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
Alus napisał(a):
Zależy którzy święci - do VII wieku pokutę odprawiano jedynie raz w życiu
Jakieś źródła tej rewelacji? W „Apologii” św. Justyna Filozofa jest mowa o publicznym wyznawaniu grzechów na każdej Eucharystii. Wydaje mi się, że myli Ci się z praktyką odkładania chrztu do godziny śmierci, która rzeczywiście była spotykana (św. Równy Apostołom Cesarz Konstantyn jest chyba najbardziej znanym przykładem).


Śr lis 20, 2019 8:05
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
zefciu napisał(a):
Alus napisał(a):
Zależy którzy święci - do VII wieku pokutę odprawiano jedynie raz w życiu
Jakieś źródła tej rewelacji? W „Apologii” św. Justyna Filozofa jest mowa o publicznym wyznawaniu grzechów na każdej Eucharystii. Wydaje mi się, że myli Ci się z praktyką odkładania chrztu do godziny śmierci, która rzeczywiście była spotykana (św. Równy Apostołom Cesarz Konstantyn jest chyba najbardziej znanym przykładem).

Proszę bardzo - zasada niepowtarzalności pokuty wydaje sie dziś zbyt surowa, jeśli nie wprost okrutna...
http://mateusz.pl/duchowosc/dk-spowiedz.htm


Śr lis 20, 2019 8:19

Dołączył(a): Cz lis 21, 2019 15:51
Posty: 5
Post Re: Czy święci popełniali grzechy?
Czy kanonizowani święci popełniali jakieś grzechy? Czy rodzili się z aureolą? Czy byli doskonali pod każdym możliwym względem? W oczach wielu chrześcijan święci mogą jawić się zbyt „niebiańscy”, czy też „doskonali”, by można było ich naśladować. Często, czytając biografię świętego, możemy mieć fałszywe wrażenie, że jeśli chcemy być święci, musimy się urodzić bezgrzeszni jak Najświętsza Dziewica Maryja.


Cz lis 21, 2019 15:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL