Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 17:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona
 PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Jezus nie musiał nic mówić ,wszyscy wiedzieli ,że jest Bogiem ,on tylko słowami to potwierdzał ,tak jak już mówiłem gdyby chodziło tylko i wyłącznie o jego słowa ,to ja w tej chwili zakładam białe prześcieradło i koronę z cierni wychodzą na ulice Warszawy i cały świat uznaje mnie za Mesjasza albo nawet jego mniejsza część ,jednak nic takiego by się naprawdę nie wydarzyło ,prędzej zabrali by mnie do psychiatryka .
Tak owszem Bóg jest duchem natomiast posiada wizerunek o czym helenka nie wspomniałaś ,i ten wizerunek jest taki jaki posiadał jego Syn Jezus Chrystus ,Bóg nie jest bezpłciowy ,to mężczyzna .
Każda z trzech osób Trójcy Świętej jest inna ,różna od siebie a jednocześnie są jednością ,są jak takie trzy pomarańcze ,mają identyczny skład chemiczny jednak pewne cechy ,które je od siebie różnią .
Bóg Ojciec nigdy nikomu swojej władzy i potęgi nie odda ,on jest wszystkim ,najwięcej dał Swojemu Synowi ,dał prawie maksimum co mógł ,a jednak pewne rzeczy zachował dla samego siebie .


Wt lip 26, 2016 9:03
Zobacz profil
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
@Hufce
Jedyna odpowiedzią na Twoje herezje jest:
Idź precz ode mnie, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boskie, tylko o tym, co ludzkie.
Bóg to rodzaj męski jesli chodzi o rzeczownik, ale nie wskazuje na płec.


Wt lip 26, 2016 9:18

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Żeby zrodzić Syna Bóg musiał dać jemu swój boski pierwiastek ,jeżeli Bóg nie ma płci to w takim razie równie dobrze mógł zrodzić córkę ,jednak ma Syna ,to już o czymś świadczy .
Bóg i Jezus to jedna osoba ,Jezus jest mężczyzną a więc Bóg Ojciec też .
Bóg jest osobą gdyż wykazuje cechy osobowościowe ,Bóg ma umysł ,wolę ,emocje ,rozum.
Pismo Święte zawiera około 170 odniesień do Boga jako „Ojca.” Konieczne jest zatem stwierdzenie, że ktoś nie może być ojcem jeśli nie jest mężczyzną. Gdyby Bóg pragnął objawić się jako rodzaj żeński, wówczas pojawiłoby się słowa „matka”, a nie „ojciec.” Zarówno w Starym jak i Nowym Testamencie w odniesieniu do Boga, używany jest niezmiennie zaimek męski.

Jezus Chrystus odnosił się do Boga jako Ojca kilkakrotnie, a w innych sytuacjach w odniesieniu do Boga używał zaimka męskiego. W samych ewangeliach, słowo „Ojciec” w odniesieniu do Boga zostało przez Jezusa użyte blisko 160 razy. Szczególnie interesujące wydaje się stwierdzenie Chrystusa przytoczone w Ew. Jana 10.30: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy.” Zrozumiałe jest, że Jezus Chrystus przyszedł na świat pod postacią ludzką, aby umrzeć na krzyżu jako przebłaganie (zapłata) za grzeszny świat. Podobnie jak Bóg- Ojciec, tak też Jezus zostaje objawiony pod postacią mężczyzny. Pismo Święte podaje niezliczoną ilość przykładów, gdzie Chrystus mówiąc o Bogu, używa męskich form rzeczowników i zaimków.

Listy Nowego Testamentu (od Dziejów Apostolskich do Objawienia św. Jana) zawierają blisko 900 wersetów, gdzie słowo theos- rzeczownik rodzaju męskiego w Grece- jest użyte w odniesieniu do samego Boga. Niezliczona ilość fragmentów Pisma Świętego odwołujących się do Boga, wskazują niezaprzeczalnie na niezmienny sposób przedstawiania Jego istoty, używając rodzaju męskiego w tytułach, rzeczownikach i zaimkach. Mimo iż Bóg nie jest człowiekiem, postanowił przyjąć postać mężczyzny, aby objawić się ludzkości. Podobnie Jezus Chrystus, któremu niezmiennie przypisuje się rodzaj męski w tytułach, rzeczownikach i zaimkach, przyjął postać mężczyzny , gdy przebywał na ziemi. Prorocy Starego jak i Nowego Testamentu odwołują się do Boga i Jezusa Chrystusa, używając rodzaju męskiego w nazwach i tytułach. Bóg postanowił objawić się w takiej ludzkiej formie, aby człowiek mógł lepiej zrozumieć kim On jest. Podczas gdy Bóg pozwolił sobie na coś takiego, aby człowiek mógł lepiej go poznać, ważne staje się to, aby „nie szufladkować Boga” przez zredukowanie Jego natury, co jest niewłaściwe.


Wt lip 26, 2016 9:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Helenka napisał(a):
Nigdy nie powiedział wprost, ale robił aluzje, które Żydzi dobrze rozumieli i dlatego oskarżali Go o bluźnierstwo.


Czyli był krętaczem.

Helenka napisał(a):
Absolutnie nie wskazał na siebie jako Ojca, ale jako tego, który jest jedno z Ojcem, tzn. wszystkie słowa i decyzje są zgodne z wolą Ojca. Bóg Ojciec jest Duchem, więc jasne, że Ducha nie można widzieć inaczej jak przez obraz Syna, który sie Wcielił.


Skąd masz informacje o tym że Bóg Ojciec jest duchem?

Hufce napisał(a):
Jezus nie musiał nic mówić ,wszyscy wiedzieli ,że jest Bogiem


Skąd wiedzieli że jest Bogiem?
Od urodzenia cały czas unosił sie w powietrzu, i rzucał w ludzi piorunami?
,
Hufce napisał(a):
to ja w tej chwili zakładam białe prześcieradło i koronę z cierni wychodzą na ulice Warszawy i cały świat uznaje mnie za Mesjasza albo nawet jego mniejsza część ,jednak nic takiego by się naprawdę nie wydarzyło ,prędzej zabrali by mnie do psychiatryka .


Skoro prawdziwego Boga ukrzyżowano, to trudno sie spodziewać żeby ciebie ktoś odrazu uznał za Boga.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 26, 2016 13:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
@Hufce

„Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę.” (Rdz 1, 27)

@Robek

Kolejny gość myli Jahwe z Zeusem? Czy może z Hermesem?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt lip 26, 2016 15:01
Zobacz profil
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
bert04 napisał(a):
@Robek

Kolejny gość myli Jahwe z Zeusem? Czy może z Hermesem?

Ten gość kolejny raz pokazał, że trolluje.


Wt lip 26, 2016 15:54

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Robek napisał(a):
A to Jezus powiedział do ludzi, że jest Bogiem?
Oczywiście. Jahwe.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lip 26, 2016 16:05
Zobacz profil WWW
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce napisał(a):
Bóg i Jezus to jedna osoba ,Jezus jest mężczyzną a więc Bóg Ojciec też
Nie ma miejsca na takie wnioski w KK, patrz Katechizm Kościoła Katolickiego 238 -240.
Hufce' napisał(a):
Gdyby Bóg pragnął objawić się jako rodzaj żeński, wówczas pojawiłoby się słowa „matka”, a nie „ojciec.” Zarówno w Starym jak i Nowym Testamencie w odniesieniu do Boga, używany jest niezmiennie zaimek męski.

Tyż pudło. Duch Boży, Boskie Tchnienie jest (w przeważającej części przypadków) rodzaju żeńskiego -> Ruach.


Śr lip 27, 2016 9:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Mariel napisał(a):
Hufce napisał(a):
Bóg i Jezus to jedna osoba ,Jezus jest mężczyzną a więc Bóg Ojciec też
Nie ma miejsca na takie wnioski w KK, patrz Katechizm Kościoła Katolickiego 238 -240.
Hufce' napisał(a):
Gdyby Bóg pragnął objawić się jako rodzaj żeński, wówczas pojawiłoby się słowa „matka”, a nie „ojciec.” Zarówno w Starym jak i Nowym Testamencie w odniesieniu do Boga, używany jest niezmiennie zaimek męski.

Tyż pudło. Duch Boży, Boskie Tchnienie jest (w przeważającej części przypadków) rodzaju żeńskiego -> Ruach.



Dobry kierunek z Ruach, dlatego niektórzy teologie śmiało mówią czasami o Duchu Świętym jako delikatnej Małżonce Boga Ojca. Ogólnie w Piśmie Świętym mnóstwo jest fragmentów, w których Pan Bóg, Bóg Abrahama, Izaaka, Jakuba mówi o sobie jako Miłości Miłujący na sposób Ojca i Matki. Poczytać warto proroka Ozeasza ot chociażby.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Śr lip 27, 2016 15:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:15
Posty: 257
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
tacjana napisał(a):
W swojej ostatniej książce nasz forumowicz - Marek Piotrowski, jeden z rozdziałów nazwał: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA.
Czy Ty sobie robisz jaja :?: Darem ( heroicznym!) Boga nazywasz piekło, czyli wieczne potępienie swoich, podobno, ukochanych dzieci. Jako katolik pewnie wiesz, co to jest piekło:
Cytuj:
KKK 1035 Nauczanie Kościoła stwierdza istnienie piekła i jego wieczność. Dusze tych, którzy umierają w stanie grzechu śmiertelnego, bezpośrednio po śmierci idą do piekła, gdzie cierpią męki, "ogień wieczny"

Z takim "miłosiernym" Bogiem nie chcę mieć nic wspólnego - dla mnie to heroiczny tyran i sadysta.




Do piekła nie tak łatwo się dostać.

_________________
" Wolność w Miłości należy do Ciebie "


So sie 06, 2016 19:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:15
Posty: 257
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
ErgoProxy napisał(a):
Nie wiem. : ) Szczerze mówiąc, wkurzyło mnie zdeprecjonowanie tzw. religii naturalnych, więc odpaliłem to, co miałem pod ręką.

Osobna sprawa, że jeśli Transcendencji ludzkim rozumem nie ogarniesz, to każda próba jest tu równie dobra jak inna, szczególnie jeśli stosować metaforę nieskończoności. Przyznajmy takiemu szinto 1 tekieliego mocy wyjaśniającej, a chrześcijaństwu 1000000 tekielich. Ponieważ jednak do pełnego wyjaśnienia potrzebujemy nieskończenie wiele tekielich mocy wyjaśniającej, obie te koncepcje są równie odległe od prawdy – leżą od niej nieskończenie daleko. Ot co.


Witaj Przyjacielu . Widzę , że dalej trwacie na forum i dyskusje toczą się pełną parą :)

_________________
" Wolność w Miłości należy do Ciebie "


So sie 06, 2016 19:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Duch Święty to zupełnie odrębna istota niż Bóg Ojciec ,należy to rózróżnić ,są to dwie inne osoby ,tożsame co do istoty różne co do osoby ,także moje wcześniejsze spostrzeżenie jest jak najbardziej trafione ,Bóg Ojciec to mężczyzna .


So sie 06, 2016 20:21
Zobacz profil
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
i pewnie z długa siwa brodą :D


So sie 06, 2016 20:24
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Glory, glory, alleluja, Bozia ma długaśną brodę. Magadaleno I! Dobrze Ciebie widzieć z powrotem. Whaczaj się czym prędzej w rozmówki forumowe, bo głosu umiarkowania nam brakuje; jeden straszy piekłem, drugi czipami, a w polityce takie herezyje się odprawiają, że szkoda słów w ogóle.


So sie 06, 2016 20:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 17:15
Posty: 257
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
ErgoProxy napisał(a):
Glory, glory, alleluja, Bozia ma długaśną brodę. Magadaleno I! Dobrze Ciebie widzieć z powrotem. Whaczaj się czym prędzej w rozmówki forumowe, bo głosu umiarkowania nam brakuje; jeden straszy piekłem, drugi czipami, a w polityce takie herezyje się odprawiają, że szkoda słów w ogóle.



Hahah również bardzo mi miło, minęły chyba 4 lata , forum nie chciało mnie zalogować ale udało się cudem malutkim. Przejrzałam trochę i ciarki na plecach istne demonizmy sieją się na forum .Mam nadzieję, że miło będę spędzać wieczory

_________________
" Wolność w Miłości należy do Ciebie "


So sie 06, 2016 20:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL