Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 5:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona
 PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
A jaka według Ciebie jest prawda? że nie było Go wcześniej niż 2000 lat temu? Co na to Ewangelia Jana?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 22, 2016 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce, z ciekawości: jak się identyfikujesz wyznaniowo?
Katolikiem nie jesteś, czy należysz do jakiejś grupy ewangelicznej? A może gnostyckiej?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lip 22, 2016 18:34
Zobacz profil WWW
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce napisał(a):
Aha czyli uważasz ,że prostym językiem to ujmując ,Jezus siedział sobie w Niebie po prawicy Ojca i nagle po prostu zszedł na Ziemie gdzie przeżył 33 lata ,potem umarł na krzyżu i wrócił do miejsca gdzie przed zejściem na Ziemie był .To ciekawa koncepcja jednak nie mająca nic wspólnego z prawdą .

Dokladnie taka jest prawda. Przed Wcieleniem było Słowo, które stalo się Cialem(Jezusem), który po Zmartwychwstaniu wrócił tam, gdzie był przed Wcieleniem


Pt lip 22, 2016 18:51

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Jezus jako Osoba Boska istniał odwiecznie ,Bóg podczas zrodzenia Jezusa jakoby oderwał część samego siebie jednocześnie nie ujmując swojej boskości ,mówiąc o tym ,że zostało dokonane wcielenie to tak naprawdę sam Bóg Ojciec wcielił się w człowieka ,bo On i Jego Syn to ta sama esencja Boskości .
Określenie „początek" w Jana 1:1 nie może się odnosić do „początku" Stwórcy, gdyż jest On wieczny i nie miał początku (Ps 90:2). Musi zatem chodzić o początek dzieła stwarzania, gdy Bóg powołał do istnienia Słowo, swego pierworodnego Syna. W podobnym sensie wyraz „początek" został użyty gdzie indziej w odniesieniu do rozpoczęcia jakiegoś okresu, działania czy procesu - np. „początek" chrześcijańskiej działalności adresatów pierwszego listu Jana (1Jn 2:7; 3:11), „początek" buntu Szatana (1Jn 3:8) czy „początek" zdradzieckich poczynań Judasza (Jn 6:64)

W Jezusie następuje zjednoczenie dwóch natur ,tzw unia hipostatyczna ,tzn Jezus jest zarówno Bogiem jak i człowiekiem ,jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem .Dwie natury boska i ludzka zjednoczyły się ze sobą w jednej osobie .
Bóg Ojciec przyjął na siebie ludzką naturę i stał się w pełni człowiekiem przez swojego Syna pozostając w pełni Bogiem .


Pt lip 22, 2016 19:12
Zobacz profil
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce napisał(a):
Musi zatem chodzić o początek dzieła stwarzania, gdy Bóg powołał do istnienia Słowo, swego pierworodnego Syna.

Powołał do istnienia czyli stworzył? Bzdura. "Zrodzony, a nie stworzony, współistotny Ojcu. A przez Niego wszystko sie stało...". Jezus - Słowo jest odwieczny razem z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym. Wyrażenie "na poczatku" oznacza, że zanim cokolwiek zaczęło istnieć, Słowo już było. Tylko tyle i az tyle. Nie sugeruje początku Słowa tak jakby wcześniej Go nie było, bo Słowo nie zostało stworzone..


Pt lip 22, 2016 19:23

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce, fantazji Ci nie brakuje

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 22, 2016 19:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Tak powołał do istnienia ale nie stworzył tylko zrodził ,ludzie są stworzeni natomiast Jezus został zrodzony ,współistotny Ojcu tzn tożsamy co do istoty Boskości .
Jezus jest odwieczny dlatego ,że Boskość jest odwieczna ,Bóg jest wszystkim całym wszechświatem ,istnieje od zawsze ,jeżeli Jezus jest Synem Boga to jest również odwieczny ,to proste .


Pt lip 22, 2016 19:27
Zobacz profil
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce napisał(a):
Tak powołał do istnienia ale nie stworzył tylko zrodził ,ludzie są stworzeni natomiast Jezus został zrodzony ,współistotny Ojcu tzn tożsamy co do istoty Boskości .
Jezus jest odwieczny dlatego ,że Boskość jest odwieczna ,Bóg jest wszystkim całym wszechświatem ,istnieje od zawsze ,jeżeli Jezus jest Synem Boga to jest również odwieczny ,to proste .

Zrodzenie w Bogu nie jest tożsame z rodzeniem w takim sensie jak rodzi sie człowiek. Zrodzony, czyli pierworodny, a pierworodny, to nie jako pierwszy urodzony syn, ale dziedzic.
Nie mam siły tłumaczyć Twoich herezji. Poczytaj tu:
http://prasa.wiara.pl/doc/2147918.Zrodz ... -stworzony


Pt lip 22, 2016 19:38

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Zrodzony nie 2000 lat temu , ale "przed wszystkimi czasami", czy lepiej "cały czas zradzany"
Dam pewne niedoskonałe porównanie:
Twierdzenia matematyczne są pozaczasowe, np. twierdzenie odkryte w 19 wieku mogło zostać odkryte takie samo 5 milionów lat wcześniej przez mieszkańców Syriusza.
I teraz mamy dwa pozaczasowe twierdzenia A i B, Niech B wynika z A. A jest "rodzicem" twierdzenia B

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 22, 2016 19:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Myślę, że nieporozumienie jest zarówno co do "początku" jak i "zrodzenia".
Dlatego, że nie chodzi tu o czas (ten istnieje dopiero od czasu stworzenia Wszechświata) lecz o (też upraszczam...) przyczynowość.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lip 22, 2016 20:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Dlatego przedstawiłem na przykładzie bytów matematycznych, to uproszczenie, bo sądzę że Bóg nie jest bytem matematycznym, ale bytem w rodzaju takim jakim jedynie On jest. Ale naiwne wyobrażenia że jest bytem materialnym odchodzą jeszcze dalej.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 22, 2016 20:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce napisał(a):
Jezus Chrystus został zrodzony przez Boga Ojca ,sam Jezus mówi :
coś z ten deseń ,że tam w Niebie jest większy ode mnie ,jeżeli Jezus tak powiedział to znaczy ,że tak jest .
Bóg Ojciec nie miał początku ,istnieje od zawsze z resztą czas jest tylko na Ziemi tej gdzie my żyjemy ale to inna historia .


Głosisz herezje :biggrin:
W Biblii przecież pisze, że Jezus jest Bogiem Ojcem.

EWANGELIA WG ŚW. JANA
Odpowiedział mu Jezus: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. 7 Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście". 8 Rzekł do Niego Filip: "Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy". 9 Odpowiedział mu Jezus: "Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 22, 2016 20:59
Zobacz profil
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Robek napisał(a):
Głosisz herezje
W Biblii przecież pisze, że Jezus jest Bogiem Ojcem.

Ty też.


Pt lip 22, 2016 21:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Alus napisał(a):
Whispernight napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
I wszyscy możemy być wyratowani przez Jezusa.

Jak to "możecie być wyratowani"?! Z woli wyjaśnienia, pozwól że zapytam:
Ten kaznodzieja ze starożytnej Judei, odkupił wasze grzechy własną śmiercią, czy w końcu nie odkupił?

To ci odpowiem - a czemu jeden łotr przyjął odkupienie a drugi kpił i urągał?....możemy, ale tylko gdy zechcemy.


Zapomniałeś tylko dodać, że aby utrzymać to odkupienie potrzeba aby go wszystkim rozdać w tym co postrzegamy jako złe lub nam zawinione. Dla dziecka będzie to niesłychanie proste. Dla osoby dorosłej uwikłanej w mechanizmy tego świata potrzeba jeszcze aby znajdować przeszkody jakie stawiamy pokojowi Chrystusa. Przeszkody, które każą wybierać ten świat zamiast Boga.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt lip 22, 2016 22:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: PIEKŁO – HEROICZNY DAR BOGA?
Hufce napisał(a):
No cóż prawda jest taka ,że realnego wcielenia nie było ,Jezus został zrodzony ,przed zrodzeniem po prostu go nie było ,Jezus podczas swojego żywota na Ziemi uczył się nowych rzeczy ,gdyby został wcielony to nie musiałby się niczego uczyć ,bo wiedział by wszystko ,byłby wszechwiedzący jak Bóg Ojciec ,jednak tak nie było .
Przed zrodzeniem Jezusa była Dwójnia Święta ,Bóg Ojciec i Duch Święty .To zapewne dla was nowa informacja ale tak dokładnie było .
To nie herezja ,że Bóg Ojciec jest większy od swojego syna ,to jest rzeczywistość Trójcy Świętej .

O którym zrodzeniu piszesz? Tym przed narodzinami z Marii? Coś jednak nie zgadza się w tej "Dwójni". Ponieważ Syn Boga inaczej Duch Syna stwarzając tak jak Bóg i będąc światłem stwarzał w jedności. Dlatego Adam i Ewa byli jednym tym samym Synem. Tyle tylko ,że nie rozpoznawali tej jedności a przez zwiedzenie szatana uwierzyli, ,że nie są jednością ani ze sobą ani z Bogiem. To ze względu na brak komunikacji w Bogu zrodzony został Duch św. Duch będący głosem Ojca mówiący o prawdzie do swoich dzieci , które uznały, że są oddzielone od Boga.
Ps Jezus jednak się wcielił powiedział przecież do żydów "zanim Abraham stał się Ja jestem.
Wcielił się w człoweika na takich samych warunkach jakie przyjmuje kazdy człowiek przychodzący na ten świat. rodząc się jako niemowlę.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt lip 22, 2016 22:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 663 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL