Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 22:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona
 Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarnację. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Czyżby ErgoProxy spodziewał się że w poprzednim wcieleniu byłem, znanym akwarelistą? :mrgreen:
Coś nie widze tego, bo o ile ta osoba, prawdopodobnie miała problemy natury umysłowej, to chyba nie aż takie, żeby samemu siebie biczować!
Chodzi mi o to, że jeśli ktoś wybierałby sobie to gdzie ma się urodzić, to by sobie wybrał, jaką bogatą rodzine milionerów, a nie rodzine w której jest bieda!bieda!bieda!

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lis 18, 2018 17:48
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Chłopie, ale Ty masz łącze do Internetu, to możesz być obdarty nawet zupełnie, byleś choć trochę po anglijsku szprechał. ProxyOne powtarza cięgiem, że miał takie marzenie, że sobie na stare lata nakupi, o! taką kolekcję płyt winylowych! A tutaj mu YouTube otworzyli. :D


N lis 18, 2018 17:52
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ErgoProxy napisał(a):
Chłopie, ale Ty masz łącze do Internetu, to możesz być obdarty nawet zupełnie, byleś choć trochę po anglijsku szprecha


Gratuluję optymizmu... :shock:


N lis 18, 2018 18:01
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
W poprzednim wcieleniu musiałem być znudzonym rentierem-milionerem. :P


N lis 18, 2018 18:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Teresse napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Chłopie, ale Ty masz łącze do Internetu, to możesz być obdarty nawet zupełnie, byleś choć trochę po anglijsku szprecha


Gratuluję optymizmu... :shock:


Nie wiem o czym tutaj "ErgoProxy" mówi, trochę nie bardzo to ogarniam, chociaż reinkarnacja nie widzi mi się zbyt pozytywnie, ale jest czym bardziej sympatycznym od islamu/chrześcijaństwa czy też innych religii, w końcu tam w reinkarnacji, nie ma piekła.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lis 18, 2018 18:07
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
@Ergo ...jesteś programistą, mógłbyś wymiatać 5 cyfrowe kwoty... :? netto... i to spokojnie...juz po 30...

ale czekaj, bo zaraz nas wyrzucą do pogaduszek kawiarnianych... :D

@Robek w buddyzmie zdaje się jest tez piekło...


N lis 18, 2018 18:10
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Ale z niego się wychodzi, o ile mi wiadomo. ARHIZ przyjdzie, to nas poinformuje - za dwa lata. :P

Robek, świntuchu pazerny, :D dobrze wiesz, o co chodzi. Biednyś, boś głupi, a głupi to z definicji taki, co nie ma wiedzy i/lub nie umie z niej robić pożytku. Np. ja jestem głupi w tym drugim sensie. :) A Ty mi wyglądasz na takiego, co świat zawojuje, jak będzie wiedział, jak to się robi, a potem ten świat komuś sprzeda za trzykrotną wartość. :P No więc, panie bracie: w Internetach nie taka wiedza darmo leży, ino trzeba w gógla wstukiwać angielskie frazy i odsiewać kretynizmy typu "płaska Ziemia" od mądrości...


N lis 18, 2018 18:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ErgoProxy napisał(a):
Ale z niego się wychodzi, o ile mi wiadomo. ARHIZ przyjdzie, to nas poinformuje - za dwa lata. :P

No już, już. :3majsie: Tak, wychodzi się.

Robek napisał(a):
No i co z tego że ta dusza jest ze mną tożsama, skoro poprzedniego wcielenia nie pamiętam, więc ta dusza nic mi nie daje, bo to tak jakby bezdomny mówił że na serio to on jest miliarderem, tylko tego nie pamięta, ale na szczęście wie że tym miliarderem jest i ta wiedza daje mu mega przewagę nad każdym innym bezdomnym.

To nie w tę stronę. Pamiętasz czasy, kiedy miałeś 7 lat lub mniej? Zakładam, że Ty, jako siedmiolatek, inaczej patrzyłeś na życie i miałeś inne oczekiwania niż teraz. Najprawdopodobniej zmieni się to także w przyszłości, kiedy będziesz w sędziwym wieku i doświadczysz o wiele więcej niż teraz.
Podobnie jest z rozwojem duchowym. To, co słuszne i ważne na niższych etapach rozwoju, może się okazać zupełnie nieistotne na wyższych.
Według nauk dharmicznych celem reinkarnacji nie jest zgromadzenie bogactw w świecie doczesnym, lecz rozwój duchowy i zbliżanie się do Boga. Zauważ, że wielu świętych rożnych religii nie było wcale miliarderami. ;)

Druga sprawa, to perspektywa. Wiesz, mam akwarium. Co jakiś czas trzeba w nim podmienić wodę, żeby chemia wody była odpowiednia. Jest to dobre i wręcz konieczne. Ale rybki nie cierpią podmiany wody. Boją się gumowego węża, nie są w stanie pojąć co się dzieje. Nie oznacza to jednak, że podmiana wody jest zła, wręcz przeciwnie!
Tak samo dusza, na wczesnych etapach rozwoju, nie zawsze rozumie, dlaczego jest właśnie tak. Trafiają się rożne nieszczęścia, wielu z nich nie potrafimy sobie wytłumaczyć. Istotne jest tutaj zawierzenie, że wszystko co nas spotyka ma określony cel i ma służyć naszemu rozwojowi. Taka postawa jest korzystna nawet wtedy, gdy założymy, że reinkarnacja nie istnieje, ponieważ pracując nad sobą stajemy się coraz mądrzejsi i szczęśliwsi.

Cytuj:
Skoro w poprzednim wcieleniu sam sobie wybrałem to moje kolejne wcielenie, to znaczy że w tym poprzednim wcieleniu, byłem chory umusłowo.

Cytuj:
Jakie pamiętać?

Albo świadomość idzie dalej i się wszystko pamięta, albo świadomość umiera razem z ciałem i koniec! Więc o jakim pamiętaniu mówisz? co to ma być to pamiętanie?

Perspektywa. Dusza w ciele ograniczona jest kilkoma aspektami: sytuacją, zmysłami, zależnościami. Gdy uwalnia się z oków cielesności, może dostrzec perspektywę szerszą, "boską".
Koncepcja wyboru ciała przez duszę nie jest oczywiście jedyna. Najczęściej karmę postrzega się jako automatyczne, idealne prawo, choć spotkałem się też z określeniem "mistrzowie karmy".

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt lis 23, 2018 23:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ARHIZ napisał(a):
To nie w tę stronę. Pamiętasz czasy, kiedy miałeś 7 lat lub mniej? Zakładam, że Ty, jako siedmiolatek, inaczej patrzyłeś na życie i miałeś inne oczekiwania niż teraz.




Pamiętam jak miałem 7 lat, i miałem wtedy takie same potrzeby jak teraz, tak samo lubiłem cukierki, tak samo lubiłem cole, tak samo ciekawiły mnie dziewczyny, jak również wtedy nastawienie do ludzi świata czy życia było takie samo jak teraz.
I niby na jakiej zasadzie miałem wtedy inaczej patrzeć na życie niż teraz? cóż to się z tym światem stało że teraz jest inny niż był kiedyś? bo to dziś trzeba pracować a 20 lat temu nikt nic nie robił? 20 lat temu każdy chodził na nogach, a dziś wszyscy chodzą na rękach?



ARHIZ napisał(a):
Według nauk dharmicznych celem reinkarnacji nie jest zgromadzenie bogactw w świecie doczesnym, lecz rozwój duchowy i zbliżanie się do Boga. Zauważ, że wielu świętych rożnych religii nie było wcale miliarderami. ;)



Kolejna twoja mądrość! Wielu ateistów również nie jest miliarderami, no i co z tego?


ARHIZ napisał(a):
Taka postawa jest korzystna nawet wtedy, gdy założymy, że reinkarnacja nie istnieje, ponieważ pracując nad sobą stajemy się coraz mądrzejsi i szczęśliwsi.



Jakoś u ciebie tej mądrości nie widać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lis 24, 2018 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Robek napisał(a):
ARHIZ napisał(a):
To nie w tę stronę. Pamiętasz czasy, kiedy miałeś 7 lat lub mniej? Zakładam, że Ty, jako siedmiolatek, inaczej patrzyłeś na życie i miałeś inne oczekiwania niż teraz.




Pamiętam jak miałem 7 lat, i miałem wtedy takie same potrzeby jak teraz, tak samo lubiłem cukierki, tak samo lubiłem cole, tak samo ciekawiły mnie dziewczyny, jak również wtedy nastawienie do ludzi świata czy życia było takie samo jak teraz.
I niby na jakiej zasadzie miałem wtedy inaczej patrzeć na życie niż teraz? cóż to się z tym światem stało że teraz jest inny niż był kiedyś? bo to dziś trzeba pracować a 20 lat temu nikt nic nie robił? 20 lat temu każdy chodził na nogach, a dziś wszyscy chodzą na rękach?

Z biegiem czasu człowiek rozwija się, także pod kątem biologicznym. Przykładowo, według psychologa Rutkowskiego ukończenie procesu formowania się płatu czołowego świadczy o gotowości człowieka do założenia rodziny. Świat się nie zmienia, ale ludzka psychika owszem. Dojrzewamy, uczymy się nowych rzeczy, rozwijamy emocjonalnie. Możesz porozmawiać ze starszymi od siebie ludźmi i popytać ich jak widzieli świat jako dzieci i jak widzą go teraz.

Cytuj:
Kolejna twoja mądrość! Wielu ateistów również nie jest miliarderami, no i co z tego?

Jaki jest cel tego komentarza?

Cytuj:
Jakoś u ciebie tej mądrości nie widać.

Ta wypowiedź jest obraźliwa i niegrzeczna. Jeżeli się ze mną nie zgadzasz, możesz wyrazić swoje zdanie w bardziej kulturalny sposób.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


So lis 24, 2018 22:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ARHIZ napisał(a):
Świat się nie zmienia, ale ludzka psychika owszem.




To że u ciebie się zmieniło, nie znaczy że tak jest u każdego.


ARHIZ napisał(a):
Dojrzewamy, uczymy się nowych rzeczy, rozwijamy emocjonalnie. Możesz porozmawiać ze starszymi od siebie ludźmi i popytać ich jak widzieli świat jako dzieci i jak widzą go teraz.




Dojrzewanie i rozwój emocjonalny nie powodują zmiany charakteru.


ARHIZ napisał(a):
Jaki jest cel tego komentarza?




Zasugerowałeś że bycie miliarderem może przeszkadzać w rozwoju religijnym, a tutaj wielu ateistów nie ma kasy, i od braku tych pieniędzy jakoś im się nie zebrało na wchodzenie w jakiekolwiek religie.

ARHIZ napisał(a):
Ta wypowiedź jest obraźliwa i niegrzeczna. Jeżeli się ze mną nie zgadzasz, możesz wyrazić swoje zdanie w bardziej kulturalny sposób.


No to sorry, może troche sie zapędziłem z tym wszystkim.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lis 24, 2018 23:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Robek napisał(a):
Dojrzewamy, uczymy się nowych rzeczy, rozwijamy emocjonalnie. Możesz porozmawiać ze starszymi od siebie ludźmi i popytać ich jak widzieli świat jako dzieci i jak widzą go teraz.

Cytuj:
Dojrzewanie i rozwój emocjonalny nie powodują zmiany charakteru.

Charakter to bardziej złożona kwestia, nic o tym nie pisałem. Mnie chodzi o sposób postrzegania świata, cele, priorytety.
Kwestia rozwoju osobowości człowieka jest dawno znana i w nauce akceptowalna. Zajmowali się tym psycholodzy i pedagogowie, np. Erikson czy Piaget.

Cytuj:
Zasugerowałeś że bycie miliarderem może przeszkadzać w rozwoju religijnym, a tutaj wielu ateistów nie ma kasy, i od braku tych pieniędzy jakoś im się nie zebrało na wchodzenie w jakiekolwiek religie.

Zasugerowałem, że posiadanie bogactwa nie jest celem reinkarnacji.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


N lis 25, 2018 0:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ARHIZ napisał(a):
Zasugerowałem, że posiadanie bogactwa nie jest celem reinkarnacji.


A to bycie miliarderem w tej reinkarnacji przeszkadza? a może jest obojętne?


To ty "ARHIZ" jesteś wyznawcą reinkarnacji?

No i co ci ta reinkarnacja niby daje? przecież tutaj wraz ze śmiercią świadomość umiera, więc to jest już definitywna śmierć, bo to że dusza idzie dalej nic ci nie daje, materia też idzie dalej i z upływem czasu, staje sie budulcem innych roślin zwierząt czy tam ludzi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lis 25, 2018 17:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Robek napisał(a):

No i co ci ta reinkarnacja niby daje? przecież tutaj wraz ze śmiercią świadomość umiera, więc to jest już definitywna śmierć, bo to że dusza idzie dalej nic ci nie daje, materia też idzie dalej i z upływem czasu, staje sie budulcem innych roślin zwierząt czy tam ludzi.


Czy dusza chrześcijańska pamięta (gdzie przechowuje swą pamięć), a ciało chrześcijanina nie jest budulcem innych roślin, zwierząt ludzi? Jakoś nie mogę tego odróżnić od reinkarnacji.


Pn lis 26, 2018 10:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
george45 napisał(a):
Czy dusza chrześcijańska pamięta (gdzie przechowuje swą pamięć), a ciało chrześcijanina nie jest budulcem innych roślin, zwierząt ludzi? Jakoś nie mogę tego odróżnić od reinkarnacji.



A dusza reinkarnacyjna, pamięta gdzie tą pamięć przechowuje? :D :D
Co ty tutaj wymyślasz za jakieś cuda?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lis 26, 2018 15:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL