Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 12:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarnację. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Małgosiaa napisał(a):
Biniu napisał(a):
A na reinkarnację mamy bardzo konkretne, współczesne dowody.

Jakie? Że mnisi buddyjscy chodzą z miotełkami i zamiatają przed sobą drogę, aby nie zdepnąć jakiegoś osobnika, który, będąc wcześniej człowiekiem, wrócił na ziemię w postaci robaczka? :D


Jak inaczej wytłumaczysz opisane tu przypadki: https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/d ... ly/52qrmvt

https://akademiaducha.pl/chlopiec-ktory ... umentalny/


N lut 03, 2019 15:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Samuel33 napisał(a):
Jak kiedyś zamieściłem dowody na istnienie reinkarnacji z linkami - to moderator to zdjął i napisał SPAM :-D A teraz domagacie się, żebym podał źródło :D
Jawny trolling. Ostrzeżenie. M.


Skoro mowa o dowodach, przypomnę tylko zdarzenie jakie miało kiedyś miejsce w tym wątku.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


N lut 03, 2019 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Samuel33 napisał(a):
Samuel33 napisał(a):
Jak kiedyś zamieściłem dowody na istnienie reinkarnacji z linkami - to moderator to zdjął i napisał SPAM :-D A teraz domagacie się, żebym podał źródło :D
Jawny trolling. Ostrzeżenie. M.


Skoro mowa o dowodach, przypomnę tylko zdarzenie jakie miało kiedyś miejsce w tym wątku.


Po tym zdarzeniu, zastanawiałem się, czy można być niegodziwym w obronie własnej wiary. I czy Chrystus by tak postąpił ?

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


N lut 03, 2019 18:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Biniu napisał(a):
Jak inaczej wytłumaczysz opisane tu przypadki: https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/d ... ly/52qrmvt

https://akademiaducha.pl/chlopiec-ktory ... umentalny/

Dzieci potrafią cudownie fantazjować. Ani Onet nie jest akademią nauk, ani film fabularny nie jest dowodem naukowym. I co z tego, że ktoś twierdzi iż jest oparty na faktach? Na faktach, czy na fantazji dziecka?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 03, 2019 21:42
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Małgosiaa napisał(a):
nolda napisał(a):
Czy to nie oznacza, że wierzysz w reinkarnację? Samo słowo reinkarnacja jest zestawieniem dwóch członów: inkarnacja (wcielenie) i przedrostka re- (oznaczającego powtórzenie czegoś). Dosłownie więc reinkarnacja oznacza powtórne wcielenie. Ten twój inny „stan skupienia” to nie jest czasem powtórne wcielenie?.

Nie, nie oznacza.

Nie oznacza?
„Byłem dzieckiem dorodnym i dusza przypadła mi dobra, a raczej: będąc dobrym wszedłem do ciała nieskalanego”. Mdr 8

"Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał". Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.
MT17:12-13

Orygenes - Ojciec Katolickiej Teologii wierzył i rozwijał hellenistyczną doktrynę preegzystencji dusz i chociaż nie jest to ścisłe doktryna reinkarnacji, niemniej stanowi coś alternatywnego w stosunku do katolickiego rozumienia zbawienia po śmierci.

Św. Grzegorz, biskup z Nyssy:"Jest absolutnie konieczne, by dusza została uzdrowiona i oczyszczona, a jeśli nie nastąpi to w ciągu jednego życia na ziemi, to musi to zostać osiągnięte w przyszłych żywotach ziemskich".

Zauważ, że dopiero,(albo już) po Soborze Powszechnym w Konstantynopolu (553 rok) większość Kościołów chrześcijańskich odrzuciła tę wiarę w całości. Nawet jeśli nie była ona obowiązującą, to była tolerowana.


N lut 03, 2019 22:28

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Małgosiaa napisał(a):
Biniu napisał(a):
Jak inaczej wytłumaczysz opisane tu przypadki: https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/d ... ly/52qrmvt

https://akademiaducha.pl/chlopiec-ktory ... umentalny/

Dzieci potrafią cudownie fantazjować. Ani Onet nie jest akademią nauk, ani film fabularny nie jest dowodem naukowym. I co z tego, że ktoś twierdzi iż jest oparty na faktach? Na faktach, czy na fantazji dziecka?

Tylko jeśli w tych jak piszesz fantazjach są fakty o których to dziecko nie mogło wiedzieć, to już tego "fantazjami" tłumaczyć nie można.


N lut 03, 2019 23:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ErgoProxy napisał(a):
Ale piszecie, jakby cała Wasza egzystencja zamykała się między narodzinami i tą śmiercią doczesną. W tym sensie ARHIZ wyprzedza Was wiarą o lata świetlne. :P



Jeżeli chodzi o chrześcijaństwo, to przynajmniej ta wiara ma jakiś logiczny sens, natomiast reinkarnacja nie ma żadnego sensu.
Choć w sumie ARHIZ karze mi wierzyć w to że umrę i moja świadomość również przestanie istnieć :mrgreen: i z tej perspektywy to taki ateizm pod nazwą reinkarnacja, więc tutaj ATHIZ nic nie wyprzedza, co najwyżej wymyśla i dokłada, wszelkiego rodzaju niepotrzebne nikomu wymysły.



Małgosiaa napisał(a):
Jako chrześciajnie wierzymy, że po życiu doczesnym nie przestaniemy być ludźmi mimo innego "stanu skupienia" :P



To jakoś mi z duchem sie kojarzy.

JedenPost napisał(a):
Rozumiem, że na forum dowolone są drwiny z religii innych - oprócz religii moderatora, bo wtedy leci ostrzeżenie?



Reinkarnacja to jest niewiarygodny bezsens, więc można się z tego śmiać, tak samo jak z tego latającego potwora spaghetti, bo wiara w milion poprzednich wcieleń, które kiedyś miałem, jak również wiara w milion wcieleń które dopiero będę miał, daje mi dokładnie tyle co wiara w durszlak który z ziemskiej orbity rzuca w ludzi makaronem.


Biniu napisał(a):
Tylko jeśli w tych jak piszesz fantazjach są fakty o których to dziecko nie mogło wiedzieć, to już tego "fantazjami" tłumaczyć nie można.



To nie są dowody, to są jakieś głupoty.
Bo to mało mamy w zakładach psychiatrycznych, kolejnych wcieleń Stalinów, Hitlerów, Elvisów?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lut 04, 2019 0:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Robek napisał(a):
Biniu napisał(a):
Tylko jeśli w tych jak piszesz fantazjach są fakty o których to dziecko nie mogło wiedzieć, to już tego "fantazjami" tłumaczyć nie można.



To nie są dowody, to są jakieś głupoty.
Bo to mało mamy w zakładach psychiatrycznych, kolejnych wcieleń Stalinów, Hitlerów, Elvisów?


Masz problemy ze zrozumieniem tekstu? Jeśli dziecko podaje zdarzenia z poprzedniego wcielenia, o których nie mogło wiedzieć i które to opowiedziane zdarzenia są potwierdzone jako fakty, to są to dowody dużo mocniejsze niż to co nam oferuje Chrześcijaństwo.


Pn lut 04, 2019 7:24
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Biniu napisał(a):
Robek napisał(a):
Biniu napisał(a):
Tylko jeśli w tych jak piszesz fantazjach są fakty o których to dziecko nie mogło wiedzieć, to już tego "fantazjami" tłumaczyć nie można.



To nie są dowody, to są jakieś głupoty.
Bo to mało mamy w zakładach psychiatrycznych, kolejnych wcieleń Stalinów, Hitlerów, Elvisów?


Masz problemy ze zrozumieniem tekstu? Jeśli dziecko podaje zdarzenia z poprzedniego wcielenia, o których nie mogło wiedzieć i które to opowiedziane zdarzenia są potwierdzone jako fakty, to są to dowody dużo mocniejsze niż to co nam oferuje Chrześcijaństwo.

Tylko czemu te dzieci "podające zdarzenia" zawsze w swych opowieściach były księżniczkami/książętami, bogatymi, pięknymi, a nie ma żadnych podających gdy byli kalekami, żebrakami, psami ujadającymi?
Kto niby potwierdza te fakty z opowieści dzieci?


Pn lut 04, 2019 8:10
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Biniu napisał(a):
Tylko jeśli w tych jak piszesz fantazjach są fakty o których to dziecko nie mogło wiedzieć, to już tego "fantazjami" tłumaczyć nie można.

Jakie fakty?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lut 04, 2019 9:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Małgosiaa napisał(a):
Biniu napisał(a):
Tylko jeśli w tych jak piszesz fantazjach są fakty o których to dziecko nie mogło wiedzieć, to już tego "fantazjami" tłumaczyć nie można.

Jakie fakty?


np takie: "nagłośniony kilka lat temu przypadek Jamesa Leiningera (ur. 1998) rozpoczęły senne koszmary, w których chłopiec widział siebie w płonącym samolocie. Zmieszani rodzice wsłuchiwali się w jego opowieści o statku "Natoma" i walkach z Japończykami. Historię kończyło roztrzaskanie maszyny pilota (również o imieniu James) w wodach Pacyfiku. Andrea i Bruce - rodzice chłopca, zaniepokojeni jego dziwnym zachowaniem, postanowili sprawdzić, czy odnosi się to do realnych zdarzeń. Poszukiwania ułatwiły częste wzmianki o "Jacku Larsenie" - rzekomym koledze Jamesa z poprzedniego życia.

Leiningerowie mówili, że udało im się odnaleźć Larsena, który potwierdził, że podczas starć z Japończykami w marcu 1945 r. od trafienia w silnik zapalił się samolot jego przyjaciela, Jamesa Hustona Jr. Wychowana w naukach chrześcijaństwa para nie umiała wytłumaczyć związku tej tragedii z opowieściami ich syna. Historia niebawem przedostała się do mediów wywołując żywe (i nie zawsze przychylne) reakcje. Z podobnymi problemami zmagało się jednak wiele innych rodzin. " - to cytat z artykułu który podlinkowałem wcześniej

a tutaj inny artykuł na ten temat: https://newsbook.pl/2018/03/18/uczony-z ... karnacji/#


Pn lut 04, 2019 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Biniu napisał(a):
Leiningerowie mówili, że udało im się odnaleźć Larsena, który potwierdził, że podczas starć z Japończykami w marcu 1945 r. od trafienia w silnik zapalił się samolot jego przyjaciela, Jamesa Hustona Jr. Wychowana w naukach chrześcijaństwa para nie umiała wytłumaczyć związku tej tragedii z opowieściami ich syna. Historia niebawem przedostała się do mediów wywołując żywe (i nie zawsze przychylne) reakcje. Z podobnymi problemami zmagało się jednak wiele innych rodzin. " - to cytat z artykułu który podlinkowałem wcześniej

a tutaj inny artykuł na ten temat: https://newsbook.pl/2018/03/18/uczony-z ... karnacji/#



Bo to mało jest ludzi co opowiadają że widzieli kosmitów? duchy? jednorożce?
Więc taki jednorożec jest na tym samym poziomie, co te poprzednie wcielenia.

Może jeszcze dodamy podróżników w czasie? przybyszy z równoległych wszechświatów? :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lut 04, 2019 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Robek napisał(a):
Biniu napisał(a):


a tutaj inny artykuł na ten temat: https://newsbook.pl/2018/03/18/uczony-z ... karnacji/#



Bo to mało jest ludzi co opowiadają że widzieli kosmitów? duchy? jednorożce?
Więc taki jednorożec jest na tym samym poziomie, co te poprzednie wcielenia.

Może jeszcze dodamy podróżników w czasie? przybyszy z równoległych wszechświatów? :mrgreen:


Widzę , że nawet nie chciało ci się przeczytać podlinkowanego artykułu.
Prezentujesz typową dla katolików postawę: inne wierzenia obśmiać nawet jak się przedstawi naukowe dowody, natomiast jak by ktoś spróbował tak potraktować te wszystkie historie o "cudach i objawieniach" potwierdzających katolicką wizję świata, to natychmiast pojawia się zarzut obrażania uczuć religijnych.


Pn lut 04, 2019 13:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Biniu napisał(a):
Widzę , że nawet nie chciało ci się przeczytać podlinkowanego artykułu.
Prezentujesz typową dla katolików postawę: inne wierzenia obśmiać nawet jak się przedstawi naukowe dowody,




Jakie dowody? czyjaś gadanina ma być na coś dowodem?


Biniu napisał(a):
natomiast jak by ktoś spróbował tak potraktować te wszystkie historie o "cudach i objawieniach" potwierdzających katolicką wizję świata, to natychmiast pojawia się zarzut obrażania uczuć religijnych.



Co to za słowo "potwierdzają" bo nie rozumiem w jakim znaczeniu tego używasz?
Jak komuś przyśni sie Matka Boska, to wtedy takie coś "potwierdza" katolicką wizje świata?

Nawet nie wiem co to takiego jest ta cała "katolicka wizja świata"? namotałeś tutaj strasznie, bo zamiast dowód to przedstawiasz jakieś historie, opowiadania, czyjeś wizje, i takie coś ma niby być na cokolwiek dowodem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lut 04, 2019 16:55
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
A jaką to mocą sama dusza wróci na Ziemię? Sama sobie znajdzie ciało człowieka lub zwierzęcia?


So lut 23, 2019 9:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL