Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 1:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiania? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Cytuj:
Czepianie się literówek , słówek od razu przypomina mi werset o pustej gadaninie i spory o słowa.
W różnych krajach to samo imię różnie się wymawia . Ale na Jana nikt nie mówi euzebiusz .

A w Polsce wypowiada się Jestem, który Jestem.


Śr sie 01, 2018 12:21

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Kael napisał(a):
kowara napisał(a):
Kael napisał(a):
To ja powiem tak: ponad 58 minut reklamy Swiadkow Jehowy i wynika z tego, ze prawidlowa wymowa Imienia Bozego to...Dzehowa. Przynajmniej tak wymawia to lektor w ostatnich minutach. Reszte sobie darowalam, bo nie mam czasu na tendencyjne filmiki.
Sorry, ale taki filmik propagandowy to zadna wiedza i albo potrafisz kowara podac fakty, albo zaloz wlasny watek o filmiku.

Na razie trollujesz w tym temacie, unikajac odpowiedzi.

1 Niestety musisz się nauczyć słuchać. To dokumentalny film który ze SJ nie ma nic wspólnego.
Fanatyzm blokuje ci umysł.


2 A na Grzegorza mówią gregory .

kowara, nie rozsmieszaj mnie. W ostatnich trzech minutach nawet Oswiecim przywoluja, gdzie to ponoc tylko SJ uzywali jedynie slusznego Imienia Boga i dlatego pomnozyli sobie wyznawcow.

Ok zefciu, masz racje: prawidlowa wymowa to Dżechowa.


Bo mówią o faktach . Wiec co mają unikać tych faktów bo tobie się coś nie podoba.
3 minuty o SJ a 40 minut o innych religiach .


Śr sie 01, 2018 12:24
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
Od kiedy je sobie nadał.
Nie żyłem wtedy wiec nie wiem.

To skąd wiesz, że hebrajska wersja tego imienia jest oryginalna?


Śr sie 01, 2018 12:24
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
@kowara
Widzę, że spamu/trollingu ciąg dalszy. W takim tempie już dzisiaj będziesz na urlopie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 01, 2018 12:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Alus napisał(a):
Cytuj:
Czepianie się literówek , słówek od razu przypomina mi werset o pustej gadaninie i spory o słowa.
W różnych krajach to samo imię różnie się wymawia . Ale na Jana nikt nie mówi euzebiusz .

A w Polsce wypowiada się Jestem, który Jestem.


Na Jana mówi się jestem który jestem?
Dobre .


Śr sie 01, 2018 12:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Małgosiaa napisał(a):
@kowara
Widzę, że spamu/trollingu ciąg dalszy. W takim tempie już dzisiaj będziesz na urlopie.

To mam nie dyskutować nie odpowiadać czy czegoś innego oczekujesz bo nie wiem w czym rzecz.?


Śr sie 01, 2018 12:26
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
Czepianie się literówek , słówek od razu przypomina mi werset o pustej gadaninie i spory o słowa.
Ty słyszysz sam siebie? Przecież to Ty tutaj toczysz spór o słowo. Ja się „czepiam” tylko dlatego, że to Ty uważasz, że „forma imienia” ma jakieś kluczowe znaczenie. Więc skoro ma, to wyjaśnij, jakie?
Cytuj:
Ale na Jana nikt nie mówi euzebiusz .
A jak ktoś na Laurentia mówi „Wawrzyniec”, to jest to samo imię, czy nie jest?
Cytuj:
No może ty skończyłeś lepsze szkoły niż ci profesorowie ale uważam ze nie masz pojęcia o języku greckim, hebrajskim , czy łacinie.
I znowu ad personam. Nie jest ważne, jakie szkoły pokończyłem. Ważne są argumenty jakie przedstawiam. Pismo Święte było spisywane w języku greckim. Nie zawiera ono tetragrammatonu ani w swoim tekście, ani w cytatach ze ST. Te ostatnie zaś brane są z LXX, która również nie zawierała tetragrammatonu.

Historia pokazuje, że było dokładnie odwrotnie, niż podobno mówią w tym filmie. Żydzi, którzy przyjęli Chrystusa posługiwali się LXX. Natomiast Żydzi, którzy Chrystusa odrzucili stworzyli tradycję masorecką, z której wywodzi się właśnie forma יְהֹוָה
Cytuj:
W tym filmie jasno wypunktowano krok po kroku że poprawne imię Boże brzmi Jehowa.
Nie ma znaczenia jak je wypowiadamy w różnych językach tak jak nie ma znaczenia czy powiemy na Jezusa Dziżas czy Jesus. To kwestia języka danego obszaru. Ale napewno ma znaczenie czy na Jezusa ktoś będzie mówił kleofas.
Ale to są wszystko przykłady. A ja proszę o konkretne kryterium, które pozwoli od razu, gdy usłyszymy jakieś imię określić, czy to jest poprawne imię, czy nie.


Śr sie 01, 2018 12:30
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara, nie mam godziny na propagande czyjakolwiek. Koncowka filmu, podobno dokumentalnego, to kwintesencja tego, po co ten film byl. Jak epilog i podsumowanie rozprawki czy artykulu. I dlatego z tych trzech minut wynika, kto niby to prawidlowo Imie Boga wymawia i jak to sie niby objawilo (kto wierzy w propagande, to o fakty pytac nie bedzie).
No i po tym filmie wolno wam mowic do Boga tylko Dżechowa.
Gratuluje "dokumentu".


Śr sie 01, 2018 12:34

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
To forum dyskusyjne, więc tezy do dyskusji należy przedstawić tu - a nie odsyłać do filmu. BTW: chcesz, mogę podać kilka linków do bardzo dobrych filmów o Świadkach Jehowy ;)

Takie pytanko: gdzie Jezus zwraca się do Ojca słowem "Jehowa"?


1Podaj linki w Temacie świadków Jehowy .
Mnie one nie interesują.
To dlaczego mnie ma interesować Twój propagandowy filmik?

Cytuj:
2 Chodzi ci o zapis w Biblii ze słowami Jezusa.?

Jeśli tak to w Biblii w nowym testamencie nie ma nigdzie imienia bożego ponieważ je usunięto.
Aha. Ekstra.
Jak słyszę, że w NT czegoś nie ma, ale wg mówiącego powinno być (więc jasny wniosek: usunięto!) to widzę, że nie opiera się na Biblii.
oczywiście, możesz wymyślić sobie jakąś "Księgę Moroni" jak Mormoni (albo wydać poprzekręcane Chrześcijańskie Pisma Greckie jak ŚJ) ale to już nie jest nauka biblijna.
Cytuj:
Zatem w Biblii nie ma takiego miejsca gdzie zapisano słowa Jezusa z imieniem Jehowa.
I to kończy temat. SKoro Jezus modląc się nie używał tego Imienia, więc bierzemy z Niego przykład. A nie ze Świadków Jehowy.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr sie 01, 2018 12:47
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
To mam nie dyskutować nie odpowiadać czy czegoś innego oczekujesz bo nie wiem w czym rzecz.?

Dyskusja nie polega na powtarzaniu: obejrzyj filmik, w filmiku było itp. oraz na ciągłych podjazdach ad personam. Nie jestem tutaj po to, aby uczyć Ciebie na czym polega dyskusja. To sobie wygoogluj.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 01, 2018 13:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
zefciu napisał(a):
ra"]Czepianie się literówek , słówek od razu przypomina mi werset o pustej gadaninie i spory o słowa.[

Ty słyszysz sam siebie? Przecież to Ty tutaj toczysz spór o słowo. Ja się „czepiam” tylko dlatego, że to Ty uważasz, że „forma imienia” ma jakieś kluczowe znaczenie. Więc skoro ma, to wyjaśnij, jakie?


Nie forma ma znaczenie tylko samo imię ma znaczenie.
I nie toczę żadnego sporu tylko przedstawiłem film w którym wykształceni w temacie ludzie udowadniając jakie to imię faktycznie jest.
Dla mnie możesz sobie nazywać Boga jak chcesz .


[
Cytuj:
No może ty skończyłeś lepsze szkoły niż ci profesorowie ale uważam ze nie masz pojęcia o języku greckim, hebrajskim , czy łacinie.[
I znowu ad personam. Nie jest ważne, jakie szkoły pokończyłem. Ważne są argumenty jakie przedstawiam. Pismo Święte było spisywane w języku greckim. Nie zawiera ono tetragrammatonu ani w swoim tekście, ani w cytatach ze ST. Te ostatnie zaś brane są z LXX, która również nie zawierała tetragrammatonu.

No to jak nie ważne jakie szkoły skończyłeś to wszystko rozumiem.
Cytuj:

[

Historia pokazuje, że było dokładnie odwrotnie, niż podobno mówią w tym filmie. Żydzi, którzy przyjęli Chrystusa posługiwali się LXX. Natomiast Żydzi, którzy Chrystusa odrzucili stworzyli tradycję masorecką, z której wywodzi się właśnie forma יְהֹוָה
[
.


No tak . Z takim znawcą jak ty który nie oglądał filmu ale wie o czym tam mówią i jakie mają na to dowody , człowiekiem który nie skończył szkół które tego uczą wie lepiej. Od ludzi którzy poświęcili na to całe życie.
Cóż na takie argumenty nie ma dobrej odpowiedzi tylko :

Masz racje .


Śr sie 01, 2018 13:26
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
A sksd ty wiesz jakie szkoly twoi rozmowcy pokonczyli? Uwazasz, ze jesli kogos nie ma na youtibie to on na niczym sie nie zna? Sluchaj co inni ci mowia i pisza i doucz sie.


Śr sie 01, 2018 13:38
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
Nie forma ma znaczenie tylko samo imię ma znaczenie.
Co to znaczy „samo imię”? Kiedy dana forma jest „samym imieniem”, a kiedy nie jest?
Cytuj:
I nie toczę żadnego sporu tylko przedstawiłem film w którym wykształceni w temacie ludzie udowadniając jakie to imię faktycznie jest.
To masz pecha, bo forum dyskusyjne służy właśnie toczeniu sporów, a nie spamowaniu filmikami.
Cytuj:
No to jak nie ważne jakie szkoły skończyłeś to wszystko rozumiem.
Nie jest ważne dla wagi moich argumentów. Natomiast w ogóle szkoły są ważne. Np. w podstawówce nauczyli mnie, że „nie” z przymiotnikami piszemy łącznie. Ty jak widać nawet podstawówki nie ukończyłeś, zatem nie powinieneś krytykować innych ze względu na to, że nie posiadają kierunkowego wykształcenia z dziedziny hebraistyki.
Cytuj:
No tak . Z takim znawcą jak ty który nie oglądał filmu ale wie o czym tam mówią i jakie mają na to dowody
Nie wiem, o czym tam mówią, dlatego napisałem „podobno”. Opieram się bowiem na Twojej relacji z tego, co w filmie było. Jeśli moje przekonanie jest błędne, to znaczy, że nas okłamałeś.

Przedstawiłem konkretny argument powołując się na dwie żydowskie tradycje: jedną wokół LXX, która nie używała tetragrammatonu i która stała się później chrześcijaństwem. Drugą, która odrzuciła zarówno Chrystusa, jak i LXX, a stworzyła zapis יְהֹוָה z którego wywodzi się forma „Jehowa”. To jest konkretny, merytoryczny argument i waga tego argumentu jest niezależna od tego, czy jestem głupi, lub czy śmierdzi mi z buzi. Jeśli masz merytoryczny kontrargument, to go przedstaw. Fakt, że atakujesz nie argument, ale mnie pokazuje, że takiego kontrargumentu nie posiadasz.


Śr sie 01, 2018 13:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL