Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
 Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiania? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
bert04 napisał(a):
[.

Cytuj:
Nie wymieniaj imienia Pan Boga swego nadaremno"

Prawie zgoda. Lecz takie tłumaczenie z którego korzystasz jest lekko sfałszowane. Poprawne tłumaczenie to " nie wzywaj" " nie używaj" Ale "nie używaj imienia Jehowy Boga na daremno" to nie znaczy "nie używaj imienia Jehowy Boga w ogóle" tylko "nie używaj imienia Jehowy bez potrzeby albo w sposóp nie godny" a to znaczy że należy go wymieniać w potrzebnych i ważnych sytuacjach.


Cytuj:
Ale przecież Jezus, czyli Jehoshuah oznacza właśnie "Jahwe zbawia". Jeżeli wymowa Ci się nie podoba to bardzo proszę, wróć do hebrajskiej lub aramejskiej. Ale wymawiając Jego imię wyznajesz tę starą prawdę.

Ale co ty kota za ogon odwracasz! Ja nie pytam o wymowę tylko i imię konkretnej osoby.


N lip 23, 2017 17:34
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Sęk w tym, że Apostołowie jasno i jednoznacznie głosili, że jedynym imieniem, w które możemy być zbawieni, jest imię Jezusa Chrystusa.


N lip 23, 2017 20:12

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Yarpen napisał

Cytuj:
Cytuj:
Niech pomyślę... Bo właśnie fragment tego przekładu mamy w Dziejach Apostolskich? :)

Widzę że nie rozumiesz pytania.

Ależ zrozumiałem. Najwyraźniej ty nie zrozumiałeś odpowiedzi. :)


:)) O! zatem bądź łaskaw i mnie oświeć.

Cytuj:
Nie wiem, co musiał św. Piotr, ale wiem, że przemawiał do żydów, którzy przybyli do Jerozolimy z różnych krain, a w owym czasie językiem międzynarodowym była greka. Zwykła logika przemawia za tym, iż św. Piotr swoją przemowę wygłosił po grecku i korzystał tam z greckiego przekładu księgi Joela. :)

Ja myślę że troszkę zgubiłeś tu logikę twierdząc że Piotr Żyd w Jerozolimie czyli Żydowskim mieście przemawiając do Żydów mówił po grecku używając greckiego przekładu proroków miast mówić do nich po Żydowsku z Żydowskich proroctw. Przecież ci ludzie co go słuchali przybywali na Żydowskie święto do Żydowskiej świątyni w której liturgia była odprawiana po Żydowsku. To tak jak by dziś w Polsce kapłan KrK przemawiał do wiernych w polskiej świątyni na polskim święcie religijnym cytując Biblię z przekładu Króla Jakuba po angielsku bo dziś w naszej części świata niepisanym między narodowym językiem jest angielski.


Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Bzdura. W owych czasach słowo "imię" przez żydów używane także w takim znaczeniu, w jakim my używamy słowa "osoba".

A skąd ty to wiesz?

Chociażby stąd:
Dz 8,12
(...) uwierzyli Filipowi, który nauczał o królestwie Bożym oraz o imieniu Jezusa Chrystusa, zarówno mężczyźni, jak i kobiety przyjmowali chrzest.
Czy też z wypowiedzi samego Chrystusa:
J 17,6
Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje.
Co jak co, ale akurat imię Jahwe żydzi znali, bo w tekstach ST, co sami potwierdzacie, występowało ono ponad 6 tys razy, więc akurat tego imienia nie musiał im objawiać (już nie mówiąc o tym, że w wypowiedziach Chrystusa zachowanych w NT to imię... nie pada). Takoż więc już te dwa fragmenty jasno pokazują, że określenie "imię" nie było przez żydów używane wyłącznie w znaczeniu, w jakim my go używamy, ale także w znaczeniu "osoba".


To że imię Jehowy ma głębsze znaczenie nie tylko określa osobę jako istotę to ŚJ rozumieją dłużej niż ty żyjesz na świecie.
Gdy Jehowa rozmawiał z Mojżeszem powiedział mu;

Wyj 6:2 I odezwał się Bóg do Mojżesza, i rzekł mu: „Jam jest Jehowa. 3 I ja ukazywałem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale co do mojego imienia, Jehowa, nie dałem się im poznać.

Ale gdy wyprowadził ich z Egiptu izraelici w pewnym zakresie już poznali jak potężnym Bogiem Jest Jehowa na co wskazują dalsze słowa Jehowy;

6 „Dlatego powiedz synom Izraela: ‚Jam jest Jehowa i ja wyprowadzę was spod brzemion Egipcjan, i wyzwolę was z ich niewoli, i wyratuję was wyciągniętym ramieniem i potężnymi sądami. 7 I wezmę was sobie za lud, i okażę, że jestem dla was Bogiem; i poznacie, iż ja jestem Jehowa, wasz Bóg, który was wyprowadza spod brzemion Egiptu. 8 I zaprowadzę was do ziemi, co do której podniosłem rękę na znak przysięgi, że ją dam Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi; i dam wam ją na własność. Jam jest Jehowa’”.

to tak samo jak z twoim imieniem. Załóżmy że masz na imię Franciszek;) wszyscy w necie cię znają z tego imienia ale czy znając tylko twoje imię znają ciebie? Czy wiedzą co lubisz, jakiej muzyki słuchasz, jaką partię w naszym kraju popierasz, jaką ideologią się kierujesz, wolisz brunetki czy blondynki:) itd.. To mogą wiedzieć tylko po części osoby które obcują z tobą na codzie. I ci najbliżsi mogą innym o tobie opowiadać i cię przybliżać opowiadając o tobie. W ten sposób inni mogą ciebie poznawać czyli jesteś im "objawiany" i to właśnie robił Jezus objawiając "dając poznać" uczniom imię Jehowy Boga. Zgoda że w ten sposób poznają "Osobę " Boga Jehowy. Nie mniej Jezus położył nacisk na imię własne Boga Jehowy ucząc nas się modlić : "niech będzie uświęcone imię twoje" nie czyń z Jezusa jakiegoś niedouka który nie znałby słowa "osoba". Gdyby zależało mu na tym by uczniowie jego mieli uświęcać jego Osobę powiedział by " niech będzie uświęcona twoje Osoba" jednak nie na tym mu zależało.


Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Fragment nie odnosi się do sensu stricte imienia, ale właśnie Boga jako osoby. Tezie, jakoby Chrystusowi chodziło właśnie o imię Jahwe przeczy już sam fakt, że nigdy i nigdzie tego imienia nie użył (nawet w modlitwie).

Czyli w swoich wysiłkach w naszej rozmowie usiłujesz dowieść że Jezus ucząc swoich czynów "święcić imię Twoje" co należy rozumieć "święć osobę Twoją"? Taką filozofią wpisujesz się w ocean odstępczych filozofii którymi (...)

Poproszę o merytoryczne argumenty, a nie zmianę tematu i de facto ataki personalne pod moim adresem.


To że Jezus zwracał się do Boga słowem "Ojcze" nie po imieniu podkreślał tym że jest jego prawdziwym Synem. Współcześni Jezusowi przywódcy religijni zarzucali jako bluźnierstwo to że czyni się Synem Bożym stawiając się na równi z Bogiem

Jan 10:36 wy mówicie do mnie, którego Ojciec uświęcił i posłał na świat: ‚Bluźnisz’, ponieważ powiedziałem: Jestem Synem Bożym? 37 Jeżeli nie wykonuję czynów mego Ojca, nie wierzcie mi.

To wyraźnie pokazuje że Jezus miał problem z tym by go uznano za Syna Bożego i dlatego bardzo często używał w stosunku do Jehowy Boga słowa "Ojcze"

Po drugie w ten sposób "per Ojcze" do dziś zarówno w Palestynie, na bliskim wschodzie i chyba wszędzie na ziemi również u nas okazuje się najgłębszy szacunek swojemu Ojcu. Podobnie ty do swojego Ojca nie mówisz po imieniu bo byłoby to brakiem szacunku z twojej strony.
Natomiast twoje stwierdzenie że Jezus nigdy nie używał tego imienia jest nadużyciem z dwóch powodów. Po pierwsze nie wszystkie słowa Jezusa są zapisane w NT zatem na jakiej podstawie masz pewność że " nigdy i nigdzie"? Po drugie Jezus cytował słowa proroka Izajasza w synagodze czytając z pism i jest to nieprawdopodobne by czytając to proroctwo pominął to imię zgodnie z potępianą przez siebie tradycją Żydowską;

Łuk 4:16 I przybył do Nazaretu, gdzie się wychowywał; zgodnie zaś ze swym zwyczajem wszedł w dzień sabatu do synagogi i stanął, żeby czytać. 17 Podano mu więc zwój proroka Izajasza, a on, otworzywszy zwój, znalazł miejsce, gdzie było napisane: 18 „Spoczywa na mnie duch Jehowy, gdyż on mnie namaścił, abym oznajmiał dobrą nowinę biednym, posłał mnie, abym ogłaszał jeńcom uwolnienie, a ślepym odzyskanie wzroku, abym zdruzgotanych odsyłał jako uwolnionych, 19 abym ogłaszał rok dobrej woli Jehowy”. 20 Potem zwinął zwój, oddał go słudze i usiadł, a oczy wszystkich w synagodze były w nim utkwione. 21 Wtedy zaczął do nich mówić: „Dzisiaj spełnił się ten fragment Pisma, któryście właśnie usłyszeli”.

Natomiast powoływaniem się na sfałszowany przekład NT jest urządzanie farsy rodem z powieście George Orwell " folwark zwierzęcy" to znaczy na ścianie stodoły był wypisane prawa dla wszystkich zwierząt folwarku, ale przywódcy tych zwierząt w zależności od własnych potrzeb po cichu zmieniali słowa tych przepisów twierdząc że tak zawsze było napisane.


N lip 23, 2017 20:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Sęk w tym, że Apostołowie jasno i jednoznacznie głosili, że jedynym imieniem, w które możemy być zbawieni, jest imię Jezusa Chrystusa.



temu nikt nie przeczy. to są dwie równoległe sprawy. Zbawieni możemy być tylko w imię Jezusa Chrystusa. jednocześnie kto wzywa imienia Jehowy również będzie zbawiony. Wzywanie imienia Jehowy nie jest jedynym czynnikiem mającym wpływ na zbawienia jest jednym z wielu czynników. Sam Jezus powiedział że nie każdy kto mi mówi panie panie wejdzie do królestwa niebios;

Mat 7:21 „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.

zatem samo utożsamianie się z Panem Jezusem nie gwarantuje zbawienia


N lip 23, 2017 20:27
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Mam prośbę, jak już cytujesz Biblię, to rób to z przekładu, który nie poprawia tekstu NT pod zgodności z nauczaniem ŚJ. W tekście greckim Łk 4,16-21 nie ma imienia Jahwe, więc fałszywka sprokurowana przez Ciało Kierownicze mnie nie interesuje. No, chyba że przedstawisz dowód (oczywiście rzeczywisty, a nie bajki Ciała Kierowniczego), że Chrystus wypowiedział tam imię Jahwe, a św. Łukasz je zapisał. :)

Aha...
SemenBedryszko napisał(a):
Zbawieni możemy być tylko w imię Jezusa Chrystusa. jednocześnie kto wzywa imienia Jehowy również będzie zbawiony.

Apostołowie głosili inaczej, więc ja pozostanę przy Ewangelii przekazanej przez Apostołów. :)


N lip 23, 2017 20:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
bert04 napisał(a):
[.

Cytuj:
Nie wymieniaj imienia Pan Boga swego nadaremno"

Prawie zgoda. Lecz takie tłumaczenie z którego korzystasz jest lekko sfałszowane. Poprawne tłumaczenie to " nie wzywaj" " nie używaj" Ale "nie używaj imienia Jehowy Boga na daremno" to nie znaczy "nie używaj imienia Jehowy Boga w ogóle" tylko "nie używaj imienia Jehowy bez potrzeby albo w sposóp nie godny" a to znaczy że należy go wymieniać w potrzebnych i ważnych sytuacjach.


Ogrom różnicy między "wymieniaj", "wyzywaj" czy "używaj" mi umyka. W Księdze Powtórzonego Prawa stoi nawet jeszcze prostsze "nie bierz". W Wyj jest "nadaremno", w Pwt "do czczych rzeczy". Znaczenie to samo.

Oczywiście interpretacja może być odmienna, ale nie zależy ona od tych paru słów, tylko od wagi, jaką przywiązujemy do słowa "nadaremno" (i synonimów).

Cytuj:
Ale co ty kota za ogon odwracasz! Ja nie pytam o wymowę tylko i imię konkretnej osoby.


Imię konkretnej osoby jest wypełnieniem proroctwa Joela. Prościej nie potrafię.

------------------------------

SemenBedryszko napisał(a):
Ja myślę że troszkę zgubiłeś tu logikę twierdząc że Piotr Żyd w Jerozolimie czyli Żydowskim mieście przemawiając do Żydów mówił po grecku używając greckiego przekładu proroków miast mówić do nich po Żydowsku z Żydowskich proroctw.


Dz 2: 5 Przebywali wtedy w Jerozolimie pobożni Żydzi ze wszystkich narodów pod słońcem. 6 Kiedy więc powstał ów szum, zbiegli się tłumnie i zdumieli, bo każdy słyszał, jak przemawiali w jego własnym języku. 7 «Czyż ci wszyscy, którzy przemawiają, nie są Galilejczykami?» - mówili pełni zdumienia i podziwu. 8 «Jakżeż więc każdy z nas słyszy swój własny język ojczysty?

Coś mijasz się z prawdą, Dzieje wyraźnie wspominają, że Piotr nie przemawia do judejczyków przed Sanhedrynem ale do żydów wszystkich narodów we wszystkich językach.

SemenBedryszko napisał(a):
Natomiast powoływaniem się na sfałszowany przekład NT


Mocne, zarzucać fałszerstwo Łukaszowi ewangeliście.

SemenBedryszko napisał(a):
Zbawieni możemy być tylko w imię Jezusa Chrystusa. jednocześnie kto wzywa imienia Jehowy również będzie zbawiony.


Nie rozumiem, co oznacza połączenie "tylko" i "również". Uważasz, że należy wymawiać obydwa imiona? A kto ich nie będzie wymawiać, nie zostanie zbawiony?


PS:

- Nie odniosłeś się do kontekstu historycznego Ezechiela. W razie potrzeby mogę uzupełnić.

- Nie odniosłeś się, co takiego "babolowatego" było w moich cytatach z ST świadczących o tym, że już nie będzie się używać "starego" imienia, bo nadane zostanie nowe.

- Nie odniosłeś się do kwestii dziewictwa Maryi, poświadczonego przez św. Łukasza i przez św. Mateusza.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn lip 24, 2017 11:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Yarpen_Zirgin napisał(a):



Cytuj:
Mam prośbę, jak już cytujesz Biblię, to rób to z przekładu, który nie poprawia tekstu NT pod zgodności z nauczaniem ŚJ.

I pewnie jak będę cytował ST to też będziesz chciał żebym cytował z " prawdziwego przekładu Biblii" np.. TB IV wydanie? Bo tam poprawiono tekst oryginalny usuwając imię Boże Jahwe i zastępując je tytułem Pan lub Bóg nie zgodnie z intencją autora, ale zgodnie z intencją KrK. Nie trzeba wielkiej wyobraźni by dostrzec tendencje KrK do tego aby koniecznie wyeliminować to imię "Jehowa" ze świadomości ludzi bo wierni mają wierzyć w to że Bogiem najwyższym jest Jezus a Jehowa to jakiś tam "emeryt" o którym trzeba zapomnieć. W tym wypadku tj. ST nie da się zebrać wszystkie oryginalne odpisy pism Hebrajskich w jednym ręku KrK i zamknąć pod klucz, a następnie twierdzić że w ST nigdy nie występowało imię Boże bo tych odpisów jest zbyt wiele rozsianych po całym świecie. Ale co do NT to było już wykonalne. Gdyby na światło dzienne wyszedł choćby malutki skrawek tekstu NT z I wieku w którym widniałoby imię JHWH to KrK i inne przestały by istnieć, więc kwestią życia i śmierci chrześcijaństwa jest by taki tekst nigdy się nie ukazał


Cytuj:
W tekście greckim Łk 4,16-21 nie ma imienia Jahwe, więc fałszywka sprokurowana przez Ciało Kierownicze mnie nie interesuje.


A fałszywka sprokurowana w ST przez KrK odnośnie imienia Jahwe już ci nie przeszkadza?

Cytuj:
No, chyba że przedstawisz dowód (oczywiście rzeczywisty, a nie bajki Ciała Kierowniczego), że Chrystus wypowiedział tam imię Jahwe, a św. Łukasz je zapisał. :)


Może zacznijmy od tego że ty przedstawisz oryginalny tekst NT z I wieku ne. A nie późniejsze odpisy. Dla ludzi szczerych, uczciwych i myślących bardzo dziwnym się wydaje fakt że istnieją teksty Biblii dokładnie datowane na setki lat przed Chrystusem które przetrwały do dziś i teksty Biblii od II wieku ne. A pomiędzy nimi jest taka przedziwna luka, -dziura -pierwszych prawie dwustu lat z których to nie ma zupełnie ani skrawka papierka tekstu Biblii zupełnie tak jak by ktoś dokładnie po nich posprzątał.


Cytuj:
Aha...
SemenBedryszko napisał(a):
Zbawieni możemy być tylko w imię Jezusa Chrystusa. jednocześnie kto wzywa imienia Jehowy również będzie zbawiony.

Apostołowie głosili inaczej, więc ja pozostanę przy Ewangelii przekazanej przez Apostołów. :)

No to weź do ręki BT wydanie II przeczytaj Dzieje Apostolskie 2: 17 -21 u dołu strony Tłumacze tego przekładu podają odnośnik do Jl 3: 1-5 na dowód że Piotr cytuje dokładnie te słowa i przeczytasz tam m.in. … "Każdy jednak, który wezwie imienia Jahwe, będzie zbawiony, " następnie weź ten sam przekład BT ale wydanie IV poprawione i tam już przeczytasz tak; ... Każdy jednak, który wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony. To dowód fałszerstwa podany czarno na białym ręką KrK w Polsce.


Cz sie 10, 2017 18:56
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Semenie, jak nam przedstawisz tekst NT z I stulecia albo kopie z wieków II-IV, w których znajdziemy imię Jahwe, to wtedy pogadamy na serio o tym, że ktoś je usunął z tych ksiąg. Na ten moment wszelkie takie tezy są wyłącznie hipotezami, a PNŚ, niestety, fałszerstwem.


Cz sie 10, 2017 19:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
TB IV wydanie

Co to jest TB?
SemenBedryszko napisał(a):
A fałszywka sprokurowana w ST przez KrK odnośnie imienia Jahwe już ci nie przeszkadza?

Jaka fałszywka? Po pierwsze wiadomo, że Żydzi w niewoli babilońskiej z szacunku do Boga i obawy, że przekroczą przykazanie "nie wzywaj imienia..." zaczęli używać zamiast Jahwe (JHWH) Adonai czyli Pan. Tłumaczenia obecne są z LXX, która powstała znacznie później niż była niewola babilońska, z tekstów hebrajskich zawierających słowo Adonai.
SemenBedryszko napisał(a):

Może zacznijmy od tego że ty przedstawisz oryginalny tekst NT z I wieku ne.

Rozumiem, że ŚJ są w posiadaniu całego NT z Iw.
SemenBedryszko napisał(a):
Dla ludzi szczerych, uczciwych i myślących bardzo dziwnym się wydaje fakt że istnieją teksty Biblii dokładnie datowane na setki lat przed Chrystusem które przetrwały do dziś i teksty Biblii od II wieku ne. A pomiędzy nimi jest taka przedziwna luka, -dziura -pierwszych prawie dwustu lat z których to nie ma zupełnie ani skrawka papierka tekstu Biblii zupełnie tak jak by ktoś dokładnie po nich posprzątał.

No i tę lukę zapełniaja ŚJ, którzy to są w posiadaniu posprzątanych tekstów :o . Ok, rozumiem, ze to zarzut/oszczerstwo wobec KK (nie Krk), które zaraz udowodnisz.
SemenBedryszko napisał(a):
No to weź do ręki BT wydanie II przeczytaj Dzieje Apostolskie 2: 17 -21 u dołu strony Tłumacze tego przekładu podają odnośnik do Jl 3: 1-5 na dowód że Piotr cytuje dokładnie te słowa i przeczytasz tam m.in. … "Każdy jednak, który wezwie imienia Jahwe, będzie zbawiony, " następnie weź ten sam przekład BT ale wydanie IV poprawione i tam już przeczytasz tak; ... Każdy jednak, który wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony. To dowód fałszerstwa podany czarno na białym ręką KrK w Polsce.

Jeżeli wyjaśnienie jest podane na dole strony, nie jest fałszerstwem. Fałszerstwem jest poprawianie tekstu biblijnego bez takiej adnotacji, co ma miejsce w BNŚ.
Akurat nie mam wydania drugiego, a trzecie, a tam nie ma żadnego odnośnika do Ewangelii, bo i nie ma takiej potrzeby gdyż Dz 2,17-21 jest cytatem ze ST - słowa proroka Joela, a kwestię używania imienia Bożego wyjaśniłam powyżej.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sie 10, 2017 19:24
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Semenie, a czy na kluczowe pytanie, które zadałem, tj. kiedy dane słowo należy uznać za Imię Boże, a kiedy nie można go już uznać odpowiesz? Bo w zasadzie dopóki tego nie ustalimy, to nie wiadomo, o czym gadamy. Ty zaś tego pytania unikasz jak ognia.


Cz sie 10, 2017 20:00

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
bert04 napisał(a):




Cytuj:
Cytuj:
Ale co ty kota za ogon odwracasz! Ja nie pytam o wymowę tylko i imię konkretnej osoby.


Imię konkretnej osoby jest wypełnieniem proroctwa Joela. Prościej nie potrafię.


A ja myślę że zwyczajnie mataczysz. Czy nie potrafisz najprościej w świecie napisać kilka literek które składają się na to imię? A może nie potrafisz?


Cytuj:
SemenBedryszko napisał(a):
Natomiast powoływaniem się na sfałszowany przekład NT


Mocne, zarzucać fałszerstwo Łukaszowi ewangeliście.



Czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałem że ewangelia Łukasza jest fałszerstwem tylko przekład m.in. Tej ewangelii.

Cytuj:
SemenBedryszko napisał(a):
Zbawieni możemy być tylko w imię Jezusa Chrystusa. jednocześnie kto wzywa imienia Jehowy również będzie zbawiony.


Nie rozumiem, co oznacza połączenie "tylko" i "również". Uważasz, że należy wymawiać obydwa imiona? A kto ich nie będzie wymawiać, nie zostanie zbawiony?


Nigdzie w Biblii nie jest napisane że by zostać zbawionym należy wzywać imienia Jezusa Chrystusa. Chyba że coś przeoczyłem. Jest za to napisane że w imieniu Jezusa Chrystusa będziemy zbawieni. Podobnie jak w imieniu Prawa będziemy osądzeni albo aresztowani itp.. I to jest jeden z wielu elementów które składają się na nasze zbawienie. Innym elementem jest wzywanie imienia Jehowy Boga jeszcze innym elementem jest przestrzeganie prawa Boga Jehowy które dostaliśmy za pośrednictwem Jezusa Chrystusa, jeszcze innym elementem jest wypowiedzenie własnymi słowami że Jezus jest moim panem co należy rozumieć że nie będziemy ukrywać tego iż jesteśmy uczniami Jezusa, itp.


Cytuj:
Na tej samej zasadzie sfałszowaliśmy Izajasza i zamieniliśmy "młoda panna" na "dziewica". Ba, dopisaliśmy odpowiednie teksty do Łukasza i Mateusza, żeby zapewnić, że Jezus został narodzony z dziewicy. Takich przykładów pewnie jeszcze trochę się znajdzie.


Panna a dziewica to jedno i to samo. Natomiast Pan lub Bóg to są tytuły natomiast Jehowa to imię własne Boga Ojca. Jeśli ty nie widzisz różnicy to brak ci uczciwości … tak myślę.


Cytuj:
Cytuj:
Jer. 44:26 Wszakże słuchajcie słowa Pana, wszyscy Judejczycy, którzy mieszkacie w ziemi egipskiej: Oto Ja przysięgam na wielkie moje imię - mówi Pan - że moje imię już nigdy nie będzie wzywane ustami któregokolwiek męża judzkiego w całej ziemi egipskiej i nikt nie powie: Jako żyje Wszechmocny Pan!

Iz.62:2 "Wtedy ujrzą narody twoją sprawiedliwość i wszyscy królowie twoją chwałę, i nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana ustalą."



:)) może najpierw przeczytaj kontekst tych słów to zrozumiesz jakiego babola żeś pstawił


:) obydwa teksty jak rozumiem przytaczasz na dowód tego że 1 imienia Jehowy już się nie będzie wzywać, 2 że imię Jehowy zostanie zmienione na nowe.

Otóż babol polega na tym że gdybyś przeczytał kontekst dowiedział byś się że; 1. imię Jehowy nie będzie wzywanie przez Judejczyków, ale tylko w Egipcie bo zwyczajnie wyginą i ich tam nie będzie. 2. imię które zostanie zmienione na nowe odnosi się do Syjonu nie do Jehowy Boga.


Cz sie 10, 2017 20:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Podstawowy babol, to nieuznawanie przez ŚJ Jezusa za Boga.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sie 10, 2017 20:25
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
No to jeszcze raz zadaję to samo pytanie, którego Semen się boi: skąd wiemy, że dane słowo kwalifikuje się jako imię własne Boga? Naprawdę - jeśli nie odpowiesz na to pytanie, to reszta dyskusji jest próżna.


Pt sie 11, 2017 5:28
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Małgosiaa napisał(a):
Podstawowy babol, to nieuznawanie przez ŚJ Jezusa za Boga.

Mało - przez lata nie zdołali wypracować spójnej koncepcji kim był Jezus - anioł, nadczłowiek, prorok, efemeryda,


Pt sie 11, 2017 6:43

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
zefciu napisał(a):
No to jeszcze raz zadaję to samo pytanie, którego Semen się boi: skąd wiemy, że dane słowo kwalifikuje się jako imię własne Boga? Naprawdę - jeśli nie odpowiesz na to pytanie, to reszta dyskusji jest próżna.



nie bardzo rozumiem zasadności takiego pytania. inaczej. co u ciebie jest podstawą takiego pytania skąd wiemy że dane słowo [Jahwe] kwalifikuje jako imię własne Boga. Jakie masz alternatywy skoro uważasz że czasami się kwalifikuje a czasami nie?


Wt sie 15, 2017 22:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL