Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 2:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiania? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
Właśnie Żydzi wymyślili sobie ze będą na Jehowe


Co to jest ta Jehowa?


Śr sie 01, 2018 0:57

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Widziałem już protestantów krzyczących "tylko Biblia". Ale pierwszy raz spotykam się z "tylko tamten film" ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr sie 01, 2018 6:54
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Quinque napisał(a):
kowara napisał(a):
Właśnie Żydzi wymyślili sobie ze będą na Jehowe


Co to jest ta Jehowa?

Spytaj rodziców albo księdza . Albo obejrzyj sobie film którego link wstawiłem.
Tam jest wszystko wyjaśnione.


Śr sie 01, 2018 7:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Quinque napisał(a):
kowara napisał(a):
Właśnie Żydzi wymyślili sobie ze będą na Jehowe


Co to jest ta Jehowa?

Spytaj rodziców albo księdza . Albo obejrzyj sobie film którego link wstawiłem.
Tam jest wszystko wyjaśnione.


Śr sie 01, 2018 7:29
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
Ten film jasno odpowiada na twoje pytania.
Mam propozycję. Wymieńmy się adresami. Zgodzę się obejrzeć ten film, jeśli pójdziemy na następujący zakład:
  • Jeśli ten film odpowiada na moje pytanie i dokładnie wskazuje, jakie zapisy i wymowy są prawidłowym imieniem Boga, a jakie nie – strzelisz mnie w gębę raz za każdą minutę tego filmu.
  • Jeśli nie odpowiada na moje pytanie – ja Cię strzelę w twarz raz za każdą minutę tego filmu.
Zgoda?
Cytuj:
imię Boga to Jehova
A czemu taki zapis? Jest to imię hebrajskie. Piszesz natomiast po polsku. Litera „v” nie występuje w ortografii żadnego z tych języków.


Śr sie 01, 2018 7:35

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
zefciu napisał(a):
kowara napisał(a):
Ten film jasno odpowiada na twoje pytania.
Mam propozycję. Wymieńmy się adresami. Zgodzę się obejrzeć ten film, jeśli pójdziemy na następujący zakład:
  • Jeśli ten film odpowiada na moje pytanie i dokładnie wskazuje, jakie zapisy i wymowy są prawidłowym imieniem Boga, a jakie nie – strzelisz mnie w gębę raz za każdą minutę tego filmu.
  • Jeśli nie odpowiada na moje pytanie – ja Cię strzelę w twarz raz za każdą minutę tego filmu.
Zgoda?
Cytuj:
imię Boga to Jehova
A czemu taki zapis? Jest to imię hebrajskie. Piszesz natomiast po polsku. Litera „v” nie występuje w ortografii żadnego z tych języków.

Jak nie obejrzałeś filmu i dyskutujesz co tam wyjaśnione oznacza że dyskusja z tobą jest bez sensu.


Śr sie 01, 2018 8:11
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
imię Boga to Jehova i trzeba go używać aby być wybawionym.

Zdecyduj się czy piszesz po polsku, czy po hebrajsku. Powyższe zdanie w języku polskim powinno brzmieć tak:
imię Boga to Jestem i trzeba go używać aby być wybawionym.


Śr sie 01, 2018 8:15
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara, to ty zrobiles offtop i chcesz blokowac dyskusje jakims idiotycznym warunkiem o koniecznosci ogladania filmiku na youtubie. Jak tam sa takie supertresci to skup sie i je tu wypunktuj. To nie jest forum filmowe tylko dyskusyjne. Albo potrafisz cos od siebie napisac albo .... nie zasmiecaj forum.


Śr sie 01, 2018 8:33

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Na temat tego, czy cześć dla imienia oznacza cześć dla dźwięku czy dla Boga: Jest bardzo symptomatyczne że w tekście Ojcze nasz, choć czytamy "niech się święci Twoje imię!", nie ma imienia Jahwe.
I słusznie, bo chrześcijanie nie mają stosunku do imion wprost przeniesionego ze spirytyzmu, jak to niestety rozumieją np. Świadkowie Jehowy (ale i różnorakie nowsze sekty, które np. uważają ze nie wolno mówić "Jezus" tylko "Yehoszua" itd.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr sie 01, 2018 8:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
feelek napisał(a):
kowara napisał(a):
imię Boga to Jehova i trzeba go używać aby być wybawionym.

Zdecyduj się czy piszesz po polsku, czy po hebrajsku. Powyższe zdanie w języku polskim powinno brzmieć tak:
imię Boga to Jestem i trzeba go używać aby być wybawionym.

No to dokładnie jak z Jezusem.
Tez powinieneś je tłumaczyć .
I mówić zamiast Jezus :
Jestem jest wybawieniem Pomazaniec powiedział: zaprawdę .powiadam wam..


Śr sie 01, 2018 9:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
To niestety jest charakterystyczne dla sekt - wybranie jakiejś jednej (przeważnie marginalnej i dalece "zinterpretowanej") sprawy i podniesienie jej do rangi najważniejszego kryterium.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr sie 01, 2018 9:39
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
No to dokładnie jak z Jezusem.
Tez powinieneś je tłumaczyć .

Dlaczego niby powinienem? Czy ja gdzieś mówiłem, że imienia Jezus trzeba używać aby być zbawionym? Poza tym nie widzę żadnego problemu, mogę tytułować Jezusa wieloma imionami, także imieniem: Jest wybawieniem.
Ponawiam pytanie, czemu uparłeś się, żeby używać hebrajskiej wersji imienia Boga, zamiast oryginału?


Śr sie 01, 2018 10:09

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
feelek napisał(a):
kowara napisał(a):
No to dokładnie jak z Jezusem.
Tez powinieneś je tłumaczyć .

Dlaczego niby powinienem? Czy ja gdzieś mówiłem, że imienia Jezus trzeba używać aby być zbawionym? Poza tym nie widzę żadnego problemu, mogę tytułować Jezusa wieloma imionami, także imieniem: Jest wybawieniem.
Ponawiam pytanie, czemu uparłeś się, żeby używać hebrajskiej wersji imienia Boga, zamiast oryginału?

1 Ja się przy niczym nie upieram. Możesz mówić na Boga jak chcesz . Jozek , Franek czy zdzichu.
Biblia mówi ze Bóg ma imię ,konkretne imię . Od wzywania tego imienia zależy wybawienie ,wiec to dla mnie logiczne ze każdy kto chce być posłuszny Bogu wymawia to imię , modli się do Boga o tym imieniu itd,itp.
Bóg nikogo do tego nie zmusza i ja tez się nie upieram ze akurat ty masz wymawiać to imię.
Dałem link do tego filmu ponieważ tam jest krok po kroku wyjaśnione dlaczego to imię powinno brzmieć Jehowa a nie zdzisiek.
2 Hebrajska wersja imienia to właśnie oryginał.
3 Ty nie widzisz problemu w nazywaniu Jezusa Henrykiem ale być może On widzi w tym problem . Ale też Każdy ma wolną wolę i może robić co chce .
4 W Biblii każde imię coś oznaczało. My dzisiaj wymawiamy te imiona tak jak brzmiały w oryginale i nie zastanawiamy się co tak naprawdę znaczyło to imię. Bo dla nas dzisiaj imiona to tylko ciąg liter bez znaczenia. Ale dawniej tak nie było .
Np Adam oznaczało „ pierwszy człowiek stworzony przez Boga”.
A dla nas to tylko Adam . Ale nikt dzis nie mówi ze pierwszym człowiekiem stworzonym przez Boga był Franek bo zostałby uznany za ignoranta .


Śr sie 01, 2018 10:40
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
Hebrajska wersja imienia to właśnie oryginał.

To w takim razie odpowiedz na następujące pytanie: od kiedy Bóg posiada imię?


Śr sie 01, 2018 11:02
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
Jak nie obejrzałeś filmu
Obejrzę, jak mi dasz przesłanki, że nie kłamiesz i jest tam to, co mówisz, że jest.
Cytuj:
i dyskutujesz co tam wyjaśnione oznacza że dyskusja z tobą jest bez sensu.
Dyskutuję to co Ty napisałeś. Poza tym co to znaczy, że nie wolno mi dyskutować, jeśli nie widziałem jakiegoś tam filmu? Bezczelny jesteś z tym spamem.


Śr sie 01, 2018 11:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL