Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiania? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
To forum dyskusyjne, więc tezy do dyskusji należy przedstawić tu - a nie odsyłać do filmu. BTW: chcesz, mogę podać kilka linków do bardzo dobrych filmów o Świadkach Jehowy ;)

Takie pytanko: gdzie Jezus zwraca się do Ojca słowem "Jehowa"?

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr sie 01, 2018 11:27
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
zefciu napisał(a):
kowara napisał(a):
Jak nie obejrzałeś filmu
Obejrzę, jak mi dasz przesłanki, że nie kłamiesz i jest tam to, co mówisz, że jest.
Cytuj:
i dyskutujesz co tam wyjaśnione oznacza że dyskusja z tobą jest bez sensu.
Dyskutuję to co Ty napisałeś. Poza tym co to znaczy, że nie wolno mi dyskutować, jeśli nie widziałem jakiegoś tam filmu? Bezczelny jesteś z tym spamem.

Możesz sobie dyskutować ile chcesz przecież ja ci nie zabraniam .
Tylko dyskusja z laikiem o rzeczach w których wypowiadają się fachowcy jest bez sensu.
Dlatego ja nie będę z Tobą dyskutował ponieważ nie masz pojęcia o temacie.
Dla siebie może i jesteś najmądrzejszy ale dla mnie nie .


Śr sie 01, 2018 11:46
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
To ja powiem tak: ponad 58 minut reklamy Swiadkow Jehowy i wynika z tego, ze prawidlowa wymowa Imienia Bozego to...Dzehowa. Przynajmniej tak wymawia to lektor w ostatnich minutach. Reszte sobie darowalam, bo nie mam czasu na tendencyjne filmiki.
Sorry, ale taki filmik propagandowy to zadna wiedza i albo potrafisz kowara podac fakty, albo zaloz wlasny watek o filmiku.

Na razie trollujesz w tym temacie, unikajac odpowiedzi.


Śr sie 01, 2018 11:55
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
@kowara
Dość spamowania. Proszę wypunktować z filmiku tezy, na podstawie których adwersarze mogą z Tobą dyskutować.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 01, 2018 11:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Marek_Piotrowski napisał(a):
To forum dyskusyjne, więc tezy do dyskusji należy przedstawić tu - a nie odsyłać do filmu. BTW: chcesz, mogę podać kilka linków do bardzo dobrych filmów o Świadkach Jehowy ;)

Takie pytanko: gdzie Jezus zwraca się do Ojca słowem "Jehowa"?


1Podaj linki w Temacie świadków Jehowy .
Mnie one nie interesują.
2 Chodzi ci o zapis w Biblii ze słowami Jezusa.?

Jeśli tak to w Biblii w nowym testamencie nie ma nigdzie imienia bożego ponieważ je usunięto.
Również fachowcy w tym filmie mówią dlaczego tak zrobiono. Zatem w Biblii nie ma takiego miejsca gdzie zapisano słowa Jezusa z imieniem Jehowa.
Ale skoro w starym testamencie to imię ustępowało zatem Jezus czytając w synagodze wersety ze Starego testamentu musiał również czytać to imię.
I to również jest krok po kroku wyjaśniono w tym filmie.


Śr sie 01, 2018 11:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Małgosiaa napisał(a):
@kowara
Dość spamowania. Proszę wypunktować z filmiku tezy, na podstawie których adwersarze mogą z Tobą dyskutować.

Proponuje przeczytaj moje posty ze zrozumieniem to znajdziesz te punkty .
Jeśli ci się chce to mogę je przypominać wielokrotnie ale jak tego nie czytasz nic to nie da.

Specjalnie dla ciebie powtarzam co mówią fachowcy tym filmie.
1 imię Boże to Jehowa a nie zdisiek Henryk czy Jurek ani Jahwe
2 Żydzi usunęli to imię ze swojego życia i przez to odrzucili także Jezusa
3 Bóg wymaga wymawianie jego imienia w formie jakiej on sobie życzy a nie co my sobie wymyślimy.
4 Zbawienie zależy od posłuszeństwa Bogu .Takze w tak głupiej czynności jak wzywanie jego imienia.


Śr sie 01, 2018 12:04
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
Tylko dyskusja z laikiem o rzeczach w których wypowiadają się fachowcy jest bez sensu.
Fakt, że nie widziałem jakiegoś filmiku na youtube czyni mnie laikiem? Ty się w ogóle dobrze czujesz?
Cytuj:
Dlatego ja nie będę z Tobą dyskutował ponieważ nie masz pojęcia o temacie.
Dla siebie może i jesteś najmądrzejszy ale dla mnie nie .
Nie jestem najmądrzejszy. Zadałem konkretne pytanie. Albo na nie umiesz odpowiedzieć, albo nie. Jeśli nie umiesz, to jazdy ad personam nic Ci nie dadzą.


Śr sie 01, 2018 12:04
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
No, czyli wedlug filmiku musimy mowic Dzehowa. Zgadza sie? Inaczej nie zadziala...

Znaczy sie, Bog wedlug ciebie i twoich wspolbraci nie wie, ze Bog to On, ze ludzie maja rozne jezyki, ze sam w Biblii zezwolil na rozne swoje Imiona no i przy tym wszystkim cierpliwie patrzy, jak jakies grupki szkaluja innych wierzacych, ze ci podobno powymazywali z Biblii akurat Jego Imie i to tylko z Nowego Testamentu.

Doszedles jak zwykle u SJ do sciany.


Ostatnio edytowano Śr sie 01, 2018 12:09 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr sie 01, 2018 12:06
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
1 imię Boże to Jehowa a nie zdisiek Henryk czy Jurek ani Jahwe
Wyżej pisałeś, że Jehova. A teraz podajesz inną pisownię. A jaka jest prawidłowa wymowa tego imienia? Czy dopuszczalne są różne wymowy tak jak dopuszczalne są różne pisownie?
Cytuj:
2 Żydzi usunęli to imię ze swojego życia i przez to odrzucili także Jezusa
Jest to bzdurna teza, bo Żydzi, którzy Jezusa przyjęli również cytowali w języku greckim bez tego imienia.
Cytuj:
3 Bóg wymaga wymawianie jego imienia w formie jakiej on sobie życzy a nie co my sobie wymyślimy.
Jaka jest ta „forma, jakiej on sobie życzy”?

Kael napisał(a):
No, czyli wedlug filmiku musimy mowic Dzehowa. Zgadza sie? Inaczej nie zadziala...
Używajmy alfabetu IPA do podawania wymowy, bo inaczej to w ogóle się zgubimy.


Śr sie 01, 2018 12:08

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Kael napisał(a):
To ja powiem tak: ponad 58 minut reklamy Swiadkow Jehowy i wynika z tego, ze prawidlowa wymowa Imienia Bozego to...Dzehowa. Przynajmniej tak wymawia to lektor w ostatnich minutach. Reszte sobie darowalam, bo nie mam czasu na tendencyjne filmiki.
Sorry, ale taki filmik propagandowy to zadna wiedza i albo potrafisz kowara podac fakty, albo zaloz wlasny watek o filmiku.

Na razie trollujesz w tym temacie, unikajac odpowiedzi.

1 Niestety musisz się nauczyć słuchać. To dokumentalny film który ze SJ nie ma nic wspólnego.
Fanatyzm blokuje ci umysł.
2 A na Grzegorza mówią gregory .


Śr sie 01, 2018 12:09
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
Kael napisał(a):
To ja powiem tak: ponad 58 minut reklamy Swiadkow Jehowy i wynika z tego, ze prawidlowa wymowa Imienia Bozego to...Dzehowa. Przynajmniej tak wymawia to lektor w ostatnich minutach. Reszte sobie darowalam, bo nie mam czasu na tendencyjne filmiki.
Sorry, ale taki filmik propagandowy to zadna wiedza i albo potrafisz kowara podac fakty, albo zaloz wlasny watek o filmiku.

Na razie trollujesz w tym temacie, unikajac odpowiedzi.

1 Niestety musisz się nauczyć słuchać. To dokumentalny film który ze SJ nie ma nic wspólnego.
Fanatyzm blokuje ci umysł.


2 A na Grzegorza mówią gregory .

kowara, nie rozsmieszaj mnie. W ostatnich trzech minutach nawet Oswiecim przywoluja, gdzie to ponoc tylko SJ uzywali jedynie slusznego Imienia Boga i dlatego pomnozyli sobie wyznawcow.

Ok zefciu, masz racje: prawidlowa wymowa to Dżechowa.


Śr sie 01, 2018 12:12
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Nie interesuje mnie co mówią Twoi fachowcy. Podane punkty nie stanowią tematu do dyskusji. Wobec dalszego spamowania, a nawet trollingu, dodatkowo obrażanie adwersarzy - ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 01, 2018 12:12
Zobacz profil
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
kowara napisał(a):
Hebrajska wersja imienia to właśnie oryginał.

To w takim razie odpowiedz na następujące pytanie: od kiedy Bóg posiada imię?


Śr sie 01, 2018 12:18

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
zefciu napisał(a):
[1 imię Boże to Jehowa a nie zdisiek Henryk czy Jurek ani Jahwe[
Wyżej pisałeś, że Jehova. A teraz podajesz inną pisownię. A jaka jest prawidłowa wymowa tego imienia? Czy dopuszczalne są różne wymowy tak jak dopuszczalne są różne pisownie?


Czepianie się literówek , słówek od razu przypomina mi werset o pustej gadaninie i spory o słowa.
W różnych krajach to samo imię różnie się wymawia . Ale na Jana nikt nie mówi euzebiusz .

Cytuj:
2 Żydzi usunęli to imię ze swojego życia i przez to odrzucili także JezusaJest to bzdurna teza, bo Żydzi, którzy Jezusa przyjęli również cytowali w języku greckim bez tego imienia.

No może ty skończyłeś lepsze szkoły niż ci profesorowie ale uważam ze nie masz pojęcia o języku greckim, hebrajskim , czy łacinie.
Zatem to co oni o tym mówią uzasadniając dowodami bardziej mnie przekonuje.

Cytuj:
3 Bóg wymaga wymawianie jego imienia w formie jakiej on sobie życzy a nie co my sobie wymyślimy.Jaka jest ta „forma, jakiej on sobie życzy”?

Ile razy mam to pisać?
W tym filmie jasno wypunktowano krok po kroku że poprawne imię Boże brzmi Jehowa.
Nie ma znaczenia jak je wypowiadamy w różnych językach tak jak nie ma znaczenia czy powiemy na Jezusa Dziżas czy Jesus. To kwestia języka danego obszaru. Ale napewno ma znaczenie czy na Jezusa ktoś będzie mówił kleofas.


Kael napisał(a):
No, czyli wedlug filmiku musimy mowic Dzehowa. Zgadza sie? Inaczej nie zadziala...Używajmy alfabetu IPA do podawania wymowy, bo inaczej to w ogóle się zgubimy.
[/quote][/quote]
Jak wyżej .
I co to znaczy nie zadziała.?


Ostatnio edytowano Śr sie 01, 2018 12:21 przez kowara, łącznie edytowano 1 raz



Śr sie 01, 2018 12:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 06, 2018 19:29
Posty: 21
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
feelek napisał(a):
kowara napisał(a):
Hebrajska wersja imienia to właśnie oryginał.

To w takim razie odpowiedz na następujące pytanie: od kiedy Bóg posiada imię?

Od kiedy je sobie nadał.
Nie żyłem wtedy wiec nie wiem.


Śr sie 01, 2018 12:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 193 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL