Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 15:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii 
Autor Wiadomość
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Zauważyłaś słowo "wydawało"?


Pt lip 28, 2017 16:55
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Tak, myślę, że dzieci nie były tego pewne...trzeba by tez przeanalizować oryginał portugalski...


Pt lip 28, 2017 17:03

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Człowiek żyje w świecie pełnym cierpienia, pełnym niesprawiedliwości i w imię wyższej sprawiedliwości jest opcja, że trafi do piekła pełnego cierpienia dlatego, że żył po swojemu, jest zmuszony tak naprawdę do zabiegania o niebo, bo piekło nie jest żadnym wyborem, bo nikt normalny nie chciałby się tam znaleźć czyli tak naprawdę piekło nie jest opcją żadną, jedynym miejscem gdzie każdy chciałby się znaleźć w nadziei na brak cierpienia jest niebo czyli człowiek od urodzenia jest a może powinien być nastawiony aby robić wszystko żeby się tam dostać, bo jak już powiedziałem piekło to nie wybór. Wspaniale !


Pt lip 28, 2017 17:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Teresse napisał(a):
@Robek

Wola Boza jest zawsze lepsza niz to o co sami prosimy. Jeśli prosimy o to, co jest tożsame z Wolą Bożą to otrzymujemy.


A co mnie to obchodzi, co dla Boga jest leprze?

Drwal napisał(a):
Człowiek żyje w świecie pełnym cierpienia, pełnym niesprawiedliwości i w imię wyższej sprawiedliwości jest opcja, że trafi do piekła pełnego cierpienia dlatego, że żył po swojemu, jest zmuszony tak naprawdę do zabiegania o niebo, bo piekło nie jest żadnym wyborem, bo nikt normalny nie chciałby się tam znaleźć czyli tak naprawdę piekło nie jest opcją żadną, jedynym miejscem gdzie każdy chciałby się znaleźć w nadziei na brak cierpienia jest niebo czyli człowiek od urodzenia jest a może powinien być nastawiony aby robić wszystko żeby się tam dostać, bo jak już powiedziałem piekło to nie wybór. Wspaniale !


Zwróć uwagę że to tak dziwnie jedynie wtedy gdy jesteś chrześcijaninem, bo będąc ateistą zajmujesz się sobą, i wtedy żaden Bóg nie będzie ci rozkazywał, jak masz żyć i w jaki sposób myśleć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 28, 2017 17:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 20, 2017 13:37
Posty: 180
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Niby tak tylko, że życie jest krótkie a dalsza egzystencja jest tak naprawdę tym co powinno interesować każdego człowieka. I co z tego, że będę żył nawet 80lat, to się skończy szybko, ważne jest co będzie potem.


Pt lip 28, 2017 18:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Drwal napisał(a):
Niby tak tylko, że życie jest krótkie a dalsza egzystencja jest tak naprawdę tym co powinno interesować każdego człowieka. I co z tego, że będę żył nawet 80lat, to się skończy szybko, ważne jest co będzie potem.


Gdyby było 80 dni to co innego, ale jednak 80 lat to jest kawałek czasu.
W końcu za wielokrotne morderstwo można dostać 25 lat więzienia, więc chyba to jest dotkliwa kara?
I jeśli każdy by myślał w ten sposób jak ty, to nawet za przekroczenie dozwolonej prędkości można komuś dać 40 lat więzienia, bo przecież 80 lat to krótka chwila, a 40 lat to praktycznie nic.
No i dostosowanie się do religii można uznać za 80 lat więzienia, tylko że w tym przypadku sami zamknęliśmy w klatce, i to przecież zamknęliśmy się tam na własne życzenie, w końcu w naszym przypadku nie ma czegoś takiego, że udało nam się wymordować kilkanaście osób i z tej przyczyny dostaliśmy dożywocie które i tak jest jedynie wyrokiem 25 lat więzienia, pod nazwą dożywocie :-D
I to jeszcze nic! bo na koniec może nic z tego nie wyjść, w końcu przestrzeganie jakichkolwiek religijnych przykazań, żadnego zbawienia nam nie zagwarantuje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 28, 2017 23:09
Zobacz profil
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Tutaj w wersji video z lektorem polskim:

https://www.youtube.com/watch?v=8Iaj4atgsSI


Pn gru 25, 2017 19:57
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Teresse napisał(a):
Tutaj w wersji video z lektorem polskim:

https://www.youtube.com/watch?v=8Iaj4atgsSI

Zadziwiające, że nikt przez wieki nie wyczytał w Biblii o piekle tego, co ów człowiek. Właściwie, to dopasował on Biblię do swojego snu. Czego ludzie nie robią dla rozgłosu...
No i mały szczegół - wszystkie sensacje powstają w USA. Naród wybrany :?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 26, 2017 10:26
Zobacz profil
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Siostra Faustyna była w Polsce, sw Teresa z Avila w Hiszpanii :-) , sw Jan Bosco był Włochem, dzieci z Fatimy z Portugalii - duzo narodów ma swoich "wizjonerów piekła".

Tutaj wersja skrócona:

https://www.youtube.com/watch?v=M_SGpKz5P7k


Wt gru 26, 2017 16:18

Dołączył(a): Wt sty 16, 2018 23:08
Posty: 6
Post PIEKLO NA ZIEMI - CZLOWIEK MA DOSC BOZYCH PLANOW .....
Wątek z opisem piekła wyglada znajomo....wrecz moge powiedzieć ze ludzie na ziemi ludziom zgotowali piekło przez które przechodze....Czlowiek czlowiekowi wilkiem,obluda,nieszczerość ,klamstwa,patologia w Panstwie i rzadzie ,urzedach nagradzanie niegodziwych,tepienie mowiacych prawde i dazycych do niej ,szczerze obraz piekla w niczym mnie nie przeraza ,zarowno na ziemi tu i teraz ...., spac nie moge przez toczona walke jak i na drugim swiecie czeka mnie to samo,wszystko kreci sie w okol pieniadza,jeszcze los - patrz sila wyzsza dorzuca choroby i problemy ,które zamiast podniesc nas na duchu jedynie oddalaja mnie od Boga,....coz szczerze nie akceptuje planu Boga dla ktorego cierpienie stalo sie wyznacznikiem milosci,bliskosci ,wystarczy, wielokrotnie mu to powiedzialem ale on nie ma dosc ,nie daje mi chwili wypoczynku ,coz zapamietam to i na pewno mnie to do niego nie zbliza ,wrecz od 2 tygodni przestalem odwiedzac kosciol,przestalem sluchac przy braku odpowiedzi na moje prosby,przestalem angazowac sie,wole czuc pustke emocjonalna ale zyc bez bicza i bolesnych doswiadczen ktorych mozna by obdzielic paru ludzi ,dla mnie zycie na ziemi jest Pieklem z malymi przeblyskami spokoju i ciszy...Podziwiam ale i wspolczuje ludziom dla ktorych cierpienie stalo sie wyznacznikiem bliskosci stworcy ,tak sie zyc nie da i nie mam zamiaru nigdy narzucic sobie ponownie takiej doktrynologii ,doceniam to co Bog w trudnych chwilach dla mnie zrobil i zapamietalem ,ale sa pewne granice ktore dawno zostaly przekroczone wytrzymalosci i zrozumienia.Szczerze mam dosc i chcialbym uslyszec jeden jedyny powod dla ktorego mialbym nie porzucic kosciola i bezpowrotnie sie od niego oddalic.I zadne formy naciskow ,kar ,nagrod czyli mowiac kolokwialnie manipulacji czlowiekiem nie robia na mnie zadnego wrazenia.Nadmienie ze nie moge przyjmowac komunii i kosciol wypial sie dobitnie na ludzi ktorzy rozstali sie ze swoja polowka,ale nie zamierzam tego nigdy zmienic- nie wybaczam ,nie zapominam ale i pamietam o swoich bledach ......jesli ktos poczul sie moimi pogladami zniesmaczony to przykro mi ale nie mam zamiaru opowiadac rzeczy ktore rozmijaja sie z prawda...


Wt sty 16, 2018 23:35
Zobacz profil
Post Re: Piekło wg snu B.Wiese z cytatami z Biblii
Opisów piekła można doszukać się wszędzie:
viewtopic.php?p=421307#p421307

Wątek zresztą podobny, jakby...


Śr sty 17, 2018 15:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL