Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 0:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Szukać prawdy w wierze... 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2007
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Biniu napisał(a):
Doszukiwanie się sensu w chorobie samo w sobie jest chore.

Powiedz to prosto w oczy dziecku choremu na raka w hospicjum. Ono pyta o sens, podobnie jak jego rodzina i ludzie ciężko chorzy oraz personel medyczny. Najwyraźniej nie spotkałeś człowieka, który umiera na ciężką chorobę, skoro z taką beztroską piszesz o cierpieniu.
Człowiek, który cierpi pyta o sens tragedii, pyta dlaczego. Rozwinęłam ten wątek w rozmowie z pewnym ateistą na forum, ale nie potrafił udźwignąć problemu. Nie odpowiedział. Pytam kolejnego, ale znowu zbywanie, że są to pytania, których nie należy zadawać. Dochodzimy do ściany. Nie spotkałam jeszcze ateisty, dla którego rozmowy o cierpieniu nie byłyby tematem tabu. Są odpowiedzi uniki, jak te które Ty stosujesz lub milczenie. Ewentualnie próba zmiany tematu przesuwając akcenty na skandale:
Biniu napisał(a):
Zamiast wydawać pieniądze na samochody proboszczów


Mnie nie interesuje samochód jakiegoś proboszcza, czy zły Bóg, ale odpowiedź dotyczącą problemu cierpienia, jaką jest w stanie wykrzesać ateista. Cierpienie generuje pytania: o sens. Nie potrafisz odpowiedzieć? OK, ale nie zamiataj problemu pod dywan, tylko przyznaj, że nie potrafisz pochylić się nad zagadnieniem.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So lis 11, 2017 21:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Czytam i tak się zastanawiam,piszecie jak gdyby Bóg przy każdym człowieku sporządził sobie notatkę, kto ile będzie żył,jak będzie cierpiał i jaka każdego z osobna ma być przyczyna śmierci.
Przecież On tylko wprowadził "przemijanie",proces który kończy się śmiercią/brakiem istnienia.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Ostatnio edytowano So lis 11, 2017 22:09 przez Saqura, łącznie edytowano 1 raz



So lis 11, 2017 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Mrs_Hadley napisał(a):
Biniu napisał(a):
Doszukiwanie się sensu w chorobie samo w sobie jest chore.

Powiedz to prosto w oczy dziecku choremu na raka w hospicjum. Ono pyta o sens, podobnie jak jego rodzina i ludzie ciężko chorzy oraz personel medyczny. Najwyraźniej nie spotkałeś człowieka, który umiera na ciężką chorobę, skoro z taką beztroską piszesz o cierpieniu.
Człowiek, który cierpi pyta o sens tragedii, pyta dlaczego. Rozwinęłam ten wątek w rozmowie z pewnym ateistą na forum, ale nie potrafił udźwignąć problemu. Nie odpowiedział. Pytam kolejnego, ale znowu zbywanie, że są to pytania, których nie należy zadawać. Dochodzimy do ściany. Nie spotkałam jeszcze ateisty, dla którego rozmowy o cierpieniu nie byłyby tematem tabu. Są odpowiedzi uniki, jak te które Ty stosujesz lub milczenie. Ewentualnie próba zmiany tematu przesuwając akcenty na skandale:
Biniu napisał(a):
Zamiast wydawać pieniądze na samochody proboszczów


Mnie nie interesuje samochód jakiegoś proboszcza, czy zły Bóg, ale odpowiedź dotyczącą problemu cierpienia, jaką jest w stanie wykrzesać ateista. Cierpienie generuje pytania: o sens. Nie potrafisz odpowiedzieć? OK, ale nie zamiataj problemu pod dywan, tylko przyznaj, że nie potrafisz pochylić się nad zagadnieniem.


Może to jest odpowiedź dlaczego ludzie wymyślili Boga? Ale nadal jest to złudzenie.
Ja nie mam zamiaru żyć złudzeniami


So lis 11, 2017 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Saqura napisał(a):
Czytam i tak się zastanawiam,piszecie jakgdyby Bóg przy każdym człowieku sporządził sobie notatkę, kto ile będzie żył,jak będzie cierpiał i jaka każdego z osobna ma być przyczyna śmierci.
Przecież On tylko wprowadził "przemijanie",proces który kończy się śmiercią/brakiem istnienia.


Zaraz, zaraz , to Bóg ma jakiś wpływ na to czy ktoś choruje czy nie?
Czy zdrowieje , czy nie?


So lis 11, 2017 22:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Niee .

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So lis 11, 2017 22:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2007
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
@Biniu mnie nie interesują Twoje fiksacje dotyczące Boga. Temat cierpienie, żyjemy na tym świecie i niestety cierpimy. Jakie jest racjonalne uzasadnienie, bez odniesienia do wiary w Boga?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Ostatnio edytowano So lis 11, 2017 22:13 przez Mrs_Hadley, łącznie edytowano 1 raz



So lis 11, 2017 22:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Biniu napisał(a):
Może to jest odpowiedź dlaczego ludzie wymyślili Boga? Ale nadal jest to złudzenie.
Ja nie mam zamiaru żyć złudzeniami

I nikt Cię do tego nie zmusza. Powiedz tylko, co tutaj robisz?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 11, 2017 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Mrs_Hadley napisał(a):
Powiedz to prosto w oczy dziecku choremu na raka w hospicjum.


Ech, rozemocjonowana gadanina.
W zależności od szczegółów danej sytuacji, można teoretycznie wymyślić mu iście niestworzone bajeczki, po to tylko by w wymiarze psychicznym ułatwić mu śmierć; dzieje się to na analogicznej zasadzie podawanie morfiny osobie przeżywającej katusze wymiaru stricte fizycznego.

Mrs_Hadley napisał(a):
Ono pyta o sens, podobnie jak jego rodzina i ludzie ciężko chorzy oraz personel medyczny.


Osobiście jestem zdania, iż cierpienie nie ma żadnego odgórnie ustalonego sensu innego niż ten, który ewentualnie nada mu sam zainteresowany człowiek. A przynajmniej nic nie wskazuje na to, by takowy sens miało mieć.


Ostatnio edytowano So lis 11, 2017 22:20 przez Iago, łącznie edytowano 1 raz



So lis 11, 2017 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Biniu napisał(a):
Ja nie mam zamiaru żyć złudzeniami

Ach tam zamiary... Nie bądź fantastą. Z materialistycznego punktu widzenia, życie to przejściowa forma śmierci. Po co się denerwować samochodem proboszcza? Wyłączą Ci światło, więc tak czy inaczej, nie będziesz pamiętał, czy odebrałeś proboszczowi ten samochód, czy nie odebrałeś.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 11, 2017 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Małgosiaa napisał(a):
Biniu napisał(a):
Może to jest odpowiedź dlaczego ludzie wymyślili Boga? Ale nadal jest to złudzenie.
Ja nie mam zamiaru żyć złudzeniami

I nikt Cię do tego nie zmusza. Powiedz tylko, co tutaj robisz?


Chyba ten Dział Forum zatytułowano : Wierzyć, nie wierzyć?
Czy to nie jest właściwe miejsce do takiej dyskusji?


So lis 11, 2017 22:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Saqura napisał(a):
Niee .


Jeśli nie to w takim razie te wszystkie cuda , że ktoś tam wyzdrowiał bo jaki Święty się za nim wstawił to bujda?


So lis 11, 2017 22:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
chwat napisał(a):
Biniu napisał(a):
Ja nie mam zamiaru żyć złudzeniami

Ach tam zamiary... Nie bądź fantastą. Z materialistycznego punktu widzenia, życie to przejściowa forma śmierci. Po co się denerwować samochodem proboszcza? Wyłączą Ci światło, więc tak czy inaczej, nie będziesz pamiętał, czy odebrałeś proboszczowi ten samochód, czy nie odebrałeś.


Oczywiście masz rację, ale jak wy się czujecie finansując im te dobra.
Myślę , że powinniście się czuć jak klienci Amber Goldu.


So lis 11, 2017 22:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Biniu napisał(a):
Chyba ten Dział Forum zatytułowano : Wierzyć, nie wierzyć?

Marny powód. Ja nie wierzę w Latającego Potwora Spagetti, więc nawet nie pomyślałam, aby zarejestrować sie na tamtym forum.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 11, 2017 22:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Biniu napisał(a):
Myślę , że powinniście się czuć jak klienci Amber Goldu.

Nie sądzę, żeby dyscyplinowanie innych, przekładało się na absolut.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So lis 11, 2017 22:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Szukać prawdy w wierze...
Mamy wszystko czego nam trzeba.
Cuda są dla niewiernych.
Apostołowie cierpieli ,młody Szczepan został ukamieniowany, a wołał Panie ratuj,chcę żyć?
Za ich czasów gloszenia cuda im towarzyszyły bo nie było ogólnodostępnych Pism.
Chrystus daje życie naszemu duchowi nie ciału i ono obecnie na nic się nie przyda.Kazde ciało którego duch ma życie wzbudzi dopiero kiedyś Bóg ,tak więc teraz na nic się ono przyda....
Nie wyobrażam sobie segregacji ...temu dam zdrowie,a temu nie choć prosi ..

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


So lis 11, 2017 22:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL