Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
nolda napisał(a):
To dowody na Zmartwychwstanie, jak twierdzi Andy72. Mnie jakoś nie przekonują.

Nie muszą. To powinno Ci wystarczyć i teraz to Twoja sprawa uwierzyć. Gdyby to była sprawa wiedzy, nie byłoby miejsca na wiarę.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 06, 2018 14:03
Zobacz profil
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Andy72 napisał(a):

Nie muszą. To powinno Ci wystarczyć i teraz to Twoja sprawa uwierzyć. Gdyby to była sprawa wiedzy, nie byłoby miejsca na wiarę.


Skoro wierzysz, to po co przytaczasz wiedzę na temat Całunu. Musiałeś włożyć palec??

Andy72, jak już wspomniałem, w1870 rok - Pius IX ogłosił dogmat o nieomylności papieskiej. Teraz mam wrażenie, że Ty ogłaszasz coś o nieomylności swojej. Traktujmy to forum jako miejsce wymiany opinii, a nie miejsce narzucania swych racji .
A tak a’ propos osądzania, nie ustosunkowałeś się do poniższych zapisów:
"Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.” (Ewangelia wg św. Łukasza 6, 37)

„A ty kimże jesteś, byś osądzał bliźniego?” (Jk 4, 12).

„Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę?” (List do Rzymian 14, 4).
Spróbujesz?


N maja 06, 2018 17:46

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Tematem wątku jest to, czy zmartwychwstanie Jezusa jest faktem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N maja 06, 2018 17:48
Zobacz profil
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Andy72 napisał(a):
Tematem wątku jest to, czy zmartwychwstanie Jezusa jest faktem.


Pozostaje tylko wierzyć...


N maja 06, 2018 20:16

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Bez dowodów, poszlakowo?


Pn maja 07, 2018 8:03
Zobacz profil
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
george45 napisał(a):
Bez dowodów, poszlakowo?

Wiara to nie proces sądowy, choć i sądy wymierzają kary bazując na poszlakach.


Pn maja 07, 2018 8:13

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
george45 napisał(a):
Bez dowodów, poszlakowo?

"Skoro prorokom nie wierzą, choćby przyszedł kto z umarłych, nie uwierzą"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn maja 07, 2018 9:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Andy72 napisał(a):
george45 napisał(a):
Bez dowodów, poszlakowo?

"Skoro prorokom nie wierzą, choćby przyszedł kto z umarłych, nie uwierzą"

Skoro stygmatom, relikwiom, dogmatom ... nie wierzą, to coś w tym jest.


Pn maja 07, 2018 11:58
Zobacz profil
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
george45 napisał(a):
Andy72 napisał(a):
george45 napisał(a):
Bez dowodów, poszlakowo?

"Skoro prorokom nie wierzą, choćby przyszedł kto z umarłych, nie uwierzą"

Cytuj:
Skoro stygmatom, relikwiom, dogmatom ... nie wierzą, to coś w tym jest.

A co z tymi, co sami sobie nie wierzą?


Pn maja 07, 2018 12:22

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Alus napisał(a):
A co z tymi, co sami sobie nie wierzą?

Prawdopodobnie doznali oświecenia, są tu i teraz, nie mają żadnych problemów, patrzą na tych nieoświeconych w nadziei, że oni także może kiedyś go doznają. :)


Pn maja 07, 2018 13:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
george45 napisał(a):
Bez dowodów, poszlakowo?

Dowody na wiarę są, ale najpierw potrzeba zawierzyć.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn maja 07, 2018 15:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Dowody na negatywne działanie czarnego kota są, ale najpierw potrzeba zawierzyć. Dowody na 7 lat nieszczęścia po zbiciu lustra również, ale tylko gdy spełnisz warunek zawierzenia.


Wt maja 08, 2018 7:00
Zobacz profil
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
george45 napisał(a):
Dowody na negatywne działanie czarnego kota są, ale najpierw potrzeba zawierzyć. Dowody na 7 lat nieszczęścia po zbiciu lustra również, ale tylko gdy spełnisz warunek zawierzenia.

Zastanawiające jaki uszczerbek ponoszą osoby niewierzące, że odczuwają nieodparta potrzebę wchodzenia na chrześcijańskie fora aby dowodzić wierzącym durnoty.


Wt maja 08, 2018 7:40

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
Alus napisał(a):
george45 napisał(a):
Dowody na negatywne działanie czarnego kota są, ale najpierw potrzeba zawierzyć. Dowody na 7 lat nieszczęścia po zbiciu lustra również, ale tylko gdy spełnisz warunek zawierzenia.

Zastanawiające jaki uszczerbek ponoszą osoby niewierzące, że odczuwają nieodparta potrzebę wchodzenia na chrześcijańskie fora aby dowodzić wierzącym durnoty.


Jako wierzący, nie masz nieodpartej potrzeby aby dowodzić, wierzącym w 7 lat nieszczęścia z powodu zbicia lusterka, ich durnoty? Jest to fanatyzm, ludzie nie dyskutują nie szukają, tylko narzucają swoje wierzenia. Swoje, to za dużo powiedziane, wierzenia które zostały im narzucone, przez ich rodziców, otoczenie, guru itd. Nie chcą poszukiwać sami, przyjmują, że to już ktoś za nich zrobił i to ktoś wiarygodny - np ojciec ( któremu też przekazał w podobnej formie wiarę jego ojciec). Pozostaje też kwestia: Co, mój ojciec się mylił?! 60 lat pluł przez lewe ramię na widok kota by uniknąć nieszczęścia bez potrzeby? Ja też przez 40 pluję i moje dziecko też to robi, a to zwykły zabobon?! Ty chyba głupi jesteś, zobaczysz, kiedyś poznasz prawdę, ale będzie już za późno.


Wt maja 08, 2018 8:34
Zobacz profil
Post Re: Czy zmartwychwstanie Chrystusa jest faktem?
george45 napisał(a):
Alus napisał(a):
george45 napisał(a):
Dowody na negatywne działanie czarnego kota są, ale najpierw potrzeba zawierzyć. Dowody na 7 lat nieszczęścia po zbiciu lustra również, ale tylko gdy spełnisz warunek zawierzenia.

Zastanawiające jaki uszczerbek ponoszą osoby niewierzące, że odczuwają nieodparta potrzebę wchodzenia na chrześcijańskie fora aby dowodzić wierzącym durnoty.


Jako wierzący, nie masz nieodpartej potrzeby aby dowodzić, wierzącym w 7 lat nieszczęścia z powodu zbicia lusterka, ich durnoty? Jest to fanatyzm, ludzie nie dyskutują nie szukają, tylko narzucają swoje wierzenia. Swoje, to za dużo powiedziane, wierzenia które zostały im narzucone, przez ich rodziców, otoczenie, guru itd. Nie chcą poszukiwać sami, przyjmują, że to już ktoś za nich zrobił i to ktoś wiarygodny - np ojciec ( któremu też przekazał w podobnej formie wiarę jego ojciec). Pozostaje też kwestia: Co, mój ojciec się mylił?! 60 lat pluł przez lewe ramię na widok kota by uniknąć nieszczęścia bez potrzeby? Ja też przez 40 pluję i moje dziecko też to robi, a to zwykły zabobon?! Ty chyba głupi jesteś, zobaczysz, kiedyś poznasz prawdę, ale będzie już za późno.

Jeśli chodzi o głupotę, to nie ma większej jak wmawianie innym, że ich wiara jest wynikiem bezrefleksyjnego przyjmowania przekazu rodziców, czy Kościoła.


Wt maja 08, 2018 10:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL