Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 23:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Ostatni papież. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Ostatni papież.
Trzeba by zacząć od tego, że nie jest mi potrzebna reforma Kościoła. Jeśli tylko do tego potrzebny jest zdrowy i sprawny papież, aby nieustannie dążył do zmian w Kościele i dopasowywaniu go do potrzeb nowych pokoleń, to mi wystarczy schorowany, niedołężny, ale czuwający do końca człowiek wielkiej wiary i formatu. Bo wiedział na co się pisze, gdy podejmował się funkcji. Rezygnując z niej daje jasny sygnał, że mu się już nie chce. Gdybyśmy nie mieli przykładu Jana Pawła II, który wytrwał do końca, to nie byłoby tematu.


Cz sty 10, 2019 11:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ostatni papież.
Stworek napisał(a):
to mi wystarczy schorowany, niedołężny, ale czuwający do końca człowiek wielkiej wiary i formatu.



Nad czym ten stary człowiek ma czuwać?


Stworek napisał(a):
Bo wiedział na co się pisze, gdy podejmował się funkcji. Rezygnując z niej daje jasny sygnał, że mu się już nie chce.



To on już nie jest papieżem? z tego co gdzieś słyszałem to mamy aktualnie dwóch papieży.
Nie znam sie na tym, ale czy rezygnacja z sprawowania urzędu papieskiego, powoduje że Benedykt XVI, staje sie zwykłym kardynałem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 10, 2019 22:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Ostatni papież.
Jeśli pamiętasz czas Jana Pawła II i byłeś z nim duchowo (za pośrednictwem mediów tylko lub może osobiście gdzieś tam), tak długo jak się dało do końca, to wiesz o co mi chodzi w tym "czuwaniu do końca".

Mamy dwóch papieży, w tym papieża - emeryta (Emerytowanego Biskupa Rzymu, albo Jego Świątobliwość - jak wolisz). Wikipedia podaje, że kardynałem nie jest.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezygnacja_Benedykta_XVI


So sty 12, 2019 21:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL