Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Przepowiednie. proroctwa... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 25, 2016 21:29
Posty: 58
Post Przepowiednie. proroctwa...
Witajcie szanowni forumowicze


Jak odnosicie się do przepowiedni i proroctw tak świętych ludzi jak o. Pio, s. Faustyna czy o. Klimuszko? Pytam poważnie. :)

_________________
Gdybym miał wiarę jak ziarnko gorczycy, góry przenosiłbym.


Pn sty 29, 2018 23:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przepowiednie. proroctwa...
Jeśli chodzi o mnie, to: nijak.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt sty 30, 2018 10:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przepowiednie. proroctwa...
ateist napisał(a):
Witajcie szanowni forumowicze


Jak odnosicie się do przepowiedni i proroctw tak świętych ludzi jak o. Pio, s. Faustyna czy o. Klimuszko? Pytam poważnie. :)


Do jakich przepowiedni?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 30, 2018 12:04
Zobacz profil
Post Re: Przepowiednie. proroctwa...
Do przepowiedni odnoszę się tak jak do róż - oglądam i wącham, ale do ręki wolę brać ostrożnie i na pewno nie będę się ich kurczowo trzymał


Śr sty 31, 2018 2:15

Dołączył(a): Pn sty 25, 2016 21:29
Posty: 58
Post Re: Przepowiednie. proroctwa...
Blaszak, dość rozsądne podejście.. ale jak myślisz jak to się ma do wiarygodności tychże? Naturalnie świętość tych osób jest niepodważalna, więc wizje które otrzymali również siłą rzeczy MUSZĄ być prawdziwe.. np. o. Klimuszko podobno idealnie przepowiedział kilka wydarzeń, które później sie sprawdziły w 100%.

A może oni wieszczą jedynie najbardziej prawdopodobną przyszłość, która może nadejść?

_________________
Gdybym miał wiarę jak ziarnko gorczycy, góry przenosiłbym.


Śr sty 31, 2018 19:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przepowiednie. proroctwa...
Dlaczego MUSZĄ być prawdziwe? Albo w ogóle mnie do czegoś zobowiązujące?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 31, 2018 22:19
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przepowiednie. proroctwa...
ateist napisał(a):
Klimuszko podobno idealnie przepowiedział kilka wydarzeń, które później sie sprawdziły w 100%.


Jakie wydarzenia przepowiedział Klimuszko?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 31, 2018 23:29
Zobacz profil
Post Re: Przepowiednie. proroctwa...
ateist napisał(a):
Blaszak, dość rozsądne podejście.. ale jak myślisz jak to się ma do wiarygodności tychże?
Mamusia zawsze mi mówiła, że jak będę tak łapczywie jadł lody, to się rozchoruję. Najczęściej miała w 100% rację.
Wcale mnie to nie powstrzymywało


Cz lut 01, 2018 3:38

Dołączył(a): Pn sty 25, 2016 21:29
Posty: 58
Post Re: Przepowiednie. proroctwa...
Chwilkę mnie nie było, cóż, życie takie..:-)

Blaszak, to o czym mówisz, to są skutki działania. A te nie są przepowiedniami w sensie o jaki mi chodzi. Nie spłycaj, proszę.

Medieval-man - muszą być prawdziwe, skoro przekazują nam to ludzie święci. Nie posądzasz ich chyba że kłamali...? Chciałbym jednak zastrzec, że to że wizje są prawdziwe nie oznacza, że rzeczywiście MUSZĄ się ziścić. Dlatego nie zobowiązują do niczego.

Zdaje się, że nawet Maryja powiedziała pastuszkom, że "jeżeli ludzie się nie nawrócą, to (...)". Kluczowe - według mnie - jest tu słowo "JEŻELI".

Robek, poszukaj w wujku góglu.

_________________
Gdybym miał wiarę jak ziarnko gorczycy, góry przenosiłbym.


Cz lut 08, 2018 23:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 05, 2010 13:07
Posty: 103
Post Re: Przepowiednie. proroctwa...
Ateist,
po pierwsze Kościół nie uznał o. Klimuszki za świętego, wiec nie ma powodu twierdzić, że to świętość niepodważalna. A tak piszesz.
Po drugie, to że ktoś nawet jest ewidentnie święty, nie znaczy, ze wszystko, co powiedział, się ziści. Święci tez błądzą. O ile nie pozostają w sprzeczności z wiarą, z nauczaniem Kościoła, nie ma tu problemu. Zatem Twój argument o niewątpliwie świętych i o tym, ze cokolwiek wizje MUSZĄ - jest słaby.

A o jakie proroctwa Ci konkretnie chodzi, i tak nie wiemy.


Pt lut 09, 2018 1:43
Zobacz profil
Post Re: Przepowiednie. proroctwa...
ateist napisał(a):
Blaszak, dość rozsądne podejście.. ale jak myślisz jak to się ma do wiarygodności tychże? Naturalnie świętość tych osób jest niepodważalna, więc wizje które otrzymali również siłą rzeczy MUSZĄ być prawdziwe.. np. o. Klimuszko podobno idealnie przepowiedział kilka wydarzeń, które później sie sprawdziły w 100%.

A może oni wieszczą jedynie najbardziej prawdopodobną przyszłość, która może nadejść?

Podobno.....rzecz w tym, że o Klimuszko, choć niby znał przyszłość świata, to nigdy nie chciał na ten temat mówić.
O. Pio nigdy nie prorokował, podobnie jak św Faustyna, która otrzymywała od Jezusa zapowiedzi przyszłych zdarzeń.


Pt lut 09, 2018 8:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przepowiednie. proroctwa...
ateist napisał(a):
Robek, poszukaj w wujku góglu.


Ty poważny jesteś? :D
Coś sobie nawymyślałeś, i mam tego po internetach szukać hehe :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 09, 2018 11:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przepowiednie. proroctwa...
ateist napisał(a):
Medieval-man - muszą być prawdziwe, skoro przekazują nam to ludzie święci. Nie posądzasz ich chyba że kłamali...? Chciałbym jednak zastrzec, że to że wizje są prawdziwe nie oznacza, że rzeczywiście MUSZĄ się ziścić. Dlatego nie zobowiązują do niczego.

Zdaje się, że nawet Maryja powiedziała pastuszkom, że "jeżeli ludzie się nie nawrócą, to (...)". Kluczowe - według mnie - jest tu słowo "JEŻELI".

Muszą być prawdziwe - nie oznacza, w przypadku proroctw czy przepowiedni, że się spełnią. Zupełnie tak samo, jak w przypadku Jonasza i Niniwy. Tak więc potwierdzam, co napisałeś wyżej.

Wracają do pytania z początku wątku: ponawiam, że nijak

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt lut 09, 2018 12:35
Zobacz profil WWW
Post Przepowiednie. proroctwa...
Wiem że w sny nie można wierzyć bo to grzech ale są czasami takie ,które zapadają w pamięci i ktoś albo Pan Bóg chciał nam coś w takim śnie powiedzieć.
Niestety ale jakiś czas temu miałem sen, który mnie zmartwił mocno. W tym śnie spacerowałem po moim mieście i zamiast znaków drogowych były słupy z głośnikami. Nagle z tych głośników na całe miasto rozległ się głos kobiety ,która z przerażeniem i strachem wykrzyczała słowa "Jeśli się nie będziecie więcej MODLIĆ to na miasto Berlin spadnie samolot z bombą atomową i to zapoczątkuje 3 wojnę światową".
Ja osobiście myślę że ten sen nie wziął się z powietrza i to było jakieś przesłanie z za światów.A już nieraz miałem sytuacje w snach,które miały związek z rzeczywistością. Kilka miesięcy przed abdykacją widziałem we śnie dwóch Papieżów. A w czasie gdy Małysz kończył karierę miałem sen, z którego wynikało że będziemy mieli drugiego Adama, no i po kilku latach mamy następnego Mistrza w skokach.
Więc boję się tego snu że w nim była jakaś prawda. Jeśli też się przejęliście tym moim snem to proszę was o modlitwe w intencji pokoju na Świecie.


Wt paź 30, 2018 14:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL