Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:35



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE 
Autor Wiadomość
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
A pro po zwierząt. Taka np. Krowa potrafi być niebezpieczna. Sam wiele razy przed nią uciekłem. Natomiast Picie samego mleka krowy nie krzywdzi. A co do kur. Kury często w ogóle jajek nie wysiadują. Więc czemu mają się marnować?

Ale to dotyczy weganizmu


Pn lut 26, 2018 10:28

Dołączył(a): Pn lut 26, 2018 9:03
Posty: 22
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
Quinque napisał(a):
A pro po zwierząt. Taka np. Krowa potrafi być niebezpieczna. Sam wiele razy przed nią uciekłem. Natomiast Picie samego mleka krowy nie krzywdzi. A co do kur. Kury często w ogóle jajek nie wysiadują. Więc czemu mają się marnować?

pytanie brzmiało "czy kochasz stwórce i jego 5 przykazanie?"
A z Ciebie jaki jest pożytek srasz jesz robisz to samo

_________________
"CO Z TEGO ŻE MLEKA NIE DAJE Z JEGO ODCHODÓW 3 RAZY WIĘCEJ CI UROŚNIE"


Pn lut 26, 2018 10:31
Zobacz profil
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
Byłeś na farmie? Miałeś farmę? Wiesz jak to się odbywa? Bo ja miałem zwierzęta i wiem


Pn lut 26, 2018 10:34
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
adrian1991 napisał(a):
wasz spam w tym temacie i agresja nieargumentowania prawdą
Wybacz. Myślałem, że to co piszę jest oczywiste. Jak wiadomo zarówno u ssaków, jak i u ptaków proporcja płci przy urodzeniu wynosi w przybliżeniu 1:1. Jak również wiadomo, samce ssaków nie dają mleka, a ptaków – jaj. Jak również wiadomo, popularne zwierzęta hodowlane nie tworzą par monogamicznych, zatem wystarczy jeden kogut na wiele kur i jeden byk na wiele krów. To czyni utrzymywanie zbyt dużej liczby samców nieopłacalnym. Zatem w każdej hodowli mlecznej czy jajecznej samce będą w większości wysyłane na rzeź (inaczej wszystkie produkty będą dwa razy droższe)

Co do owadów użytkowych, sprawa jest trochę mniej znana. Ale występuje u pszczoły miodnej zjawisko polegające na tym, że osłabiona matka traci zdolność do składania jaj zapłodnionych, lub że robotnica przejmuje rolę matki, ale również jedynie z możliwością składania jaj niezapłodnionych. Taką pszczołę zgodnie ze sztuką pszczelarską należy zabić i podrzucić rodzinie młodą, silną matkę. Inaczej rój przestanie produkować i ostatecznie wymrze.

Z tego co wiem, nie istnieją na razie takie gospodarstwa rolne, który by się specyfikowały w produkcji dla lakto-owo-wegetarian, którzy nie chcą się przyczyniać do śmierci zwierząt. Jeśli nie mam racji, niech ktoś poprawi.

Cytuj:
wegetarianie nie jedzą jaj...
Weganie nie jedzą jaj. Wegetarianie – różnie. Ty wyraźnie jednak pisałeś o jedzeniu jaj jako o czymś właściwym. No i cały czas nie ustosunkowałeś się do mojego pytania na temat wyższości odchodów nad kompostem.


Pn lut 26, 2018 10:35
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
Do nawożenia ziemniaków używa się gnoju(krowich/końskich odchodów) i jest to bardzo efektywny nawóz


Pn lut 26, 2018 10:38
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
Quinque napisał(a):
Do nawożenia ziemniaków używa się gnoju(krowich/końskich odchodów) i jest to bardzo efektywny nawóz
No wiem, że się używa. Ale czy gdyby (zakładam, że żyjemy w świecie wegan i nie ma przemysłowego chowu krów) zamiast nakarmić krowę trawą, skompostowanoby ją po prostu, to ten kompost byłby mnie efektywny? Pytam, bo nie wiem. Typowo rolniczych przedmiotów miałem kilka semestrów (akurat tyle, że w myśl ustawy pisowskiej jestem rolnikiem :) ).


Pn lut 26, 2018 10:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
adrian1991 napisał(a):
pytanie brzmiało "czy kochasz stwórce i jego 5 przykazanie?"

Udowodnij teraz, że piąte przykazanie, a zwłaszcza użyty w nim czasownik ratsach odnosi się do zwierząt, a nie tylko do ludzi.

Pomogę ci. W Rdz 9,3 jest napisane:
Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm.
Czy sądzisz, że Bóg każe nam zjadać zwierzęta bez ich zabijania?

Poza tym:
Przykazanie:
Nie będziesz zabijał pojawia się w Wj 20,13, ale już w następnym rozdziale Bóg nakazuje:
Jeśli kto tak uderzy kogoś, że uderzony umrze, winien sam być śmiercią ukarany. Wj 21, 12

Zaś w 29 rozdziale tej samej księgi Bóg nakazuje składanie ofiar z cielców i baranów poprzez ich zabicie i spalenie na ołtarzu.

Jak widzisz, Bóg nie zabrania zabijania zwierząt, ale wręcz do tego zachęca.
Rozumiem, że ci się to nie podoba, ale pora zmienić argumentację. Ta biblijna nie wytrzymuje krytyki.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lut 26, 2018 10:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lut 26, 2018 9:03
Posty: 22
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
a wiesz że Bóg znaczy pusty,błąd a wszechmogący znaczy przemądrzały i jest to kpina którą zrobili innowiercy żeby ośmieszyć katolicyzm i ich wiarę ? Stwórca dał 10 przykazań a biblie przerobili* na naszą niekorzyść**

_________________
"CO Z TEGO ŻE MLEKA NIE DAJE Z JEGO ODCHODÓW 3 RAZY WIĘCEJ CI UROŚNIE"


Ostatnio edytowano Pn lut 26, 2018 10:58 przez adrian1991, łącznie edytowano 1 raz



Pn lut 26, 2018 10:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
adrian1991 napisał(a):
a wiesz że Bóg znaczy pusty,błąd a wszechmogący znaczy przemądrzały i jest to kpina którą zrobili innowiercy żeby ośmieszyć katolicyzm i ich wiarę ? Stwórca dał 10 przykazań a biblie zrobili bogowie

Podaj źródła swoich rewelacji.
Skoro Stwórca dał 10 przykazań to wykaż, że słowo ratsach odnosi się też do zwierząt.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lut 26, 2018 10:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lut 26, 2018 9:03
Posty: 22
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
źródło to analizy faktów i lata przemyśleń

_________________
"CO Z TEGO ŻE MLEKA NIE DAJE Z JEGO ODCHODÓW 3 RAZY WIĘCEJ CI UROŚNIE"


Pn lut 26, 2018 10:59
Zobacz profil
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
adrian1991 napisał(a):
źródło to analizy faktów i lata przemyśleń
Jednym słowem – jest tak, bo adrian1991 tak twierdzi.


Pn lut 26, 2018 11:01

Dołączył(a): Pn lut 26, 2018 9:03
Posty: 22
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
papier da się przerobić a sprzeczności aż rażą dlatego należy być przezornym na te "W Rdz 9,3 jest napisane:
Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm." bo to mogło zło napisać żeby zakpić

_________________
"CO Z TEGO ŻE MLEKA NIE DAJE Z JEGO ODCHODÓW 3 RAZY WIĘCEJ CI UROŚNIE"


Pn lut 26, 2018 11:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
No to "posłuchamy cię innym razem".

Kiedy adrian1991 chce znaleźć argument biblijny to wyjeżdża z V przykazaniem biblijnym.
Wtedy Biblia jest dla ariana1991 cacy.
Kiedy Biblia zaprzecza jego tezom, jest beeee...

Nie widzisz kolego, że się ośmieszasz?
Już naprawdę nikt poważny na tym forum nie będzie z tobą na temat V przykazania dyskutował, bo szkoda czasu na argumenty typu: analizy faktów i lata przemyśleń.

Ja też analizuję fakty i mam lata przemyśleń.
Dlaczego nie uwierzysz moim analizom i przemyśleniom?

Bo twoja racja jest najtwojsza?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lut 26, 2018 11:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lut 26, 2018 9:03
Posty: 22
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
argumentuj wiec to co piszesz

5. Nie zabijaj - czego ? ludzi ok.
Zwierzęta się zabija bo sie poruszają ludzie tez ? kanibalizm znasz ? nie wyczuwasz głupoty i kpiny ?.... logia ? znacz to pojęcie wiesz na czym polega ?

_________________
"CO Z TEGO ŻE MLEKA NIE DAJE Z JEGO ODCHODÓW 3 RAZY WIĘCEJ CI UROŚNIE"


Pn lut 26, 2018 11:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: WIERZE W CIEBIE I W PIĄTE PRZYKAZANIE
A możesz napisać po polsku?
Poza tym, podaj źródła swoich rewelacji, że:

Bóg znaczy pusty,błąd a wszechmogący znaczy przemądrzały i jest to kpina którą zrobili innowiercy żeby ośmieszyć katolicyzm i ich wiarę. Stwórca dał 10 przykazań a biblie zrobili bogowie

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn lut 26, 2018 11:13
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL