Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 20:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Różne dziwne pytania o Boga. A odpowiedź taka prosta :) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 20, 2018 1:50
Posty: 12
Post Różne dziwne pytania o Boga. A odpowiedź taka prosta :)
Zauważyłem wątek o różnych dziwnych pytaniach o Boga. To jest bardzo ciekawy temat. Sam mam mnóstwo różnych pytań, też czasami dziwnych.

Czy Bóg skoro jest miłością nie mógł po prostu zbawić wszystkich ludzi, bez tych wszystkich szopek, posyłania Syna na śmierć, sądów ostatecznych itp?

Dlaczego Bóg stworzył ludzi? Był sobie całą wieczność i nagle wpadł na pomysł "Nudzi mi się, to sobie stworzę ludzi i będę sobie ich sądził"

Były też poważniejsze pytania. Skoro Bóg zna przyszłość, to przecież my nie mamy wolnej woli. Skoro On wie, że jutro kogoś zabijesz o godzinie 18:00, to jeśli miałbyś wolną to o 17:59 mógłbyś zmienić zdanie i nie zabić. Ale skoro Bóg wie co zrobisz, to musi się to wypełnić. Przecież Bóg nie może się pomylić :)

Jedynie odpowiedź na ostatnio pytanie była dla mnie dobra. Jak to jest możliwe, że Bóg zna przyszłość, a mamy wolną wolę?

Bo jest Bogiem. Proste?

Nie jesteśmy w stanie naszym rozumem tego ogarnąć (nie lubię słowa "ogarnąć" ale tutaj jest w sam raz). Nie jesteśmy w stanie ogarnąć, jak zbudowana jest cząsteczka atomu, którą Ten Pan wymyślił, a chcemy zrozumieć takie kwestie. Ja wiem tylko tyle, że wszystko co zrobił i zrobi jest czystym dobrem i jedynym celem każdego jego czynu było dobro.


Wt mar 20, 2018 2:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 20, 2018 1:50
Posty: 12
Post Re: Różne dziwne pytania o Boga. A odpowiedź taka prosta :)
[edit] coś namieszałem, proszę o usunięcie duplikatu :)

iluzja_madrosci napisał(a):
Zauważyłem wątek o różnych dziwnych pytaniach o Boga. To jest bardzo ciekawy temat. Sam mam mnóstwo różnych pytań, też czasami dziwnych.

Czy Bóg skoro jest miłością nie mógł po prostu zbawić wszystkich ludzi, bez tych wszystkich szopek, posyłania Syna na śmierć, sądów ostatecznych itp?

Dlaczego Bóg stworzył ludzi? Był sobie całą wieczność i nagle wpadł na pomysł "Nudzi mi się, to sobie stworzę ludzi i będę sobie ich sądził"

Były też poważniejsze pytania. Skoro Bóg zna przyszłość, to przecież my nie mamy wolnej woli. Skoro On wie, że jutro kogoś zabijesz o godzinie 18:00, to jeśli miałbyś wolną to o 17:59 mógłbyś zmienić zdanie i nie zabić. Ale skoro Bóg wie co zrobisz, to musi się to wypełnić. Przecież Bóg nie może się pomylić :)

Jedynie odpowiedź na ostatnio pytanie była dla mnie dobra. Jak to jest możliwe, że Bóg zna przyszłość, a mamy wolną wolę?

Bo jest Bogiem. Proste?

Nie jesteśmy w stanie naszym rozumem tego ogarnąć (nie lubię słowa "ogarnąć" ale tutaj jest w sam raz). Nie jesteśmy w stanie ogarnąć, jak zbudowana jest cząsteczka atomu, którą Ten Pan wymyślił, a chcemy zrozumieć takie kwestie. Ja wiem tylko tyle, że wszystko co zrobił, robi i zrobi jest czystym dobrem i jedynym celem każdego jego czynu było dobro.


Wt mar 20, 2018 2:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Różne dziwne pytania o Boga. A odpowiedź taka prosta :)
Moze odpowiedz na pytania w watku "jak zostalem agnostykiem", troche nizej na stronie.


Wt mar 20, 2018 17:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Różne dziwne pytania o Boga. A odpowiedź taka prosta :)
iluzja_madrosci napisał(a):
Czy Bóg skoro jest miłością nie mógł po prostu zbawić wszystkich ludzi, bez tych wszystkich szopek, posyłania Syna na śmierć, sądów ostatecznych itp?


No ale jak Adam i Ewa znajdowali się w Raju, to chyba byli w stanie zbawienia?
A przecież wyszli z tego Raju, więc coś im tam było źle, coś im ten Raj do końca nie pasował.

iluzja_madrosci napisał(a):
Dlaczego Bóg stworzył ludzi? Był sobie całą wieczność i nagle wpadł na pomysł "Nudzi mi się, to sobie stworzę ludzi i będę sobie ich sądził"


To jest już filozoficzne pytanie, więc nie wiem czy jest na to jakaś jednoznaczna odpowiedź.

iluzja_madrosci napisał(a):
Były też poważniejsze pytania. Skoro Bóg zna przyszłość, to przecież my nie mamy wolnej woli. Skoro On wie, że jutro kogoś zabijesz o godzinie 18:00, to jeśli miałbyś wolną to o 17:59 mógłbyś zmienić zdanie i nie zabić. Ale skoro Bóg wie co zrobisz, to musi się to wypełnić. Przecież Bóg nie może się pomylić :)


Co ma przewidywanie przyszłości do wolnej woli?
I zabiłem tego gościa o godzinie 18:00, a zabiłem go z tego powodu, że mam wolną wole, i mogłem samemu podjąć decyzje, żeby go zabić, i to że Bóg wiedział o tym że ja go zabije, nie miało tutaj żadnego znaczenia.
Bo weźmy hipotetycznie, tak dwie sytuacje.
(Oczywiście dla ułatwienia, dajmy spokój z tym mordowaniem, i może jednak na przykładzie spacerów, tak będzie prościej)

Bóg nie istnienie:
Mam zamiar jutro wyjść sobie na spacer, i oczywiście wychodzę na ten spacer.

Bóg istnieje:
Mam zamiar jutro wyjść sobie na spacer, i oczywiście wychodzę na ten spacer.

Czym się obie sytuacje różnią? bo co to zrobiło za różnice że Bóg istnieje, i wie o tym że wyjde na ten spacer?

iluzja_madrosci napisał(a):
Nie jesteśmy w stanie ogarnąć, jak zbudowana jest cząsteczka atomu.


No przecież jesteśmy w stanie ogarną budowe atomu :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 20, 2018 18:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL