Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 17:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona
 Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Oates poświęcił swoje życie by ratować życie innych. Ojciec Kolbe wybrał śmierć by kogoś uratować, choć sam siebie nie zabijał.
Natomiast sytuacja z polisą? Czy moralna było by odwrotna sytuacja? Wziąć polisę na życie dzieci a potem je zamordować i cieszyć się kasą?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Ostatnio edytowano So sie 25, 2018 15:32 przez Andy72, łącznie edytowano 1 raz



So sie 25, 2018 15:30
Zobacz profil
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Andy72 napisał(a):
Alus, a więc moralność jest wyznaczona demokratycznie? Wlazłeś między wrony? Skoro wszyscy kradną to trzeba kraść?

Moralność to system normatywny, bazujący na:
- normach moralnych (system religijny, system filozoficzny),
- normy konkretnej społeczności bazujący na prawach obyczajowych danej społeczności.
Trudno zatem wymagać aby istniała jakaś uniwersalna moralność wszystkich ludzi, różnych ras, różnych religii, różnych tradycji i zwyczajów.


So sie 25, 2018 15:31

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
To po co Alus zjawił się Jezus? Żydzi do dziś uważąją Go za wielkiego zbrodniarza i czarnoksiężnika.
Aluś, według Ciebie, moralne jest to co robi średnia społeczeństwa, nie można się wyrózniać?
To zaczynam żałować że akurat nasza polska etyka jest taka trudna, gdybym żył w hedonistycznym społeczeństwie gdzie dobre to co przyjemne...
Albo młode kobiety były by uczone że to oddawanie swego ciała starszym facetom to uczynek miłosierny co do ciała ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 25, 2018 15:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Andy, pamiętaj, że Jezus powiedział, iż "dobry pasterz daje życie swoje za owce" oraz że "nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich."


So sie 25, 2018 15:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Na przykład, uważano kiedyś pojedynki za dobre, a to połączenie samobójstwa z zabójstwem,.
Teraz przegina się w drugą stronę i uważa się za złą nawet sprawiedliwą karę śmierci dla mordercy.
Feelek, to nie jest zachęta do samobójstwa a do oddawania życia, święci umierali zabijani przez innych.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 25, 2018 15:44
Zobacz profil
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Tak, Oates poświęcił swoje życie, żeby ratować innych. Natomiast czy moralna byłaby sytuacja odwrotna? Oates wyganiający resztę z namiotu na mróz i karmiący się potem ich racjami? Nie ograniczajmy się zresztą; czy moralny jest Oates rzucający się z nożem po namiocie, żeby zjeść pozostałych na surowo?

Rzucasz się, Andy, jak ryba na haczyku, bo niczego nie rozumiesz - ale to jedno rozumiesz, że twój niewątpliwie cenny system etyczny, jaki żeś sobie wykoncypował w samotności, kupy się nie trzyma w zderzeniu ze społeczeństwem i żeby to japońskim: on się rozleci nawet w Polsce, w miejscu pracy, jeśli cię szczęscie spotka i zaczniesz dorabiać do renty.


So sie 25, 2018 15:46

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Według Ciebie Ergo człowiek to surowiec, i ma się zabić gdy Wielkie Społeczeństwo to sobie zażyczy. Przypomina się stalinizm,

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 25, 2018 15:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Ergo, czy jesteś za tym, by zabijać chore dzieci?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 25, 2018 15:56
Zobacz profil
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Nawiasem mówiąc, niezła mowa przeciw samobójstwu, na gruncie czysto japońskim, niechrześcijańskim, jest wywalona w animcu Welcome to NHK. Nie potrafię przytoczyć z pamięci, musiałbym poszukać konkretnego odcinka. O ile dobrze pamiętam, to sprowadza się to do tego, że samobójstwo, wbrew pozorom, jest czynem samolubnym. Samobójca bowiem sprawia kłopot wielu ludziom, którzy będą go próbowali ratować, jak nie uratują, to i tak będą szukali ciała, żeby ująć ten fakt w aktach państwowych, że życie grupy zakłócą niekonieczne ceremonie pogrzebowe itede. Mówi to, żeby było bardziej dobitnie, nisko postawiony sprzątacz w jakimś ośrodku, gdzie ląduje bohater razem z kilkorgiem niedoszłych samobójców, którym bezwiednie pomógł się uratować - w sensie, że znaleźli motywację, żeby ze sobą nie skończyć.


So sie 25, 2018 15:58

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Nie czytam anime. W ogóle to głupie. Mam przejmować się że moim samobójstwem zrobię kłopot sprzątaczowi, a nie temu że łamię zakaz samego Boga!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 25, 2018 16:00
Zobacz profil
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Słusznie zresztą, anime się ogląda. :P


So sie 25, 2018 16:03

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Nie rozumiem, czemu mamy się fascynować japońską kulturą, niechby oni zajęli się studiowaniem europejskiej.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 25, 2018 16:05
Zobacz profil
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
A nie mówiłem, że barbaria...

Andy uważa się za moralnego, bo wypełnia, co Bóg powiedział (tzn., co on uważa, że Bóg powiedział). Jeśli Bóg rozkaże Andy'emu zabić sprzątacza, to Andy sprzątacza zabije, bo on przecież nie złamie nakazu samego Boga! A drugiego człowieka to ma, pardon, w dupie.

Dodajmy, że Andy się leczy. A gdyby się nie leczył...?


So sie 25, 2018 16:10

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Nie uważam się za moralnego, bo z wypełnianiem u mnie krucho, Ale wiem że moralność jest OBIEKTYWNA, dlatego nie posuwam się do samobójstwa.
A jak Ergo zapatruje się na ofiarę Abrahama?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sie 25, 2018 16:13
Zobacz profil
Post Re: Bóg mnie opuścił. Dlaczego spotyka mnie tyle cierpienia?
Nijak. To znaczy, owszem, Dukaj wywalił sympatyczny obrazek, w którym Izaak uwalnia się z więzów, bo chce żyć i zaczyna uciekać. Ale czy on ma prawo moralne uciekać, skoro Bóg go przeznaczył na co innego? Czy jest rzeczą moralną bronić się przed Bogiem?

Zresztą, tak się teraz złapałem, że niepotrzebnie tak flekuję Andy'ego. Przecież gdyby jemu wytłumaczyć, że Cesarz jest Bogiem, to byłby z niego Japończyk jak ta lala. Musiałby oczywiście przyswoić sobie furę pojęć typu ishin-denshin i nauczyć się je stosować w praktyce - a nie jest to łatwe, oj nie - ale zasadniczy krok zostałby zrobiony i nie byłoby odwrotu.

Na szczęście Cesarz nie jest Bogiem. Jest tylko Narodowym Ojcem Japonii, co wprawdzie jest to samo, ale nie znaczy to samo. Jak to w Japonii. :P


So sie 25, 2018 16:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 182 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL