Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Chrześcijaństwo to kopia Zaratusztrianizmu? 
Autor Wiadomość
Post Re: Chrześcijaństwo to kopia Zaratusztrianizmu?
chwat napisał(a):
Fakty są tym co zostało powiedziane, a nie komentarzami tych wypowiedzi, a tym bardziej komentarzami tych komentarzy do wypowiedzi, jak u noldy mówiącego co on myśli na temat komentarza pewnej wypowiedzi.


Skoro nolda wypowiedział (powiedział) to co myśli na temat komentarzy pewnej wypowiedzi, to zgodni z twoim określeniem faktu: „Fakty są tym co zostało powiedziane”, jego wypowiedź jest faktem.


N kwi 29, 2018 7:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Chrześcijaństwo to kopia Zaratusztrianizmu?
Mieliśmy wypowiedź: "Ochrona ludzkiego życia jest dobrem czy złem?"
Co zostało skomentowane: "Pytasz, co jest dobre a co złe"
A ten komentarz został skomentowany: "Myślę, że george45 dobrze to ujął"

Chodzi o to, że jeśli ktoś na wypowiedź: "Ochrona ludzkiego życia jest dobrem czy złem?", reaguje komentarzem: "Pytasz, co jest dobre a co złe", to nie ma racji, bo wypowiedź: "Ochrona ludzkiego życia jest dobrem czy złem?", nie jest przecież pytaniem: "Pytasz, co jest dobre a co złe".

Pytanie o to, co jest dobre a co złe miałoby miejsce wtedy, kiedy powiedziano by: "Pytam co jest dobre a co złe", ale takie pytanie nie padło.

W tym momencie fakty są takie, że pierwsza wypowiedź nie oznacza drugiej - co przecież doskonale widać. Pojawiający się w tym momencie komentarz osoby trzeciej, mówiący "Myślę, że george45 dobrze to ujął" jest ewidentnym nonsensem, bo rzeczony george45 niczego dobrze nie ujął, lecz jak widać ujął wszystko błędnie. Ostatnią sprawą jest wypowiedź, co kto na temat powyższej wymiany zdań myśli, która jako pozamerytoryczna nie wnosi niczego do dyskusji i w zasadzie jest nieregulaminowa.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N kwi 29, 2018 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Chrześcijaństwo to kopia Zaratusztrianizmu?
„Ochrona ludzkiego życia jest dobrem czy złem?” - pisząc to nie zadajesz pytania? Moim zdaniem masz dylemat, co będzie w tym przypadku dobrem, a co złem. Może to proste rozumowanie, ale nie piszę jak inni pod natchnieniem.


Pn kwi 30, 2018 7:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Chrześcijaństwo to kopia Zaratusztrianizmu?
george45 napisał(a):
„Ochrona ludzkiego życia jest dobrem czy złem?” - pisząc to nie zadajesz pytania?
Ktoś twierdził, że nie zadaję pytania?

Cytuj:
Moim zdaniem masz dylemat, co będzie w tym przypadku dobrem, a co złem.

Mniejsza z tym, co Twoim zdaniem jest moim dylematem.
Wypowiedź: „Ochrona ludzkiego życia jest dobrem czy złem?” zapytuje, czy ochrona ludzkiego życia jest dobrem czy złem. I to wszystko. To chyba nie jest skomplikowane, prawda?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn kwi 30, 2018 10:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: Chrześcijaństwo to kopia Zaratusztrianizmu?
No widzisz zapytałeś, potem twierdzisz że nie pytałeś, teraz zmieniasz zdanie i znów zapytujesz. Odpowiedzi otrzymałeś, poczytaj ze zrozumieniem. W razie niejasności dopytaj.


Pn kwi 30, 2018 11:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Chrześcijaństwo to kopia Zaratusztrianizmu?
george45 napisał(a):
potem twierdzisz że nie pytałeś
Gdzie twierdzę, że nie pytałem?

Cytuj:
W razie niejasności dopytaj
Pojawia się niejasność gdzie znajduje się moje twierdzenie, że nie pytałem. Zachęcony deklaracją georga45 doputuję więc, gdzie znajduje się to miejsce?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn kwi 30, 2018 12:49
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijaństwo to kopia Zaratusztrianizmu?
chwat napisał(a):
Pojawia się niejasność gdzie znajduje się moje twierdzenie, że nie pytałem. Zachęcony deklaracją georga45 doputuję więc, gdzie znajduje się to miejsce?


Zachęcał cię na wstępie byś czytał ze zrozumieniem,
george45 napisał(a):
Odpowiedzi otrzymałeś, poczytaj ze zrozumieniem. W razie niejasności dopytaj.

może od tego zacznij. :)
Nawiasem mówiąc twa wiedza na temat dobra i zła, zapewne nie jest skutkiem zjedzenia jednego jabłka, mam wrażenie, że jakaś promocja była w Biedronce.


Wt maja 01, 2018 19:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Chrześcijaństwo to kopia Zaratusztrianizmu?
nolda napisał(a):
Zachęcał cię na wstępie byś czytał ze zrozumieniem
Brednie czytam w taki sposób, w jaki na to zasługują. Moze błędy ortograficzne tez mam czytać tak, zeby ich nie zauważać, co?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 02, 2018 0:15
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijaństwo to kopia Zaratusztrianizmu?
chwat napisał(a):
Brednie czytam w taki sposób, w jaki na to zasługują.


Tak, to twoja ocena, która jest skutkiem zjedzenia tego jabłka z przypowieści, a jaka jest prawda? Idąc tokiem twego rozumowania, to Bóg w dniu sądu ostatecznego może wziąć wolne. Wyroki masz przygotowane i chyba jakiś boski faksymile też masz pod ręką.


Śr maja 02, 2018 6:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Chrześcijaństwo to kopia Zaratusztrianizmu?
Tu jest ostatni fragment wątku viewtopic.php?p=1000603#p1000603, który był co Ciebie skierowany. Tam jest uzasadnione, dlaczego brednie są bredniami. Chcesz powiedzieć coś w temacie, to masz okazję kontynuować wątek. Zaczynanie trollingu w nowym miejscu, jest niesmaczne.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr maja 02, 2018 9:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL