Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 16:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Co z naszymi wspomnieniami z życia w niebie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Co z naszymi wspomnieniami z życia w niebie?
IrciaLilith napisał(a):
Opierasz to na pewnych podstawach

Oczywiscie. Moze w kazdej decyzji bierze udzial cialo, rozum i to co najbardziej stanowi o moim "ja" - dusza.


Pn cze 11, 2018 18:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co z naszymi wspomnieniami z życia w niebie?
Czy dusza coś czuje, czegoś doświadcza? Skąd wiesz że ją masz?
Sumienie do czego zaliczasz? Do ciała, umysłu czy duszy?
A osobowość? A emocje? A uczucia? A intuicję?
Przeżywasz doznania mistyczne - niesamowity spokój, wszechogarniającą miłość, czujesz jakby wszystko stało się przyjemnie ciepłe i jasne... Czym to odbierzesz - ciałem, umysłem czy duszą?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 11, 2018 18:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Co z naszymi wspomnieniami z życia w niebie?
IrciaLilith napisał(a):
Skąd wiesz że ją masz?

Np z obserwacji. Czymkolwiek sie zajmujemy zawsze okazuje sie, ze jest cos poza tym, cos zewnetrznego. Kolko narysowane na kartce i idea kolka. W ten sam sposob poza bodzcami zmyslowymi, uczuciami, myslami jest cos wiecej co juz nie nalezy do sfery ktora mozna w ten czy inny sposob badac.


Pn cze 11, 2018 18:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co z naszymi wspomnieniami z życia w niebie?
Jak zaobserwowałeś duszę? Kto ją zaobserwował i czym?

I nie wprowadzaj mi tu świata idei Platona bo to nie ma praktycznie niczego z istnieniem duszy wspólnego, chyba że twierdzisz że Twoja dusza należy do świata idei tak samo jak idea koła, liczby pi , czy idea piękna... byłoby też tam chyba miejsce na ideę Boga...

Pokombinuj odpowiedzi na moje pytania.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 11, 2018 19:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Co z naszymi wspomnieniami z życia w niebie?
IrciaLilith napisał(a):
Jak zaobserwowałeś duszę? Kto ją zaobserwował i czym?
I nie wprowadzaj mi tu świata idei Platona bo to nie ma praktycznie niczego z istnieniem duszy wspólnego

Tak samo jak zaobserwowalem kolo.
Moze Platon widzial relacje, ktorych Ty nie widzisz. Mowimy "wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych".


Pn cze 11, 2018 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Co z naszymi wspomnieniami z życia w niebie?
Aby było ciekawiej nie jestem materialistką i poza światem materialnym/rzeczywistym ( obserwowanym zmysłami, którego istnienia nijak nie da się do końca udowodnić aby było zabawniej) w moim światopoglądzie jest miejsce na świat idei, modeli rzeczywistości ( tworzonych w umyśle, obejmujący pojęcia i symbole), bytów abstrakcyjnych, bytów wymyślonych oraz bytów możliwych do pomyślenia i nie widzę w tym problemu, ale dalej nie wiem jak zaobserwowałeś duszę...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 11, 2018 21:30
Zobacz profil
Post Re: Co z naszymi wspomnieniami z życia w niebie?
robaczek2 napisał(a):
zefciu napisał(a):
Takie „programowanie” nie ma nic wspólnego z tym, co na Ziemi nazywamy „programowaniem”. Więc po co je nazywać mylącym terminem................................................
To już jest czysty bełkot................ Co zaś ma wykorzystanie systemu dwójkowego, lub jakiegokolwiek innego wspólnego z wolną wolą?
Wypraszam sobie chamskie sugerowanie, że używam takich kretyńskich ciągów kropek. Jeszcze raz to zrobisz, a zgłaszam do moderacji, że przekręcasz wypowiedzi.
Cytuj:
Nic dziwnego, ze wielu jest takich, ktorzy maja zastrzezenia do "to jest cialo moje" skoro Zefciu ma zastrzezenia typu - po co je nazywac mylacym terminem.
Nie mam zastrzeżenia do „To jest ciało moje”. Bo to sformułowanie ma sens. Mam zastrzeżenie natomiast do nazywania natomiast „programowaniem” czegoś, co nie ma niczego wspólnego z programowaniem.
Cytuj:
Nie kazdy jest obdarzony talentem dostrzegania relacji pomiedzy pozornie odleglymi zjawiskami.
Jeśli ktoś twierdzi, że coś tam dostrzega, a nie potrafi tego wyjaśnić, to jest argument za tym, że taka osoba ma urojenia.
Cytuj:
Np zastosowaniem ukladu 0 - 1 przy kazdym podejmowaniu decyzji. Moze Ci cos mowi true - false?
Mówi mi. Ale nadal nie wiem, co ma wspólnego z wolną wolą.


Wt cze 12, 2018 11:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL