Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2018 20:09
Posty: 2
Post Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia na różne sposoby? Spotkałeś się kiedyś z tym, że odpowiada na Twoje pytania w codziennych sprawach? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.


Pt cze 15, 2018 20:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Może :) Ja i Ojciec tworzymy jedno, więc po prostu staram się dobrze wybierać między Duchem a ego :)

Jest we mnie jeden łagodny nurt i wiele gwałtownych - staram się wybierać ten łagodny :)

_________________
Pokój wam.


Pt cze 15, 2018 22:28
Zobacz profil
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
OdbierzWiadomość napisał(a):
Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia na różne sposoby? Spotkałeś się kiedyś z tym, że odpowiada na Twoje pytania w codziennych sprawach?

Wiesz, to trochę jak w tym powiedzeniu, że: "jeśli założysz że Bóg jest energią, to spotkasz Go nawet w kawałku węgla".

Skąd wiesz, że takie myślenie o którym mówisz, nie jest jedynie zapętloną projekcją własnego umysłu?
Że sobie nie wmawiasz, że pewne sytuacje i zdarzenia, to forma komunikacji z istotą wyższą, która w ten sposób przekazuje Ci pewne informację?
Czy to nie jest zbyt osobliwe?


So cze 16, 2018 23:48

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Whitewings napisał(a):
Skąd wiesz, że takie myślenie o którym mówisz, nie jest jedynie zapętloną projekcją własnego umysłu?

A ty skąd wiesz, że twoje wyobrażenie Boga tudzież jego braku jest poprawne? Nigdy nie masz pewności. Dlaczego zarzucasz innym, że wierzą w te "projekcje własnego umysłu" a sam w swoje wierzysz?
Pytanie jest o wiarę w to, że Bóg do nas przemawia. Twoja wypowiedź jest nie na temat. Tyle off topa a teraz do tematu.

Niejednokrotnie zdarza mi się, że życie postawi mnie przed jakimś dylematem, rozmyślam jak powinienem postąpić, idę spać, wstaję i czytam słowo na dany dzień i w tekście dostaję napomnienie, które dokładnie pasuje do dylematu jaki miałem dzień wcześniej. To naprawdę się dzieje jeśli starasz się być blisko Boga.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn cze 18, 2018 8:50
Zobacz profil
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Padre77 napisał(a):
A ty skąd wiesz, że twoje wyobrażenie Boga tudzież jego braku jest poprawne? Nigdy nie masz pewności. Dlaczego zarzucasz innym, że wierzą w te "projekcje własnego umysłu" a sam w swoje wierzysz?
W jakie niby projekcie własnego umysłu wierzy Whitewings, bo nie dostrzegłem tego w jego wypowiedziach.
Cytuj:
Niejednokrotnie zdarza mi się, że życie postawi mnie przed jakimś dylematem, rozmyślam jak powinienem postąpić, idę spać, wstaję i czytam słowo na dany dzień i w tekście dostaję napomnienie, które dokładnie pasuje do dylematu jaki miałem dzień wcześniej. To naprawdę się dzieje jeśli starasz się być blisko Boga.
Dlaczego zatem święci takiej bibliomancji nie praktykowali? Nie widzimy choćby, żeby tak postępował Chrystus, Bogurodzica, czy Apostołowie.


Pn cze 18, 2018 9:45

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
"Whitewings" sugeruje, że to co pisze "Odbierz Wiadomość" to tylko jego projekcje:
Whitewings napisał(a):
Skąd wiesz, że takie myślenie o którym mówisz, nie jest jedynie zapętloną projekcją własnego umysłu?

Więc ja pytam skąd Whitewings wie, że jego pojmowanie Boga to nie są tylko zapętlone projekcje jego umysłu.
zefciu napisał(a):
Dlaczego zatem święci takiej bibliomancji nie praktykowali?

A skąd pewność, że nie praktykowali?

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn cze 18, 2018 11:59
Zobacz profil
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Padre77 napisał(a):
Więc ja pytam skąd Whitewings wie, że jego pojmowanie Boga to nie są tylko zapętlone projekcje jego umysłu.
Nic co by Whitewings powiedział nie sugeruje, że jego pojmowanie Boga (jeśli jakieś ma) jest zapętloną projekcją jego umysłu. Jeśli coś takiego powiedział, wskaż. Inaczej jest to „riposta” w rodzaju „chyba ty”.
Cytuj:
A skąd pewność, że nie praktykowali?
Stąd, że jej nikomu w żaden sposób nie przekazali. Gdyby uznawali to za właściwą praktykę, to by jej uczyli.


Pn cze 18, 2018 12:28

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
zefciu napisał(a):
Nic co by Whitewings powiedział nie sugeruje, że jego pojmowanie Boga (jeśli jakieś ma) jest zapętloną projekcją jego umysłu.

Boże, daj cierpliwość. Nigdzie nie napisałem, że to co napisał "Whitewings" sugeruje, że jego pojmowanie Boga jest zapętloną projekcją jego umysłu.
zefciu napisał(a):
Stąd, że jej nikomu w żaden sposób nie przekazali. Gdyby uznawali to za właściwą praktykę, to by jej uczyli.

Pisałem tutaj nie tyle o swoich praktykach co o swoim doświadczaniu odpowiedzi od Boga na swoje rozterki. W tym kontekście nie możesz twierdzić, że święci nie doświadczali czegoś takiego. Nie powiedziałbym o sobie, że praktykuję jak to nazwałeś "bibliomancję". Co najwyżej mogę powiedzieć, że doświadczam odpowiedzi Boga na moje rozterki.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn cze 18, 2018 12:41
Zobacz profil
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Padre77 napisał(a):
Dlaczego zarzucasz innym, że wierzą w te "projekcje własnego umysłu" a sam w swoje wierzysz?

Spokojnie Padre77, nie zarzucam, tylko zadałem pytanie.

To jest bardzo istotne, "skąd ta pewność", że myśli które pomagają w codziennych rozterkach, to Boża interwencja?

A jeśliby Bóg w jakiś sposób nakazał Ci zabić kogoś z Twojej rodziny, na podobieństwo Abrahama i Izaaka, to zaświeciłaby Ci się "czerwona lampka", czy raczej zrobiłbyś to?
Wiesz o tym, że Bóg ciężko doświadczał pewne osoby, co jest opisane w Biblii, wiec... i tu powstaje drugie pytanie, czy uważasz, że akurat Ciebie, Bóg będzie jedynie chronił, i nie wystawi Cię na najcięższą próbę, jak Hioba, tak dla przykładu?

Padre77 napisał(a):
A ty skąd wiesz, że twoje wyobrażenie Boga tudzież jego braku jest poprawne?

Bo jak sam zauważyłeś, jest to "wyobrażenie" Boga, co oznacza, że byłoby to kuriozalne, aby uczynić z tego aksjomat. Wyobrażenie, to tylko wyobrażenie. I tak się składa, że od czasów Babilonu, troszkę tych wyobrażeń się już przewinęło.

Padre77 napisał(a):
wstaję i czytam słowo na dany dzień i w tekście dostaję napomnienie, które dokładnie pasuje do dylematu jaki miałem dzień wcześniej. To naprawdę się dzieje jeśli starasz się być blisko Boga.

Uważasz, że w Bhagawadgicie nie można znaleźć inspirujących treści?
Czy jakimkolwiek innym piśmie, nie koniecznie religijnym?


Pn cze 18, 2018 14:38

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Proszę o pomoc np w rozwiązaniu trudnego problemu z którym od dawna się zmagam i otrzymuję odpowiedź w formie silnego przeczucia, intuicji co powinnam zrobić aby to rozwiązać, dosłownie czuję że to nie pochodzi ode mnie , że sama bym na to nie wpadła tak to działanie jest sprzeczne z moimi typowymi metodami rozwiązywania problemów, ale co mi szkodzi? Słucham tego podszeptu i problem znika...

Czy to znaczy że jakaś zewnętrzna siła mi w tym pomogła?
Generalnie bardzo często proszę moją podświadomość o pomoc, bo wiem że świadomość ma dostęp do przefiltrowanych i ograniczonych informacji, czasem odpowiedź przychodzi w formie przeczucia, intuicji, snu, czy też moją uwagę przykuwa dokładnie to czego potrzebuję, a na co trafiłam pozornie losowo...
Często też otwieram losową książkę na losowej stronie i trafiam dokładnie na to co pasuje do aktualnej sytuacji - nie wiem oczywiście do końca jak to działa ( choć ładnie się to wpisuje w moją wiedzę o funkcjonowaniu umysłu), dla mnie liczy się to że jest skuteczne.

Czy gdybym swoje prośby kierowała do Boga nie miałabym wrażenia że to On mi pomaga?
Czy gdybym zawsze otwierała konkretną książkę nie nabrałabym przekonania o jej wyjątkowości?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 18, 2018 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
IrciaLilith napisał(a):
Czy to znaczy że jakaś zewnętrzna siła mi w tym pomogła?

Chyba w tym zyciu nigdy nie bedziemy tego wiedziec na pewno. Ale niektore fakty sa zastanawiajace.
Moglbym wymienic kilka w moim zyciu.
Pojawiaja sie pytania:
- Czy kazdy z nas spotkal sie z tego typu zjawiskami?
- Czy nie jest tak ze "Bóg naprawdę do Ciebie przemawia" (jak w tytule) w kazdej chwili?
Nie tylko gdy zdajemy sobie sprawe ze np otworzylismy ksiazke na tej wlasnie stronie ale gdy np
weszlismy do kuchni.


Pn cze 18, 2018 15:28
Zobacz profil
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Padre77 napisał(a):
Boże, daj cierpliwość. Nigdzie nie napisałem, że to co napisał "Whitewings" sugeruje, że jego pojmowanie Boga jest zapętloną projekcją jego umysłu.
To skąd ten zarzut wziąłeś? Bo zarzut Whitewingsa ma jakiś sens. A Twój to „chyba ty”.
Cytuj:
Pisałem tutaj nie tyle o swoich praktykach co o swoim doświadczaniu odpowiedzi od Boga na swoje rozterki. W tym kontekście nie możesz twierdzić, że święci nie doświadczali czegoś takiego. Nie powiedziałbym o sobie, że praktykuję jak to nazwałeś "bibliomancję". Co najwyżej mogę powiedzieć, że doświadczam odpowiedzi Boga na moje rozterki.
Nie. Nie możesz tak powiedzieć. Bo nie masz żadnych przesłanek za tym, że to przemawiał Bóg (bo jakie?) Spełnia natomiast Twoje postępowanie definicję bibliomancji.


Pn cze 18, 2018 15:35

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
robaczek2 napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Czy to znaczy że jakaś zewnętrzna siła mi w tym pomogła?

Chyba w tym zyciu nigdy nie bedziemy tego wiedziec na pewno. Ale niektore fakty sa zastanawiajace.
Moglbym wymienic kilka w moim zyciu.
Pojawiaja sie pytania:
- Czy kazdy z nas spotkal sie z tego typu zjawiskami?
- Czy nie jest tak ze "Bóg naprawdę do Ciebie przemawia" (jak w tytule) w kazdej chwili?
Nie tylko gdy zdajemy sobie sprawe ze np otworzylismy ksiazke na tej wlasnie stronie ale gdy np
weszlismy do kuchni.


Tak - sądzę że każdy ( lub prawie każdy) doświadczył takich zjawisk, czyli jest to niezależne od religii, kultury, wychowania - różne są zaś interpretacje, gdyby dokonywał tego akurat Bóg chrześcijański dlaczego miałby reagować tak samo na prośby ateistów oraz wyznawców innych bóstw?

Dla mnie wyjaśnienie jest proste : świadomość ogarnia tylko maleńki skrawek naszego umysłu, do tego zdarzają się przypadki, zbiegi okoliczności, nasze mózgi są przystosowane do wyszukiwania wzorców, dotyczą nas liczne błędy poznawcze... Nie ma w tym nic nadnaturalnego.

Tak samo jak gdy medytuję i doświadczam wszechogarniającej miłości, poczucia szczęścia, spokoju, stanowienia jedności z wszystkim, gdy dosłownie przepełnia mnie światłość to też nie twierdzę że to Bóg się ze mną kontaktuje, bo wiem że sama wprowadziłam swój umysł w taki stan, jeśli wchodzę w trans i doświadczam wizji to nie znaczy że Bóg je zsyła - to duża nadinterpretacja, potrafię wywołać wizje z aniołami i Jezusem równie dobrze jak z kucykami pony, bo to ja jestem ich źródłem...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 18, 2018 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
IrciaLilith napisał(a):
Tak - sądzę że każdy ( lub prawie każdy) doświadczył takich zjawisk, czyli jest to niezależne od religii, kultury, wychowania - różne są zaś interpretacje, gdyby dokonywał tego akurat Bóg chrześcijański dlaczego miałby reagować tak samo na prośby ateistów oraz wyznawców innych bóstw?

Ciekawe czy kazdy. Nie spotkalem sie z tego typu badaniami w psychologii. Moze w neurologii?
Dlaczego nie skoro jest jeden.
Cytuj:
Dla mnie wyjaśnienie jest proste : świadomość ogarnia tylko maleńki skrawek naszego umysłu, do tego zdarzają się przypadki, zbiegi okoliczności, nasze mózgi są przystosowane do wyszukiwania wzorców, dotyczą nas liczne błędy poznawcze... Nie ma w tym nic nadnaturalnego.
Wydaje mi sie ze zgodnie z Twoim "dotyczą nas liczne błędy poznawcze" Twoj wniosek "... Nie ma w tym nic nadnaturalnego" jest nieuprawniony.


Pn cze 18, 2018 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Robaczku - to tylko mój wniosek i oczywiście może być całkowicie błędny, zwyczajnie aktualnie całkowicie arbitralnie uważam go za najsensowniejszy.

Jak komuś wydaje się że sensowniejszym wyjaśnieniem tego typu zjawisk jest Bóg to ma do tego pełne prawo, mnie zwyczajnie zastanawia fakt że tego typu zjawiska są niezależne od kultury, wyznania, wykształcenia- natomiast są różnie interpretowane właśnie w zależności od tych czynników.

Dość ciekawie wyglądają też badania nad myśleniem życzeniowym oraz magicznym, nad wpływem założeń i oczekiwań, nad interpretacjami jakich dokonują osoby autystyczne a jakich schizofrenicy, polecam też pooglądać wyniki badań PET w trakcie modlitw, medytacji, koncentracji, korzystania z intuicji itd - poszperaj np na pubmedzie - kto szuka ten znajdzie :P

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 18, 2018 17:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL