Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
IrciaLilith napisał(a):
poszperaj np na pubmedzie - kto szuka ten znajdzie :P

Chodzi o to, ze nie znajdzie. Oprocz definitywnych konkluzji czesto mozna sie spotkac z dokladnie przeciwnymi opiniami. I bardzo dobrze.


Pn cze 18, 2018 18:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Znajdzie badania, a to jakie z nich kto wyciąga wnioski, konkluzje to inna bajka :P

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 18, 2018 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Whitewings napisał(a):
Padre77 napisał(a):
To jest bardzo istotne, "skąd ta pewność", że myśli które pomagają w codziennych rozterkach, to Boża interwencja?

Pewności nie masz nigdy. Wiara to nie pewność :)
Whitewings napisał(a):
A jeśliby Bóg w jakiś sposób nakazał Ci zabić kogoś z Twojej rodziny, na podobieństwo Abrahama i Izaaka, to zaświeciłaby Ci się "czerwona lampka", czy raczej zrobiłbyś to?

Jak przeżyję takie doświadczenie to ci o nim opowiem. Póki go nie doświadczyłem to mogę tylko gdybać z mniejszym lub większym prawdopodobieństwem.
Whitewings napisał(a):
czy uważasz, że akurat Ciebie, Bóg będzie jedynie chronił, i nie wystawi Cię na najcięższą próbę, jak Hioba, tak dla przykładu?

Myślę, że chronił będzie każdego, który się do niego ufnie zwraca. Co do wystawiania na próbę - nie można wykluczyć takiej możliwość. Ufam, że jeśli tego doświadczę to Bóg da mi siły do przejścia tej próby wg słów, że Bóg nie zsyła na człowieka krzyża, którego ten nie może unieść.
Whitewings napisał(a):
Uważasz, że w Bhagawadgicie nie można znaleźć inspirujących treści?
Czy jakimkolwiek innym piśmie, nie koniecznie religijnym?

Nie wiem. Te pozycje nie znajdują się w kręgu moich zainteresowań.
zefciu napisał(a):
Nie. Nie możesz tak powiedzieć. Bo nie masz żadnych przesłanek za tym, że to przemawiał Bóg (bo jakie?) Spełnia natomiast Twoje postępowanie definicję bibliomancji.

Ty wolisz nazwać to bibliomancją, a ja wolę Boską interwencją. Nie musisz przyjmować mojego argumenty, a ja mogę wierzyć, że jest tak jak mówię.
IrciaLilith napisał(a):
gdyby dokonywał tego akurat Bóg chrześcijański dlaczego miałby reagować tak samo na prośby ateistów oraz wyznawców innych bóstw?

Na przykład dlatego, żebyś zaczął szukać przyczyny tych zjawisk i być może Go odnalazł w swoim życiu.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt cze 19, 2018 8:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Powiem tak - jeśli to Bóg wysłuchuje próśb, czemu reaguje tylko na te które mogą zostać zrealizowane w sposób naturalny, dający się wyjaśnić bez boskiej interwencji? Dlaczego nigdy nie wysłuchał próśb o coś nierealnego, np aby człowiekowi odrosła kończyna czy jakiś nieregenerujący się organ?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt cze 19, 2018 13:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
IrciaLilith napisał(a):
Powiem tak - jeśli to Bóg wysłuchuje próśb, czemu reaguje tylko na te które mogą zostać zrealizowane w sposób naturalny, dający się wyjaśnić bez boskiej interwencji? Dlaczego nigdy nie wysłuchał próśb o coś nierealnego, np aby człowiekowi odrosła kończyna czy jakiś nieregenerujący się organ?

Nawet gdyby coś takiego się wydarzyło niewiele by to zmieniło. Może ktoś by uwierzył, ale i tak pewnie większość tych co wszystko do tej pory ich nie przekonuje stwierdziłoby, że to nie mogło się zdarzyć, że to zmanipulowane, że skąd pewność, że ten człowiek nie miał nogi itp. itd.
Prorocze słowa są ciągle żywe: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31).

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt cze 19, 2018 13:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
W sumie to sądzę że masz rację, bo nawet gdyby komuś kto się modlił do Allaha odrosła ręka ( tak z pełną dokumentacją medyczną i filmową) , wątpię czy dla kogokolwiek poza wyznawcami islamu byłoby to potwierdzeniem istnienia i mocy Allaha...
Natomiast byłoby to dowodem na to że kończyny jednak mogą odrastać...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt cze 19, 2018 14:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Dokładnie tak. Zawsze znajdzie się jakiś niedowiarek. Zresztą daleko szukać. Do dziś są tacy co twierdzą, że do tej pory żaden człowiek nie stanął na księżycu, a nawet tacy co twierdzą, że ziemia jest płaska i ma dopiero 6000 lat.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt cze 19, 2018 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
Padre77 napisał(a):
Dokładnie tak. Zawsze znajdzie się jakiś niedowiarek. Zresztą daleko szukać. Do dziś są tacy co twierdzą, że do tej pory żaden człowiek nie stanął na księżycu, a nawet tacy co twierdzą, że ziemia jest płaska i ma dopiero 6000 lat.

Mam kolegę, który by nie być niedowiarkiem wierzy, że człowiek stanął na Marsie. Jego jakiś pradziad wierzył, że Słońce krąży wokół ziemi i z tym przekonaniem oddał ducha. Praktycznie to on we wszystko wierzy, widocznie taka rodzinna tradycja. Zastanawiam się czy to dobrze, czy może powinien w jakiś sposób segregować w co uwierzyć, a w co nie, komu wierzyć, a komu nie. Tylko wtedy, jak w coś/kogoś nie uwierzy, to dla tych co wierzą będzie niedowiarkiem :(


Śr cze 20, 2018 7:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
I czego to dowodzi?

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr cze 20, 2018 9:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czy wierzysz, że Bóg naprawdę do Ciebie przemawia?
A jak myślisz?


Śr cze 20, 2018 9:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL