Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
 Założenie - Bóg istnieje 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Biniu napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Zmartwychwstanie to fakt.

Jakie masz podstawy aby tak twierdzić?

Moze sobie darujemy. Wszyscy sobie zdajemy sprawe i wylano morze gigabaitow na tematy wiedzy i wiary. Nawet tak wzglednie wspolczesna sprawa jak obecnosc materialow wybychowych to dla jednych fakt a dla innych bajka.


Śr wrz 05, 2018 14:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
Biniu napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Zmartwychwstanie to fakt.

Jakie masz podstawy aby tak twierdzić?

Moze sobie darujemy. Wszyscy sobie zdajemy sprawe i wylano morze gigabaitow na tematy wiedzy i wiary. Nawet tak wzglednie wspolczesna sprawa jak obecnosc materialow wybychowych to dla jednych fakt a dla innych bajka.


Czyli nie potrafisz podać żadnych podstaw dlaczego twierdzisz, że to fakt.
Tak uważasz i koniec. Wybacz ale to infantylne.


Śr wrz 05, 2018 15:37
Zobacz profil
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
robaczek2 napisał(a):
Nie. Zmartwychwstanie to fakt.

Jeśli byłoby faktem, nie potrzebna byłaby wiara.


Śr wrz 05, 2018 17:38

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Wiara prawdziwa polega na wierze w Fakty

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr wrz 05, 2018 17:40
Zobacz profil
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Andy72 napisał(a):
Wiara prawdziwa polega na wierze w Fakty

Czy wierzysz w Słońce, Księżyc, gwiazdy? Po prostu wiesz ze istnieją. Nie jest to kwestia wiary. Wiara prowadzi do fikcji, kłamstwa, a nie do prawdy. Każdy system wiary stanowi przeszkodę na drodze duchowego rozwoju.


Śr wrz 05, 2018 18:05

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Czy wierzysz że była bitwa pod Grunwaldem?
A Zmartwychwstanie jest lepiej udokumentowane, choćby materialny dowód w postaci Całunu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr wrz 05, 2018 18:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Bzdura.
Albo źródło, z którego korzystałeś nie podaje rzetelnej informacji albo sam celowo kłamiesz.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz wrz 06, 2018 9:12
Zobacz profil
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Robaczku drogi, skoro odkładamy już naukę zupełnie na bok, to Japończycy pokazują grób Jezusa w Japonii, twierdząc, że Jego brat - Japończyk zdjął Go omdlałego z Krzyża i zawiózł do domu. Jako wyznawca Duchów japońskich mógłbym się teraz poczuć i upierać, że to jest właśnie pogląd obiektywny, bo Bóg jest Duchem, co sam zaświadczysz. A całuniści wobec tego ordynarnie kłamią. I, zauważ, nie byłoby żadnego sposobu na dojście do zgody, chyba że po moim, albo Twoim trupie.

Dlatego proponowałbym jednak zdać się na arbitraż naukowy.


Cz wrz 06, 2018 12:06

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Co do zejścia wątku na całun to:
-po pierwsze o tym jest już inny wątek i po co kolejny raz maglować to samo w kolejnym
- po drugie jak ktoś prawdziwie wierzy to nawet jakby wszelkie dowody świadczyły że to falsyfikat nie powinno to zachwiać jego wiarą
- po trzecie jak ktoś arbitralnie odrzuca możliwość że całun jest płótnem którym owinięto ciało Jezusa zdjęte z krzyża i na którym odbił się jego wizerunek to nawet jak wszelkie dowody będą to potwierdzały i tak je oleje.
- po czwarte jak ktoś chce sobie wyrobić opinię to po prostu powinien poświęcić mnóstwo czasu na zgromadzenie dowodów na wszelkie możliwe hipotezy i samodzielnie wypracować swój pogląd, nadal nie będzie miał pewności czy będzie to pogląd słuszny ale przynajmniej będzie to serio pogląd tego kogoś jaki sobie wypracował na podstawie dostępnych danych.


Padre77 napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Poczytajcie i wypiszcie co Waszym zdaniem jest nie tak z tą religią, co sprawia że Wasza jest lepsza?

Wszystko zależy czego szukasz, czego oczekujesz.
Jeżeli szukasz lekkiej, łatwej i przyjemnej religii to LPS jest dla ciebie.
Jeżeli uważasz że życie to tylko stan przejściowy, a świat jest tworem Boga i chcesz Go poznać to wybacz ale LPS nie ma tu nic do zaproponowania.


Ja praktycznie niczego już nie szukam i nie oczekuję tak na prawdę.
Tak uważam że świat jest tworem Boga i chcę Go poznać i widzę że LPS ma mi dużo do zaproponowania, bo poznając Boga poznaję też siebie a to jest mój cel.

Bóg to nie coś a ktoś, czyli jest to byt osobowy.
Nie jest to byt materialny ani tylko umysłowy, więc tak jak w przypadku wszystkich innych bytów abstrakcyjnych aby Go poznać potrzebuję symboli, punktów odniesienia, porównania.
Dla mnie LPS jest takim symbolem akcentującym to co pominięte lub zsunięte na margines w innych religiach, a mianowicie ogromny dystans do siebie.
Rdzeń pastafarianizmu jest taki sam jak w innych religiach, a jako że otoczki jest mniej, a to co jest przez to jakie jest, sprawia że ma się do tego specyficzne podejście, łatwiej o traktowanie tego symbolicznie i skupienie się na tym co ważne.

Co uważam za ten rdzeń : Pracę nad sobą,dążenie do osiągnięcia ideału ( i poszukiwanie go , często metodą prób i błędów- religie na niego wskazują aby ograniczyć ilość błędów, bo po co każdy ma popełniać te same?) szacunek i tolerancję, staranie się w zdrowy sposób po prostu być miłym.
Zwóciliście uwagę że to słowo miły wywodzi się od miłować/Miłość a nie kochać?
Obecnie bycie miłym czasem ma wręcz wydźwięk negatywny, jakby bycie miłym równało się podlizywaniu i zapominaniu o własnych interesach.
Może to właśnie bycie miłym jest praktyczną realizacją przykazania miłości?

Tak na serio to przynajmniej u mnie z pastafarianizmem chodzi o to że wydaje mi się że każda religia nawet jak się wydaje absurdalna może być dobrą ścieżką we właściwym kierunku.
Jako że to religia tolerancyjna mogę sobie być pastafarianką i pełnymi garściami czerpać z dorobku innych religii, nurtów ideologicznych i filozoficznych, pastafarianizm wręcz podkreśla jak to przypadkowo zaczerpnął sporo od innych wyznań i nic w tym złego, wręcz przeciwnie.

Przeczytajcie porządnie tohttps://klps.pl/o-nas.html#osiem i powiedzcie z którym punktem się nie zgadzacie i dlaczego?

Co do pojęć merytoryczne i konkretne zgadzam się z Robaczkiem.
Polecam zapoznać się z różnymi definicjami i sposobami praktycznego użycia tych pojęć.

Odnośnie Boga i religii czy potraficie napisać jakieś swoje definicje?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 06, 2018 12:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
IrciaLilith napisał(a):
Tak na serio to przynajmniej u mnie z pastafarianizmem chodzi o to że wydaje mi się że każda religia nawet jak się wydaje absurdalna może być dobrą ścieżką we właściwym kierunku.
Jako że to religia tolerancyjna mogę sobie być pastafarianką

Tak wogole to mialbym zastrzezenia do uzywania slowa "religia" do pastafarianizmu. Wolal bym - kabaret. Znowu te definicje.

A szerzej - zlodziejstwo.
Namnozylo sie ostatnio tych zlodziei, ktorzy usiluja nadawac inne znaczenia od powszechnie przyjetych. Milosc i jak sie kochac to widac na odpowiednich stronach, rodzina to on i on albo on, on i ona albo jeszcze co innego, unicestwienie zycia to zdrowie kobiety itd.


Cz wrz 06, 2018 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Robaczku - podaj mi taką definicję religii na podstawie której pastafarianizmu nie da się do religii zaliczyć a zaliczą się wszystkie powszechnie uznawane religie ( czyli wszystkie religie z wyjątkiem tych które wyznawcy głównych religii nazywają parodiami religii oceniając arbitralnie czyjąś wiarę )

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 06, 2018 19:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
IrciaLilith napisał(a):
Robaczku - podaj mi taką definicję religii na podstawie której pastafarianizmu nie da się do religii zaliczyć a zaliczą się wszystkie powszechnie uznawane religie ( czyli wszystkie religie z wyjątkiem tych które wyznawcy głównych religii nazywają parodiami religii oceniając arbitralnie czyjąś wiarę )

Chyba we wszystkich religiach widze sacrum i probe odpowiedzi na pytania podstawowe - skad jestesmy, dokad idziemy itd. Pastafarianizm dla mnie przypomina kabaret. Jak juz napisalem.


Cz wrz 06, 2018 20:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Masz rację Robaczku- w pierwszym momencie przypomina kabaret, ale jak dla jaj się człowiek w to zacznie wgłębiać to dostrzega rzeczy jakich się nie spodziewał. Może warto po prostu poczytać Ewangelię FSM i Luźny Kanon? Jeśli nie dostrzeżesz żadnej głębi to przynajmniej się uśmiejesz, chyba że cenisz sobie skrajnie wysublimowaną formę, nie trawisz niepoprawności politycznej oraz nie rozumiesz ironii, ale z dotychczasowych rozmów wnioskuję że tak nie jest. W przypadku LK przynajmniej w praktyce wiadomo że całość interpretujemy metaforycznie. Jako chrześcijanin będziesz miał tą satysfakcję że posiądziesz twarde dowody że pastafarianizm bezczelnie czerpie z Biblii całymi garściami i będziesz mógł powiedzieć : Większych bredni nie czytałem.

Jak definiujesz sacrum? To nie jest coś materialnego, sacrum nie jest zależne od formy, nie ma jednego słusznego sposobu na kontakt z sferą sacrum, przynajmniej moim zdaniem. Gdzie w konfucjanizmie widzisz sacrum albo w adwajta wedancie? Jeśli widzisz to rozumiesz że pojawia się w różnej formie.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt wrz 07, 2018 1:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL