Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Założenie - Bóg istnieje 
Autor Wiadomość
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Andy72 napisał(a):
akruk napisał(a):
Żadne prawo fizyczne z osobna ani w połączeniu z innymi prawami nie wyklucza podróży w czasie. Jeśli sądzisz inaczej i potrafisz tego dowieść, to brawo, Nobel czeka.
Żadne prawo nie umożliwia podróży w czasie - znasz takie prawo?
Przecież piszę wyraźnie, że żadne prawo fizyki tego nie uniemożliwia. Masz problemy z czytaniem czy z rozumieniem słowa pisanego, że się dopytujesz, mimo że zacytowałeś?

Andy72 napisał(a):
A uniemożliwia logika: jutro powiem 0 lub 1. Przeniosę się w czasie i zobaczę co powiem, a gdy zobaczę to powiem co innego :D
A kto powiedział, że jeśli możliwe są podróże w czasie, to również koniecznie możliwy jest powrót z podróży w przyszłość w ten sam moment, z którego się wyruszyło?


N sie 05, 2018 18:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Quinque napisał(a):
Robek, nie zrozumiałeś. To o czym piszesz nie ma związku z tym co ja piszę


Napisałeś że jeśli podróże w czasie by były możliwe, to ludzie z przyszłości by przenieśli się do naszych czasów i by nawiązali z nami kontakt, no ale ludzkość może nie doczekać momentu w którym ta maszyna do podróży w czasie powstanie, zwyczajnie zabraknie tych dziesiątek czy tam setek tysięcy lat rozwoju technologii.


akruk napisał(a):
Robek napisał(a):
Natomiast jeśli postrzegać czas w ten sposób jak ty go przedstawiasz, to o możliwości podróży w czasie, nie ma mowy.
Niby dlaczego "nie ma mowy"? Przedstawiam czas tak, jak się go przedstawia w fizyce. Żadne prawo fizyczne z osobna ani w połączeniu z innymi prawami nie wyklucza podróży w czasie. Jeśli sądzisz inaczej i potrafisz tego dowieść, to brawo, Nobel czeka.



To co przedstawiłeś zabrania podróży w czasie, bo tutaj czas może płynąć jedynie w jakimś tam tempie w kierunku przyszłości, nigdy do tyłu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 05, 2018 18:31
Zobacz profil
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Andy72 napisał(a):
Hawking zrobił imprezę dla podróżników w czasie o której poinformował po fakcie. Nikt nie przybył na tę imprezę ;-)
No i co z tego, że nie przybył? Wiesz, mam świeżutki dowód na to, ze Bóg nie istnieje. Właśnie kwadrans temu poprosiłem, żeby dał znak istnienia i spowodował drobiażdżek: że ktoś w ciągu najbliższych pięciu minut zapuka do drzwi albo zadzwoni na mój telefon. Ktokolwiek. I wiesz co? Nikt nie zapukał ani nie zadzwonił. To dowodzi, że Bóg nie istnieje. Nieprawdaż?


N sie 05, 2018 18:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Andy72 napisał(a):
Przeniosę się w czasie i zobaczę co powiem...
To znaczy, że jest drugi Andy72? A może i trzeci? Ilu jest Andych72?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N sie 05, 2018 18:39
Zobacz profil
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Robek napisał(a):
akruk napisał(a):
Robek napisał(a):
Natomiast jeśli postrzegać czas w ten sposób jak ty go przedstawiasz, to o możliwości podróży w czasie, nie ma mowy.
Niby dlaczego "nie ma mowy"? Przedstawiam czas tak, jak się go przedstawia w fizyce. Żadne prawo fizyczne z osobna ani w połączeniu z innymi prawami nie wyklucza podróży w czasie. Jeśli sądzisz inaczej i potrafisz tego dowieść, to brawo, Nobel czeka.
To co przedstawiłeś zabrania podróży w czasie
Co konkretnie z tego, co przedstawiłem, zabrania takich podróży, zacytuj. Bo powtarzasz tylko, że "według tego, jak przedstawiam", bez powołania się na jakiekolwiek konkrety. Moim zdaniem, żadna moja wypowiedź nie upoważnia do wyciągania z niej takiego wniosku.

Robek napisał(a):
bo tutaj czas może płynąć jedynie w jakimś tam tempie w kierunku przyszłości, nigdy do tyłu.
Tak JA to tutaj przedstawiłem? Tak napisałem? W którym miejscu?

Poza tym mówimy o podróży w czasie jakiejś osoby czy przedmiotu, czyli względem reszty świata, a nie o zmianie "kierunku przepływu" czasu dla całego świata.


N sie 05, 2018 18:42
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
akruk napisał(a):
A kto powiedział, że jeśli możliwe są podróże w czasie, to również koniecznie możliwy jest powrót z podróży w przyszłość w ten sam moment, z którego się wyruszyło?

Tylko jak można się przenieść do czegoś co nie istnieje?


N sie 05, 2018 18:44
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
akruk napisał(a):
Poza tym mówimy o podróży w czasie jakiejś osoby czy przedmiotu, czyli względem reszty świata
Wrrróć! Względem "jakiejś" reszty, np. pozostałych ludzi na Ziemi.


N sie 05, 2018 18:55

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
akruk napisał(a):
A kto powiedział, że jeśli możliwe są podróże w czasie, to również koniecznie możliwy jest powrót z podróży w przyszłość w ten sam moment, z którego się wyruszyło?

Podróż w czasie to powrót do przeszłości, w przyszłość to przemieszczamy się bez wehikułu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sie 05, 2018 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
akruk napisał(a):
Tak JA to tutaj przedstawiłem? Tak napisałem? W którym miejscu?


Weźmy chociaż twoją pierwszą wypowiedź odnosnie czasu.
Cytuj:
W fizyce? Nieprzestrzenną współrzędną czasoprzestrzeni, w której zachodzą zdarzenia. Potocznie? Podobnie, "czymś" nieprzestrzennym i ukierunkowanym (z przeszłości w przyszłość), w czym wszystko się dzieje, zachodzą wszystkie wydarzenia, procesy, zmiany.



No to mamy proces w którym zachodzą zdarzenia z przeszłości w przyszłość, więc jak ty byś chciał to odwrócić?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 05, 2018 19:01
Zobacz profil
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Robek napisał(a):
akruk napisał(a):
Tak JA to tutaj przedstawiłem? Tak napisałem? W którym miejscu?
Weźmy chociaż twoją pierwszą wypowiedź odnosnie czasu.
Cytuj:
W fizyce? Nieprzestrzenną współrzędną czasoprzestrzeni, w której zachodzą zdarzenia. Potocznie? Podobnie, "czymś" nieprzestrzennym i ukierunkowanym (z przeszłości w przyszłość), w czym wszystko się dzieje, zachodzą wszystkie wydarzenia, procesy, zmiany.
No to mamy proces w którym zachodzą zdarzenia z przeszłości w przyszłość, więc jak ty byś chciał to odwrócić?
Narobiłeś galimatiasu na całego.

1. POTOCZNIE. Odróżniasz "potocznie" od "w fizyce"? Potocznie znaczy: NIE-naukowo.

2. Owszem, obserwujemy, że zdarzenia "zachodzą z przeszłości w przyszłość". No i co z tego wynika? Tak samo obserwujemy, że jak coś rzucimy ponad powierzchnię Ziemi, to spada. Czy możliwe jest w takim razie bez łamania praw fizyki, że nie spadnie? Naturalnie, inaczej nie mielibyśmy działających rakiet kosmicznych. Zacytowane przez ciebie zdanie samo z siebie nie wyklucza, że zdarzenia nigdy nie mogą biec w przeciwnym kierunku. Znowu zadajesz pytanie, w swoim mniemaniu retoryczne, o to "jak to możliwe", "jak to zrobić", zamiast zapytać w pierwszym rzędzie "czy to wykluczone". Z tej mojej wypowiedzi nie wynika, że zmiana kierunku czasu dla zdarzeń, wszystkich czy niektórych musi być niemożliwa. Jak miałaby się wówczas dokonać? --- to osobna sprawa, gościu, chcesz ode mnie rozwiązanie wyłudzić zanim opatentuję? ;)

Tego, że "czas może płynąć jedynie w jakimś tam tempie w kierunku przyszłości, nigdy do tyłu" w tej mojej wypowiedzi nie ma i nie jest z niej wywodliwe. TY SAM to sobie wymyśliłeś, całkiem niezależnie od tego, co napisałem.

Ale to wszystko nieistotne, bo:

3. "Podróż w czasie" wcale nie oznacza, że wszystkie zdarzenia będą teraz biec w przeciwnym kierunku. Oznacza, że ty (lub ktoś inny) "przeskoczysz" w czasie na współrzędną, na którą pozostali ludzie na Ziemi trafią dopiero za jakiś czas (lub przeciwnie: trafili już jakiś czas temu). Czyżbyś w ogóle nie rozumiał, o czym mówimy, mówiąc o tzw. podróżach w czasie?!?


N sie 05, 2018 19:23
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Andy72 napisał(a):
akruk napisał(a):
A kto powiedział, że jeśli możliwe są podróże w czasie, to również koniecznie możliwy jest powrót z podróży w przyszłość w ten sam moment, z którego się wyruszyło?
Podróż w czasie to powrót do przeszłości, w przyszłość to przemieszczamy się bez wehikułu.
Błądzisz, synu, błądzisz. "Podróż w czasie" oznacza przemieszczenie się na osi czasu wstecz LUB w przód w tempie odbiegającym od "naturalnego" przesuwania się po osi czasu w danym miejscu. Chodzi o podróżowanie w przyszłość z wyprzedzeniem w stosunku do reszty ludzi. A nie wspólnie z nimi.


N sie 05, 2018 19:48

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
To w takim razie wystarczy hibernacja, nie mówiąc o poruszaniu się z prędkościa bliską C lub być w pobliżu czarnej dziury.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sie 05, 2018 19:52
Zobacz profil
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Nie wypowiadam się na temat jak to zrobić i nie chce mi się rozmawiać o pomysłach ani ich krytykować (np. hibernacja nie spełnia warunków podróży w czasie). Twierdzę i podtrzymuję, że żadne prawo fizyki podróży w czasie nie wyklucza. Tyle.


N sie 05, 2018 19:57
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
akruk napisał(a):
"Podróż w czasie" oznacza przemieszczenie się na osi czasu wstecz LUB w przód w tempie odbiegającym od "naturalnego" przesuwania się po osi czasu w danym miejscu.

Problem tylko w tym, że żadna oś czasu nie istnieje.


N sie 05, 2018 20:06

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Jeżeli dla Ciebie "podróż w czasie" to podróż do przodu tyle że szybciej, (hibernacja też się nadaje - Seksmisja) to prawa fizyki nie wykluczają, Jednak dla mnie podróż w czasie to cofanie się w czasie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sie 05, 2018 20:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL