Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona
 Założenie - Bóg istnieje 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
IrciaLilith napisał(a):
Pytając gdzie pytasz o przestrzeń a mowa o czasie,


Niby jak mowa o czasie, skoro piszesz że "fizycznie istnieje przyszłość" to gdzie ta fizyczna przyszłość istniej? w którym miejscu ona jest?


IrciaLilith napisał(a):
Miejsce Boga jest w całym multiuniwersum oraz poza nim :D Po prostu dodanie kolejnych wymiarów czasowych to jak dotąd jedyne sensowne rozwiązanie problemu wolnej woli jakie udało mi się wykombinować, a z uporem maniaka nie chcę przyjąć logicznego wniosku że wolna wola to tylko złudzenie, bo po prostu chcę ją mieć ( tu dzidzia groźnie zaciska piąstki i głośno tupie ze złością wywołaną przez samą myśl że wszystko to co robi może być zdeterminowane przez geny i środowisko! )



Dzieki swojej wolnej woli, mogę mówić że gadasz bez sensu. I tutaj geny nie mają decydującego znaczenia, bo z natury jestem agresywny, i z tego powodu pobiłem gościa który mnie wnerwił, tyle że mam wolną wole, wybrałem to że go pobiłem, dokonałem wolnego wyboru, bo chyba nie powiesz mi że geny mi kazały go pobić?


IrciaLilith napisał(a):
I pytanie za 100 punktów - Który czas jest tym prawidłowym? Zapewne Ziemski, no nie?


Każdy czas tutaj jest prawidłowy, bo na powierzchnii każdej planety układu słonecznego, jest inne ciśnienie atmosferyczne, jak również w innym tempie płynie tam czas, i tutaj każde tempo płyniecia czasu jak również kazde ciśnienie atmosferyczne jest prawidłowe.



akruk napisał(a):
Ale to wcale nie wyklucza podróży w czasie! Po prostu one nie mogą się odbywać tak samo jak podróże w przestrzeni. O czym i tak od dawna wiemy, prawda?



To na jakich prawach fizyki opiera sie, ewentualna możliwość podróży w czasie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 04, 2018 18:57
Zobacz profil
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Robek napisał(a):
akruk napisał(a):
Ale to wcale nie wyklucza podróży w czasie! Po prostu one nie mogą się odbywać tak samo jak podróże w przestrzeni. O czym i tak od dawna wiemy, prawda?
To na jakich prawach fizyki opiera sie, ewentualna możliwość podróży w czasie?
Skoro pytasz o możliwości, to powinieneś przecież pytać: "Czy są jakieś prawa fizyki, które wykluczają podróże w czasie?" Jeśli takich praw nie ma, to podróże w czasie są możliwe, nawet jeśli nie wiemy, jak właściwie tego dokonać. Póki co takich praw, z których wynikałoby, że podróże w czasie są niemożliwe, nie odkryto. A zatem ściśle, rzecz biorąc, zgodnie z aktualną wiedzą takie podróże są możliwe. Jeżeli ktoś uważa, że są niemożliwe, to jest to jego prywatne mniemanie.


So sie 04, 2018 19:47

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Robek napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Pytając gdzie pytasz o przestrzeń a mowa o czasie,


Niby jak mowa o czasie, skoro piszesz że "fizycznie istnieje przyszłość" to gdzie ta fizyczna przyszłość istniej? w którym miejscu ona jest?

Robek to tylko robocze założenie i próba zbadania do czego to doprowadzi, tak serio to równie dobrze może wcale nie być fizycznej rzeczywistości, bo solipsyzmu jeszcze nikt nie obalił ( ani nie udowodnił) tak samo jak nikt jeszcze nie udowodnił że fizyczna rzeczywistość istnieje ( ani że nie istnieje)
Cytuj:
Dzieki swojej wolnej woli, mogę mówić że gadasz bez sensu. I tutaj geny nie mają decydującego znaczenia, bo z natury jestem agresywny, i z tego powodu pobiłem gościa który mnie wnerwił, tyle że mam wolną wole, wybrałem to że go pobiłem, dokonałem wolnego wyboru, bo chyba nie powiesz mi że geny mi kazały go pobić?

Równie dobrze możesz być zaprogramowany przez geny i środowisko i mieć złudzenie wolnej woli...
Może tylko mi się wydaje że podejmuję decyzje a tak naprawdę są one wypadkową tego co mam zaprogramowane w umyśle? Wolnej woli nie da się sfalsyfikować, bo trzeba by udowodnić że w identycznych warunkach rzeczywiście można dokonać innego świadomego wyboru a to wymagałoby podróży w czasie. Jeśli konkretne przyczyny wywołują konkretne skutki ( fizyka klasyczna)to nie ma miejsca na wolną wolę , jeśli zaś wszystko jest określane prawdopodobieństwem ( mechanika kwantowa) to też nie ma na nią miejsca. Na szczęście obowiązuje i to i to i może wolna wola to coś na wzór wypadkowej tych opcji, albo coś pomiędzy?

Czy geny kazały Ci go pobić? Nie wiem, ale wiem że pewne zmiany genetyczne sprawiają że szansa że taka osoba będzie miała poważny konflikt z prawem przez swoją agresję wzrasta o co najmniej kilkaset procent...


IrciaLilith napisał(a):
I pytanie za 100 punktów - Który czas jest tym prawidłowym? Zapewne Ziemski, no nie?


Każdy czas tutaj jest prawidłowy, bo na powierzchnii każdej planety układu słonecznego, jest inne ciśnienie atmosferyczne, jak również w innym tempie płynie tam czas, i tutaj każde tempo płyniecia czasu jak również kazde ciśnienie atmosferyczne jest prawidłowe.



akruk napisał(a):
Ale to wcale nie wyklucza podróży w czasie! Po prostu one nie mogą się odbywać tak samo jak podróże w przestrzeni. O czym i tak od dawna wiemy, prawda?



To na jakich prawach fizyki opiera sie, ewentualna możliwość podróży w czasie?[/quote]

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So sie 04, 2018 21:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
IrciaLilith napisał(a):
Robek to tylko robocze założenie i próba zbadania do czego to doprowadzi, tak serio to równie dobrze może wcale nie być fizycznej rzeczywistości,



Chodziło mi o to, że aktualnie nie istnieje żadna fizyczna przyszłość( oczywiście jest taka teoria że jednak istniej, no ale mniejsza o to) mamy jedynie fizyczną teraźniejszość która aktualnie istnieje, i żadnej fizycznej przyszłości czy przeszłości nie ma, bo niby gdzie ma być?


IrciaLilith napisał(a):
Równie dobrze możesz być zaprogramowany przez geny i środowisko i mieć złudzenie wolnej woli...
Może tylko mi się wydaje że podejmuję decyzje a tak naprawdę są one wypadkową tego co mam zaprogramowane w umyśle?



To niczego nie zmienia.
Bo mój umysł w moim mózgu, jest czymś niespotykanym nigdzie indziej, tak samo geny które posiadam są wyjątkowe i nikt takich genów nie posiada.
Więc to są moje decyzje, moja wolna wola, i bez różnicy czy dokonuje wyborów za pomocą umysłu, czy też za pomocą genów, to nic nie zmienia, na jedno wychodzi.



akruk napisał(a):
Skoro pytasz o możliwości, to powinieneś przecież pytać: "Czy są jakieś prawa fizyki, które wykluczają podróże w czasie?" Jeśli takich praw nie ma, to podróże w czasie są możliwe, nawet jeśli nie wiemy, jak właściwie tego dokonać. Póki co takich praw, z których wynikałoby, że podróże w czasie są niemożliwe, nie odkryto. A zatem ściśle, rzecz biorąc, zgodnie z aktualną wiedzą takie podróże są możliwe. Jeżeli ktoś uważa, że są niemożliwe, to jest to jego prywatne mniemanie.



To że są nie możliwe, wychodzi z tego obrazu czasu, który tutaj nakreśliłeś.
Bo skoro czas to jest tempo w którym zmienia sie materia, a jedynym sposobem żeby zwolnić zmiany w materii, jest przeogromna masa która spowoduje że materia będzie się wolniej zmieniać, a więc i czas będzie wolniej płynąć.

No i możemy(przy jakimś niemalże nieskończenie ciężkim obiekcie) zwolnić tempo przemiany materii do zera, a więc czas też przestanie płynąć, bo jak nie ma zmian to i nie ma czasu.

Ale gdzie tutaj w tym jest możliwość na to żeby czas zaczął biec do tyłu? bo jeśli dodamy tu jeszcze więcej materii, to i tak nic to nie zmieni, czas koło tego super ciężkiego obiektu, będzie stał cały czas w miejscu, no a jak zabierzemy z tego obiektu trochę masy, to znowu zaczną się zmiany, i czas z powrotem zacznie płynąć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 04, 2018 22:34
Zobacz profil
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Robek napisał(a):
To że są nie możliwe, wychodzi z tego obrazu czasu, który tutaj nakreśliłeś.
Bo skoro czas to jest tempo w którym zmienia sie materia
Nic podobnego nie napisałem, ani wprost, ani nawet nie dawałem do zrozumienia, że tak jest. Nie wiem więc, skąd wziąłeś taki pomysł, bo mnie nawet do głowy nie przyszło coś podobnego. Reszty nie komentuję, bo wynika z powyższego.


So sie 04, 2018 22:55
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
akruk napisał(a):
A ja ci przypominam, że napisałem ci dwukrotnie, że nie wiem, co dla ciebie oznacza "istnieje fizycznie". Jeśli ty sam nie wiesz, co to oznacza, to znaczy, że nie wiesz, co co w ogóle pytasz, ale oczekujesz odpowiedzi. Ludzi, którzy oczekują konkretnej odpowiedzi na niezrozumiałe pytanie nazywamy nierozsądnymi, a potocznie głupkami.

Ale dlaczego miałoby Ci to przeszkadzać, żeby na to pytanie odpowiedzieć? Jeśli nie zrozumiem, to trudno, ale nie jesteśmy tu sami, może inni zrozumieją?

feelek napisał(a):
Kłamiesz, wcale nie napisałeś, co oznacza zmiana. Napisałeś, że zmiana położenia to inaczej przemieszczenie. Czyli podałeś definicję przemieszczenia (zerżniętą z wikipedii i nieoznakowaną jako cudza), na podstawie pojęcia zmiany. Ale co to jest zmiana nadal nie napisałeś.

Podałem definicję zmiany położenia, o jaką inną zmianę Ci chodzi?

feelek napisał(a):
Cytuj:
Skup się, masz zmierzyć odstęp pomiędzy zdarzeniami, a nie pokazywać kolejne zdarzenia. To, że zdarzenia są czymś co istnieje fizycznie to wiem, wykaż że także odstęp pomiędzy nimi jest rzeczywistością fizyczną.
No to teraz zmierz odstęp pomiędzy dwoma punktami na kartce, ale nie pokazuj kolejnych punktów na linijce. Edukacja szkolna jest w Polsce obowiązkowa do 18 roku życia, później, chcą czy nie chcą, szkoły muszą wypuścić delikwenta, bez względu na to, jna jakim poziomie nieszczęśnik pozostał. Oto skutki.

Niestety, ale przy opisie odcinków czasu nie można posługiwać się matematycznym pojęciem punktu.


N sie 05, 2018 16:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
akruk napisał(a):
Nic podobnego nie napisałem, ani wprost, ani nawet nie dawałem do zrozumienia, że tak jest. Nie wiem więc, skąd wziąłeś taki pomysł, bo mnie nawet do głowy nie przyszło coś podobnego. Reszty nie komentuję, bo wynika z powyższego.



Podróże w czasie są możliwe jedynie w sytuacji gdy, wymiar czasu ma takie same cechy jak 3 wymiary przestrzenne, a więc można w wymiarze czasowym podróżować do przodu i do tyłu, i to w dowolnym tempie, jakim tylko sie chce.

Natomiast jeśli postrzegać czas w ten sposób jak ty go przedstawiasz, to o możliwości podróży w czasie, nie ma mowy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 05, 2018 17:19
Zobacz profil
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
A to nie jest tak że jakby podróże w czasie były możliwie, to ktoś z przyszłości nie przybyły do przeszłości żeby nam o tym powiedzieć?


N sie 05, 2018 17:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Quinque napisał(a):
A to nie jest tak że jakby podróże w czasie były możliwie, to ktoś z przyszłości nie przybyły do przeszłości żeby nam o tym powiedzieć?



Można przyjąć(jeśli to w ogóle jest możliwe) że stworzenie pierwszej działającej maszyny do podróży w czasie, jest bardzo skomplikowane, jak również kosztuje ogromne ilości pieniędzy, i dopiero od teraz za 100 może za 500 tyś. lat, pierwsza taka maszyna by powstała, no ale niestety ludzkość może nie przetrwać tak długo, i zwyczajnie nie doczekamy się tej pierwszej działającej maszyny do podróży w czasie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 05, 2018 17:49
Zobacz profil
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Robek napisał(a):
Podróże w czasie są możliwe jedynie w sytuacji gdy, wymiar czasu ma takie same cechy jak 3 wymiary przestrzenne
Kto tak powiedział, że jedynie wtedy są możliwe? Ty? Wybacz, ale to ciut za mało.

Robek napisał(a):
Natomiast jeśli postrzegać czas w ten sposób jak ty go przedstawiasz, to o możliwości podróży w czasie, nie ma mowy.
Niby dlaczego "nie ma mowy"? Przedstawiam czas tak, jak się go przedstawia w fizyce. Żadne prawo fizyczne z osobna ani w połączeniu z innymi prawami nie wyklucza podróży w czasie. Jeśli sądzisz inaczej i potrafisz tego dowieść, to brawo, Nobel czeka.


N sie 05, 2018 17:54

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Już Stephen Hawking udowodnił że nie da się zbudować wehikułu czasu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sie 05, 2018 17:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
akruk napisał(a):
Żadne prawo fizyczne z osobna ani w połączeniu z innymi prawami nie wyklucza podróży w czasie. Jeśli sądzisz inaczej i potrafisz tego dowieść, to brawo, Nobel czeka.

Żadne prawo nie umożliwia podróży w czasie - znasz takie prawo?
A uniemożliwia logika: jutro powiem 0 lub 1. Przeniosę się w czasie i zobaczę co powiem, a gdy zobaczę to powiem co innego :D

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sie 05, 2018 18:01
Zobacz profil
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Andy72, dlatego też istnieje(chyba) coś takiego jak hipoteza "Strun"

Robek, nie zrozumiałeś. To o czym piszesz nie ma związku z tym co ja piszę


N sie 05, 2018 18:08
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Andy72 napisał(a):
Już Stephen Hawking udowodnił że nie da się zbudować wehikułu czasu.
Czyżby? Jaki tytuł nosi praca naukowa, w której tego dowiódł?


N sie 05, 2018 18:25

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Założenie - Bóg istnieje
Załóżmy że możliwe byłoby wynalezienie wehikułu, niezależnie czy za 100 tysięcy czy za milion, czy 10 milionów lat, to podróżnicy w czasie mogli by się przenieść do nas. Hawking zrobił imprezę dla podróżników w czasie o której poinformował po fakcie. Nikt nie przybył na tę imprezę ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sie 05, 2018 18:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL