Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 17:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Czy Bóg może być naturą? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy Bóg może być naturą?
IrciaLilith napisał(a):
Czy możemy cokolwiek opisać bez porównania tego z czymś innym? Czy nasz język, nasz umysł na to pozwala?


Rzeczywiscie, nie mozna.
W naszym dualnym swiecie bez poslugiwania sie kontrastami ani rusz.

Cytuj:
Anno - Dobrze rozumiem że dla Ciebie wartościowanie to ustalanie miejsca na osi dobro -zło, a to co 'kręci się wokół Prawdy' na automacie jest dobre?


Dokladnie tak, z tym, ze Porzadek oparty na Prawdzie nie ma nic wspolnego z automatyka, lecz z Miloscia.

Cytuj:
Dla porządku i wygody rozmowy napisz jak definiujesz prawdę, bo być może rozmówcy inaczej do tego podchodzą, dla mnie np. prawda absolutna to rzeczywistość taka jaka jest, prawda subiektywna to doświadczenie, a prawda umowna to to co na drodze konsensusu uznaliśmy za prawdę.


Prawda to moja relacja z rzeczywistoscia .

Ta relacja powoduje, ze "prawdy umowne" nie istnieja, jako, ze nie maja zwiazku z rzeczywistoscia.


Cytuj:
Spróbuj też zdefiniować dobro i zło, bo np dla mnie dobro to brak zła, a zło jest wtedy gdy zachodzi krzywda, czyli odbieranie komuś lub czemuś tego co mu się należy, a każdemu należy się możliwość rozwijania swojego pełnego potencjału tak aby nie utrudniać/uniemożliwiać tego innym.


Prosta definicja, pod ktora sie podpisuje.


Cytuj:
Według mojej definicji aby poznać dobro trzeba zrozumieć zło.


Tak. Dla poszukujacego Prawdy w upadlym swiecie opartym na Prawie , niemozliwym jest poznanie dobra bez poznania zla.

To nasz upadly stan, w ktorym percepcja rzeczywistosci bylaby wykluczona, gdyby nie kontrasty.

Jesli w tym upadlym stanie pojawi sie swiadomosc tej dualnosci , to tym samym pojawia sie PRAWDA o rzeczywistosci takiej, jaka ona jest w istocie.

Wtedy otwieraja sie perspektywy duchowe, z ktorych wylania sie prawdziwy obraz upadlego swiata, pograzonego w ciemnosci, czyli ograniczonego do bolu "prawdami umownymi", czyli klamstwami.


Pt sie 03, 2018 12:47

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Bóg może być naturą?
Anno - podział na upadły i nieupadły świat to też dualność , czy dualności są rzeczywiste czy to tylko iluzja?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt sie 03, 2018 13:10
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może być naturą?
IrciaLilith napisał(a):
Anno - podział na upadły i nieupadły świat to też dualność , czy dualności są rzeczywiste czy to tylko iluzja?


Oczywiscie, ze iluzja :-D

Porzadek oparty na prawdzie, to jedyna rzeczywistosc , jaka istnieje.

Ta druga, dualna, to fikcja, poniewaz "pojawia sie" w niej nieistniejace zlo, czyli klamstwo.

W opisie stworzenia czytamy, ze wszystko, co stworzyl Bog bylo dobre.

A wiec zlo moze byc tylko fikcja, ktora tak naprawde nie istnieje.

To zlo ma zwiazek z naszym ego, ktore zaskorupilo swiadomosc i zadne swiatlo nie moze sie tam dostac, czyli stan martwoty nastapil, jako ze swiadomosc zaistniec moze tylko pod wplywem swiatla "z gory", czyli Prawdy.


Pt sie 03, 2018 14:03

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Bóg może być naturą?
Anno - jak definiujesz istnienie? Na jakiej podstawie ustalasz co istnieje a co nie? Może stosujesz jakieś podziały istnień? Czy materialny kamień istnieje bardziej/inaczej niż kamień wyobrażony? Czy coś co jest odczuwane z automatu istnieje czy dopiero umysłem nadajemy istnienia?
Jeśli wszelkie dualności to iluzja to także podział na istnienie i nie istnienie jest iluzją?
A może i podział na dualność i niedualność jako podział też jest iluzją? To co nie jest iluzją ? :P

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt sie 03, 2018 14:15
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może być naturą?
IrciaLilith napisał(a):
Anno - jak definiujesz istnienie? Na jakiej podstawie ustalasz co istnieje a co nie? Może stosujesz jakieś podziały istnień? Czy materialny kamień istnieje bardziej/inaczej niż kamień wyobrażony? Czy coś co jest odczuwane z automatu istnieje czy dopiero umysłem nadajemy istnienia?
Jeśli wszelkie dualności to iluzja to także podział na istnienie i nie istnienie jest iluzją?
A może i podział na dualność i niedualność jako podział też jest iluzją? To co nie jest iluzją ? :P


To pulsujace NIC, ktore kaze plynac krwi w moich zylach nie jest iluzja.

To PRAWDA absolutna, ktora daje wolnosc i wlewa Milosc w serca wybranych.

To Bog przechadzajacy sie obok w porannym powiewie i obdarzajacy niewypowiedzianym pieknem lilie polne :-D

SLOWO, ktore staje sie cialem i spelnia powierzona mu misje.


Cytuj:
Czy materialny kamień istnieje bardziej/inaczej niż kamień wyobrażony? Czy coś co jest odczuwane z automatu istnieje czy dopiero umysłem nadajemy istnienia?


Nic nie istnieje z "z automatu". Wszystko, co istnieje powstalo z MILOSCI.

To, co nie powstaje w akcie Milosci nie istnieje.

Matrix tworzony przez ego jest fikcja , ktora przepada w zetknieciu z Prawda, a wraz z matrixem znikaja wszystkie "stworzone" przez niego demony.

Dzieje sie tak, poniewaz istota Prawdy jest Swiatlo, ktore zawsze wygrywa z ciemnoscia.


Pt sie 03, 2018 17:28

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Bóg może być naturą?
Jaki jest cel istnienia? Nie pytam o cel życia konkretnej istoty, ale o cel/ sens istnienia ... Wzrastanie Miłości? Doświadczanie?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt sie 03, 2018 17:35
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg może być naturą?
IrciaLilith napisał(a):
Jaki jest cel istnienia? Nie pytam o cel życia konkretnej istoty, ale o cel/ sens istnienia ... Wzrastanie Miłości? Doświadczanie?


Istnienie samo w sobie jest sensem.

Istnienie nie ma celu, bo cele poza czasem nie istnieja.

Istnienie to rzeczywistosc pozaczasowa, ktorej sie nie definiuje lecz uswiadamia.

JESTEM.

Uswiadomienie sobie tego JESTEM w sobie, to poczatek niekonczacej sie DROGI PRAWDY czyli JEDNOSCI z Ojcem... tej jednosci, ktora jest udzialem Kosciola zbudowanego na SKALE .

.


Pt sie 03, 2018 18:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL