Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 21:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Jaki jest Bóg - lista cech 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
Nie wiem czy dobrze rozumiem , ale w zacytowanych przeze mnie fragmentach zakaz nie mówi o czczeniu czy modleniu się ,a konkretnie o kłanianiu się i służeniu ( patrząc na kontekst kulturowy chodziło zapewne o zabiegi pielęgnacyjne oraz pocałunki pełne uwielbienia składane na posągach symbolizującym bóstwa tak jak działo się to w Egipcie z którego świeżo co wyszli).

Czyli jak ktoś ma np jakąś piłkę podpisaną przez ukochaną drużynę i będzie jej oddawał symboliczny pokłon oraz służył przesadnie pielęgnując mimo że nie nie uważa jej za Boga i się do niej nie modli i tak Bóg jest o to zazdrosny...
Zazdrość to też niezbyt ładne uczucie że tak tu ujmę... Szczególnie jak się jest wszechmocnym i doskonałym pod każdym względem ... hmmm a może zazdrość jednak jest dobra - wtedy by się zgadzało.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So cze 30, 2018 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 4:50
Posty: 276
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
Chwacie powiedz mi czy również sfałszowałem słowo "Pan" w poniższym cytacie.
Cytuj:
A wziąwszy je z ich rąk nakazał je przetopić i uczynić z tego posąg cielca ulany z metalu. I powiedzieli: «Izraelu, oto bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej». A widząc to Aaron kazał postawić ołtarz przed nim i powiedział: «Jutro będzie uroczystość ku czci Pana».

Choć nie wiem po co odpowiadam agresywnemu oszczercy, któremu Kościół zrobił pranie mózgu.


So cze 30, 2018 20:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
Stubr napisał(a):
Małgosiaa właśnie udzieliła mi ostrzeżenie i udowodniła, że nie zna znaczenia słów stosowanych w dyskusji.
Od teraz wiedzcie - jeśli pokłonicie się komuś, choćby skiniecie sąsiadowi mijając go - uważacie go za bóstwo i modlicie się do niego.
To tak głupie, że aż śmieszy. Ale nie spodziewam się żeby zrozumiała jak bardzo się wygłupiła.

Kpisz czy o drogę pytasz? Wytłuściłam to, co zarzucasz katolikom. Dalsze kpiny, podobne do zacytowanych powyzej, skończą się banem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 30, 2018 20:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 11, 2018 4:50
Posty: 276
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
Banuj. Już wiem że większość katolików na tym forum jest upośledzona umysłowo - a ty jesteś jedną z nich. Spędzanie czasu wśród takich człeczyn jest jego marnowaniem.
Wytłuściłaś to, co nie jest zarzutem ale faktem i dałaś ostrzeżenia za prawdę.


So cze 30, 2018 20:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
Stubr napisał(a):
Chwacie powiedz mi czy również sfałszowałem słowo "Pan" w poniższym cytacie
Jeszcze tak dobrze nie ma, żebym wykonywał polecenia byle jakiego łgarza i odpowiadał na jego pytania, jak na egzaminie.
Na razie mam ochotę powiedzieć, że sfałszowałeś "Izraelu, oto Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej". Wystarczy? :)

Cytuj:
Choć nie wiem po co odpowiadam agresywnemu oszczercy, któremu Kościół zrobił pranie mózgu.
Ojej. Kościół zrobił chwatowi pranie mózgu. To dziwne, że osoba z wypranym mózgiem potrafi odróżnić wielką literę od małej, a osoba światła jak Stubr, jest za mało inteligentna, żeby takiego rozróżnienia dokonać.
Mógły Stubr podnieść poziom swoich łgarstw, bo takie prymitywne to z daleka widać, a potem Stubr musi uciekać z podwiniętym ogonem i nawet nie jest w stanie się przyznać, że łże.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Ostatnio edytowano So cze 30, 2018 20:54 przez chwat, łącznie edytowano 1 raz



So cze 30, 2018 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
Proszę nie banować Stubra. Rzadko zdarza się taki okaz łgarza, przednia zabawa rozmawiać z takim :)

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 30, 2018 20:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
chwat napisał(a):
Proszę nie banować Stubra. Rzadko zdarza się taki okaz łgarza, przednia zabawa rozmawiać z takim :)

Dokładnie jak gra w szachy z gołębiem lub zapasy ze świnią w błocie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 30, 2018 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
IrciaLilith napisał(a):
Nie wiem czy dobrze rozumiem , ale w zacytowanych przeze mnie fragmentach zakaz nie mówi o czczeniu czy modleniu się ,a konkretnie o kłanianiu się i służeniu ( patrząc na kontekst kulturowy chodziło zapewne o zabiegi pielęgnacyjne oraz pocałunki pełne uwielbienia składane na posągach symbolizującym bóstwa tak jak działo się to w Egipcie z którego świeżo co wyszli).

Czyli jak ktoś ma np jakąś piłkę podpisaną przez ukochaną drużynę i będzie jej oddawał symboliczny pokłon oraz służył przesadnie pielęgnując mimo że nie nie uważa jej za Boga i się do niej nie modli i tak Bóg jest o to zazdrosny???

Zazdrość to też niezbyt ładne uczucie że tak tu ujmę... Szczególnie jak się jest wszechmocnym i doskonałym pod każdym względem ... hmmm a może zazdrość jednak jest dobra - wtedy by się zgadzało.


Wykaże ktoś co pokręciłam?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So cze 30, 2018 21:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
Tu masz o Bogu zazdrosnym: http://gorka.jezuici.pl/2012/05/czy-bog-jest-zazdrosny/
A bozkiem niekoniecznie musi być jakiś cielec. Bożkiem może byc kariera, pieniądze, przyjemne życie. To, co jest ważniejsze od Boga, do czego człowiek chorobliwie dąży, co stoi na szczycie pożadania czlowieka, to jest bożkiem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So cze 30, 2018 21:21
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
Stubr napisał(a):
Przy prezentacji złotego cielca, powiedziane zostało: "Izraelu, oto Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej". Kto wyprowadził Izreael z ziemi egipskiej? Bóg. Więc złoty cielec jest Jego przedstawieniem.
Czy jeśli bym przyniósł figurkę baranka, po czym rzekł: "Chrześcijanie, oto Bóg wasz, który złożył swoje życie w ofierze za nasze grzechy" powiedziałbyś, że to jest modlitwa do Baranka-Boga, który nie ma nic wspólnego z Jezusem Chrystusem?


Ale o co ci chodzi? Dla Hebrajczyków jako politeistów było bez znaczenia do jakiego bóstwa się modlą. Bo każde bóstwo mogło czynić cuda

Poza tym nie rozumiem czemu Stubr jako ateista płacze o oddawanie czci figurkom? Co Cię to obchodzi kto komu cześć oddaje? Czemu to robisz?


So cze 30, 2018 21:22

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
Ircia, a nie przyszlo ci do glowy ze Bog ( jezeli istnieje ) jest dla czlowieka niepojety, a przypisywanie mu ludzkich cech jest personalizowaniem podobnym do tego jak personalizujemy zwierzeta ?
Chyba bylo na ten temat jakies zdanie w ktorejs z Ewangelii :).


So cze 30, 2018 21:25
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
subadam napisał(a):
nie przyszlo ci do głowy ze Bóg (jeżeli istnieje)


Czyżbyś wątpił w jego istnienie?


So cze 30, 2018 21:35

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
Jeśli jest niepojęty to dlaczego przypisuje mu się konkretne cechy? Masz rację , może to zwykła personifikacja, a tak naprawdę wszelkie opisy Boga to tylko gdybania i założenia.
Jeśli Bóg jest niepojęty to wówczas doskonale oddaje go idea Tao... Bo Tao o którym się mówi nie jest prawdziwym Tao. A nie idea Trójjedynego Boga o konkretnych atrybutach. Jeśli chrześcijański Bóg jest niepojęty to może by po prostu to uznać i nie przypisywać mu żadnych cech, uznać że po prostu nie wiemy bo jest niepojęty, ale jeśli przypisujemy mu pewne cechy to wówczas uznajemy że do pewnego stopnia jest pojmowalny.
Kiedyś miałam problem z mechaniką kwantową, ale jak się odłoży na bok zdroworozsądkowe myślenie adekwatne do naszego świata, przestanie wyobrażać sobie atomy tak jak je przedstawia się w podręcznikach i przyjmie pewne z pozoru chore założenia to nabiera to sensu, oczywiście do pewnych granic, bo dobrej Teorii Wszystkiego ciągle brak. Jestem gotowa przyjąć absurdalne założenia o ile nie są sprzeczne z logiką i ktoś to umie dobrze wyjaśnić i podać czym jest np. kolor lub zapach w świecie kwantów.
Mogę przyjąć to że i w kwestii Boga trzeba przyjąć specyficzne założenia, tylko aby to zrobić chcę je poznać a potem upewnić się na ile uda się to poskładać, ew uznam że albo ja tego nie mogę ogarnąć ,albo że jest to ewidentnie sprzeczne i tak nie rozstrzygnę która opcja ale może w końcu się poddam, ale i cokolwiek wyjdzie i tak nie chodzi o wynik ale o poszukiwania, a poznawanie nowych punktów widzenia, ćwiczenia umysłu itd.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So cze 30, 2018 23:04
Zobacz profil
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
Stubr napisał(a):
Banuj. Już wiem że większość katolików na tym forum jest upośledzona umysłowo - a ty jesteś jedną z nich. Spędzanie czasu wśród takich człeczyn jest jego marnowaniem.
Wytłuściłaś to, co nie jest zarzutem ale faktem i dałaś ostrzeżenia za prawdę.

Widzisz upośledzenie umysłowe katolikom daje siłę - 38 letnia kuzynka, która w wypadku traci już drugiego męża, potrafi na fb napisać Kładę sie, zasypiam i znowu sie budzę, Pan mnie podtrzymuje.
Ty zapewne w podobnej sytuacji przeklinałbyś nieistniejącego Boga.


N lip 01, 2018 8:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jaki jest Bóg - lista cech
IrciaLilith napisał(a):
Już jakiś czas temu zebrałam listę cech przypisywanych Bogu i sądzę że warto by do niej wrócić i sobie podyskutować:
https://ircia-mojeszczescie.blogspot.com/2018/02/czy-bog-istnieje-jaki-bog.html


Ta lista to na serio? bo są tam takie cechy jak:

-istniejący
-nieistniejący



Przecież to samo sobie przeczy.

Ta lista cech Boga, to jakiś żart :D :D :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lip 01, 2018 10:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL