Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 20, 2018 1:50
Posty: 12
Post Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
Cześć.

Kiedy opisywałem swoją dziwną historię nawrócenia i opisywałem różne dziwne rzeczy, które wtedy się działy, denerwowałem się, że ludzie np. wierzą w to, co dzieje się na egzorcyzmach, magię czy inne rzeczy, ale mi kazali wybrać się do psychiatry.

Tchnęło mnie ostatnio, bo trafiłem na historię pewnej dziewczyny, która została opętana i odbywały się nad Nią egzorcyzmy. Nie wiem czy znacie tą historię. Niektórzy kojarzą Ją jako Emilly Rose. Ale ten film to fikcja i ma niewiele wspólnego z prawdą. Według samej Annalise Michel, bo tak się nazywała, to Matka Boża dała Jej zadanie przekazania ludziom wielu rzeczy w ten sposób. Podczas egzorcyzmów demony takie jak kain czy neron mówiły o rzeczach, których chce Matka Boża. Nagrano łączne 52 taśmy. Zastanawiam się dlaczego Maria musiała posunąć się do tego? Może dlatego, że ludzie w to właśnie wierzą i chętnie oglądają na youtube, a jak słyszą o Fatimie to się śmieją?

Annalise mówi bardzo dziwne a zarazem proste i logiczne rzeczy, jak na osobę chorą psychicznie.
https://www.youtube.com/watch?v=-H1QCZ55WmM

Tutaj Jej szybka historia, dla tych którym nie chce się słuchać całości.
https://www.youtube.com/watch?v=lggYP2ckx3k


Cz lip 05, 2018 7:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
'Ładne' masz pojecie o osobach chorych psychicznie - wiele chorób psychicznych nie zaburza procesów logicznego myślenia, nie wpływa na inteligencję, zdolność do wysławiania się itd

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz lip 05, 2018 12:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 20, 2018 1:50
Posty: 12
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
Oj, źle mnie zrozumiałaś. Takie przypadki były uznawane za skrajne. Czyli kompletne pomieszanie zmysłów. I też raczej chodziło mi o sam rodzaj wypowiedzi, bo dla zwykłego człowieka, ciągle gadanie o Bogu podpada pod coś nienormalnego. Ludzie mówią, wariat, on się powinien leczyć. Jak wtedy, kiedy mi ktoś tutaj napisał o chorobie psychicznej. A tutaj gada ciągle o Bogu, ale dla mądrego czlowieka, który zechce pomyśleć, jest to niezwykle logiczne i mądre :)

Przez wiele lat miałem problemy natury psychicznej. Zaburzenia lękowe, zespół depersonalizacji-derealizacji, depresja. Dwa razy znalazłem się w szpitalu na terapii grupowej, gdzie każda z osób mówiła absolutnie logicznie i w pełni świadomie :)


Pt lip 06, 2018 5:51
Zobacz profil
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
iluzja_madrosci napisał(a):
Cześć.

Kiedy opisywałem swoją dziwną historię nawrócenia i opisywałem różne dziwne rzeczy, które wtedy się działy, denerwowałem się, że ludzie np. wierzą w to, co dzieje się na egzorcyzmach, magię czy inne rzeczy, ale mi kazali wybrać się do psychiatry.

Tchnęło mnie ostatnio, bo trafiłem na historię pewnej dziewczyny, która została opętana i odbywały się nad Nią egzorcyzmy. Nie wiem czy znacie tą historię. Niektórzy kojarzą Ją jako Emilly Rose. Ale ten film to fikcja i ma niewiele wspólnego z prawdą. Według samej Annalise Michel, bo tak się nazywała, to Matka Boża dała Jej zadanie przekazania ludziom wielu rzeczy w ten sposób. Podczas egzorcyzmów demony takie jak kain czy neron mówiły o rzeczach, których chce Matka Boża. Nagrano łączne 52 taśmy. Zastanawiam się dlaczego Maria musiała posunąć się do tego? Może dlatego, że ludzie w to właśnie wierzą i chętnie oglądają na youtube, a jak słyszą o Fatimie to się śmieją?

Annalise mówi bardzo dziwne a zarazem proste i logiczne rzeczy, jak na osobę chorą psychicznie.
https://www.youtube.com/watch?v=-H1QCZ55WmM

Tutaj Jej szybka historia, dla tych którym nie chce się słuchać całości.
https://www.youtube.com/watch?v=lggYP2ckx3k

A zastanawiałeś się kiedyś dlaczego Jezus nazwał szatana ojcem kłamstwa......uczynił to, aby uświadomić wszystkim, że żaden "przekaz" demona nie ma nic wspólnego z prawdą.


Pt lip 06, 2018 7:56

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
Cytat z „Egzorcyzmy Enneliese Michel”, Goodman Felicites D., strona 152:
Cytuj:
W dzienniczku Anneliese, 16 października 1976 zapisała:

Matka Boża: „Ty dopełnisz dzieła Barbary Weigand”. (Bronię się przed tym; nie mogę; powinna poszukać sobie kogoś innego).

Po południu 17 października dodaje:

O 14.00 Matka Boża mówi: (jednocześnie zapisuję) „Chcę aby rozszerzyło się posłannictwo Barbary Weigand”.

Tego samego wieczoru ojciec Renz przyniósł ze sobą jeden z tomów dzieł Barbary Weigand. Po odprawieniu egzorcyzmu było już za późno, aby Anneliese mogła się nim zająć. Ale następnego ranka z wielkim zapałem zabrała się do czytania.

Wygląda na to, że Anneliese nie dopełniła przesłania. Obecnie większą uwagę skupia się na egzorcyzmach odprawianych na niej, niż na dziełach Barbary Weigand. Choć mogło być i tak, że w postać Matki Bożej wcielił się Szatan, książe kłamsta.


Pt lip 06, 2018 10:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
Właśnie oglądałem film "Egzorcyzmy Emily Rose". Szukałem informacji w internecie na ten temat, ale informację są różne - czasem sprzeczne ze sobą. Wygląda jednak na to, że egzorcyzmy Anneliese zainspirowały jedynie reżysera filmu, bo wiele szegółów nie zgadza się z rzeczywistością. Nie mam nic do tego - film zawiera pewne przesłanie, więc nie musi zgadzać się ściśle z faktami. Nie radze jednak "badać" sprawy tylko na podstawie filmu.

Specjaliści od demonów odradzają stanowczo rozmawiać z demonami, właśnie dlatego, że te duchy często wprowadzają w błąd. W tej chwili wydano nowe instrukcje dotyczące egzorcyzmowania, które zabraniają nagrywania obrzędu i rozpowszechniania jakichkolwiek nagrań.

_________________
MODERATOR


N wrz 30, 2018 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
Też mnie zastanawia dziwna chęć słuchania diabła na egzorcyzmach ( Jezus zawsze kazał im milczeć).
A jakoś wcale się nie słyszy o tym aby słuchać drugiego jako natchnionego przez Ducha św Ducha Prawdy.
Czy nie wynika to z małej wiary, że drugi człowiek będzie do tego zdolny? Powiem wam jednak, że każdy może otrzymywać odpowiedzi od Ducha św. Ponieważ każdy jest dzieckiem Boga a Jego Pocieszyciel jest dany wszystkim. Podstawowym czynnikiem jest jednak użycie kluczy do Królestwa aby tego dostąpić.
1-szym kluczem jest pragnienie tego co podoba się Bogu czyli bycia w jedności z Chrystusem a tym samym z Bogiem
2-gim kluczem jestintencja z jaką ma posłużyć to pragnienie
3-cim kluczem jest przyzwolenie aby to co jest potrzebne do realizacji owego pragnienia mogło swobodnie zaistnieć
4- tym kluczem jest poddanie się czyli inaczej uświadomienie sobie ,że nie mam bladego pojęcia co i jak musi się zadziać aby moje pragnienie się zrealizowało. A zatem poddaję się Duchowi św aby ten wskazywał mi drogę i jednocześnie kierował mną.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt paź 12, 2018 20:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
glejt napisał(a):
Też mnie zastanawia dziwna chęć słuchania diabła na egzorcyzmach ( Jezus zawsze kazał im milczeć).
A jakoś wcale się nie słyszy o tym aby słuchać drugiego jako natchnionego przez Ducha św Ducha Prawdy.
Czy nie wynika to z małej wiary, że drugi człowiek będzie do tego zdolny? Powiem wam jednak, że każdy może otrzymywać odpowiedzi od Ducha św. Ponieważ każdy jest dzieckiem Boga a Jego Pocieszyciel jest dany wszystkim. Podstawowym czynnikiem jest jednak użycie kluczy do Królestwa aby tego dostąpić.
1-szym kluczem jest pragnienie tego co podoba się Bogu czyli bycia w jedności z Chrystusem a tym samym z Bogiem
2-gim kluczem jestintencja z jaką ma posłużyć to pragnienie
3-cim kluczem jest przyzwolenie aby to co jest potrzebne do realizacji owego pragnienia mogło swobodnie zaistnieć
4- tym kluczem jest poddanie się czyli inaczej uświadomienie sobie ,że nie mam bladego pojęcia co i jak musi się zadziać aby moje pragnienie się zrealizowało. A zatem poddaję się Duchowi św aby ten wskazywał mi drogę i jednocześnie kierował mną.


Jak rozumiesz intencję? Czym ona według Ciebie jest? Czemu umieszczasz ją w tym miejscu?

_________________
MODERATOR


So paź 13, 2018 18:54
Zobacz profil
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
Zbigniew3991 napisał(a):
W tej chwili wydano nowe instrukcje dotyczące egzorcyzmowania, które zabraniają nagrywania obrzędu i rozpowszechniania jakichkolwiek nagrań.

Wiesz dlaczego?
Bo w obecnej dobie, ludzie nie kupują już takiej chały! Te "jasełka" które odstawiają z wypędzaniem demonów, są tak groteskowe, że aż śmieszne. Obecnie filmy z egzorcyzmów wywołują efekt odwrotny od zamierzonego. Nie straszą, lecz bawią. Nic dziwnego, że zdecydowano się zakończyć spektakle, i zasłonić je kurtyną tajemnicy.
Ale nic straconego...
Już kinematografia o to zadba, aby w odpowiednim świetle przedstawić na nowo owe historie.
Od pewnego czasu, widać że pojawia się trend, a filmów o opętaniu "na faktach", jest wcale nie mało.
I zapewne będzie jeszcze więcej.

Jak to mówią: "wilk syty, i owca cała"


So paź 13, 2018 20:41

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
Do czego zmierzasz? Bawi Cię cierpienie? Jakolwiek nie wyjaśnisz "opętania", jest to choroba zawarta w klasyfikacji ICD-10 i potrzeba leczenia, zarówno medycznego, psychologicznego, jak i duchowego. W pewnych sytuacjach pomoc lekarza i psychologa nie pomaga - czasem pomaga wtedy kapłan.

_________________
MODERATOR


N paź 14, 2018 21:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
A czasem szkodzi.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn paź 15, 2018 10:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
Szkodzi gdy kapłan zajmuje się osobą potrzebującą pomocy psychiatry i/lub psychologa, a dlatego proces kwalifikacji do egzorcyzmów powinien polegać na kontakcie z dobrymi specjalistami od zaburzeń psychicznych i na współpracy, jaka jest praktyka to inna sprawa...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn paź 15, 2018 12:12
Zobacz profil
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
IrciaLilith napisał(a):
Szkodzi gdy kapłan zajmuje się osobą potrzebującą pomocy psychiatry i/lub psychologa, a dlatego proces kwalifikacji do egzorcyzmów powinien polegać na kontakcie z dobrymi specjalistami od zaburzeń psychicznych i na współpracy, jaka jest praktyka to inna sprawa...

Praktyką wśród wyznaczonych egzorcystów diecezjalnych jest ścisła współpraca z psychiatrami i psychologami.
Amatorzy duchowni i cywilni omijają ten nakaz.


Pn paź 15, 2018 12:30

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
Próbowałem jakiś czas temu znaleźć jakieś konkrety na temat tej rzekomej współpracy, pytałem też o to na tym forum. Niewiele się dowiedziałem, ale może Ty wiesz coś konkretnego?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn paź 15, 2018 12:40
Zobacz profil
Post Re: Wierzę w egzorcyzmy, nie wierzę w Boga.
Zbigniew3991 napisał(a):
Do czego zmierzasz? Bawi Cię cierpienie?

Bawi mnie głupota ludzi. Bawi mnie "spektakl" z udziałem publiczności, na którym wypędza się złe dychy hurtowo. Jak to mówią: lekki utwór sceniczny, o zabarwieniu komediowym.
Istna farsa.

Zbigniew3991 napisał(a):
W pewnych sytuacjach pomoc lekarza i psychologa nie pomaga - czasem pomaga wtedy kapłan.

Jaki kapłan?
Hinduski, arabski, żydowski, czy chrześcijański?
A jeśli już wybierzesz którąś konkretną religię, to jaki odłam?
Rozumiesz do czego zmierzam?

Z tego co pamiętam, to Indianie, całkiem dobrze radzili sobie ze złymi duchami... :)


Pn paź 15, 2018 15:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL