Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 11:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Bierzmowanie ?? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 13, 2018 10:07
Posty: 54
Post Re: Bierzmowanie ??
subadam napisał(a):
Z drugiej strony mozna sie zastanowic, czy przyjmowanie bierzmowania tylko z powodu nacisku rodziny jest uczciwe i w stosunku do ewentualnie istniejacego Boga i do tej rodziny.
Oczywiscie wielu zdecydowalo by sie na to tylko po to zebgy nie robic przykrosci tejze rodzinie.

Po co się narażać na utrate kompa. Może się zdecyduję na wariant komunijny czyli 100xmodlitw na pamięć, wafelek w kościele i oficjalne pożegnanie w towarzystwie biskupa. :D Na szczęście po bierzmowaniu dadza mi spokój :roll:


Pn lip 16, 2018 20:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bierzmowanie ??
subadam napisał(a):
Z drugiej strony mozna sie zastanowic, czy przyjmowanie bierzmowania tylko z powodu nacisku rodziny jest uczciwe i w stosunku do ewentualnie istniejacego Boga i do tej rodziny.
Oczywiscie wielu zdecydowalo by sie na to tylko po to zebgy nie robic przykrosci tejze rodzinie.



To są zwyczaje i obyczaje, więc na co robisz problemy?
Zwyczajem jest chodzenie w ubraniu po ulicy, jak również zwyczajem u twojej rodziny jest bierzmowanie ślub i pogrzeb.

Więc po co cudujesz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lip 16, 2018 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bierzmowanie ??
Kuba02 napisał(a):
Więc mam pytanie... Po co to wszystko? Po co się bierzmować, klepać modlitwy... Skąd wogle wiecie że Pan Bóg/Jezus istnieje? Sorki jeśli chaotycznie ale nie mam się kogo spytać. W szkole katechetka jest taka hmm powiedzmy dziwna :-)


Jesteś młodym inteligentnym człowiekiem, który zadaje sobie słuszne pytania.

Coś Ci nie pasi w tej religii katolickiej, do której Cię przymusza rodzina. Jakieś to grubymi nićmi szyte. Masz wierzyć i już. Nie zadawać trudnych pytań, nie kwestionować, tylko łykać wszystko jak młody pelikan.

Czy Ty pójdziesz do tego bierzmowania czy nie, nie robi wielkiej różnicy. Jeżeli buntując się przeciwko temu, miałbyś dostać jakieś absurdalne kary, to olej. Ważne, żebyś duszy Kościołowi nie zaprzedał.

Bóg promowany przez religię katolicką to w dużej mierze fikcja. A prawdziwego Boga znajdziesz, jak już ukatrupisz ideę fałszywego. W tym celu nie musisz się modlić, przyłączać do żadnej organizacji, rób dalej to co robisz. Pytaj, poszukuj, wątp i w nic nie wierz na ślepo.

Powodzenia, bracie! :-)

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pn lip 16, 2018 20:40
Zobacz profil
Post Re: Bierzmowanie ??
Pelikan napisał(a):
Bóg promowany przez religię katolicką to w dużej mierze fikcja


A) uzasadnij dlaczego to fikcja
B) przedstaw lepszą, bardziej spójną i logiczną koncepcję Boga niż katolicka/chrześcijańska

Cytuj:
który zadaje sobie słuszne pytania.


C) Jak oceniasz słuszność danego pytania?
D) które pytanie było słuszne?


Wt lip 17, 2018 1:32
Post Re: Bierzmowanie ??
Kuba02 napisał(a):
No to powiedz to moim rodzicom i dziadkom. Oni mówią że mam iść i koniec :roll:
Ja mam rozmawiać z Twoimi rodzicami i dziadkami? Stary chłop jesteś, a się zachowujesz jak dziecko. Więc nic dziwnego, że rodzice i dziadkowie jak dziecko Cię traktują. Zacznij zachowywać się dla odmiany dojrzale, to i ich stosunek się zmieni.
Cytuj:
Więc Jezus wraca na Ziemię i pojawia się ludziom?
Jezus „wszędzie jest i wszystko napełnia”.
Cytuj:
Tylko świętym? Mam im uwierzyć na słowo?
Po części tak. Ale istnienie nieprzerwanej 2000-letniej, spójnej tradycji pewnych doświadczeń to coś więcej niż „słowo”.
Cytuj:
Po co się narażać na utrate kompa. Może się zdecyduję na wariant komunijny czyli 100xmodlitw na pamięć, wafelek w kościele i oficjalne pożegnanie w towarzystwie biskupa. :D Na szczęście po bierzmowaniu dadza mi spokój :roll:
Ale pamiętaj, że od tej pory nie będziesz miał moralnego prawa zarzucić komukolwiek obłudnej postawy.


Wt lip 17, 2018 7:10
Post Re: Bierzmowanie ??
Cytuj:
Po co się narażać na utrate kompa. Może się zdecyduję na wariant komunijny czyli 100xmodlitw na pamięć, wafelek w kościele i oficjalne pożegnanie w towarzystwie biskupa. :D Na szczęście po bierzmowaniu dadza mi spokój :roll:

Tak uczciwie, tylko dla siebie, we własnym sumieniu, przyznaj czy znasz na pamięć choć z 5 modlitw ...
A jeśli masz przystąpić do bierzmowania tylko z racji kompa, to lepiej nie rób z siebie idioty - nie oszukasz Boga, najbliższych, a i sumienie będzie Ci wyrzucać obłudę..


Wt lip 17, 2018 7:18

Dołączył(a): Pt lip 13, 2018 10:07
Posty: 54
Post Re: Bierzmowanie ??
zefciu napisał(a):
Kuba02 napisał(a):
No to powiedz to moim rodzicom i dziadkom. Oni mówią że mam iść i koniec :roll:
Ja mam rozmawiać z Twoimi rodzicami i dziadkami? Stary chłop jesteś, a się zachowujesz jak dziecko. Więc nic dziwnego, że rodzice i dziadkowie jak dziecko Cię traktują. Zacznij zachowywać się dla odmiany dojrzale, to i ich stosunek się zmieni.

Nie wybijesz im tego z głowy logicznymi argumentami. To są radykalni katolicy ;)
zefciu napisał(a):
Cytuj:
Więc Jezus wraca na Ziemię i pojawia się ludziom?
Jezus „wszędzie jest i wszystko napełnia”.

No to pokaż mi go palcem bo nie widzę :D
zefciu napisał(a):
Kuba02 napisał(a):
Tylko świętym? Mam im uwierzyć na słowo?
Po części tak. Ale istnienie nieprzerwanej 2000-letniej, spójnej tradycji pewnych doświadczeń to coś więcej niż „słowo”.

Tradycja i dowód to dwie różne rzeczy, nie? Były religie które trwały dłużej niż chrześcijaństwo i wyginęły
zefciu napisał(a):
Cytuj:
Po co się narażać na utrate kompa. Może się zdecyduję na wariant komunijny czyli 100xmodlitw na pamięć, wafelek w kościele i oficjalne pożegnanie w towarzystwie biskupa. :D Na szczęście po bierzmowaniu dadza mi spokój :roll:
Ale pamiętaj, że od tej pory nie będziesz miał moralnego prawa zarzucić komukolwiek obłudnej postawy.

A jak mam zareagować na ten przymus. Nie mam własnych pieniędzy żeby się wyprowadzić :(
Alus napisał(a):
Cytuj:
Po co się narażać na utrate kompa. Może się zdecyduję na wariant komunijny czyli 100xmodlitw na pamięć, wafelek w kościele i oficjalne pożegnanie w towarzystwie biskupa. :D Na szczęście po bierzmowaniu dadza mi spokój :roll:

Tak uczciwie, tylko dla siebie, we własnym sumieniu, przyznaj czy znasz na pamięć choć z 5 modlitw ...

Na czas quizu przed księdzem znam wszystkie. Inaczej nie dostanę pieczątki ;)
Alus napisał(a):
jeśli masz przystąpić do bierzmowania tylko z racji kompa, to lepiej nie rób z siebie idioty - nie oszukasz Boga, najbliższych, a i sumienie będzie Ci wyrzucać obłudę..

Dlaczego mam myśleć że Bóg istnieje? Nie mogę oszukać kogoś kogo nie ma ;) i to nie obłuda, po prostu reakcja na przymus.


Wt lip 17, 2018 9:13
Zobacz profil
Post Re: Bierzmowanie ??
Czyli dla kompa i swietego spokoju jestes gotow na kazde klamstwo i oszustwo?
Bierzmowanie to jeszcze maly pikus. Prawdziwe wyzwania przyjda z czasem: kiedy zeby utrzymac sie w pracy, dasz sie przekonac szefowi do nieczystych zagran. Kiedy poswiecisz kogos, zeby sie urzadzic, kiedy...

Jesli nie bedziesz uczciwy wobec swoich przekonan od poczatku, corsz trudniej nbedzie ci byc uczciwym wobec siebie pozniej. Kazda nastepny granica to tylko odrobine wiecej niz poprzednia. Od razu calego swinstwa, w ktore brniesz nie zobaczysz.

Zastanow sie, kim ty naprawde chcesz byc w zyciu i czy chcesz byc oportunista, czy chcesz byc soba: mezczyzna, ktory wie czego chce, ma wartosci, ktore sa dla niego wazne i o ktore gotow jest walczyc. Akurat komp, jal i cukierek, nie sa wartoscia, o ktora rozbija sie nasza osobowosc.


Wt lip 17, 2018 10:13
Post Re: Bierzmowanie ??
Kuba02 napisał(a):
Nie wybijesz im tego z głowy logicznymi argumentami. To są radykalni katolicy ;)
Najwyraźniej nie są, skoro postulują świętokradcze i obłudne praktyki sprzeczne z chrześcijaństwem.
Cytuj:
Tradycja i dowód to dwie różne rzeczy, nie?
Nie rozumiem, co to zdanie ma oznaczać.
Cytuj:
A jak mam zareagować na ten przymus. Nie mam własnych pieniędzy żeby się wyprowadzić :(
Oj biedne dziecko.
Cytuj:
Dlaczego mam myśleć że Bóg istnieje? Nie mogę oszukać kogoś kogo nie ma ;) i to nie obłuda, po prostu reakcja na przymus.
Jaki przymus? Nawet nie jest tak, że grozi Ci, jeśli nie podejdziesz jakaś krzywda. Nikt Cię nie uwięzi, ani nie pobije przecież. Robisz to dla korzyści, żeby ludzie na Ciebie patrzyli w określony sposób – więc jest to zwykła, faryzejska obłuda.


Wt lip 17, 2018 10:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Bierzmowanie ??
Quinque napisał(a):
A) uzasadnij dlaczego to fikcja


Bo się kupy nie trzyma.

Cytuj:
B) przedstaw lepszą, bardziej spójną i logiczną koncepcję Boga niż katolicka/chrześcijańska


Nie zrobie tego, ponieważ człowiek nie powinien dochodzić do Boga na podstawie teorii, tylko na podstawie doświadczania rzeczywistości. Ponieważ prawdziwy Bóg kupy się trzyma, to w drodze poznawania świata, coraz lepiej poznaje się Boga. Nie ma sprzeczności pomiędzy wizją rzeczywistości, na jaką wskazują badania naukowe i trzeżwy ogląd rzeczywistości, a wizją rzeczywistości, w której funkcjonuje Bóg.

Cytuj:
C) Jak oceniasz słuszność danego pytania?


Słuszne pytanie to takie, które zbliża do poznania prawdy. Kiedy zaczynasz kwestionować świat, w którym żyjesz - przekonania, którymi karmią Cię rodzince, instytujce takie jak szkoła czy Kościół albo naukowy etsablishment, zaczynasz samodzielnie myslec, budzi się Twoja świadomość.

Cytuj:
D) które pytanie było słuszne?


jw.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lip 17, 2018 10:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 13, 2018 10:07
Posty: 54
Post Re: Bierzmowanie ??
zefciu napisał(a):
Kuba02 napisał(a):
Nie wybijesz im tego z głowy logicznymi argumentami. To są radykalni katolicy ;)
Najwyraźniej nie są, skoro postulują świętokradcze i obłudne praktyki sprzeczne z chrześcijaństwem.

Nie wiem czy ich interesuje doktryna. Po prostu mam iść jak wszyscy by ich proboszcz na mszy nie wyczytywał ;)
zefciu napisał(a):
Cytuj:
Tradycja i dowód to dwie różne rzeczy, nie?
Nie rozumiem, co to zdanie ma oznaczać.

Że sama dlugotrwala tradycja nie dowodzi prawdziwości religii.
zefciu napisał(a):
Cytuj:
Dlaczego mam myśleć że Bóg istnieje? Nie mogę oszukać kogoś kogo nie ma ;) i to nie obłuda, po prostu reakcja na przymus.
Jaki przymus? Nawet nie jest tak, że grozi Ci, jeśli nie podejdziesz jakaś krzywda. Nikt Cię nie uwięzi, ani nie pobije przecież. Robisz to dla korzyści, żeby ludzie na Ciebie patrzyli w określony sposób – więc jest to zwykła, faryzejska obłuda.
Groźba jest taka że mi zabiorą kompa, telefon,rower. Koniec z kieszonkowym i wyjazdami. Na co mi to? Choć nie ukrywam że wolałbym nie iść na bierzmowanie... no chyba że ktoś jednak napisze przekonująco coś na temat istnienia Boga :roll:


Wt lip 17, 2018 10:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 13, 2018 10:07
Posty: 54
Post Re: Bierzmowanie ??
Kael napisał(a):
Czyli dla kompa i swietego spokoju jestes gotow na kazde klamstwo i oszustwo?
Bierzmowanie to jeszcze maly pikus. Prawdziwe wyzwania przyjda z czasem: kiedy zeby utrzymac sie w pracy, dasz sie przekonac szefowi do nieczystych zagran. Kiedy poswiecisz kogos, zeby sie urzadzic, kiedy...

Jesli nie bedziesz uczciwy wobec swoich przekonan od poczatku, corsz trudniej nbedzie ci byc uczciwym wobec siebie pozniej. Kazda nastepny granica to tylko odrobine wiecej niz poprzednia. Od razu calego swinstwa, w ktore brniesz nie zobaczysz.

Zastanow sie, kim ty naprawde chcesz byc w zyciu i czy chcesz byc oportunista, czy chcesz byc soba: mezczyzna, ktory wie czego chce, ma wartosci, ktore sa dla niego wazne i o ktore gotow jest walczyc. Akurat komp, jal i cukierek, nie sa wartoscia, o ktora rozbija sie nasza osobowosc.

Hmm nie patrzyłem na to w ten sposób... Że się ześwinię chodząc do kościoła ;) Może masz rację.
Ale prawdę mówiąc nie chce sprawić jakiegoś zawodu zwlaszcza dziadkom... Dlatego tu przyszedłem, może się jednak odnajdę jako katolik?


Wt lip 17, 2018 11:06
Zobacz profil
Post Re: Bierzmowanie ??
Kuba02 napisał(a):
Nie wiem czy ich interesuje doktryna.
No to czemu piszesz, że są radykalnymi katolikami? Coraz bardziej sobie zaprzeczasz.
Cytuj:
Po prostu mam iść jak wszyscy by ich proboszcz na mszy nie wyczytywał ;)
Co za brednia. Nigdy się nie spotkałem z sytuacją, aby proboszcz na Mszy wyczytywał imiona rodziców osób, które nie poszły do bierzmowania. Bo niby czemu miałby to robić?
Cytuj:
Że sama dlugotrwala tradycja nie dowodzi prawdziwości religii.
Sama tradycja nie. Zresztą nie o dowodzie mówimy, a o podstawach wiary.
Cytuj:
Groźba jest taka że mi zabiorą kompa, telefon,rower. Koniec z kieszonkowym i wyjazdami.
Nawet gdyby tak było (a gotów jestem postawić duże pieniądze, że kłamiesz), to i tak powinna być niewielka cena za honor.


Wt lip 17, 2018 11:15

Dołączył(a): Pt lip 13, 2018 10:07
Posty: 54
Post Re: Bierzmowanie ??
zefciu napisał(a):
Kuba02 napisał(a):
Nie wiem czy ich interesuje doktryna.
No to czemu piszesz, że są radykalnymi katolikami? Coraz bardziej sobie zaprzeczasz.

LOL widziałeś kiedyś wioskowego katola? Nie z Warszawki ale z małego miasteczka 20tys jak moje? Masz iść do kościółka jak wszyscy i nie dyskutuj, no nie będę się za ciebie wstydzić gnojku :D
zefciu napisał(a):
Cytuj:
Po prostu mam iść jak wszyscy by ich proboszcz na mszy nie wyczytywał ;)
Co za brednia. Nigdy się nie spotkałem z sytuacją, aby proboszcz na Mszy wyczytywał imiona rodziców osób, które nie poszły do bierzmowania. Bo niby czemu miałby to robić?

W ramach sankcji, nie wiem, tak słyszałem. Za to jak chodzi po koledzie to na pewno o tym wspomni.
zefciu napisał(a):
Cytuj:
Groźba jest taka że mi zabiorą kompa, telefon,rower. Koniec z kieszonkowym i wyjazdami.
Nawet gdyby tak było (a gotów jestem postawić duże pieniądze, że kłamiesz), to i tak powinna być niewielka cena za honor.

Może ;) Ale z drugiej strony to spora cena za niejedzenie wafelka z biskupem :D


Wt lip 17, 2018 11:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bierzmowanie ??
Kuba02 napisał(a):
Groźba jest taka że mi zabiorą kompa, telefon,rower. Koniec z kieszonkowym i wyjazdami. Na co mi to? Choć nie ukrywam że wolałbym nie iść na bierzmowanie... no chyba że ktoś jednak napisze przekonująco coś na temat istnienia Boga :roll:



Pamiętam swoje bierzmowanie, i to nie był jakiś wielki wysiłek, zaledwie kilak wizyt w kościele.
Więc jak robisz z tym problem, to znaczy że religia ci przeszkadza, i nie wiesz jak to zrobić żeby bez żadnych konsekwencji z niej zrezygnować.


Kuba02 napisał(a):
LOL widziałeś kiedyś wioskowego katola? Nie z Warszawki ale z małego miasteczka 20tys jak moje? Masz iść do kościółka jak wszyscy i nie dyskutuj, no nie będę się za ciebie wstydzić gnojku :D



20 tysięcy to wioska?
Wiadomo że jak mamy wioche co jest tak z 500 ludzi, to jest tak jak tutaj opisujesz.
Ale przecież ja chodziłem do szkoły w mieście co miało około 20tyś. ludzi, i tam nie każdy chodził do kościoła, i to wszystko było na dość dużym luzie, nikogo ten kościół aż tak nie obchodził.
Oczywiście stare dziadki coś tam chodziły na te msze, ale ogólnie to już się nikt tym nie przejmował.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 17, 2018 12:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL