Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 6:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
Bazyli_Imparato napisał(a):
Jeszcze raz podkreśle, że jestem wierzący i praktykujący, ale gdy naprawdę Go potrzebuję, choćby miał pokazać mi zupełnie inny wariant niż ten mój, to nie mogę liczyć, że się odezwie. Jestem trochę też zmęczony i zniesmaczony tym, iż raz po raz muszę tłumaczyć Go i brak Jego jakiejkolwiek reakcji przed samym sobą. To jest bardzo frustrujące. Dziad jeden ani razu się nie odezwał.


A skad u ciebie takie myślenie, że Bóg moze sie do ciebie słowami odezwać? Znasz jakiś ludzi którym te modlitwy pomogły? sąsiad sie modlił o nowy samochód i aniołowie przynieśli go prosto z Nieba? jakiś twój krewny w wieku 60 lat, chciał być znów młody, i bach! Bóg go odmłodził, i teraz ma 20 lat.
Więc skoro takie cuda widziałeś, to byś chciał żeby i tobie skapło?


Bazyli_Imparato napisał(a):
A co się tyczy cudów, to potrzebowałbym nadzwyczajnej ingerencji tylko po to, aby poczuć, że nie jestem sam a On tam gdzieś jest.



Ty cały czas uważasz że nie jesteś sam, że Bóg obok ciebie jest.
Bo gdybyś uważał że jesteś sam, to byś zostawił tą religie, skończy z tymi błagalnymi modlitwami, i próbował z życia uzyskać co tylko sie da.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sie 04, 2018 23:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
@Robek
Po co Ty chodzisz ma Mszę św. w niedzielę?:
a) aby ludzie widzieli
b) aby była okazja na zakupy w Lewiatanie
c) z przyzwyczajenia

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So sie 04, 2018 23:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
Małgosiaa napisał(a):
@Robek
Po co Ty chodzisz ma Mszę św. w niedzielę?:
a) aby ludzie widzieli
b) aby była okazja na zakupy w Lewiatanie
c) z przyzwyczajenia



Ktoś musi matke zawieść do kościoła.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 05, 2018 7:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
@ Robek "Bo gdybyś uważał że jesteś sam, to byś zostawił tą religie, skończy z tymi błagalnymi modlitwami, i próbował z życia uzyskać co tylko sie da".

Robek, wziąłeś już coś z życia? Opowiedz.


N sie 05, 2018 10:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
agust napisał(a):
Robek, wziąłeś już coś z życia? Opowiedz.



Tak wziąłem :-D i jakby spojrzeć z mojej perspektywy, to wziąłem bardzo dużo.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 05, 2018 11:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
50 zł za duzo reszty, pole ciotki... co jeszcze? :-D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sie 05, 2018 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
Małgosiaa napisał(a):
50 zł za duzo reszty, pole ciotki... co jeszcze? :-D



Mówiłem tutaj o używkach, które religia zabrania, a z których korzystam :mrgreen:


Odnośnie główonego wątku, i tego o co pytał "Bazyli_Imparato" to tutaj jet wyjąsnione jak to z tymi cudami bywa, gdzieś tak zaczyna sie od 4:20,


https://www.youtube.com/watch?v=POAR1VqhYDw


Z całą resztą co ten gość mówi, to nie do końca sie zgadza, ale o modlitwach i cudach, to dobrze mówi :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 05, 2018 12:53
Zobacz profil
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
W tytule filmiku jest napisane "wyzwanie dla teistów" czy mógłbyś je tutaj przytoczyć. Nie chcę mi się oglądać kolejnego światłego misjonarza ateizmu. Tym bardziej że wiem co to za koleś, wiem jaką przyjął maniere


N sie 05, 2018 17:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
Quinque napisał(a):
W tytule filmiku jest napisane "wyzwanie dla teistów" czy mógłbyś je tutaj przytoczyć. Nie chcę mi się oglądać kolejnego światłego misjonarza ateizmu. Tym bardziej że wiem co to za koleś, wiem jaką przyjął maniere



Co ci przeszkadza w tym jak on sie wysławia? przecież te kalumnie które wypowiada są skierowane do Boga, a nie do ciebie, przecież Bóg jest wszechmogący więc sobie z tym poradzi.
No i jeśli chce to "wyzwanie dla teistów", to nie ma problemu :mrgreen:
W Biblii wiele rzeczy to metafora, choćby stworzenie świata w 6 dni, więc na jakiej podstawie oceniasz co w Biblii jest metaforą, a co już nie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 05, 2018 18:11
Zobacz profil
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
To z metaforą to jest to wyzwanie?

Cytuj:
więc na jakiej podstawie oceniasz co w Biblii jest metaforą, a co już nie?


Bo istnieje coś takiego jak krytyka tekstu literackiego?


N sie 05, 2018 18:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
Quinque napisał(a):
Bo istnieje coś takiego jak krytyka tekstu literackiego?



Może powiedz coś więcej o tej krytyce tekstu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sie 05, 2018 18:46
Zobacz profil
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
Bazyli_Imparato napisał(a):

Teraz bardzo konkretne pytania:
  1. Jak radzić sobie z frustracją podczas modlitwy wynikającą z braku jakiejkolwiek odpowiedzi?
  2. Czy wiara Katolicka bez wiary w cuda / bezpośrednią ingerencję Boga w dzisiejszych czasach (cuda z czasów Jezusa tak, obecnie nie), jest w ogóle możliwa? Czy nie byłaby łatwiejsza do zaakceptowania i nie tworzyła iluzji?
  3. Tak z czystej ciekawości, czy Ty sam wierzysz, że Bóg mógłby dokonać takiego cudu całkowicie sprzecznego z wiedzą medyczną?


Pozdrawiam i z Bogiem


Ja kiedys modliłam się o zarośnięcie dziurek w uszach. :D Mam 8 dziurek i mnie to szpeci. Mam(miałam) wrazenie ze kazdy kto je widzi od razu uznaje mnie za kogos niepowaznego :?

Ale nie zarosło... :D

Wiemy z Dzienniczka siostry Faustyny ze zadna modlitwa sie nie marnuje. Jak nie moze byc wysłuchana w jednej intencji to "przechodzi"na inne...

Cytuj:
Cytat z "Dzienniczka" nr 1714

Prosiłam dziś gorąco Pana Jezusa za domem naszym, aby odjąć raczył ten krzyżyk, który nawiedził klasztor. - Odpowiedział mi Pan: Modlitwy twoje są przyjęte na inne intencje, a krzyżyka tego odjąć nie mogę, aż poznają znaczenie jego. Jednak nie przestałam się modlić.


Wydaje mi sie mimo tego co twierdzisz, ze to (nadmierna troska o wzrost)jest jakos połączone z depresją kliniczną...
Co do dziewczyny -posłuchaj sobie konferencji pana Jacka Pulikowskiego. On fajnie mowi o małżeństwie, narzeczenstwie, różnicach miedzy kobietami a mężczyznami. http://www.jacek-pulikowski.izajasz.pl/konferencje-mp3.html

Moze zamiast o wzrost modlic sie o uleczenie z depresji lub/i o dobrą żonę???


N wrz 30, 2018 15:39

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
Bazyli_Imparato napisał(a):
@Małgosiaa

Właśnie w tym tkwi problem, że Bóg nie mówi do mnie: tego nie spełnie, ale mam dla ciebie lepszy plan...
Przecież Bóg nie odezwie się w żaden sposób.

Co najwyżej mogę zaakceptować tę sytuację i dorobić sobie jakąś teorię dlaczego tak musi być.

Jeszcze raz podkreśle, że jestem wierzący i praktykujący, ale gdy naprawdę Go potrzebuję, choćby miał pokazać mi zupełnie inny wariant niż ten mój, to nie mogę liczyć, że się odezwie. Jestem trochę też zmęczony i zniesmaczony tym, iż raz po raz muszę tłumaczyć Go i brak Jego jakiejkolwiek reakcji przed samym sobą. To jest bardzo frustrujące. Dziad jeden ani razu się nie odezwał.


Przestań prosić o wzrost , bo wychodzi że tak naprawdę to pragniesz nawiązać odczuwalną relację z Bogiem, odczuć że naprawdę istnieje. Po prostu zacznij znajdować chwilę ciszy i daj Mu szansę, tylko bez narzucania formy w jakiej to nastąpi, bo jak się będziesz upierał na głos to możesz nie dopuścić do siebie np dosłownego przepełniającego Cię światła, niesamowitej Miłości i poczucia sensu...
Sam fakt że opisujesz Go jako dziada który się nie odzywa, moim zdaniem świadczy o frustracji a wzrost to tylko wierzchołek góry lodowej.
Serio polecam modlitwę dziękczynną, ale taką szczerą, za to co serio uważasz za dobre w danym dniu, nie porównuj się do innych, nie dziękuj za to z czego serio się nie cieszysz, na początku będzie ciężko za coś podziękować, ale z czasem będzie się ciężko w pół h wyrobić :P

Co ciekawe dobroczynny wpływ takich podziękowań jest potwierdzony naukowo i to nie tylko pod względem wpływu na psychikę, ale także na fizjologię.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N wrz 30, 2018 23:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 31, 2019 17:30
Posty: 1
Post Re: Gdy modlitwa nie przynosi ani cudu ani ulgi i ukojenia
Bazyli nie rozpaczaj. Gdy Bóg milczy zawsze pozostaje pomoc człowieka. Już od dawna można wydłużać kończyny ortopedycznie. Metody te powstały dla ludzi, którzy mają krótszą rękę lub nogę, ale można się prywatnie dogadać z ortopedą i wydłużyć obie nogi. Można wyciągać naprawdę sporo. Tylko jeśli chcesz ładnie, proporcjonalnie wyglądać to nie dodawaj sobie więcej niż 10 cm i pomyśl też o wydłużeniu rąk. A co do kobiet to mam koleżankę 168 cm, której mąż ma 160 cm - para fajnych luzaków, to są rzadkie przypadki, ale się zdarzają. Trzymaj się, powodzenia.


Wt gru 31, 2019 17:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL