Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 17, 2024 0:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 255 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Kto przekazał Wam wiarę? 
Autor Wiadomość
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
IrciaLilith napisał(a):
Prawdziwa bezinteresowna miłość do kogoś polega na daniu mu wolności, też uważam że dzieci mają prawo żyć gdzie chcą i jak chcą gdy poczują się na to gotowe, a to jak będą wówczas wyglądały relacje zależy od tego jak ustalą swoje hierarchie wartości, na co nie czarujmy się rodzice mają wpływ. Warto też pamiętać że narzucanie czegokolwiek na siłę z zasady przynosi odwrotne efekty, często zamiast zakazu i kary lepsze jest pozwolenie aby młody człowiek doświadczył konsekwencji na własnej skórze - mega trudne bo w praktyce przyglądasz się jak dzieciak stacza się do przepaści a jak w końcu się potłucze to ruszasz na pomoc i trudno powiedzieć 'a nie mówiłam'...
Osobiście uważam że moje dzieci nie mają mi niczego do spłacenia, to nie transakcja handlowa, to ja sprowadziłam je na świat i moim obowiązkiem jest starać się jak mogę aby stały się samodzielne i szukały własnej drogi szczęścia, zawsze będę ich matką, zawsze jeśli będą chciały to im pomogę, ale wymaganie aby spłacały jakieś długi wydaje mi się absurdalne - one nie podpisywały umowy kredytowej, rodzice mogą jedynie własnym przykładem i staraniami sprawić że dobrowolnie i w pełni świadomie będą chciały podjąć pewne zobowiązania, choć chyba nie zniosłabym aby któryś z nich poświęcił własną drogę dla mnie, ale uważam że jak jest dobra wola każdej strony to wszystko da się pogodzić.
Pa - do poniedziałku, bo mykam do rodziców!

Amen :)


So wrz 15, 2018 13:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
IrciaLilith napisał(a):
Prawdziwa bezinteresowna miłość do kogoś polega na daniu mu wolności, też uważam że dzieci mają prawo żyć gdzie chcą i jak chcą gdy poczują się na to gotowe, a to jak będą wówczas wyglądały relacje zależy od tego jak ustalą swoje hierarchie wartości, na co nie czarujmy się rodzice mają wpływ. Warto też pamiętać że narzucanie czegokolwiek na siłę z zasady przynosi odwrotne efekty, często zamiast zakazu i kary lepsze jest pozwolenie aby młody człowiek doświadczył konsekwencji na własnej skórze - mega trudne bo w praktyce przyglądasz się jak dzieciak stacza się do przepaści a jak w końcu się potłucze to ruszasz na pomoc i trudno powiedzieć 'a nie mówiłam'...
Osobiście uważam że moje dzieci nie mają mi niczego do spłacenia, to nie transakcja handlowa, to ja sprowadziłam je na świat i moim obowiązkiem jest starać się jak mogę aby stały się samodzielne i szukały własnej drogi szczęścia, zawsze będę ich matką, zawsze jeśli będą chciały to im pomogę, ale wymaganie aby spłacały jakieś długi wydaje mi się absurdalne - one nie podpisywały umowy kredytowej, rodzice mogą jedynie własnym przykładem i staraniami sprawić że dobrowolnie i w pełni świadomie będą chciały podjąć pewne zobowiązania, choć chyba nie zniosłabym aby któryś z nich poświęcił własną drogę dla mnie, ale uważam że jak jest dobra wola każdej strony to wszystko da się pogodzić.
Pa - do poniedziałku, bo mykam do rodziców!


Kocham bezinteresowną miłość, a szczególnie gdy ją rozdajesz. Jeżeli uważasz, że dzieci nie mają nic do spłacenia to Twoja Irciu sprawa. Bank wyznaje jednak inną opcję. Poczytaj:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... t0LenHSINg

Pozdrów Rodziców.


So wrz 15, 2018 16:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
@agust
Z tego co napisałeś (spowiedź i zdanie księdza na temat dzieci) wnioskuję, że masz z nimi problem. Wyprowadziły się i nie interesują się zbytnio Twoim życiem. Jeśli się mylę, sprostuj. Jeśli się nie mylę, to miej pretensje do siebie, a nie do całego świata.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 15, 2018 17:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Małgosiaa napisał(a):
@agust
Z tego co napisałeś (spowiedź i zdanie księdza na temat dzieci) wnioskuję, że masz z nimi problem. Wyprowadziły się i nie interesują się zbytnio Twoim życiem. Jeśli się mylę, sprostuj. Jeśli się nie mylę, to miej pretensje do siebie, a nie do całego świata.


Dzieci się wyprowadziły i mamy bardzo dobre i serdeczne stosunki. Tak więc nie widzę u Ciebie Małgosiu szczególnej bystrości we wnioskowaniu. Problem jest ogólnie z ludźmi starymi pozostawionymi bez opieki, ale Ty tego nie widzisz, bo ich na forum nie ma. Ten problem stworzyli ci, którzy żerują na rozbitych rodzinach i wnioskuję, że przynajmniej jesteś po ich stronie. Jeżeli czytałaś coś o innych kulturach, gdzie nie ma problemu z przyrostem naturalnym, to tam osoby młode nie mają wiele do gadania, a seniorom należy się najwyższy szacunek i opieka. No ale lewactwo to nie cały świat, Małgosiu. Możesz mnie zablokować, bo na tym forum obowiązuje określona poprawność, która odrzuca obowiązki a hołduje zasadzie róbta co chceta i nie chcę wam psuć nastroju. Tylko ten problem z płaceniem za DPS :D :D


So wrz 15, 2018 19:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
agust napisał(a):
zieci się wyprowadziły i mamy bardzo dobre i serdeczne stosunki. Tak więc nie widzę u Ciebie Małgosiu szczególnej bystrości we wnioskowaniu.

Cieszę się. A co do błednego wnioskowania: po kie licho przy spowiedzi rozmawiałes z księdzem o innych ludziach? Stąd mój wniosek, że chodziło o Twoje dzieci. No, ale w sumie dość często się zdarza, że ludzie spowiadają się nie ze swoich grzechów, w sensie obgadują przy konfesjonale.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 15, 2018 20:18
Zobacz profil
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Małgosiaa napisał(a):
No, ale w sumie dość często się zdarza, że ludzie spowiadają się nie ze swoich grzechów, w sensie obgadują przy konfesjonale.

Mogłabyś wskazać źródło tych informacji?


So wrz 15, 2018 20:23

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Nolda, czemu nie wierzysz?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So wrz 15, 2018 20:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
nolda napisał(a):
Mogłabyś wskazać źródło tych informacji?

Rozczaruję Cię. Nie, nie było złamania tajemnicy spowiedzi, ale tym źródłem są księża proszący ogólnie, bez nazwisk, okoliczności i miejsca, o to, aby ludzie spowiadali się ze swoich grzechów.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 15, 2018 20:35
Zobacz profil
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Małgosiaa napisał(a):
nolda napisał(a):
Mogłabyś wskazać źródło tych informacji?

Rozczaruję Cię. Nie, nie było złamania tajemnicy spowiedzi, ale tym źródłem są księża proszący ogólnie, bez nazwisk, okoliczności i miejsca, o to, aby ludzie spowiadali się ze swoich grzechów.

Księża zawsze proszą, aby ludzie spowiadali się ze swoich grzechów i to jak najczęściej. Pytałem, na jakiej podstawie twierdzisz, że ludzie obgadują przy konfesjonale. Moim zdaniem, albo nastąpiło złamanie tajemnicy i to jest źródłem informacji, którą zamieszczasz na forum, no albo wyssałaś to z palca, a tym samym powinnaś przeprosić.


So wrz 15, 2018 21:18

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Księża proszą, bo ludzie wolą spowiadać się z cudzych grzechów i to nie przeciwko Bogu tylko przeciwko nim ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So wrz 15, 2018 21:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
nolda napisał(a):
Moim zdaniem, albo nastąpiło złamanie tajemnicy i to jest źródłem informacji, którą zamieszczasz na forum,

Złamanie tajemnicy jest wówczas, gdy informacja jest personalna. Jesli podana ogólnie, nie dochodzi do złamania tajemnicy.
nolda napisał(a):
no albo wyssałaś to z palca, a tym samym powinnaś przeprosić.

Np. http://niedziela.pl/artykul/78942/nd/Cu ... dza-sprawa i nie ma tu zlamania tajemnicy spowiedzi.

@Andy72
Każdy grzech przeciwko drugiemu człowiekowi jest grzechem przeciwko Bogu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So wrz 15, 2018 21:23
Zobacz profil
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
agust napisał(a):
Kocham bezinteresowną miłość, a szczególnie gdy ją rozdajesz. Jeżeli uważasz, że dzieci nie mają nic do spłacenia to Twoja Irciu sprawa. Bank wyznaje jednak inną opcję. Poczytaj:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... t0LenHSINg

Pozdrów Rodziców.

Banki w przypadku śmierci dłużnika nie szukają pieniędzy li tylko u dzieci, czy wnuków, ale także różnych krewnych w linii bocznej: braci,sióstr, ich dzieci.
Fajnie, że o.J. Augustyna zaliczyłeś do rzesz lewactwa.........


N wrz 16, 2018 8:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Małgosiaa napisał(a):
agust napisał(a):
zieci się wyprowadziły i mamy bardzo dobre i serdeczne stosunki. Tak więc nie widzę u Ciebie Małgosiu szczególnej bystrości we wnioskowaniu.

Cieszę się. A co do błednego wnioskowania: po kie licho przy spowiedzi rozmawiałes z księdzem o innych ludziach? Stąd mój wniosek, że chodziło o Twoje dzieci. No, ale w sumie dość często się zdarza, że ludzie spowiadają się nie ze swoich grzechów, w sensie obgadują przy konfesjonale.


Znowu pudło, Małgosiu. Spowiadałem się z tego, że po prostu smutno mi z tego powodu, że dzieci nas opuściły w sytuacji, gdy utrzymanie domu, będzie dla nas trudne, szczególnie w sytuacji pojawiających się poważnych chorób. Ale jak widać, i Ty i młody ksiądz, macie te same poglądy - a wydaje mi się, że wyrośliście na jednakowych wartościach i konsultujecie je z sobą. Inteligencja, intuicja, to nie tylko ta nabyta w szkole, ale ta wrodzona i ta pochodząca z życiowego doświadczenia. Techniki dyskusji Małgosiu masz opanowane, za skutki swoich rad ani Ty, ani ksiądz, oczywiście nie odpowiadacie, bo to tylko Wasza praca. Wydaje mi się, że poruszył Cię link do artykułu, ze dzieci jednak ustawowo są zobowiązane do opieki nad rodzicami, a jak nie to za tę opiekę będą słono płacić. Ale raczej się z tego forum wycofam, by nie stracić wiary w ludzi, bo wiara w Boga, jest najcenniejszą wartością jaką posiadam.
Dobrej niedzieli.


N wrz 16, 2018 8:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
agust napisał(a):
Inteligencja, intuicja, to nie tylko ta nabyta w szkole, ale ta wrodzona i ta pochodząca z życiowego doświadczenia.

W takim razie jakoś nie wyszło Ci wychowanie na Twoich wartościach, skoro dzieci opuściły dom rodzinny i poszły na swoje. Do kogo masz pretensje? Do młodego księdza? Do mnie? Do wszelkiego rodzaju poradni (Twoje dzieci z nich korzystały?)?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 16, 2018 8:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Kto przekazał Wam wiarę?
Małgosiu, w Twoim wieku, miałem więcej szacunku dla starszych. To po prostu wynikało z wartości wyniesionych z domu i 4 przykazania.
Do Twoich wyznawanych wartości - o wolnościach bez ograniczeń, nie będę się zniżał.

KONIEC.


N wrz 16, 2018 8:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 255 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL