Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 20:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 469 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Następna strona
 Sila argumentow 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Sila argumentow
Alus napisał(a):
Ale do Prawdy nikt nie dojdzie posługując się "argumentami" siły, poniżania adwersarza - robisz z siebie głupka, zmyślenia i brednie, oszuści, powtarzasz cudze ploty, pseudonaukowcy, matacze...etc .

Może wskażesz kogoś, kto doszedł do prawdy (bez znaczenia w jaki sposób), co z nią zrobił, może komuś przekazał nieodpłatnie lub sprzedał? Potrafisz określić co to jest prawda?


Pt paź 05, 2018 9:36
Zobacz profil
Post Re: Sila argumentow
george45 napisał(a):
Alus napisał(a):
Ale do Prawdy nikt nie dojdzie posługując się "argumentami" siły, poniżania adwersarza - robisz z siebie głupka, zmyślenia i brednie, oszuści, powtarzasz cudze ploty, pseudonaukowcy, matacze...etc .

Cytuj:
Może wskażesz kogoś, kto doszedł do prawdy (bez znaczenia w jaki sposób), co z nią zrobił, może komuś przekazał nieodpłatnie lub sprzedał? Potrafisz określić co to jest prawda?

Do Prawdy wskazałam - Jestem Drogą, Prawdą i Życiem., a do prawd dochodzimy różnymi drogami wedle zasady tyle jest prawd, ile jest ludzi.....bo jest Prawda, tyz prawda i g***o prawda.


Pt paź 05, 2018 9:44

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Sila argumentow
Alus napisał(a):
, a do prawd dochodzimy różnymi drogami wedle zasady tyle jest prawd, ile jest ludzi.....bo jest Prawda, tyz prawda i g***o prawda.

Skoro tak twierdzisz czemu mówisz, że nie dojdzie ten kto posługuje się argumentami siły? Mam wrażenie, że to co piszesz kwalifikuje się do tej "ostatniej prawdy".


Pt paź 05, 2018 9:47
Zobacz profil
Post Re: Sila argumentow
Teresse napisał(a):
akruk napisał(a):
Chrześcijanie od dwóch tysięcy lat nie szanują swoich oponentów i obrzucają ostrymi słowami ich osoby i poglądy. Kiedy jednak ktoś ośmieli się postąpić tak samo wobec nich samych, dziwnie chętnie odgrywają role niewinnych i szlachetnych ofiar. Zawsze chętnie grają role prześladowanych ofiar.
wprost napisał(a):
„Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie”.
Co tylko potwierdza moją tezę. Przez setki lat chrześcijanie byli najbardziej prześladującą grupą religijną na świecie. Kiedy w wielu krajach utracili swoją wcześniejszą pozycję i zaczęto im odpłacać pięknym za nadobne, dziwnie chętnie odgrywają role niewinnych i szlachetnych ofiar.


akruk napisał(a):
Nie ma większego znaczenia, czy autor Dziejów Apostolskich zmyślał słowa Szawła, czy zmyślał sam Szaweł. Ponieważ Szaweł, co łatwo stwierdzić w tych samych Dziejach, nie raz i nie dwa nie był szczery.
Teresse napisał(a):
Mozesz udowodnic? :mrgreen:
akruk napisał(a):
W przeciwieństwie do rozmaitych religijnie wzmożonych Alusi nie posługuję się w dyskusji własnymi zmyśleniami, pobożnymi kłamstwami. Oczywiście, że mogę udowodnić. Inaczej bym tego nie twierdził.
Teresse napisał(a):
To poproszę. :p
Sytuacja pierwsza
Sytuacja druga
Sytuacja trzecia


Pt paź 05, 2018 10:17

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Sila argumentow
Alus - co rozumiesz pod pojęciem : argument siły, czy chodzi niemerytoryczne argumenty? Sofizmaty? Erystykę ? Jeśli tak to się zgadzam, chyba że mówisz o silnych argumentach, faktach odbieranych jako poniżające, np o argumencie opartym na fakcie że w gronie ludzi o najwyższym IQ dominują mężczyźni, na dodatek widoczna jest przewaga japończyków i żydów nad czarnoskórymi i to w obrębie jednego państwa, które nie stosuje dyskryminacji ani pod względem płci ani rasy, czyli na wpływy polityczne i społeczne praktycznie nie można tego zwalać - takie coś to dla Ciebie argument siły czy też po prostu argument oparty na niewygodnych faktach ?
A co z argumentami które popiera większość, też na automacie stają się argumentami siły i ucisku?
Czy może argument siły to argument oparty na twardych dowodach a nie myśleniu życzeniowym, gdybologii , poglądach, Tradycji?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt paź 05, 2018 10:25
Zobacz profil
Post Re: Sila argumentow
akruk napisał(a):
To (dosłownie) mormoni, którzy opowiadają, jak młodemu Josephowi Smithowi objawił się Bóg Ojciec i Chrystus, którzy oznajmili mu, że wszystkie wyznania odeszły od ewangelii


W jaki sposób objawienia mormonów się potwierdziły? albo jakie pobudki mają kierować ludźmi aby objawienia mormonów, uznali za prawdziwe?


Pt paź 05, 2018 10:31
Post Re: Sila argumentow
george45 napisał(a):
Alus napisał(a):
, a do prawd dochodzimy różnymi drogami wedle zasady tyle jest prawd, ile jest ludzi.....bo jest Prawda, tyz prawda i g***o prawda.

Skoro tak twierdzisz czemu mówisz, że nie dojdzie ten kto posługuje się argumentami siły? Mam wrażenie, że to co piszesz kwalifikuje się do tej "ostatniej prawdy".

Nie napisałam przez pomyłkę Prawda i prawda, bo między nimi jest diametralna różnica - Prawda was wyzwoli - prawda ludzka nie chroni od zła, od grzechu, od pomyłek. Jedynie Prawda pochodząca od Boga wyzwala.


Pt paź 05, 2018 10:38
Post Re: Sila argumentow
Cytuj:
Co tylko potwierdza moją tezę. Przez setki lat chrześcijanie byli najbardziej prześladującą grupą religijną na świecie. Kiedy w wielu krajach utracili swoją wcześniejszą pozycję i zaczęto im odpłacać pięknym za nadobne, dziwnie chętnie odgrywają role niewinnych i szlachetnych ofiar.


Wymienisz trzy takie kraje?


Pt paź 05, 2018 10:42
Post Re: Sila argumentow
Quinque napisał(a):
akruk napisał(a):
To (dosłownie) mormoni, którzy opowiadają, jak młodemu Josephowi Smithowi objawił się Bóg Ojciec i Chrystus, którzy oznajmili mu, że wszystkie wyznania odeszły od ewangelii
W jaki sposób objawienia mormonów się potwierdziły?
W taki sam, jak objawienia twojego wyznania. Czyli żaden.
Quinque napisał(a):
albo jakie pobudki mają kierować ludźmi aby objawienia mormonów, uznali za prawdziwe?
Nie jestem mormonem, więc mógłbym tylko gdybać. Niemniej jakieś pobudki były i są nadal, skoro Smithowi w jego czasach uwierzyło wiele osób, a obecnie jest ich kilkanaście milionów, na wszystkich zamieszkałych kontynentach. Wiara w prawdziwość opowieści mormonów z neutralnego punktu widzenia nie różni się od wiary w prawdziwość opowieści ewangelistów.


Pt paź 05, 2018 10:46
Post Re: Sila argumentow
Teresse napisał(a):
Cytuj:
Co tylko potwierdza moją tezę. Przez setki lat chrześcijanie byli najbardziej prześladującą grupą religijną na świecie. Kiedy w wielu krajach utracili swoją wcześniejszą pozycję i zaczęto im odpłacać pięknym za nadobne, dziwnie chętnie odgrywają role niewinnych i szlachetnych ofiar.
Wymienisz trzy takie kraje?
Nie. Zabierz się do szkolnych podręczników, bo mnie tu za korepetycje na poziomie szkolnym nie płacą.


Pt paź 05, 2018 10:49
Post Re: Sila argumentow
Jakies tam szkoły skonczyłam i nie zgadzam sie z Twoja opinią.

BTW...Komus zwracałeś uwagę na temat kultury... :?


Pt paź 05, 2018 10:57
Post Re: Sila argumentow
Teresse napisał(a):
Jakies tam szkoły skonczyłam i nie zgadzam sie z Twoja opinią.
Nie zgadzasz się, że chrześcijanie byli najbardziej prześladującą grupą? Że chrześcijańscy Europejczycy skolonizowali siłą praktycznie cały glob ziemski, a nieliczne państwa, księstwa i inne takie, na których nie panowali, zmusili do uległości? To rzeczywiście "jakieś tam" szkoły skończyłaś, nic dziwnego, że wstyd nawet podawać jakie.

Teresse napisał(a):
BTW...Komus zwracałeś uwagę na temat kultury... :?
Na temat kultury w związku z używaniem wulgaryzmów. Rozróżniasz? Czy "jakaś tam" szkoła nie nauczyła?


Pt paź 05, 2018 11:03
Post Re: Sila argumentow
Cytuj:
Oto lista 10 krajów, w których wyznawcy Chrystusa są najbardziej prześladowani:



1. Korea Północna (2009 r. miejsce 1)
2. Iran (2)
3. Afganistan (6)
4. Arabia Saudyjska (3)
5. Somalia (4)
6. Malediwy (5)
7. Jemen (7)
8. Irak (17)
9. Uzbekistan (10)
10. Laos (9)

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,4265,te-kraje-najbardziej-przesladuja-chrzescijan.html

Niech każdy sam wyciągnie wnioski... :-) czy chrześcijanie w tych krajach "dostają za swoje winy z przeszłości"...


Pt paź 05, 2018 11:08

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1466
Post Re: Sila argumentow
Podajesz informację z 2011 roku. Informacje oparte są na "widzi mi się". "Szacuje się, że obecnie w północnokoreańskich obozach pracy przebywa ok. 70 tys. wyznawców Chrystusa." Na podstawie jakich źródeł "oszacowano"?


Pt paź 05, 2018 11:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Sila argumentow
akruk napisał(a):
Wiara w prawdziwość opowieści mormonów z neutralnego punktu widzenia nie różni się od wiary w prawdziwość opowieści ewangelistów.

Na jakiej podstawie uzyles slowa "neutralnego"?


Pt paź 05, 2018 11:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 469 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL