Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 8:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 469 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna strona
 Sila argumentow 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Sila argumentow
Alus napisał(a):
Spełniły się - konkretnie:)

Nie jestem entuzjasta definitywnego rozstrzygania roznych interpretacji Biblii. Dlatego ze Biblia to nie "Lokomotywa". W przypadku proroctw widze raczej interesujace skojarzenia.
Pzyszla mi na mysl wizyta Benedykta w Brzezince. Wielu ludzi skojarzylo znak teczy ktora sie wtedy pojawila ze znakiem teczy po potopie. Chociaz sadzac po skojarzeniach jednego z naszych przyjaciol znak teczy moze sie rowniez kojarzyc z ruchami posuwisto-zwrotnymi.


Cz paź 11, 2018 13:15
Zobacz profil
Post Re: Sila argumentow
robaczek2 napisał(a):
Alus napisał(a):
Spełniły się - konkretnie:)

Nie jestem entuzjasta definitywnego rozstrzygania roznych interpretacji Biblii. Dlatego ze Biblia to nie "Lokomotywa". W przypadku proroctw widze raczej interesujace skojarzenia.
Pzyszla mi na mysl wizyta Benedykta w Brzezince. Wielu ludzi skojarzylo znak teczy ktora sie wtedy pojawila ze znakiem teczy po potopie. Chociaz sadzac po skojarzeniach jednego z naszych przyjaciol znak teczy moze sie rowniez kojarzyc z ruchami posuwisto-zwrotnymi.

To nie dowolna interpretacja Biblii, ale opracowania biblistów.
Nota bene to zagadnienie było jednym z dziesiątków pytań w konkursie biblijnym prowadzonym na portalu wiara, w którym zwycięzcy, którzy zajęli 1 i 2 miejsce nagrodzeni zostali wyjazdami: 1 do Ziemi Świętej i 2 do Rzymu.


Cz paź 11, 2018 13:21
Post Re: Sila argumentow
Spełniły się - konkretnie:
proroctwo ................... wypełnienie
- (Za 11,12b-13).............. (Mt 26,14-15); (Mt 27,9)
- (Ps 41,10); (Ps 55,13-15)........... (J 13,18); (Mt 26,47-50); (Łk 22,21)
- (Iz 53,7.... ........ (Mt 26,62-53); (Mt 27,12-14)
- (Iz 53,5); (Iz 1,6)......... (Mt 27,26)
- (Iz 50,6) ......... (Mt 26,67); (Mt 27,29-20)
- (Ps 22,8-9); (Ps 109,25) ......... (Mk 15,31); (Mt 27,39, 41-33)
- (Ps 22,17); (Za 12,10).......... (J 20,25-27)
- (Iz 53,12a) .......... (Łk 23,34)
- (Ps 22,19) ......... (J 19,24)
- (Ps 69,22) ....... (Mt 27,34); (J 19,29)
- (Za 12,10) ........ (J 19,34)
- (Ps 34,21) ........ (J 19,33,36)

dużo tu psalmów... :lol:

Pierwszy z brzegu to psalm 41- Dawidowy - czy Dawid był Prorokiem?

Przypatrzmy się mu:

Cytuj:
W ciężkiej chorobie

Kierownikowi chóru. Psalm. Dawidowy.

2 Szczęśliwy ten, kto myśli o biednym <i o nędzarzu>,
w dniu nieszczęścia Pan go ocali.
3 Pan go ustrzeże, zachowa przy życiu,
uczyni szczęśliwym na ziemi

i nie wyda go wściekłości jego wrogów.
4 Pan go pokrzepi na łożu boleści:
podczas choroby poprawi całe jego posłanie.
5 Mówię: «O Panie, zmiłuj się nade mną;
uzdrów mnie, bo zgrzeszyłem przeciw Tobie!»
6 Nieprzyjaciele moi mówią o mnie złośliwie:
«Kiedyż on umrze i zginie jego imię?»
7 A jeśli przychodzi któryś odwiedzić, mówi puste słowa,
w sercu swym złość gromadzi,
a skoro wyjdzie za drzwi, wypowiada ją.
8 Szepcą przeciw mnie wszyscy, co mnie nienawidzą
i obmyślają moją zgubę:
9 «Zaraza złośliwa nim zawładnęła»
i «Już nie wstanie ten, co się położył».
10 Nawet mój przyjaciel, któremu ufałem
i który chleb mój jadł, podniósł na mnie piętę.
11 Ale Ty, Panie, zmiłuj się nade mną i dźwignij mnie,
abym im odpłacił.
12 Po tym poznam, żeś dla mnie łaskawy,
że mój wróg nie odniesie nade mną triumfu.
13 A Ty mnie podtrzymasz dzięki mej prawości
i umieścisz na wieki przed Twoim obliczem.
14 Błogosławiony Pan, Bóg Izraela,
od wieku aż po wiek!
Amen, amen.


Cytuj:
«Już nie wstanie ten, co się położył


To może o moim dziadku albo babci? :biggrin:

Czy modlitwa Dawida w chorobie miała być w założeniu prorocka? I czemu jest wybrany tylko ten dwuwiersz i kto zadecydował, że dotyczy Mesjasza?
A co z resztą wierszy? Reszta nie pasuje? :twisted:
Dawid czy twórca psalmu modli się w chorobie i nagle hop siup mówi o Mesjaszu po czym wraca do modlitwy w chorobie...


Cz paź 11, 2018 13:40
Post Re: Sila argumentow
Alus raczyła skopiować jakąś cudzą listę "spełnionych proroctw". Jak zwykle, bezmyślnie: bezmyślnie wrzuca odnośniki do cudzych wypocin albo bezmyślnie je kopiuje. Powtórnie układacz "nie zauważył", że nie liczy się liczba cytatów, ale to, czy się faktycznie spełniły zapowiedzi przyszłości, czy pasuje jedno do drugiego. Na przykład:
Alus napisał(a):
Spełniły się - konkretnie:
proroctwo ................... wypełnienie
- (Za 11,12b-13).............. (Mt 26,14-15); (Mt 27,9)
Spełniło się? Trzeba w ogóle nie czytać Zachariasza i Mateusza, żeby twierdzić coś takiego. Przecież wydarzenia w Mt prezentują wręcz przeciwieństwo wydarzeń w Za. Które swoją drogą, kolejny raz taki sam numer u Mateusza, nie są zapowiedzią przyszłości, ale metaforycznym opisem przeszłości.


Ostatnio edytowano Cz paź 11, 2018 13:58 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz paź 11, 2018 13:55
Post Re: Sila argumentow
Padre77 napisał(a):
akruk napisał(a):
No i trąba. Nie spełnił. Szach, i mat!

Ani szach ani mat. Wyciąłeś to co było dla ciebie niewygodne.
[...]
Wcześniej napisano jeśli, a skoro w czasach Jezusa Asyria już nie istniała to nie mogli Asyryjczycy chodzić po Izraelu i nijak nie przekreśla tego proroctwa.
Nie nie wycinałem tego, co niewygodne. Jest w proroctwie "jeśli", ale jest również "GDY". Co skrzętnie pomijasz... I kto tu wycina i ignoruje to, co niewygodne?


Ostatnio edytowano Cz paź 11, 2018 14:00 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz paź 11, 2018 13:56
Post Re: Sila argumentow
To nie ja proszę mnie nie bić - cytowałam Alus ;)


Cz paź 11, 2018 13:57
Post Re: Sila argumentow
Teresse napisał(a):
To nie ja proszę mnie nie bić - cytowałam Alus ;)
Poprawiłem po zauważeniu.


Cz paź 11, 2018 14:01
Post Re: Sila argumentow
akruk napisał(a):
Alus raczyła skopiować jakąś cudzą listę "spełnionych proroctw". Jak zwykle, bezmyślnie: bezmyślnie wrzuca odnośniki do cudzych wypocin albo bezmyślnie je kopiuje. Powtórnie układacz "nie zauważył", że nie liczy się liczba cytatów, ale to, czy się faktycznie spełniły zapowiedzi przyszłości, czy pasuje jedno do drugiego. Na przykład:
Alus napisał(a):
Spełniły się - konkretnie:
proroctwo ................... wypełnienie
- (Za 11,12b-13).............. (Mt 26,14-15); (Mt 27,9)
Spełniło się? Trzeba w ogóle nie czytać Zachariasza i Mateusza, żeby twierdzić coś takiego. Przecież wydarzenia w Mt prezentują wręcz przeciwieństwo wydarzeń w Za. Które swoją drogą, kolejny raz taki sam numer u Mateusza, nie są zapowiedzią przyszłości, ale metaforycznym opisem przeszłości.

Tradycyjnie......wedle nieomylnej opinii akruka, nieuki i niedouki księża bibliści, opracowali konkurs biblijny, w którym na zadane pytania, po ocenie i punktacji uczestników konkursu - nieuków i niedouków, udzielali - jakżeby inaczej - durne odpowiedzi......bo przecież powszechnie wiadomo, ze duchowni to nieuki i niedouki :diabel: :diabel: .....

Teresse napisał(a):
To nie ja proszę mnie nie bić - cytowałam Alus ;)

Czym weszłaś w grono nieuków i niedouków.....biedulka...


Cz paź 11, 2018 14:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Sila argumentow
Alus napisał(a):
To nie dowolna interpretacja Biblii, ale opracowania biblistów.

Nie napisalem, ze dowolna. Powiedzial bym ze jedna z interpretacji. Na tym polega piekno Biblii ze kazdy znajdzie cos tylko dla siebie.
"Już nie wstanie ten, co się położył" czeka mnie, Ciebie i Teresse, ktora sie z tych slow smieje.


Cz paź 11, 2018 14:14
Zobacz profil
Post Re: Sila argumentow
No przecież wszyscy powstaniemy - :biggrin:
…Iż mamy zmartwychpowstać, z Panem Bogiem królować, Alleluja!

Tak szczerze przekonuje Was ze psalm 41 a właściwie jego urywek to o Mesjaszu?


Cz paź 11, 2018 14:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Sila argumentow
Teresse napisał(a):
No przecież wszyscy powstaniemy - :biggrin:
…Iż mamy zmartwychpowstać, z Panem Bogiem królować, Alleluja!

Tak szczerze przekonuje Was ze psalm 41 a właściwie jego urywek to o Mesjaszu?

O Tobie. Moze sobie nie zdajesz z tego sprawy ale bedzie taki dzien, ze polozysz sie i nie wstaniesz. Ja tez.

Zaprzeczysz ze nie jest o nas?


Cz paź 11, 2018 14:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Sila argumentow
akruk napisał(a):
Jest w proroctwie "jeśli", ale jest również "GDY". Co skrzętnie pomijasz... I kto tu wycina i ignoruje to, co niewygodne?

W cytowanym przeze mnie tekście jest "gdy", więc zarzucanie mi pomijania jest śmieszne. Bezczelnie kłamiesz zarzucając mi wycinanie i pomijanie fragmentu tekstu, w którym występuje "gdy".
akruk napisał(a):
Nie nie wycinałem tego, co niewygodne.

Ty z premedytacją nie zamieściłeś tekstu, w którym pojawia się "jeśli".
Skoro wklejasz tekst który występuje przed i po tej części tekstu, w której występuje "jeśli", to jak można nazwać to inaczej jak nie wycięcie?

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz paź 11, 2018 14:25
Zobacz profil
Post Re: Sila argumentow
Alus napisał(a):
opracowali konkurs biblijny, w którym na zadane pytania, po ocenie i punktacji uczestników konkursu - nieuków i niedouków, udzielali - jakżeby inaczej - durne odpowiedzi......bo przecież powszechnie wiadomo, ze duchowni to nieuki i niedouki :diabel: :diabel: .....
Chrześcijanie, katolicy opracowali konkurs biblijny z "właściwymi" (religijnie, rzecz jasna) odpowiedziami. Ha! Czego innego się spodziewać po organizatorach niż uznania za poprawne odpowiedzi, że proroctwa się wypełniły?

Czy jesteś gotowa bronić tezy, że Mt 27 faktycznie jest spełnieniem zapowiedzi przyszłości rzekomo wyrażonej w Za 11? Jeśli nie, to daruj sobie te pocieszne podskoki i powoływanie się na jakieś szkolne konkursy. Masz argumenty - to użyj. Nie masz - siedź cicho, zamiast pusty hałas robić jak miedź brzęcząca...


Cz paź 11, 2018 14:25
Post Re: Sila argumentow
akruk napisał(a):
Alus napisał(a):
opracowali konkurs biblijny, w którym na zadane pytania, po ocenie i punktacji uczestników konkursu - nieuków i niedouków, udzielali - jakżeby inaczej - durne odpowiedzi......bo przecież powszechnie wiadomo, ze duchowni to nieuki i niedouki :diabel: :diabel: .....
Chrześcijanie, katolicy opracowali konkurs biblijny z "właściwymi" (religijnie, rzecz jasna) odpowiedziami. Ha! Czego innego się spodziewać po organizatorach niż uznania za poprawne odpowiedzi, że proroctwa się wypełniły?

Czy jesteś gotowa bronić tezy, że Mt 27 faktycznie jest spełnieniem zapowiedzi przyszłości rzekomo wyrażonej w Za 11? Jeśli nie, to daruj sobie te pocieszne podskoki i powoływanie się na jakieś szkolne konkursy. Masz argumenty - to użyj. Nie masz - siedź cicho, zamiast pusty hałas robić jak miedź brzęcząca...

Szkoda, że nie opracowali konkursu dla pyszałków ateistów.......
Oczywiście ogólnopolski "szkolny" konkurs - pyszałek wszechwiedzący nawet nie raczył doczytać o formie konkursu.....szkoda mu czasu na nieuki i niedouki.


Cz paź 11, 2018 14:29
Post Re: Sila argumentow
Padre77 napisał(a):
akruk napisał(a):
Nie nie wycinałem tego, co niewygodne.

Ty z premedytacją nie zamieściłeś tekstu, w którym pojawia się "jeśli".
Skoro wklejasz tekst który występuje przed i po tej części tekstu, w której występuje "jeśli", to jak można nazwać to inaczej jak nie wycięcie?
Wyciąłem o wiele więcej niż ten kawałek, w którym jest "jeśli". Ale o resztę się nie upomniałeś i nadal nie upominasz, co? Po to właśnie wyciąłem dużo, wyciąłem wszystko, co zbędne do pokazania konkretnej tezy --- żeby w jak najkrótszym cytacie uwidocznić, że zapowiedź dotyczy czasów istnienia Asyrii. I żebyś na głowie stawał, tego nie zmienisz. To nie jest proroctwo, które mogło się spełnić w czasach Jezusa. Dlatego Jezus go nie spełnił - bo w żaden sposób nie mógł.


Cz paź 11, 2018 14:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 469 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL