Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 23:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Pytania do osób praktykujących 
Autor Wiadomość
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Gertrudaa napisał(a):
i to co się teraz dzieje jest praktycznie zaprzeczeniem idei chrześcijaństwa znanego z Biblii?


Rozwiniesz mysl? Kto i czemu zaprzecza?


Cz paź 04, 2018 12:44
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Gertrudaa, możesz pisać niezgodnie z zasadami pisowni, ale trudno mi odpowiadać na pretensje pod adresem budynków.


Cz paź 04, 2018 12:53

Dołączył(a): Śr paź 03, 2018 13:04
Posty: 13
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Do kościoła chodzą moi dziadkowie, w małych miejscowościach to niestety bardzo częsta sytuacja. Przed wyborami ksiądz z ambony tłumaczył, że "prawdziwi katolicy" powinni zagłosować na konkretną partię. Wątpię żeby ta sytuacja to był jakiś ewenement na skalę całego kraju.
Biskupi wypowiadali się na temat prawa aborcyjnego w Polsce, które już i tak jest jednym z bardziej rygorystycznych w Polsce i na świecie (http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018 ... aborcyjne/), kard. Dziwisz mówił o wyższości prawa bożego nad prawem danego kraju, Kościół nie stosuje się również do zasad RODO. Przygotowano dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim. Przepisy mają na celu uniezależnienie Kościoła od zwierzchnictwa świeckiego GIODO i utworzenie własnego odpowiednika. Czyli moje dane, na które przetwarzanie się nie zgadzałam, zostają w KK nawet w przypadku dokonania apostazji.

Oczywiście, że jako obywatel kraju i katolik masz prawo do swojej opinii, do głosowania, itd. Nie chcę jednak, żeby politycy decydowali również za mnie kierując się ideologią katolicką. Politycy swoje poglądy powinni zostawiać w domu, a decydować mając na uwagę wszystkich obywateli.
Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego podaje, że na niedzielne msze uczęszcza 36,7% ochrzczonych osób, i jest to najniższy wynik od 1980 roku. Mówienie ile % osób w Polsce jest katolikami na podstawie statystyk chrztu to żart, bo większość osób jest chrzczona w wieku niemowlęcym.

Komu katolickie zasady zniszczyły życie? Miałam kolegę, poszedł do katolickiego liceum. Popełnił samobójstwo (nieważne z jakiego powodu). Byłam na mszy po jego śmierci (ostatniej w moim życiu), ksiądz i jednocześnie dyrektor szkoły powiedział do zgromadzonych osób (w tym jego przyjaciół i rodziny), że i tak nie ma szans na niebo, że będzie potępiony - nie wyobrażam sobie co musieli wtedy czuć.
Inna sprawa - kobieta po 50, rozstała się z mężem ponad 20 lat temu. Oczywiście się nie rozwiodła, bo to grzech, są w separacji, nie ułożyli sobie życia, kobieta jest skrajnie samotna i sfrustrowana. Teraz zajmuje się głównie niszczeniem życia dorosłemu synowi i krytykowaniem każdego jego kroku, który jest "niekatolicki".

[edytowano 1x... j.w. M]


Cz paź 04, 2018 13:02
Zobacz profil
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Pragnę zauważyć iż żaden z antyklerykalnych ujadaczy niczego nigdy nie udowadnia :(. Podobnie jak pieski szczekające na bł. Matkę Teresę :(

Gertruda napisał(a):
Chińczyk piszemy dużą literą


Tak samo jak i słowo Bóg. No i po co piszesz te bzdury z błędami ort.?

Cytuj:
Myślę, że jednak większość Chińczyków słyszała o różnych religiach


A ja myślę że księżyc jest zbudowany z zielonego sera. Co ma wspólnego z tematem to co Gertruda sobie myśli?

Cytuj:
Czyli jeśli ktoś jest świadomy istnienia religii katolickiej, ale wybiera tą, którą jego rodzina wyznawała od pokoleń, albo nie wybiera żadnej, to już zasługuje na piekło?


No i? To ich problem nie katolików czy Kościoła(który pisze się z dużej litery. I po co piszesz elaboraty z błędami ort.?)

Cytuj:
To dalej jakieś 80% ludzkości


To już problem 80% ludzkości

Cytuj:
I po co ta pseudoironia z błędami ortograficznymi? Ma to być zabawne?


Oczywiście żadnych błędów ort. Mi nie wykażesz. Z resztą, polecam się zapoznać ze słowem hipokryzja

Cytuj:
Jest raport ONZ z 2014 roku


Jest raport WHO z 2018 roku że Gertruda to seryjny morderca i pedofilka. Opisujący takie przypadki. Moje oskarżenia mają taką samą wartość jak i twoje. Czyli żadną

Edit:
Cytuj:
Piszę tak celowo z braku szacunku do tej organizacji


Świeccy humaniści gradzą Kościołem, o tym wiemy. Ale dla Kościoła pogarda osób(świeckich humanistów i innych nieuków) które odpowiadaj za zagładę zachodniej cywlizacji, jest komplementem. I tak ją powinien odbierać


Cz paź 04, 2018 13:17
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Nie moge juz edytować

Padre77 napisał(a):
Jakie to katolickie zasady zniszczyły komuś życie?


A czy Padre oczekuje od świeckich humanistów, antyklerykałów, protestantów czy innych nieuków, że merytorycznie odpowiedzą na jakikolwiek zarzut?


Cz paź 04, 2018 13:29

Dołączył(a): Śr paź 03, 2018 13:04
Posty: 13
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Bóg piszę z małej litery ponieważ jest to rzeczownik, a nie nazwa własna. Ty piszesz z dużej, bo masz na myśli konkretnego :)

Cytuj:
A ja myślę że księżyc jest zbudowany z zielonego sera. Co ma wspólnego z tematem to co Gertruda sobie myśli?

Twierdzę jedynie, że w dobie internetu nie jest szczególnie trudne dowiedzieć się o istnieniu innych religii. Ty zapewne zdajesz sobie sprawę z istnienia islamu czy buddyzmu, choć nie wyznajesz tych religii.

Cytuj:
No i? To ich problem nie katolików czy Kościoła

Aha, czyli wyznawcy jednej z wielu religii twierdzą, że jak ktoś jest innego wyznania to idzie do piekła, ale to już ich problem. A jak islam ma analogiczną wizję, to też wszyscy nie-islamiści pójdą do piekła? Wszyscy zatem skończymy w piekle tak czy inaczej.

Cytuj:
To już problem 80% ludzkości

Prawdziwie chrześcijańskie miłosierdzie :) myślą inaczej? Ich problem, nasza wiara jest jedyną słuszną.

Cytuj:
Oczywiście żadnych błędów ort. Mi nie wykażesz. Z resztą, polecam się zapoznać ze słowem hipokryzja

Miałam na myśli te "śmieszne": "wszyscy wiedzo że Kosciuł kryje pedofiluf".

Cytuj:
Jest raport WHO z 2018 roku że Gertruda to seryjny morderca i pedofilka. Opisujący takie przypadki. Moje oskarżenia mają taką samą wartość jak i twoje. Czyli żadną

Pytałeś o źródła, podałam źródło, raport można sobie łatwo wygooglać jak ktoś jest zainteresowany. Tym obrzydliwym porównaniem pokazałeś żałośnie niski poziom dyskusji. Ja nikogo personalnie nie obrażałam, chciałam jedynie podyskutować na forum. Nigdzie nie spotkałam się z tak obrzydliwą i agresywną mową. To by było na tyle, faktycznie już rozumiem, jak "Kościół" tworzą tacy ludzie, to wiele wyjaśnia.


Cz paź 04, 2018 13:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Gertrudaa napisał(a):
w małych miejscowościach to niestety bardzo częsta sytuacja. Przed wyborami ksiądz z ambony tłumaczył, że "prawdziwi katolicy" powinni zagłosować na konkretną partię. Wątpię żeby ta sytuacja to był jakiś ewenement na skalę całego kraju.

Mieszkam na wsi i jeszcze mi się nie zdarzyło słyszeć z ambony swojego kościoła na kogo mam głosować. Mieszkańcy sąsiednich parafii również nigdy mi się na to nie skarżyli. Skoro ty po jednej opinii wątpisz, żeby to był ewenement to w takim razie ja mając ich kilka wątpię, żeby to było normą.
Gertrudaa napisał(a):
Biskupi wypowiadali się na temat prawa aborcyjnego w Polsce

Każdy ma prawo się wypowiedzieć w sprawie aborcji a już na pewno biskup ma prawo mówić o tym, że prawa do zabijania nienarodzonych dzieci nie da się pogodzić z piątym przykazaniem.
Gertrudaa napisał(a):
kościół nie stosuje się również do zasad RODO

RODO to jest wydumany problem. Z tej całej ochrony danych osobowych wychodzą tylko absurdy a pożytku prawie żadnego.
Gertrudaa napisał(a):
Nie chcę jednak, żeby politycy decydowali również za mnie kierując się ideologią katolicką. Politycy swoje poglądy powinni zostawiać w domu, a decydować mając na uwagę wszystkich obywateli.

Jeżeli polityk/katolik postępowałby sprzecznie z zasadami swojej wiary to byłaby to hipokryzja. Ileż by to było ujadania, że ci katoliccy politycy to hipokryci. Nie da się stanowić prawa, które zadowoli wszystkich obywateli.
Gertrudaa napisał(a):
Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego podaje, że na niedzielne msze uczęszcza 36,7% ochrzczonych osób, i jest to najniższy wynik od 1980 roku.

To nic nie mówi jaka część społeczeństwa sympatyzuje z KRK, a już całkowicie nie mówi, że większość nie z nim nie sympatyzuje.
Kael napisał(a):
Miałam kolegę, poszedł do katolickiego liceum. Popełnił samobójstwo

Sam fakt, że uczęszczał do katolickiego liceum i popełnił samobójstwo nijak nie dowodzi, że doprowadziły go do tego katolickie zasady.
Gertrudaa napisał(a):
Inna sprawa - kobieta po 50, rozstała się z mężem ponad 20 lat temu. Oczywiście się nie rozwiodła, bo to grzech, są w separacji, nie ułożyli sobie życia, kobieta jest skrajnie samotna i sfrustrowana. Teraz zajmuje się głównie niszczeniem życia dorosłemu synowi i krytykowaniem każdego jego kroku, który jest "niekatolicki".

W tym przypadku życie temu młodemu człowiekowi zatruwa matka a nie katolickie zasady.
Quinque napisał(a):
A czy Padre oczekuje (...)

Nie spodziewam się cudów, ale zawsze trzeba dać szansę.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz paź 04, 2018 13:38
Zobacz profil
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Gertruda napisał(a):
. A jak islam ma analogiczną wizję, to też wszyscy nie-islamiści pójdą do piekła? Wszyscy zatem skończymy w piekle tak czy inaczej


A co mnie interesuje Iszmaelska herezja? Która wywodzi się z chrześcijaństwa(np. Wuj Mahometa był ariańskim biskupem o ile się nie mylę)

Pragnę jeszcze zauważyć iż żaden z antyklerykałów nigdy nie potrafi udowodnić swój zarzutów

Cytuj:
. Ja nikogo personalnie nie obrażałam


Obrażałaś, instytucję którą Quinque szanuje i identyfikuje się z jej nauczaniem

Cytuj:
Prawdziwie chrześcijańskie miłosierdzie


A masz chociaż pojęcie jak wygląda chrześcijańskie miłosierdzie? W co wątpię

Cytuj:
nasza wiara jest jedyną słuszną


Kościół założony przez Boga z definicji musi być jedynym słusznym

Cytuj:
można sobie łatwo wygooglać jak ktoś jest zainteresowany


Wygooglować to sobie można i to że Konstantyn mordował miliony żydów, albo że Tycho De Brahe uzywal lunety. Co nie znaczy że jest to prawda


Cz paź 04, 2018 13:40

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Wiesz Gertrudaa, kiedys ta masa zwiekszajaca sie masa niekatolikow stanie sie masa krytyczna ktora wywrze wplyw na polityke w taki sposob ze konkordat z K.K. zostanie rozwiazany, a Kosciol zostanie naprawde oddzielony od panstwa, tak jak np we Francji i bedzie musial byc utrzymywany z datkow wiernych a nie z daniny wszystkich obywateli.
Mysle, ze 2 kadencje PiS tak jedna po drugiej moga w tym bardzo pomoc :).


Cz paź 04, 2018 17:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Gertrudaa napisał(a):
Piszę tak celowo z braku szacunku do tej organizacji. Dziwne pretensje? Ten kraj jest według Konstytucji świecki. Nie życzę sobie, żeby biskupi wypowiadali się na tematy polityczne i "sugerowali" politykom jakie powinni decyzje podejmować. Nie życzę sobie, żeby księża podczas mszy "sugerowali" prostym ludziom na kogo mają głosować, nie życzę sobie, żeby środowisko katolickie decydowało o prawach kobiet, ani żeby przedstawiciele tej organizacji byli uprzywilejowani prawnie (odsprzedaż działek za grosze przez państwo). W tym kraju zdecydowana większość ludzi nie identyfikuje się z tą organizacją (te 95% jest śmieszne), a osobiście znam osoby, którym katolickie zasady zniszczyły życie. I pytam, czy jako osoby identyfikujące się z tą organizacją, uważacie, że w porządku jest to, co się dzieje? Nie nachodzi Was jakieś minimum refleksji, że może trochę w złym kierunku zmierza działalność KK, i to co się teraz dzieje jest praktycznie zaprzeczeniem idei chrześcijaństwa znanego z Biblii?

Okazywanie braku szacunku jest wbrew regulaminowi i niezastosowanie się do obowiązującego regulaminu grozi konsekwencjami. Proszę stosować się także do zasad pisowni terminologii religijnej ( to tez jest usankcjonowane regulaminem). Na razie jest to nieformalne ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz paź 04, 2018 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Quinque napisał(a):
Pragnę zauważyć iż żaden z antyklerykalnych ujadaczy niczego nigdy nie udowadnia :(. Podobnie jak pieski szczekające na bł. Matkę Teresę :(

Antyklerkałem nie jestem ale czytając z jakim szacunkiem do rozmówców się Quinque odnosi zaczynam ich bardziej rozumiem. Co do Matki Teresy jest wątek - jest link do ciekawego filmiku, gdzie znajdują się odnośniki i dane, które można posprawdzać, jeśli potrafisz przedstawić argumenty, że to co jest tam przedstawiane mija się z prawdą to po prostu się podziel, a nie nazywaj ludzi przedstawiających argumenty że była hipokrytką i pokrętnie rozumiała miłosierdzie, idąc na ilość i popularność a nie na jakość służby ubogim jako pieski, bo to już jest ad personam...

Cytuj:
Gertruda napisał(a):
Chińczyk piszemy dużą literą


Tak samo jak i słowo Bóg. No i po co piszesz te bzdury z błędami ort.?

Quinque - popieram, szczególnie że na tym forum panuje zasada że Bóg zawsze jako nazwa własna chyba że wyraźnie chodzi o boga Zeusa, albo boga Krisznę

Cytuj:
Cytuj:
Myślę, że jednak większość Chińczyków słyszała o różnych religiach


A ja myślę że księżyc jest zbudowany z zielonego sera. Co ma wspólnego z tematem to co Gertruda sobie myśli?
To czy Chińczycy słyszeli o chrześcijaństwie można zweryfikować, jest to dodatkowo wysoce prawdopodobne. Natomiast księżyc nie jest zielony, a szansa aby był z sera wbrew wszelkim dostępnym danym jest delikatnie rzecz biorąc minimalna.

Cytuj:
Cytuj:
Czyli jeśli ktoś jest świadomy istnienia religii katolickiej, ale wybiera tą, którą jego rodzina wyznawała od pokoleń, albo nie wybiera żadnej, to już zasługuje na piekło?


No i? To ich problem nie katolików czy Kościoła(który pisze się z dużej litery. I po co piszesz elaboraty z błędami ort.?)
A to że są błędy nie znaczy że pytanie jest bez sensu, więc skoro osoba wierząca nie czuje potrzeby udzielenia odpowiedzi to ja odpowiem że po coś jest czyściec.

Cytuj:
Cytuj:
To dalej jakieś 80% ludzkości


To już problem 80% ludzkości
Bardzo piękny pokaz miłosierdzia, szacunku i kochania bliźniego jak siebie samego...
Cytuj:
Cytuj:
I po co ta pseudoironia z błędami ortograficznymi? Ma to być zabawne?


Oczywiście żadnych błędów ort. Mi nie wykażesz. Z resztą, polecam się zapoznać ze słowem hipokryzja
Od kiedy po kropce w skrócie występuje wielka litera?

Cytuj:
Cytuj:
Jest raport ONZ z 2014 roku


Jest raport WHO z 2018 roku że Gertruda to seryjny morderca i pedofilka. Opisujący takie przypadki. Moje oskarżenia mają taką samą wartość jak i twoje. Czyli żadną

Zupełnie inną bo Gertruda może podać linka do tego raportu jeśli istnieje a Twoje stwierdzenie podchodzi pod pomówienie, które jest czynem karalnym... Kochaj bliźniego jak siebie samego... Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.... Coś te zdania Ci mówią? Ja olewając je nie byłabym hipokrytką, bo chrześcijanką nie jestem, ale Ty podobno tak.


Cytuj:
Piszę tak celowo z braku szacunku do tej organizacji

To pisz Kościół z szacunku do języka polskiego i abyśmy wiedzieli że mowa o organizacji a nie budynku, będzie milej, szczególnie że chcesz coś wierzącym przekazać a bez szacunku osiągniesz tylko eskalacje niechęci do niewierzących , jak nie dla wierzących zrób to dla dobra ateistów, ok?

Cytuj:
Świeccy humaniści gradzą Kościołem, o tym wiemy. Ale dla Kościoła pogarda osób(świeckich humanistów i innych nieuków) które odpowiadaj za zagładę zachodniej cywlizacji, jest komplementem. I tak ją powinien odbierać
Skąd wiesz? Zapytałeś świeckich humanistów? Nawet jak niektórzy tak robią to nie znaczy że można cisnąć po wszystkich, tak samo jak to że kilku księży to pedofile nie znaczy że katoliccy księża to pedofile - różnica jest ogromna, prawda?

Quinque napisał(a):
Gertruda napisał(a):
. A jak islam ma analogiczną wizję, to też wszyscy nie-islamiści pójdą do piekła? Wszyscy zatem skończymy w piekle tak czy inaczej


A co mnie interesuje Iszmaelska herezja? Która wywodzi się z chrześcijaństwa(np. Wuj Mahometa był ariańskim biskupem o ile się nie mylę)

Pragnę jeszcze zauważyć iż żaden z antyklerykałów nigdy nie potrafi udowodnić swój zarzutów
Quinque, z punktu widzenia judaizmu to chrześcijaństwo to herezja... Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni... To że Ty nie przyjmujesz argumentów antyklerykałów jeszcze niczego nie znaczy.
Pragnę zauważyć że z punktu widzenia ateistów żaden teista nigdy nie potrafi udowodnić istnienia Boga.

Cytuj:
Cytuj:
Prawdziwie chrześcijańskie miłosierdzie


A masz chociaż pojęcie jak wygląda chrześcijańskie miłosierdzie? W co wątpię

Quinque jak chcesz kogoś uczyć miłosierdza to zacznij od szacunku dla rozmówcy, będzie milej...
Cytuj:
Cytuj:
nasza wiara jest jedyną słuszną


Kościół założony przez Boga z definicji musi być jedynym słusznym
[/quote]
Tylko że każde wyznanie i religia teistyczna głosi że jest założona przez Boga...
A może to właśnie próba? - Bóg założył wszystkie te wyznania a nawet ateizm, aby sprawdzić kto rozumie przesłanie miłości i szacunku, kto będzie narzucał swoją wolę, swoją subiektywną prawdę? Różnym ludziom ukazał część prawdy i teraz patrzy czy to w końcu poskładamy w całość czy będziemy się walić tymi naszymi fragmentami prawdy po łbach pewni że moja prawda to jedyna prawda i dorabiać do niej ozdoby i kolce... Oczywiście uprawiam gdybologię, ale może warto to przemyśleć?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz paź 04, 2018 18:45
Zobacz profil
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Małgosiaa napisał(a):
Okazywanie braku szacunku jest wbrew regulaminowi i niezastosowanie się do obowiązującego regulaminu grozi konsekwencjami. Proszę stosować się także do zasad pisowni terminologii religijnej ( to tez jest usankcjonowane regulaminem). Na razie jest to nieformalne ostrzeżenie.
Bua-ha-ha! Ostrzeżenie za niestosowanie się do zasad pisowni... napisane z błędami pisowni! Idź, kobieto, nie kompromituj się.


Cz paź 04, 2018 19:18
Post Re: Pytania do osób praktykujących
IrciaLilith napisał(a):
Quinque napisał(a):
Oczywiście żadnych błędów ort. Mi nie wykażesz. Z resztą, polecam się zapoznać ze słowem hipokryzja
Od kiedy po kropce w skrócie występuje wielka litera?
Ponadto partykułę "zresztą" pisze się łącznie, a nie jako dwa wyrazy. To wiedza szkolna. Zupełnie inaczej, niż kiedy chodzi o to, że "z resztą ziemniaków z obiadu nie było co zrobić". Zresztą, w tym samym wpisie Quinque jest więcej ewidentnych błędów ortograficznych niż tylko w tym zacytowanym fragmencie.

Co ciekawe, osoba udająca bezstronną moderatorkę, Małgosiaa, wystosowała "nieformalne ostrzeżenie" dla użytkowniczki Gertrudaa, krytycznej wobec chrześcijaństwa, za nieprzestrzeganie zasad pisowni oraz brak szacunku okazywany przez szczególnego rodzaju nieprzestrzeganie zasad pisowni, ale jakoś ta sama osoba udająca moderatorkę wcale nie zganiła Quinque, który jest jej współwyznawcą i przeciwnikiem Gertrudy w dyskusji, za nieprzestrzeganie zasad pisowni oraz za jawne obrażanie hurtowo "świeckich humanistów, antyklerykałów i protestantów", za nazywanie ich wszystkich nieukami. Jak widać czarno na białym, regulamin forum jest przez tę osobę udającą moderatorkę używany wybiórczo, służy jej jako maczuga do walenia po głowach tych użytkowników, którzy jej się nie podobają.

Uwagi do moderacji znajdują się w innym dziale - to po pierwsze. Po drugie: poprawiałam jedynie posty Gertrudy począwszy od pierwszego ze względu na pisane małą literą wyrazu Kościół i Bóg, co jest sprzeczne z regulaminem i wchodzi w zakres obowiązków moderatora. Poprawianie ortografii nie należy do moich obowiązków i robię to hobbystycznie, a właściwie robiłam w czasie wakacji. Teraz nie mam na to czasu, ale z tego nie mam obowiązku się tłumaczyć. Proszę więc nie imputować mi stronniczości.
Co do uwagi dotyczącej gramatyki mojego nieformalnego ostrzeżenia (nigdy nie twierdziłam, że jestem ekspertem w tej dziedzinie)polecam: https://dobryslownik.pl/slowo/zastosowa%C4%87/66052/ M.


Cz paź 04, 2018 19:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Gertrudaa napisał(a):
Jestem bardzo ciekawa, jak wierzący/ praktykujący katolicy odnoszą się do następujących zagadnień:
1) Problem pedofilii w Kościele. Wiem, że zaraz będzie argument „Kościół jest święty, księża mogą być grzeszni”, jednak największym problemem jest tu tuszowanie takich wydarzeń przez władze kościelne i niewyciąganie żadnych konsekwencji, a wręcz przyzwalanie na dalszą pracę z dziećmi.
2) Fakt, że państwo za bezcen oddaje kościołowi grunty. Można znaleźć mnóstwo przykładów sprzedaży gruntów Kościołowi po znacznie zaniżonych cenach, zwalniania z opłat. Czy to nie kłóci się z grzechem chciwości i pychy?
3) Mieszanie się Kościoła w politykę i wywieranie wpływu na władze państwa – w Konstytucji jest zapis, że Polska jest państwem świeckim. Mieszkają tu ludzie różnych wyznań (te 95% katolików to mit związany z tym, że niemal każdy jest zapisywany to tej instytucji zanim nauczy się mówić, a wypisać się jest już bardzo trudno) i nie każdy chce żyć w państwie rządzonym przez polityków będących marionetkami Kościoła.
4) Ogromne kwoty płacone przez podatników (również niewierzących) na Fundusz Kościelny (w 2016 roku 160 milionów złotych), podczas gdy można by te środki spożytkować znacznie lepiej (chociażby na służbę zdrowia, która w naszym kraju wygląda dramatycznie).
5) Naukę Kościoła według której osoby nieochrzczone, wyznające inną religię są raczej skazane na piekło (czyli jakieś 80% ludzkości). Jakoś zdecydowana część ludzi jeśli już wyznaje jakąś religię, to po prostu wybiera tę która obowiązuje w jego kraju/ rodzinie. Ktoś kto urodzi się kraju muzułmańskim będzie Muzułmaninem, w Izraelu będzie zapewne wyznał Judaizm, itd.
Z góry dziękuję za wyjaśnienia.

[edytowano 1x.. pisownia wielką literą Kościół jako wspólnota, a nie budynek. M]


Gertrudoo, jestem wierzącym i praktykującym katolikiem, i mogła )byś (mogłabyś M.) mi wyjaśnić, dlaczego tak bardzo martwisz się o Kościół, a zbawienie ludzi różnych wyznań, tak bardzo leży Ci na sercu. Tak się akurat składa, że w PRL- u, gdy na pewno Kościół nie wpływał na rządzących, miał dużo większy posłuch w społeczeństwie. Chciałabyś wrócić do sytuacji Kościoła w PRL u, czy bardziej oczekujesz na szariat? Księża? - no cóż, są tacy, jakie jest społeczeństwo.


Cz paź 04, 2018 19:39
Zobacz profil
Post Re: Pytania do osób praktykujących
akruk napisał(a):
jest więcej ewidentnych błędów ortograficznych niż tylko w tym zacytowanym fragmencie


Doprawdy, w którym miejscu? A i przypominam iż to nie ja zacząłem się srać o małe i wielkie litery w tym wątku czy inne bzdety

[Proszę używać kulturalnych zwrotów. Chamstwo nie będzie tolerowane. Pisownia wielkimi literami jest ważna choćby ze względu na właściwe zrozumienie sensu, nie mówiąc już o regulaminie. M.]


Cz paź 04, 2018 20:37
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL