Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 1:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Pytania do osób praktykujących 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pytania do osób praktykujących
:roll:


Małgosiaa napisał(a):
więc daruj sobie te zarzuty mojego rzekomego niezorientowania/nierozumienia.


Nie tylko podtrzymuję zarzuty, ale i dodaję do niech uwagę, że najwyraźniej niedowidzisz, ponieważ w haśle, które wskazałem, masz wyraźnie wyszczególnione oba znaczenia słowa "Kościół" pisanego tak właśnie, wielką literą.

Obrazek

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt paź 05, 2018 19:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Najwyraźniej udzieliło mi się Wasze zacietrzewienie :P

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt paź 05, 2018 20:14
Zobacz profil
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Gertruda napisał(a):

Na koniec życzę trochę bardziej otwartego umysłu i szacunku do wszystkich ludzi - raczej takie mi się wydawało chrześcijaństwo biblijne - braterskie, popierające życie w ubóstwie


W sumie nie napisałaś nic merytorycznego ale odniosę się do tego. Kiedy i gdzie chrześcijaństwo popierało życie w ubóstwie? Jak sam Jezus i apostołowie to byli bogaci ludzie żyjący w ówczesnym centrum ekonomicznym i kulturowym wszechświata. Poza tym Biblia jaką znamy dzisiaj nie istniała do 393 r(albo przynajmniej 360r)

Cytuj:
. Jeśli kler nie będzie miał absolutnie żadnego wpływu na politykę i życie społeczne nie-katolików, nie będzie miał żadnych przywilejów względem prawa oraz gdy nie będę musiała im płacić jako podatnik


Jak świeccy humaniści przestaną mieć wpływ na życie społeczne to będzie wszystko dobrze. W ogóle to niekatolicy podatków na Kościół nie płacą. Więc nie zmyślaj


So paź 06, 2018 10:27
Post Re: Pytania do osób praktykujących
IrciaLilith napisał(a):
To jakiego wyznania był Hitler ?


Był wojującym ateistą, podobnie jak Himmler, Stalin, Moussolini, Marks i cała reszta towarzystwa

Cytuj:
A porozmawiałeś kiedyś tak ze szczerym zainteresowaniem co mają do powiedzenia i jak interpretują PŚ i dlaczego tak?


Owszem

Cytuj:
Ja uważam że każda grupa która przypisuje sobie monopol na Prawdę jest tyle samo warta


Akurat to co sobie uważa IrciaLilith ma małe znaczenie

Cytuj:
Ciekawe że Ty możesz przedstawiać prawdę o islamie w nieprzyjemny sposób


LOL XD

Cytuj:

Czy dla Ciebie herezja to wszystko to co nie zgadza się z doktryną i dogmatami Kościoła ? ( Pod nazwą Kościół mamy KRK czy cały Kościół katolicki ?) Czy nie zgadzanie się z jedną z głoszonych nauk sprawia że ktoś jest heretykiem?


Nie według mnie tylko według Kościoła który Bóg założył. I takie nauczanie w tym Kościele istnieje od dwóch tysięcy lat

Cytuj:
A heretyk mimo że jest dobrym człowiekiem o dużej wrażliwości i szczerej wierze będzie potępiony?


No i? Swoją drogą, chrześcijaństwo nigdy nie zakładało zbawienia z uczynków(a przynajmniej samych uczynków)

Cytuj:
Chyba że jednak teksty o gigantach, stworzeniu świata w 6dni w obecnym znaczeniu słowa dzień, albo teksty z Apokalipsy traktujesz dosłownie


Ale to nie było pytanie co Quinque rozumie dosłownie, Tylko co katolicyzm rozumie dosłownie


So paź 06, 2018 10:39
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Quinque napisał(a):
Gertruda napisał(a):
Na koniec życzę trochę bardziej otwartego umysłu i szacunku do wszystkich ludzi - raczej takie mi się wydawało chrześcijaństwo biblijne - braterskie, popierające życie w ubóstwie
W sumie nie napisałaś nic merytorycznego ale odniosę się do tego. Kiedy i gdzie chrześcijaństwo popierało życie w ubóstwie? Jak sam Jezus i apostołowie to byli bogaci ludzie żyjący w ówczesnym centrum ekonomicznym i kulturowym wszechświata.
Brednie.
Quinque napisał(a):
Poza tym Biblia jaką znamy dzisiaj nie istniała do 393 r(albo przynajmniej 360r)
Też brednie.


So paź 06, 2018 10:43
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Oczywiście żadnych bredni mi nie wykażesz, tak samo tego jak wyglądał kanon Biblii przed czwartym wiekiem, ani tego kiedy od chrześcijaństwo nawołuje do ubóstwa


So paź 06, 2018 10:45

Dołączył(a): Śr paź 03, 2018 13:04
Posty: 13
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Do ciebie Quinque żaden argument nie ma szansy dotrzeć. Jak ktoś napisze coś nie po twojej myśli to "nie ma znaczenia co sobie X uważa", jak ty napiszesz co sobie uważasz to wszystko w porządku. Zawsze można wszystko zbić argumentami: LOL, nic merytorycznego nie napisałaś, i tak wszyscy "świeccy humaniści" to idioci. Bardzo współczuję takiego postrzegania świata, musisz być strasznie smutnym i zakompleksionym człowiekiem, żeby wszystkich traktować z taką pogardą. I nie odpowiedziałeś na moje pytanie, w pracy/ na imprezie/ gdziekolwiek też wyzywasz i obrażasz nie-katolików czy tylko na forum gdzie jesteś anonimowy?


So paź 06, 2018 10:53
Zobacz profil
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Podobnie jak i ty nie odpowiedziałaś na żadne moje pytanie czy cokolwiek

Cytuj:
w pracy/ na imprezie/ gdziekolwiek też wyzywasz i obrażasz nie-katolików


- nie znam niekatolików
- nie chodzę na imprezy bo mnie nudzą
- nikogo nie obrażam(a przynajmniej nie na serio)

Zadowolona?

Cytuj:
musisz być strasznie smutnym i zakompleksionym człowiekiem


No i się wydało :(. Dodam, że jeszcze przegrywem mieszkającym w piwnicy i cały dzień oglądającym chińskie bajki


So paź 06, 2018 10:59
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Oczywiście, że brednią jest retoryczne pytanie mające oznaczać, że chrześcijaństwo nigdy nie "popierało życia w ubóstwie". Brednią jest też twierdzenie, że Jezus i apostołowie to byli bogaci ludzie. Tak samo jak brednią jest twierdzenie, że żyli w "w ówczesnym centrum ekonomicznym i kulturowym wszechświata". Są to brednie oczywiste dla każdego, kto przeczytał Nowy Testament.

Tak samo brednią jest twierdzenie, że "Biblia jaką znamy dzisiaj nie istniała do 393 r(albo przynajmniej 360r)". Ponieważ wszystkie teksty biblijne powstały wcześniej, zaś kanony Biblii powstawały w różnych okresach, były i pozostają różne.


So paź 06, 2018 11:07
Post Re: Pytania do osób praktykujących
A zadnych dowodow na to że Jezus i apostołowie byli biedni nie będzie. Tak samo jak i dowodów że Biblia nakazuje życie w ubóstwie. A Jezus jak i większość apostołów pochodziło z Galileii(jednego z najbogatszych terenów Cesarstwa. Które było centrum ówczesnego wszechświata)

Cytuj:
". Ponieważ wszystkie teksty biblijne powstały wcześniej, zaś kanony Biblii powstawały w różnych okresach, były i pozostają różne


Bardzo ciekawe rzeczy piszesz. Zwłaszcza że nic nie mówiłem o tekście biblijnym tylko o kanonie. Dlatego zaznaczyłem iż chodzi o Biblię jaką znamy dziś. A i ciekawe jest to że żydzi ustalili swój kanon ST na długo po chrześcijańach, i długo po tym jak w judaizmie Faryzeusze stali się dominującą frakcją


So paź 06, 2018 11:19
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Quinque napisał(a):
Cytuj:
Ponieważ wszystkie teksty biblijne powstały wcześniej, zaś kanony Biblii powstawały w różnych okresach, były i pozostają różne
Bardzo ciekawe rzeczy piszesz. Zwłaszcza że nic nie mówiłem o tekście biblijnym tylko o kanonie. Dlatego zaznaczyłem iż chodzi o Biblię jaką znamy dziś.
W sformułowaniu "Biblia jaką znamy dziś" nie ma słowa kanon ani wcale z niego nie wynika, że chodzi właśnie o kanon, a nie o teksty biblijne.


Quinque napisał(a):
Kiedy i gdzie chrześcijaństwo popierało życie w ubóstwie? Jak sam Jezus i apostołowie to byli bogaci ludzie żyjący w ówczesnym centrum ekonomicznym i kulturowym wszechświata.
Quinque napisał(a):
A zadnych dowodow na to że Jezus i apostołowie byli biedni nie będzie. Tak samo jak i dowodów że Biblia nakazuje życie w ubóstwie. A Jezus jak i większość apostołów pochodziło z Galileii(jednego z najbogatszych terenów Cesarstwa. Które było centrum ówczesnego wszechświata)
Pozostawię to bez komentarza - jako pamiątkowy okaz tego, jakie ewidentne brednie potrafią zmyślać chrześcijanie. Których współwyznawcy jakoś nie prostują, bo przecież skoro Quinque walczy przeciwko niewierzącym, to oj tam, oj tam...


So paź 06, 2018 11:32
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Dobrze wiedzieć, ze Chiny nie należą i nigdy nie należały do wszechświata.

Quinque, prośbę mam. Jeśli chcesz dalej rozmawiać, to okazuj rozmówcom minimum respektu i nie formułuj myśli na odwal-się, tylko włóż trochę wysiłku w bycie zrozumianym. A jeśli ci nie zależy, tylko chcesz nam okazywać, gdzie nas masz razem z całym współczesnym wszechświatem, to idź już może na te deski o chińskich bajkach. Niewątpliwie przyjmą cię tam jak swego.


So paź 06, 2018 11:35

Dołączył(a): Śr paź 03, 2018 13:04
Posty: 13
Post Re: Pytania do osób praktykujących
1) „Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego” (Mt 19,24),
2) "Ubodzy w duchu są błogosławieni, bo "do nich należy królestwo niebieskie" (Mt 5, 3),
3) W jednej z przypowieści Jezus pokazał gromadzenie bogactw jako niepotrzebne. Pewien człowiek zgromadził tak dużą ilość plonów, że nie miał gdzie ich pomieścić. Postanowił zbudować ogromne spichlerze i żyć w dostatku do końca swoich dni. “Bóg powiedział mu: O niemądry! Jeszcze tej nocy zażądają od ciebie twojej duszy i dla kogóż zostanie to, co sobie przygotowałeś?” (Łk 12, 20)
4) Jezus do apostołów: „Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie!” (Łk 9,3)
5) "Czy Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze oraz na dziedziców królestwa przyobiecanego tym, którzy Go miłują" (Jk 2, 5)
I wiele innych... nie twierdzę, że Biblia gloryfikuje ubóstwo, ale raczej potępia nadmierne gromadzenie bogactw. Porównaj to sobie ze stanem majątkowym Kościoła (w rozumieniu organizacji, co by nie było niedomówień) i niektórych co zacniejszych hierarchów kościelnych.


So paź 06, 2018 11:36
Zobacz profil
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Gertrudaa napisał(a):
2) Zostaną zbawieni tylko katolicy, cała reszta świata skończy w piekle, ale to już ich problem, nie szanujących się katolików.

Nie wstyd Ci tak publicznie kłamać????....w pierwszym moim poście w tym temacie wyłożyłam naukę Kościoła w kwestii zbawienia.
Kłamiesz publicznie okazując tym brak szacunku dla dyskutantów i bezsens polemiki z Tobą.


So paź 06, 2018 11:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pytania do osób praktykujących
Gertrudaa napisał(a):
I wiele innych... nie twierdzę, że Biblia gloryfikuje ubóstwo, ale raczej potępia nadmierne gromadzenie bogactw. Porównaj to sobie ze stanem majątkowym Kościoła (w rozumieniu organizacji, co by nie było niedomówień) i niektórych co zacniejszych hierarchów kościelnych.

Rozumiesz słowo "nadmierne"? Pochwalasz "po trupach do celu"? Bo własnie o to chodzi w owym nadmiernym gromadzeniu i Łk 12,20.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So paź 06, 2018 11:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL