Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Wartość moralna Biblii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wartość moralna Biblii
Wątek o podobieństwie nauk Buddy i Jezusa zrobiony w tym dziale, bo jak ulał do wierzyć, nie wierzyć, a tu wróćmy do wartości moralnej Biblii, ok ?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn paź 15, 2018 12:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Wartość moralna Biblii
Mam do was takie pytanie, jaka jest wartość moralna Biblii kiedy ma się na uwadze co zawiera Stary Testament, mianowicie co Bóg Ojciec kazał robić ludziom? Przecież Bóg Ojciec po tym co wyprawiał wtedy uchodzić może za tyrana i to dużego kalibru. O co przez swojego Syna Jezusa Chrystusa się zmienił?


Pn paź 15, 2018 17:24
Zobacz profil
Post Re: Wartość moralna Biblii
Jezus Chrystus istniał w czasie ST i był Bogiem...Myślę, że "odpowiada"za nakazy ST tak samo jak Bóg Ojciec....


Pn paź 15, 2018 17:39

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Wartość moralna Biblii
Akurat ja uważam, że nie było preegzystencji mesjasza Jezusa Chrystusa ale zdaję sobie sprawę, że mogę się mylić.


Pn paź 15, 2018 17:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wartość moralna Biblii
Kapral - zwróciłeś uwagę na to co w Bogu z Biblii irytuje większość ateistów, czyli wyraźnie widzisz że to tyran, wręcz psychopata a równocześnie masz wierzyć że jest dobry i że wszystko to co robi jest dobre - dwójmyślenie wysokiego kalibru, wcześniej napisałam jakie widzę rozwiązania tego problemu co wyraźnie pokazuje że uznanie istoty wewnętrznie sprzecznej ( bo dobry, kochający i miłosierny Bóg który by wyprawiał to co Mu autorzy ST przypisują to sprzeczność która domaga się wyjaśnienia) za po prostu nieistniejącą jest jednym z najprostszych i najlogiczniejszych rozwiązań, choć nie jedynym.

Kapral - z ciekawości za kogo się uważasz?

Ogólnie z tą preegzystencją to ciekawa sprawa - nasze dusze powstają dopiero w chwili zapłodnienia, czyli na automacie większość nawet nie będzie miała opcji aby coś konkretnego doświadczyć , albo w jakimś późniejszym okresie życia płodowego a Jezus istniał od samego początku tylko się nie wychylał... by w końcu po wielu tysiącach lat od domniemanego grzechu pierworodnego urodzić się jako człowiek i oddać swoje ludzkie życie za innych ludzi - nie tylko mi coś się w tej opowieści nie trzyma kupy...

Ciekawy jest też fakt że Jezus nazywał siebie synem Boga, ale także każdego człowieka swoim bratem , siostrą oraz dzieckiem Boga... a Królestwo Niebieskie jest w nas...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn paź 15, 2018 18:15
Zobacz profil
Post Re: Wartość moralna Biblii
Whitewings napisał(a):
Nie o to chodzi.
Cytowanie z Biblii, ma charakter agitacji religijnej, oraz służy ewangelizowaniu wedle danej teologii. Cytaty z Biblii, nie mają innego zastosowania, bo nie zostały napisane do innych celów.

Czyli to samo można powiedzieć nt Koranu, Bhagawadgity, Tory.
Dobrze rozumiem?


Cytuj:
Właśnie w taki sposób postrzegam Biblię. Jako dzieło literackie, ukazujące rozumowanie ludzi, w zamierzchłych czasach. Dzieło oparte o mitologię, służące do celów dydaktycznych.

Czy nt trzech wymienionych wyżej książek powiesz tak samo?

Cytuj:
Porównanie ukazuje, że to co ogół uważa, nie koniecznie jest słuszne, i dobre.
:-)

Poniekąd masz rację.
Tylko co z mądrością pokoleń, narodów...?
Czy można ją wymazać, ignorować?

W końcu kim i gdzie bylibyśmy, gdyby nie ewolucja?


Pn paź 15, 2018 18:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL