Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona
 "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda? 
Autor Wiadomość
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
Małgosiaa napisał(a):
Na tym polega zmartwychwstanie. Po co? Zmartwychwstanie dokona się podczas Paruzji, na Sąd Ostateczny i z ciałem i duszą trafimy albo do nieba, albo do piekła. Uważasz, że przy zmartwychwstaniu ciał każdy dostanie nową duszę? Czy też zmartwychwstanie bez duszy? Zmartwychwstanie znaczy powrót do życia. Czy bez duszy człowiek może żyć?

Bez ciała może – ponieważ dusza żyje wiecznie. Ciała zmartwychwstanie… , jakiego ciała, „swojego”, a jeśli taki to jakiego: dziecka, 18-latka, czy tego które mieliśmy w chwili śmierci..? A może pod postacią innego ciała, np. konia, słonia…?


N paź 28, 2018 20:07
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
Pisze o tym św. Paweł - dostaniemy takie ciało jakie będziemy chcieli... :)

1Kor 15 napisał(a):
35 Lecz powie ktoś: A jak zmartwychwstają umarli? W jakim ukazują się ciele? 36 O, niemądry! Przecież to, co siejesz, nie ożyje, jeżeli wprzód nie obumrze. 37 To, co zasiewasz, nie jest od razu ciałem, którym ma się stać potem, lecz zwykłym ziarnem, na przykład pszenicznym lub jakimś innym. 38 Bóg zaś takie daje mu ciało, jakie zechciał; każdemu z nasion właściwe. 39 Nie wszystkie ciała są takie same: inne są ciała ludzi, inne zwierząt, inne wreszcie ptaków i ryb 40 Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne - ziemskich. 41 Inny jest blask słońca, a inny - księżyca i gwiazd. Jedna gwiazda różni się jasnością od drugiej. 42 Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne - powstaje zaś niezniszczalne; 43 sieje się niechwalebne - powstaje chwalebne; sieje się słabe - powstaje mocne; 44 zasiewa się ciało zmysłowe15 - powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie powstanie też ciało niebieskie.


N paź 28, 2018 20:37
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
Reinkarnacja? Jezusa stwierdził, że Jan Chrzciciel "jest Eliaszem, który miał przyjść" (Mt 11,14).


N paź 28, 2018 21:01
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
nolda napisał(a):
Ciała zmartwychwstanie… , jakiego ciała, „swojego”, a jeśli taki to jakiego: dziecka, 18-latka, czy tego które mieliśmy w chwili śmierci..? A może pod postacią innego ciała, np. konia, słonia…?

Przeginasz. Dobrze wiesz, że chrześcijanie nie wierzą w reinkarnację i dlatego poczytuję powyższe za obrażanie wiary gospodarzy. Ufam, że nieprzemyślane i przeprosisz. Jeśli nie, będzie ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 28, 2018 21:23
Zobacz profil
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
Małgosiaa napisał(a):
nolda napisał(a):
Ciała zmartwychwstanie… , jakiego ciała, „swojego”, a jeśli taki to jakiego: dziecka, 18-latka, czy tego które mieliśmy w chwili śmierci..? A może pod postacią innego ciała, np. konia, słonia…?

Przeginasz. Dobrze wiesz, że chrześcijanie nie wierzą w reinkarnację i dlatego poczytuję powyższe za obrażanie wiary gospodarzy. Ufam, że nieprzemyślane i przeprosisz. Jeśli nie, będzie ostrzeżenie.

W wątku "Wierzyć, nie wierzyć" zadałem pytanie, jakiego ciała nastąpi zmartwychwstanie, ponieważ nie znam na nie odpowiedzi, nigdzie nie doczytałem. Jeżeli takie pytanie obraża wiarę gospodarzy, to kłaniam się w pas i przepraszam za zadanie powyższego pytania.


N paź 28, 2018 22:38
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
Teresse napisał(a):
Tylko po co nam będzie ciało w świecie duchowym? Czy ciało nie jest pewną kulą u nogi? Będziemy dalej jeść i pic jak Chrystus po Zmartwychwstaniu?

I nastanie nowa ziemia i nowe niebo......nowa ziemia gdzie nie zaistnieje grzech ani cierpienie...

nolda napisał(a):
Reinkarnacja? Jezusa stwierdził, że Jan Chrzciciel "jest Eliaszem, który miał przyjść" (Mt 11,14).

Eliaszem czyli prorokiem.


Pn paź 29, 2018 8:11

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
Alus napisał(a):
nolda napisał(a):
Reinkarnacja? Jezusa stwierdził, że Jan Chrzciciel "jest Eliaszem, który miał przyjść" (Mt 11,14).

Eliaszem czyli prorokiem.

Nolda, po zadaniu pytania miast odpowiedzi dostał napomnienie, jednym słowem strach się bać cokolwiek napisać o inkarnacji. W takim razie zacytuję co mówi wiki, w temacie inkarnacja, a chrześcijaństwo.

W niektórych odmianach chrześcijaństwa, np. gnostycyzmie lub nestorianizmie, również występowały elementy wiary w reinkarnację, jednak po V Soborze Powszechnym w Konstantynopolu (553 r.), większość kościołów chrześcijańskich odrzuciła tę wiarę w całości, przyjmując jako jedynie słuszną koncepcję bezpośredniego pochodzenia duszy ludzkiej od Boga i zbawienia/potępienia następującego tylko raz – zaraz po śmierci człowieka.
Chrześcijanie odrzucając koncepcję reinkarnacji powołują się przede wszystkim na werset z Listu do Hebrajczyków, znajdującego się w Biblii: (...) ludzie muszą raz umrzeć, a potem następuje sąd (List do Hebrajczyków 9,27, Biblia poznańska).
Jednak według zwolenników reinkarnacji Nowy i Stary Testament zawierają wiele cytatów nawiązujących do reinkarnacji. Często stosowanym przykładem jest stwierdzenie Jezusa, że Jan Chrzciciel "jest Eliaszem, który miał przyjść" (Mt 11,14). Co jednak rozumie się symbolicznie.
Inne wersety biblijne, które miałyby nawiązywać do reinkarnacji to Mt 11:25-26, Mt 26:24, J 3:1-10, J 9:1-3, Ga 6:7-9.
Żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Reinkarnacja

PS
Małgosiaa, jeśli uraziłem tym cytatem to podobnie jak Nolda padam do nóżek i przepraszam.


Pn paź 29, 2018 8:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
Zauważ, że gnostycyzm i nestorianizm to dawno potępione herezje, a nie odmiana chrześcijaństwa. A wiki to żadne źródło.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn paź 29, 2018 9:27
Zobacz profil
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
A jak zapatrywać się na to?

Dzienniczek 587 napisał(a):
W pewnej chwili nagle ujrzałam Pana Jezusa w majestacie wielkim, który mi powiedział te słowa: Córko Moja, jeżeli chcesz, stworzę w tej chwili nowy świat piękniejszy od tego, a resztę dni w nim przeżyjesz. - Odpowiedziałam: Nie chcę żadnych światów, ja pragnę Ciebie, Jezu, pragnę Cię kochać taką miłością, jaką Ty mnie kochasz, o jedno Cię błagam: uczyń serce moje zdolne [do] kochania Ciebie. (53) Dziwi mnie to bardzo, Jezu mój, że dajesz mi takie pytanie, bo i cóż mi po tych światach, chociażbyś mi ich dał tysiąc, cóż mi po nich?


Bóg może w każdej chwili stworzyć lepszy świat ale tego nie robi?
Chyba że to miał być świat jednoosobowy dla samej Faustyny...


Pn paź 29, 2018 10:05
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
Teresse napisał(a):
Tylko po co nam będzie ciało w świecie duchowym? Czy ciało nie jest pewną kulą u nogi? Będziemy dalej jeść i pic jak Chrystus po Zmartwychwstaniu?


Będzie to ciało przebóstwione, czyli inne niż to obecne, będzie to ciało o charakterze bardziej duchowym, aczkolwiek materialne. Nie będziemy odczuwać potrzeb fizjologicznych i przypuszczam iż nie będziemy nawet oddychać, to znaczy nie będzie potrzeby oddychania tlenem i nie będzie tych wszystkich rzeczy które teraz ograniczają ciało i ograniczają nas w ciele. Chrystus jadł z uczniami, ale nie czynił tego z głodu czy z potrzeby ciała. Czyli będzie można spożywać, ale nie będzie to konieczne tak jak jest teraz.

Teresse napisał(a):
Pisze o tym św. Paweł - dostaniemy takie ciało jakie będziemy chcieli... :)

Bóg zaś takie daje mu ciało, jakie zechciał; każdemu z nasion właściwe.


Myślę że te słowa trzeba rozumieć jako to iż to Bóg daje ciało jakie zechciał, czyli jakie chciał Bóg, a nie takie jakiekolwiek chce człowiek. To słowo - ''zechciał'' tyczy się tutaj Boga.

nolda napisał(a):
Ciała zmartwychwstanie… , jakiego ciała, „swojego”, a jeśli taki to jakiego: dziecka, 18-latka, czy tego które mieliśmy w chwili śmierci..? A może pod postacią innego ciała, np. konia, słonia…?


Ciała człowieka, myślę że wszyscy będą młodzi, bez zmarszczek.


Pn paź 29, 2018 10:31

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1458
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
Małgosiaa napisał(a):
Zauważ, że gnostycyzm i nestorianizm to dawno potępione herezje, a nie odmiana chrześcijaństwa. A wiki to żadne źródło.

Jeśli wierzyć wiki to dopiero po pięciu wiekach chrześcijaństwa, większość kościołów chrześcijańskich odrzuciła wiarę w reinkarnacje. Może masz niż wiki źródło informacji na temat V Soboru Powszechnego, oraz odrzucenia reinkarnacji, to bardzo bym prosił o wskazanie, chętnie skorzystam.

equuleuss napisał(a):

Ciała człowieka, myślę że wszyscy będą młodzi, bez zmarszczek.

Czy to czasem nie będzie forma reinkarnacji?


Pn paź 29, 2018 10:47
Zobacz profil
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
george45 napisał(a):

Ciała człowieka, myślę że wszyscy będą młodzi, bez zmarszczek.

Czy to czasem nie będzie forma reinkarnacji?[/quote]

Nie, reinkarnacja to ciąg wcieleń, przy zmartwychwstaniu ciał otrzymuje się własne ciało, jednak przemienione, przebóstwione, a to już jest czymś innym niż idea reinkarnacji.


Pn paź 29, 2018 10:53
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
george45 napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Zauważ, że gnostycyzm i nestorianizm to dawno potępione herezje, a nie odmiana chrześcijaństwa. A wiki to żadne źródło.

Jeśli wierzyć wiki to dopiero po pięciu wiekach chrześcijaństwa, większość kościołów chrześcijańskich odrzuciła wiarę w reinkarnacje. Może masz niż wiki źródło informacji na temat V Soboru Powszechnego, oraz odrzucenia reinkarnacji, to bardzo bym prosił o wskazanie, chętnie skorzystam.

Nigdy chrześcijanie - oczywiście poza gnostykami - nie wyznawali wiary w reinkarnację.
http://mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_25.htm


Pn paź 29, 2018 13:18

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
Equuleuss, ok wszystko zgoda przebóstwione ciała itd. Ale kiedy ludzie mają mieć swoje ciała normalne przemienione na ciała przebóstwione skoro już w chwili śmierci cielesnej dusza idzie do piekła, czyścca albo nieba. Zmartwychwstanie nieśmiertelnej duszy jest samo w sobie zaprzeczeniem, bo jak może zmartwychwstać coś nieśmiertelnego.
W Składzie Apostolskim są również słowa: Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych" - Jeżeli będzie sądził żywych, to muszą wpierw zmartwychwstać, a jeśli tak, to gdzie? Na ziemi czy w niebie? Jeżeli zaś miałby sądzić "dusze nieśmiertelne", to po co je sądzić, jak, według Kościoła, są już w niebie lub piekle ... to jest niebiblijne poplątanie z pomieszaniem!


Pn paź 29, 2018 18:31
Zobacz profil
Post Re: "Choćby ktoś z umarłych powstał" - czyżby nieprawda?
Kapral135 napisał(a):
Equuleuss, ok wszystko zgoda przebóstwione ciała itd. Ale kiedy ludzie mają mieć swoje ciała normalne przemienione na ciała przebóstwione skoro już w chwili śmierci cielesnej dusza idzie do piekła, czyścca albo nieba. Zmartwychwstanie nieśmiertelnej duszy jest samo w sobie zaprzeczeniem, bo jak może zmartwychwstać coś nieśmiertelnego.
W Składzie Apostolskim są również słowa: Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych" - Jeżeli będzie sądził żywych, to muszą wpierw zmartwychwstać, a jeśli tak, to gdzie? Na ziemi czy w niebie? Jeżeli zaś miałby sądzić "dusze nieśmiertelne", to po co je sądzić, jak, według Kościoła, są już w niebie lub piekle ... to jest niebiblijne poplątanie z pomieszaniem!

Według ewangelicznej nauki po śmierci ciał następuje sąd szczegółowy - niebo, czyściec, piekło.
Po paruzji On wskrzesi ich w dniu ostatecznym (J 6,39-40) nastąpi sąd ostateczny - niebo lub piekło.


Pn paź 29, 2018 19:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL