Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 21:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Christopher Hitchens - argumenty 
Autor Wiadomość
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
No to w takim razie Bóg dopuszcza te wizje-ciekawe w takim razie po co, skoro to przeraża jego dzieci- innej opcji nie ma...


Śr paź 31, 2018 20:03

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
A po co Bóg dopuszcza choroby, katastrofy, wypadki - to też przeraża jego dzieci?
Lęk rodzi się w umyśle, bazowo istnieje emocja strachu mająca na celu zapewnić nam fizyczne przetrwanie - tak jest jego rola, niestety zamiast traktować go jako znak informacyjny od naszych pradawnych, wspólnych z innymi ssakami a nawet gadami i może jeszcze głębiej, części mózgu zaczynamy go obrabiać w zupełnie chory sposób. Na przykład zaczynamy się bać swoich własnych myśli, wyobrażeń, myśli i wyobrażeń przekazywanych przez innych, boimy się czegoś czego nie ma, co nam nie zagraża. Ja się piekła nie boję, uważam że to wymysł, bajka dla dzieci,a piekło budujemy sobie sami osobiście we własnych umysłach, jesteśmy więźniami własnych opinii, poglądów, wyobrażeń, iluzji - mi się znudziło, serio - jak coś mi nie pasuje to borę zabawki i idę do domu ;)
Zresztą nawet katolicyzm mówi o piekle jako o stanie oddzielenia od Boga, traktując ogień i fizyczne cierpienie jako metaforę. Jak zrozumiesz kim jesteś Ty a kim Bóg i jak głęboka jest to więź zrozumiesz jaką katastrofą może być dla strumienia odcięcie od źródła...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr paź 31, 2018 20:21
Zobacz profil
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
Strach jest przyczyną wszelkiego zła na świecie, wszelkiego! Złodziej kradnie ze strachu, zbrodniarz zabija ze strachu, polityk kłamie ze strachu, bijesz dzieci ze strachu…. . Boją się ludzie nieświadomi, cokolwiek robisz, pamiętaj o jednej rzeczy: ze strachu nie będziesz wzrastała, zmniejszysz się i umrzesz.


Śr paź 31, 2018 21:36

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
Sama emocja strachu nie jest zła, problemem jest to jak jej nadużywa umysł i strach zamiast skłaniać do zdrowej ostrożności i rozwagi sprawia że ludzie krzywdzą siebie i inne istoty.

Długo uważałam strach za zły, ale po pewnej psychodelicznej przygodzie zrozumiałam że to nie sam strach jest zły ( strach jako emocja), ale to że nie jest oswojony i dodany do odwagi jako bezpiecznik chroniący przed brawurą - to jego rola, nic więcej - strach nie może dominować, bo to blokuje wszelki wzrost.
Tylko według mnie czymś innym są emocje, uczucia i wartości.
Strach na poziomie emocji jest przeciwieństwem ciekawości , która bez komponentu ostrożności ( odwaga +strach = zdrowa ostrożność, działanie ale z rozwagą)
Strach na poziomie uczuć - czyli odczuć jakie mamy względem kogoś jest szkodliwy i jest źródłem zła, można kogoś traktować z ostrożnością, wiedzieć że jest niebezpieczny ,ale to nie powód aby się go bać, strach blokuje i paraliżuje, nakręca układ kat- ofiara.
Na poziomie idei, wartości strach to przeciwieństwo Miłości.

Wzbudzanie w kimś strachu jest znęcaniem się, przemocą, a przed przemocą powinno się bronić ofiary - dlatego Hitchens atakował religie, bo zauważył jak bardzo opierają się na wzbudzaniu strachu, poczucia winy, wstydu...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr paź 31, 2018 23:42
Zobacz profil
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
IrciaLilith napisał(a):
ale po pewnej psychodelicznej przygodzie zrozumiałam że to nie sam strach jest zły ( strach jako emocja), ale to że nie jest oswojony i dodany do odwagi jako bezpiecznik chroniący przed brawurą - to jego rola, nic więcej - strach nie może dominować, bo to blokuje wszelki wzrost.


Wyciągasz wnioski na podstawie psychodelicznych przygód? ;) Jak to wyglądało?


Cz lis 01, 2018 14:52

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
Teresse napisał(a):

Wyciągasz wnioski na podstawie psychodelicznych przygód?


Po to są przecież :)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lis 01, 2018 14:56
Zobacz profil
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
JedenPost napisał(a):
Teresse napisał(a):

Wyciągasz wnioski na podstawie psychodelicznych przygód?


Po to są przecież :)


Myślisz ? Mówię jako osoba "porwana do trzeciego nieba" ? ;-)


Cz lis 01, 2018 15:00
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
Hitchens napisał(a):
I mean, the people who got the closest look at him, the Jewish Sanhedrin, thought that his claims were not genuine so, remember, if you resting anything on eye witnesses, the ones who we definitely know were there thought he was bogus.


Mam na myśli, że ludzie, którzy przyjrzeli mu się najdokładniej, żydowski Sanhedryn, myśleli, że jego stwierdzenia (bycia Mesjaszem-Teresse) nie są prawdziwe, więc pamiętaj jeśli twierdzisz cokolwiek na podstawie świadków naocznych, ci, którzy na pewno wiemy, że tam byli myśleli, że on jest fałszywy...

http://hitchensdebates.blogspot.com/2010/07/hitchens-vs-craig-biola-university.html


Pt lis 02, 2018 13:46

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
Teresse napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
ale po pewnej psychodelicznej przygodzie zrozumiałam że to nie sam strach jest zły ( strach jako emocja), ale to że nie jest oswojony i dodany do odwagi jako bezpiecznik chroniący przed brawurą - to jego rola, nic więcej - strach nie może dominować, bo to blokuje wszelki wzrost.


Wyciągasz wnioski na podstawie psychodelicznych przygód? ;) Jak to wyglądało?


Szczegóły sobie daruję- generalnie psychodeliczne przygody to spotkanie z samym sobą, z własnym umysłem, podświadomością, oczywiście trzeba być ostrożnym z wyciąganiem wniosków. Osobiście akceptuję tylko co co na trzeźwo nadal ma sens, czyli nie wierzę w labirynt z bestiami, które musiałam pokonać/oswoić, ale w metaforyczny sens tej przygody. Psychodeliczne obrazy to metafory, ważne aby zakumać co symbolizują, tak samo wiele snów ma sens jako metafora, choć niektóre oczywiście są dosłowne- np. jak śnisz że uprawiasz seks to raczej chodzi o seks ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn lis 05, 2018 13:40
Zobacz profil
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
zefciu napisał(a):
Nie. Bóg nie jest prędki w karaniu grzechów. Wręcz przeciwnie – pragnie aby wszyscy się z nich oczyścili.


Właśnie sobie przeglądam psalmy...a tam:

Psalm 2 napisał(a):
bo zapłonie gniewem i poginiecie w drodze,
gdyż gniew Jego prędko wybucha.


Śr lis 21, 2018 12:29
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
Teresse napisał(a):
Właśnie sobie przeglądam psalmy...a tam:

Psalm 2 napisał(a):
bo zapłonie gniewem i poginiecie w drodze,
gdyż gniew Jego prędko wybucha.
Co jest ostrzeżeniem dla tych, którzy żyją snując sprzeczne z bożą wolą plany. A nie zachętą do tego, by rozpaczać.


Śr lis 21, 2018 14:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
nolda napisał(a):
Strach jest przyczyną wszelkiego zła na świecie, wszelkiego! Złodziej kradnie ze strachu, zbrodniarz zabija ze strachu, polityk kłamie ze strachu, bijesz dzieci ze strachu….


Sorry, ale to bzdura. Im mniej strachu, tym skuteczniejszy złodziej.


Śr lis 21, 2018 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1470
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
Palmer napisał(a):
nolda napisał(a):
Strach jest przyczyną wszelkiego zła na świecie, wszelkiego! Złodziej kradnie ze strachu, zbrodniarz zabija ze strachu, polityk kłamie ze strachu, bijesz dzieci ze strachu….


Sorry, ale to bzdura. Im mniej strachu, tym skuteczniejszy złodziej.


Myślę, że tu chodzi nie o "skuteczność złodzieja", lecz o to co powoduje, że jest złodziejem, co powoduje, że kradnie.


Cz lis 22, 2018 8:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
No to chciwość a nie strach.

Chciwość w ujęciu innowacyjnym, albowiem złodziej akceptuje "cel społeczny", którym w naszym coraz nikczemniejszym świecie jest żądza pieniądza, ale nie akceptuje ogólnie akceptowalnych środków do osiągnięcia tego celu, więc nie zaczyna ciężko pracować, tylko kradnie.

Co to ma, niby, ze strachem wspólnego?


Cz lis 22, 2018 9:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1470
Post Re: Christopher Hitchens - argumenty
Palmer napisał(a):
No to chciwość a nie strach.

Chciwość w ujęciu innowacyjnym, albowiem złodziej akceptuje "cel społeczny", którym w naszym coraz nikczemniejszym świecie jest żądza pieniądza, ale nie akceptuje ogólnie akceptowalnych środków do osiągnięcia tego celu, więc nie zaczyna ciężko pracować, tylko kradnie.

Co to ma, niby, ze strachem wspólnego?


A chciwość, nie jest powodowana strachem?

A brak chęci do ciężkiej pracy, nie jest powodowany strachem, tak samo jak i praca ponad siły?


Cz lis 22, 2018 10:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL