Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 21:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy Bóg wymaga wyjaśnienia? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy Bóg wymaga wyjaśnienia?
Stworek napisał(a):
nolda napisał(a):
Może spójrz na to tak, ty też jesteś niematerialny, materialne jest tylko ciało, którego jesteś właścicielem i w pewnym sensie rozum, którego także jesteś właścicielem. Czasu nie ma, to iluzja, stwarza ją umysł, myślisz o jutrze – stworzył kilkanaście godzin, myślisz o wczoraj – masz następne kilkanaście godzin, to jest wirtualne, tego nie ma, ale nie zdajesz sobie z tego sprawy. Umysł wyświetla film, a ty ten film traktujesz jak rzeczywistość. Rzeczywistość to nie wczoraj, nie jutro, rzeczywistość to ta chwila, to tu i teraz. Istniałeś i będziesz istniał zawsze. Bóg jest w tobie.


Poza tym jak możesz być właścicielem swojego ciała? Ciało, a właściwie życie, każdy dostaje w dzierżawę, jakby leasing.

Przecież ciałem nie jestem, ale je posiadam, mam je, jest moje, jestem jego właścicielem. Mogę Tobie oddać jego część, nerkę, szpik, krew. Mogę również wyrazić zgodę na pośmiertne dysponowanie nim innym ludziom. W trakcie gdy je posiadam, ulega ono nieustannym zmianom, w ciągu roku jego komórki ulegają całkowitej wymianie, w ciągu siedmiu kościec, kilkunastu wątroba. Nie zwracam go jakiemuś leasingodawcy, bo i co oddam dzierżawcy, w wieku 90 lat, ciało ze szczęką bez zębów, bez jednej nerki z sercem od nieznanego dawcy?


So sty 19, 2019 21:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL