Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać? 
Autor Wiadomość
Post Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
No właśnie...Inspiracją dla wątku był @szumi, który zasugerował, że znalazłam pieniądze dzięki Bożej Opatrzności... :) żeby je dobrze wykorzystać...

Jak odróżniacie znaki od Boga od przypadków?

Nie ukrywam, że liczę w tym wątku na to, że ktoś mądry pomoże mi poskładać moje ostatnie przejścia do kupy... :(

Tereska z Lisieux mówiła :"Wszystko jest łaską" ...

Praktykujecie otwieranie Biblii na przypadkowym fragmencie i wyciągacie wnioski?


Cz lis 08, 2018 15:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
Temu właśnie służy Kościół Powszechny, by powstrzymywać plagę "prywatnych objawień" i tym samym odsiewać ziarna od plew.


Cz lis 08, 2018 15:40
Zobacz profil
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
To Ty @Palmer nawet takie drobiazgi jak znalezienie pieniędzy przedstawiasz pod osąd Kościoła?


Cz lis 08, 2018 15:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
Teresse napisał(a):
Jak odróżniacie znaki od Boga od przypadków?

Nie ukrywam, że liczę w tym wątku na to, że ktoś mądry pomoże mi poskładać moje ostatnie przejścia do kupy... :(



A to Bóg robi w stosunku do ludzi, momentami jakieś znaki? są na to jakieś cytaty Biblijne?
No i jaki ten Bóg jest słaby! jedyne co tutaj zrobił, to rzucił te pieniądze na ulice, a jakby chciał ci bardziej przyjaźnie podarować te 10zł, to by ci to włożył do portfela, w końcu jest wszechmocny więc by dał rade.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lis 09, 2018 22:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
@Robek
Balansujesz na krawędzi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lis 10, 2018 7:41
Zobacz profil
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
Teresse napisał(a):
No właśnie...Inspiracją dla wątku był @szumi, który zasugerował, że znalazłam pieniądze dzięki Bożej Opatrzności... :) żeby je dobrze wykorzystać...

Jak odróżniacie znaki od Boga od przypadków?

Nie ukrywam, że liczę w tym wątku na to, że ktoś mądry pomoże mi poskładać moje ostatnie przejścia do kupy... :(

Tereska z Lisieux mówiła :"Wszystko jest łaską" ...

Praktykujecie otwieranie Biblii na przypadkowym fragmencie i wyciągacie wnioski?

Nie praktykuję wróżenia z Biblii otwierając ją na chybił trafił.
Prof. Heller wskazał u Boga nie ma przypadków, ale też nie należy nadinterpretować wszystko co nas spotyka, jako znaki od Boga skierowane do nas z jakimś przesłaniem i biedzić się nad ich odczytywaniem.


So lis 10, 2018 8:52
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
Dobra, to konkretnie...aplikowałam do pracy i przyśniła mi się "Matka Boża Matka Kościoła"...potem patrzę a na tej samej ulicy co praca jest kościół pod tym wezwaniem...interpretowalibyście to jako znak od Maryi/Boga???

Ja sobie teraz myślę, że byłam głupia...tak wszytko interpretując..ale potem przychodzi @szumi i mi mówi że nawet znalezienie pieniędzy to znak Opatrzności... :-o

Wiadomo, że cierpienie jest większe jak się spodziewa dobrych rzeczy a przychodzi "zgroza"zgodnie z tym wersetem:

Jer8 napisał(a):
15 Oczekiwaliśmy pokoju, lecz nic dobrego nie przyszło, czasu uleczenia, a oto jest zgroza!


Może "zgroza" to ten prezencik od Boga? :evil:


So lis 10, 2018 12:46

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
Dla tych co piszą, o przypadkach w życiu. Nasze życie jest DOSKONAŁOŚCIĄ, nie ma w nim przypadków.
Bóg jest DOSKONAŁOŚCIĄ i takie jest nasze życie. Kiedy to dostrzeżecie, zrozumiecie MAGIĘ ŻYCIA.
Bóg objawia nam się w każdej chwili.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


So lis 10, 2018 13:30
Zobacz profil
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
No i proszę mamy kolejnego zwolennika znaków... :-)

Nie wiem co jest dla mnie cięższe - uznać, że to wszystko w moim życiu to były znaki, czy uznać że to przypadki... :-(

Może prawda leży po środku...część znaków, część przypadków...

Albo kto mi odczyta "znak", że byłam przy śmierci rożnych osób i odmawiałam Koronkę-jednej oddałam moje pierwsze piątki i soboty i zasługi życia...Oczywiście te osoby żyją... :razz: :p Myślicie, że Bóg to policzy na poczet ich przyszłej śmierci, po to było?

PS.Kapłan mi powiedział, że dobra duchowe ulegają pomnożeniu i teraz i ja i ta osoba mamy pierwsze piątki i soboty :-) Myślicie że tak jest?

Czy to po prostu halucynacje? :( Ale czemu akurat takie?


So lis 10, 2018 13:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
Teresse napisał(a):
Może prawda leży po środku...część znaków, część przypadków...
Albo kto mi odczyta "znak", że byłam przy śmierci rożnych osób i odmawiałam Koronkę-jednej oddałam moje pierwsze piątki i soboty i zasługi życia...Oczywiście te osoby żyją... :razz: :p Myślicie, że Bóg to policzy na poczet ich przyszłej śmierci, po to było?



Ten cały "znak" to jest sytuacja w której obserwujesz kogoś kto jest ciężko chory, który później wyzdrowiał?
Ateiści oraz wyznawcy innych religii, nie mają takich "znaków" członkowie ich rodzin nie chorują? nie umierają? co to za jakiś dziwny twór mówienie że jak ktoś sie rozchorował to jest jakiś znak? przecież do tego to można podpiąć praktycznie wszystko, i wtedy każda rzecz na świcie jest znakiem.


Tutaj też jak mówisz że ktoś zachorował i wyzdrowiał to jest znakiem od Boga, to także jest nieco dziwne, bo w tej sytuacji medycyna i lekarze są zbędni, bo to ty swoją modlitwą uratowałaś ich życie.

Małgośka, tą wypowiedzią przestałem balansować na krawędzi? w końcu poparłem to co opowiada "Tereese" przyznałem że jej modlitwa ozdrawia ludzi, w końcu o to ci Małgośka chodzi, popierać to co tutaj ludzie opowiadają?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lis 10, 2018 14:26
Zobacz profil
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
Obawiam się, że Małgoś ma wrąbane do głowy, że katolicyzm to jest serious business i np. sytuacja, w której Bóg się cieszy, śmieje i klaszcze - pokonały mnie dzieci moje! - jest absolutnie poza jej możnością pojmowania. Bo przecież, jeśli ktoś się koło kościoła głośno śmieje, to na pewno złośliwie bluźni, a więc trzeba tego Boga szybko ukamieniować, bo to żaden Bóg, tylko demon-podszyw jest. NO FUN ALLOWED, zakarbuj to sobie wreszcie, wydra. :P


So lis 10, 2018 14:35

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
Samuel33 napisał(a):
Dla tych co piszą, o przypadkach w życiu. Nasze życie jest DOSKONAŁOŚCIĄ, nie ma w nim przypadków.
Bóg jest DOSKONAŁOŚCIĄ i takie jest nasze życie. Kiedy to dostrzeżecie, zrozumiecie MAGIĘ ŻYCIA.
Bóg objawia nam się w każdej chwili.


Przypadek to tylko nazwa na nierozpoznane przyczyny i skutki, wszystko ma swoje przyczyny a one generują skutki, nawet jeśli skutek jest losowy to nie jest to równoznaczne z 'przypadkowy', bo losowość można obliczać matematycznie, w losowości nie ma przypadków, w zasadzie nieoznaczoności, w fizyce kwantowej też nie ma przypadków...
Przez przypadki się odmienia, ale przypadki wcale nie chodzą po ludziach, to skutki których przyczyny są dla nas niezrozumiałe.

Problemem jest to że nasze mózgi są podatne na błędy poznawcze i dostrzegają przyczyny i skutki tam gdzie ich nie ma, skupiają się na nieistniejących korelacjach, dokonują nadinterpretacji... Błąd potwierdzenia to chyba najważniejszy z błędów -zakładasz coś a potem Twój mózg już zadba abyś wszędzie widział potwierdzenie swojego założenia...

Masz rację Ergo- niby ludzie wierzą że Bóg może wszystko, ale wizja że Bóg pragnie abyśmy Mu dorównali i Go przerośli tak samo jak dobry mistrz czy rodzic jest chyba dla większości wierzących zbyt śmiała, chyba że się mylę i jednak potraficie dopuścić taką opcję ?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lis 10, 2018 14:43
Zobacz profil
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
ErgoProxy napisał(a):
Obawiam się, że Małgoś ma wrąbane do głowy, że katolicyzm to jest serious business i np. sytuacja, w której Bóg się cieszy, śmieje i klaszcze - pokonały mnie dzieci moje! - jest absolutnie poza jej możnością pojmowania. Bo przecież, jeśli ktoś się koło kościoła głośno śmieje, to na pewno złośliwie bluźni, a więc trzeba tego Boga szybko ukamieniować, bo to żaden Bóg, tylko demon-podszyw jest. NO FUN ALLOWED, zakarbuj to sobie wreszcie, wydra. :P


@Ergo ja się tu dzielę bardzo trudnym rzeczami, które według tego co piszesz powinieneś najlepiej rozumieć...nie wiem czy na swoje przeżycia chciałbyś otrzymywać takie komentarze jak pisze "Robek"...

Nie wiem czy Bóg się śmiał, jak ja byłam przy czyjejś śmierci i w środku nocy odmawiałam Koronkę i oddałam zasługi swojego życia...jak to dla Ciebie śmieszne to na zdrowie...nie wiesz czy podobna rzecz nie przydarzy się i Tobie... :?


So lis 10, 2018 15:07
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
Ech.

Pierwsza podstawowa sprawa jest taka, że podług nauki katolickiej nikt na amen nie umiera. Wszyscy zmartwychwstają *) i potem żyją wiecznie, a stan śmierci cielesnej jest przejściowy. Dlatego umieranie nie jest żadną tragedią - jest tylko diablo przykre, coś jak leczenie kanałowe bez znieczulenia. Poza tym jednak dla szczerej, nawróconej katoliczki śmierć to powinien być mały pikuś.

Robek chyba to wszystko rozumie, a jeśli nie rozumie, to i tak wygląda na gościa, który sprawy ze śmiercią już sobie poukładał. Zastanawiałbym się wręcz, na Twoim miejscu, czyby go o radę nie poprosić i się od niego nie uczyć.
__________________
* Inna sprawa, jak ktoś nie chce zmartwychwstawać; moim zdaniem Bóg, jeśli jest przyzwoitym Bogiem, powinien wolę takiej delikwentki uszanować.


So lis 10, 2018 15:27
Post Re: Które znaki są od Boga? Jak to rozpoznać?
ErgoProxy napisał(a):
Pierwsza podstawowa sprawa jest taka, że podług nauki katolickiej nikt na amen nie umiera. Wszyscy zmartwychwstają *) i potem żyją wiecznie, a stan śmierci cielesnej jest przejściowy. Dlatego umieranie nie jest żadną tragedią - jest tylko diablo przykre, coś jak leczenie kanałowe bez znieczulenia. Poza tym jednak dla szczerej, nawróconej katoliczki śmierć to powinien być mały pikuś.


Tylko, że te osoby żyją ( na tym świecie, nie umarły wcale)...I o to pytam, co Bóg chciał przez to powiedzieć...przez te wizjo-halucynacje...i o to czy naprawdę dostały te zasługi mojego życia?

Mam nadzieję, że tak i te modlitwy "w malignie" nie zmarnowały się...

PS.Mam mistrzów duchowych i na pewno nie zostanie nim Robek, ale może Ty szukasz sensei'a? :D


So lis 10, 2018 15:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL